TEXH.AQ BSCA.NL Filiaal siert toonbank van Witte Engel TEXELSE 2 COURANT VRIJDAG 6 JANUARI 2012 Receptie De Koog De dorpscommissie van De Koog houdt zondag 8 januari van 16.00 tot 18.00 uur in dorps huis De Hof een nieuwjaarsre ceptie, bedoeld voor alle (oud-) inwoners van het dorp. Films over de visserij Bij eetcafé De Kroonprins in Oosterend worden zaterdag 7 januari vanaf 15.00 uur verschil lende visserijfilms getoond. De toegang is gratis, mensen die gebakken en gerookte vis willen eten, betalen €10,-. In dat geval is reserveren gewenst. Informatiedag voetreflexologie De School voor Voetreflexologie gaat zaterdag 20 januari van start met een nieuwe opleiding tot voet reflextherapeut. De opleiding begint op Texel, maar de volgende negen lessen worden in het eerste jaar in Amsterdam gegeven. In het tweede jaar zijn de lessen in vijf weekeinden op Texel. Inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij Manda Bergsma. Meer informatie staat ook op de website van de school. Playbackshow uitgesteld De playbackshow van De Cocks- dorp, die zaterdag 7 januari zou worden gehouden, wordt wegens gebrek aan belangstelling uitge steld tot zaterdag 24 maart. De organisatie hoopt dat zich tegen die tijd meer deelnemers hebben gemeld dan de zes die er nu op de lijst stonden. Acts kunnen zich aanmelden bij het Eierlandsche Huis. Feestavond Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zaterdag 14 januari vanaf 19.00 uur de jaarlijkse feest avond. Mensen kunnen zich nog opgeven bij Mandy Dekker op 06- 14383391. Serious Request De actie die het Rode Kruis voerde op de kerstmarkten in Oosterend en Oudeschild heeft €758,50 opge bracht. Dit geld komt via Serious Request van 3FM ten goede aan moeders in oorlogsgebieden. De Witte Engel in Den Burg beschikt replica die hetzelfde als de Witte Coby richtte het winkeltje daarna sinds kort over een bijzonder 'fili- Engel is ingericht. Maarten 't Hart in. De replica is voorlopig te zien bij aal'. Op de toonbank van de winkel vond het mini-winkeltje op de rom- de Witte Engel, aan de Binnenburg staat een mini- melmarkt in Den Hoor. Zijn vrouw (FotoMecomo) Inge Kampen geeft cursussen Kind- en gezinscoach Inge Kam pen van Levenskracht-Texel in Den Burg verzorgt donderdag 12 janu ari een informatieavond voor ouders van kinderen die vaak drift buien hebben, verkouden, angstig of verlegen zijn, druk of dwars zijn, last hebben van eczeem, geregeld worden gepest of andere proble men hebben. Kampen vertelt over behandelingen en testmethoden die ze toepast en die vaak succes vol zijn. Ménière bij SWOT De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt maandag 23 januari een bijeenkomst over de ziekte van Ménière. Kees de Vries, medewerker van de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden (NWS) gaat die per in op klachten als oorsuizen, duizeligheid en gehoorverlies en op de vraag wanneer deze klach ten kunnen duiden op de Ziekte van Ménière. Er is uiteraard ruime gelegenheid tot het stellen van vra gen. De bijeenkomst wordt gehou den in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg en begint om 13.30 uur. Deelname is gratis, maar aanmelden vooraf is noodzakelijk, want alleen bij voldoende belang stelling loont het de moeite inleider De Vries uit Arnhem te laten komen. Aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. 2012 Ja hoor, er is alweer een jaar voorbij. 2012 is begonnen en ter wijl de meeste jongeren nog genieten van een weekje vakan tie, moeten veel volwassenen gewoon weer aan het werk. Zoals aan het begin van ieder nieuw jaar hebben we weer een lijstje met goede voornemens opge steld, waaraan we ons (meestal) niet meer dan één of twee weken weten te houden. Of dat raar is? Ik denk het niet, waarom zou je op 1 januari wel kunnen stoppen met roken en op bijvoorbeeld 28 augustus niet? En dan VjXk nog zo'n vreemde Nieuwjaarstraditie: de Nieuwjaarsduik, is die dan vreemd? We zwem men toch ook in de zomer, waarom dan niet in de winter? Oliebol len, vuurwerk en kerstbomen zijn daarentegen wel dingen die echt alleen 's winters voorkomen. Maar met de komst van 2012 komen niet alleen oude tradities weer bovendrijven, want er staat ons dit jaar veel te wachten als je de geruchten mag geloven. Om te beginnen: De Horrorwinter, werd al in november 2011 aange kondigd maar ik heb er nog hele maal niets van gemerkt. Het is zelf 5 graden warmer dan nor maal. Maar laten we het verder COLUMN maar niet over het weer hebben, want dat heeft in 2012 een iets mindere start gemaakt. Ten twee de wordt in 2012, om iets meer precies te zijn op 21 of 23 decem ber, het einde der tijden verwacht. Dat wordt althans verwacht door de mensen die de Maya's gelo ven. Er zijn mensen die hier heilig van ^ÊjUL overtuigd zijn en al hun spaargeld opmaken, omdat je v er na 2012 'toch niets meer aan hebt.' Gelukkig is het niet de eerste keer dat de Apoca lyps wordt voor speld en zijn er dus ook genoeg mensen die hier niets van geloven. En als je op internet iets verder zoekt dan de eerste vijf hits op Google dan kom je er al vrij snel achter dat er meer bewij zen tegen, dan vóór de theorie dat de wereld zoals wij die nu kennen op zal houden te bestaan. Zelf ben ik er niet zo bang voor dat de wereld vergaat. En laten we tot die tijd in ieder geval genieten van al het moois dat het nieuwe jaar ons zal bieden. Gelukkig Nieuwjaar. Hessel Arensman Tevens verzorgt ze in januari de cursus Je doelen bereiken. Het gaat om zeer diverse doelen, van het kweken van meer energie of zelfvertrouwen tot het hebben van meer plezier op het werk of het onderhouden van een fijne liefdes relatie. Onder begeleiding leert de cursist inzicht te krijgen in zichzelf en patronen die dit tegenhouden los te laten. De cursus is geba seerd op de wijsheden en technie ken van Louise Hay en Annermarie Postma. Voor meer informatie en opgave verwijst Kampen naar haar websi te. Cursus internet voor beginners Bij de bibliotheek in de Drijver- straat in Den Burg begint op 2 februari een cursus internet voor beginners. Onder de titel Klik en Tik wordt aandacht besteed aan zoekmachi nes en het vinden van informatie. Voor de deelnemers aan de cur sus, die uit zeven lessen bestaat, is een computer beschikbaar, maar werken met de eigen laptop kan ook. De lessen worden gegeven op donderdag, van 10.30 tot 20.00 uur. Deelname kost €50,-, mensen die lid zijn van de bibliotheek betalen €35,-. Voor informatie en aanmel den, tel. 312743 of e-mailadres tex el@kopgroepbibliotheken.nl. London River in Kroonprins In het filmhuis van eetcafé De Kroonprins in Oosterend is don derdag 12 januari London River te zien, over moslimterroristen die in de drukke ochtendspits van Lon den bommen tot ontploffing bren gen. De film begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Deel name aan het diner vooraf, dat om 19.00 uur begint, kost €17,50. Reserveren is noodzakelijk. Benefietdiner als werkstuk Ismee Kok en Oreane Pam, leer lingen van OSG De Hogeberg, verzorgen bij wijze van profiel werkstuk donderdag 16 februari een benefietdiner in Stayokay. Vanaf deze week willen zij pro beren plaatsen te verkopen. De opbrengst van het driegangen diner, waaraan wordt meegewerkt door Smakelijk en Meer, De Peli kaan en Parel IJs, komt geheel ten goede aan Girls First van Plan Nederland. Deze organisatie bekommert zich om meisjes in Afri ka die geen kans krijgen normaal naar school te gaan en te studeren. Het diner is geheel gebaseerd op slowfoodproducten, deelname kost €35,-. Samen met Valerie Jon- geneel, die het project ondersteunt, bezoeken Kok en Pam deze week bedrijven om zitplaatsen te verko pen. Spectaculaire nieuwe actiefilm Mission: Impossible - Ghost Proto- co/, vanaf deze week te zien in Cinema Texel, is de spectaculaire nieuwe actiefilm van regisseur Brad Bird en producent J.J. Abrams, met Tom Cruise, Jeremy Renner, Paula Patton en Simon Pegg in de hoofdrollen. In dit vierde deel wordt de organisatie Impossible Mission Force (IMF) ervan verdacht betrok ken te zijn bij een internationaal terroristisch complot en op non- actief gezet. Ethan Hunt komt in het geheim samen met zijn nieuwe team om de naam van IMF te zui veren. Tijdens deze ondergrondse missie treedt het zogenaamde Ghost Protocol in werking, waarbij hulp en contact met de buitenwe reld onmogelijk zijn... In de serie Filmart draait dinsdag en woensdag Drive, over Driver (een rol van Ryan Gosling), een stuntcoureur in Hollywood, die bij verdient als bestuurder van vlucht auto's in het criminele circuit. Hij wordt verliefd op zijn mooie buur vrouw Irene (Carey Mulligan), een jonge moeder die wordt meege sleept in de onderwereld praktijken van haar man, de ex-gedetineerde Standard (Oscar Isaac). Wanneer een klus gruwelijk fout gaat, moet Driver doen waar hij goed in is om Irene en haar zoontje te redden: rijden. De film is gebaseerd op het gelijknamige boek van James Sal- lis en werd op diverse festivals luid bejubeld. Zo won de film in Cannes de prijs voor beste regisseur en werd Albert Brooks bij de Golden Globes genomineerd voor beste mannelijk bijrol. Nog het hele weekend te zien in Cinema Texel is New Year's Eve, een film met een enorme sterren cast en gemaakt door de regisseur van Pretty Woman en Valentine's Day. New Year's Eve speelt zich af in New York en gaat over liefde, hoop, vergiffenis, tweede kansen en een nieuw begin. Terwijl ieder een zich opmaakt voor de meest feestelijke avond van het jaar in deze bruisende stad, komen de verhalen samen van geliefden en singles die met elkaar zijn verbon den. A Game of Shadows is de naam van het tweede deel van een film serie over de Engelse meester- detective Sherlock Holmes en zijn trouwe metgezel Dr. Watson. Het verhaal begint met de dood van de kroonprins van Oostenrijk. De poli tie constateert zelfmoord, maar Holmes vermoedt al snel dat spra ke is van een complot, gesmeed door professor Moriarty. Nova Zembla vertelt het legendari sche, waargebeurde verhaal van de avontuurlijke ontdekkingsmissie van Willem Barentsz, die in 1596 een noordelijke doorgang naar Indië probeerde te vinden, met zijn bemanning vastraakte in het ijs en moest zien te overwinteren op Nova Zembla. Het volledige programma is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Een uitgebreider overzicht van work shops, cursussen en excursies is te vinden in de gratis Vakantiekrant die overal op het eiland te verkrijgen is, en via www.texelagenda.nl Vrijdag 6 januari De Reumapatiëntenvereniging houdt van 15.00 tot 17.00 uur in de serre van de Lindeboom in Den Burg een nieuwjaarsreceptie voor leden. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een nieuwjaars receptie, gecombineerd met de jaar vergadering van Vereniging Bethel Eierland. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 SVO luidt het nieuwe jaar in met een receptie, voorafgegaan door een voetbalwedstrijd, ledereen met voet balschoenen kan meedoen. De aftrap is om 14.00 uur. Bij Texel'94 in Den Burg begint om 16.00 uur een nieuwjaarsreceptie. Bij goed weer wordt voorafgaand gevoetbald tussen 'oud' en 'jong'. Aftrap 14.30 uur. De dorpscommissie van De Koog houdt van 16.00 tot 18.00 uur in dorpshuis De Hof een nieuwjaarsre ceptie, bedoeld voor alle (oud-)inwo- ners van het dorp. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Dolfje Weerwolfje, 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 14.00 Happy Feet 2 3D NL; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 16.30 Mission Impossible - Ghost Protocol, 18.45 Nova Zembla 3D; 19.15 New Year's Eve; 21.30 Mission Impossible - Ghost Protocol; 22.00 Sherlock Holmes 2: A Game of Shadows. Zaterdag 7 januari Bij eetcafé De Kroonprins in Ooste rend worden vanaf 15.00 uur visserij films getoond. De toegang is gratis. Vis eten vooraf kost €10,-. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting voor de Landbouw op Texel viert het 75-jarig bestaan bij Stayokay in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In de bovenbar van discotheek Dolfje Weerwolfje; 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 14.00 Happy Feet 2 3D NL; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 16.30 Mission Impossible - Ghost Protocol; 18.45 Nova Zembla 3D; 19.15 New Year's Eve; 21.30 Mission Impossible - Ghost Protocol; 22.00 Sherlock Holmes 2: A Game of Shadows. Maandag 9 januari Het Texels Ondernemers Platform (TOP) houdt van 16.00 tot 19.00 uur een nieuwjaarsreceptie in theater De Kiekendief op vakantiepark De Krim. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Mystery Movie; 20.30 Mission Impos sible - Ghost Protocol. Dinsdag 10 januari Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 Burg wordt vanaf 21.00 uur het Date café gehouden. sible - Ghost Protocol. Bij café Mans aan de Binnenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een pubquiz. Deelname is gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 11.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 11.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 14.00 Happy Feet 2 3D NL; 16.15 Alvin The Chipmunks 3 NL; 16.30 Mission Impossible - Ghost TESÜ In verband met de te verwachten drukte onderhoudt veerdienst TESO vrijdag 6 januari van 9.30 tot 16.00 uur een halfuursdienst. Er worden de hele week geen wachttijden ver wacht. Wegens onderhoudswerk zaamheden aan de Dokter Wagema- 19.15 New Year's Eve; 21.30 Mission Impossible - Ghost Protocol; 22.00 Sherlock Holmes 2: A Game of Shadows. Zondag 8 januari Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in manege Akenburg nabij Den Burg de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Aanvang 10.15 uur. vrijdag 6 januari vier weken als dienstboot. Voor meer informatie, tel. 369600 en www.teso.nl. In verband met de weersomstandig heden en extreem hoog water bestaat de kans dat de boot niet kan varen. TESO adviseert reizigers in dat geval de website in de gaten te houden, of de veerdienst te volgen via Twitter. Storm, maar wel mooie luchten Het stormachtige weer leverde de schild waar zich een fraai wolken afgelopen dagen ook mooie beel- patroon tegen de lucht aftekende, den op, bijvoorbeeld boven Oude- {Foto Jemen ven nutum) Kinderyoga In yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat in Den Burg starten woensdagmiddag 11 januari nieu we lessen kinderyoga. De lessen zijn bedoeld voor kinderen tussen de 9 en 15 jaar oud. Ze worden gegeven van 16.15 tot 17.15 uur. De lessen gaan door bij vijf aan meldingen of meer. L *1 Expositie in Rog George Jurriaans uit Heerhugo- waard exposeert sinds kort werken in eetcafé De Rog in De Cocks- dorp. Jurriaans, een gepensioneerd leraar die sinds 1977 schildert, toont schilderijen met afbeeldingen van het eiland. Op één daarvan is de Ronde om Texel te zien. De werken zijn tot en met 21 maart te bekijken.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2