TEXELSE 7 COURANT Lust for Sport traint nu ook kinderen 'Goed of slecht weer, er wordt getraind' Trainer Jan Loew blijft bij SV De Koog Savané wint sterk bezet damtoernooi Tromp en Stark winnen kaartronde Manon List sterk in Oudkarspel De deelnemers tijdens een training op de Fonteinsnol. 'Kinderen zitten steeds meer achter de computer', 'steeds meer kinderen hebben overge wicht' en 'steeds meer kinderen leven ongezond'. Het zijn opmer kingen die je steeds vaker hoort. Met dit in zijn achterhoofd besloot Maarten Eelman nieuwe activiteiten voor kinderen aan te gaan bieden. Eelman gaat Bootcamp-trainingen aanbieden aan jongeren tussen de acht en de elf jaar. Dit zijn trainin gen waarbij ook gebruik wordt gemaakt van het eigen lichaams gewicht, zoals bij opdrukken. De sport moet kinderen op een leuke en verantwoorde manier laten wer ken aan hun gezondheid. Om de activiteit zo laagdrempelig mogelijk te houden, biedt hij de dienst gratis aan. Dit doet hij deels door er gra tis tijd voor vrij te maken en deels door geld van sponsoren als Otto's Tweewielershop, Accountants adviseurs NBC Eelman Partners en Tandartsenpraktijk Zethof. De jonge trainer heeft nog niet aange klopt bij de scholen of de gemeen te, omdat hij het eerst op eigen De samenwerking tussen SV De Koog en trainer Jan Loew is beide partijen zo goed beval len, dat ze zijn overeengeko men deze met nog een seizoen verlengen. De vereniging laat bij monde van secretaris Jan van Beek weten 'zeer content' over de 49-jarige oefenmeester te zijn. Loew hoefde niet lang na te den ken toen het bestuur hem vroeg of hij nog een jaar langer trainer wilde blijven. 'Ik ben er heel open ingestapt, omdat ik niet precies wist wat ik kon verwachten. Tot vorig jaar werkte ik bij JVC en dat is een veel grotere club. Maar het is me uitstekend bevallen bij De Koog. Ondanks dat het een kleine club is, doen ze goede stappen naar de toekomst.' Nieuw voor SV De Koog is een beleidsplan, geschreven door de Helderse oefenmeester. 'Bij grote clubs is dat heel normaal, maar ik zou niet weten waarom je er als kleine club niet één zou kunnen hebben. Gelukkig vonden ze het hier ook een goed idee.' In het beleidsplan is onder meer vast gelegd welke oefenstof er wordt gebruikt. 'Ik wil dat er bij de jeugd en de senioren op dezelfde manier wordt getraind, zodat het op elkaar aansluit. Dat moet je goed afspreken met alle trainers. Bij de jeugd zijn dat toch vooral goed willende ouders, die wel een steuntje in de rug kunnen gebrui ken.' Loew is een liefhebber van verzorgd, technisch voetbal, met teams die de aanval zoeken wan neer dat mogelijk is. 'Vandaar ook dat we met een spelsysteem met drie spitsen werken. Het moet en kracht wil proberen. Hij hoop via ouders nieuwe rekruten te krijgen en daarna via mond-tot-mondre- clame meer deelnemers te wer ven. In eerste instantie gaat hij de jon geren één uur per week training geven en als de animo toeneemt wellicht vaker. Eelman hoopt jon geren te trekken die nu nog geen sport beoefenen, omdat ze nog geen leuke sport gevonden heb ben, of niet van beweging houden. 'Bij Bootcamp begin en train je altijd op je eigen niveau. Je sport in een groep maar wordt evengoed persoonlijk begeleid. Ook kom je niet in een groep waar anderen het al kunnen. Bootcamp is iedere keer anders waardoor elke training opnieuw een uitdaging en beleving is.' Eelman startte zijn bedrijf Texels Healthiest - sport lifestyle na het behalen van zijn diploma bij het CIOS in Heerenveen. In 2011 ver anderde hij de naam in Lust for Sport. Hij vestigde zich weer bij zijn ouders in De Waal en sindsdien geeft de 23-jarige sportman trai ningen aan volwassenen. 'Ik merk kan allemaal nog beter, maar ik vind wel dat we goed bezig zijn.' Over het lopende seizoen is Loew zeer tevreden. 'We hebben een leuke, jonge, frisse ploeg, met jongens die open staan voor ver anderingen. Met veertien, vijftien man van het eerste en tweede elftal is de trainingsopkomst ook prima.' Een minpuntje is dat het niveauverschil tussen de spelers van beide teams nogal groot is, zodat de onderlinge concurrentie vooralsnog vrij klein is. 'Maar bij de B-junioren spelen een paar jongens die op termijn ook bij de Jan Loew: 'Ik ben een groot voorstander van verjonging.' selectie kunnen aanhaken. Als het zover is, zal ik ze die kans ook geven, want ik ben een groot voorstander van verjonging.' Dat Loew het niet bij woorden laat, bewijst hij met de 17-jarige Thijs van Veen en de 16-jarige Coen bij deze groep veel enthousiasme. Er zit veel afwisseling in de activi teiten die we doen (zoals bijvoor beeld survivalparcours en moun- tainbiken) en de groep motiveert elkaar. We sporten ook als het regent. Dit zorgt voor een enorme verbondenheid tussen de deelne mers' Hij wil zich gaan richten op kinde ren, omdat hij het erg belangrijk vindt dat kinderen jong in aanra king komen met sport. Zelf is hij al zijn hele leven bezig geweest met sporten en hij hoopt dit enthousi asme over te kunnen brengen. 'Bij de Bootcamp-trainingen wordt de training zo aangepast dat de kinderen op een leuke manier actief gaan bewegen. Door de combina tie van trainingsvormen ontstaat er veel variatie. Dit zorgt voor een positief effect.' De manier van trainen leent zich ervoor het overal te doen. Eelman geeft zijn trainingen vooral in de Dennen bij de Fonteinsnol. De infrastructuur is hier volgens hem ideaal voor trainingen. 'De heuvel leent zich goed voor hardloopoefe ningen.' Kinderen die het leuk lijkt kunnen zich voor 11 januari opgeven via e-mail info@lustforsport.nl of tel. 06-22 893 547. Voor meer informa tie kan men kijken op www.lustfor- sport.nl. Slot, die hij aan het begin van het seizoen aan de selectie toevoeg de. 'Ze draaien inmiddels pro bleemloos mee.' Het eerste elftal staat na acht overwinningen en vier nederlagen halverwege het seizoen op de vijfde plaats van de 5de klasse A, met slechts vier punten achter stand op koplopers ZDH en Geel- Zwart'30 en één punt op Graftdijk en Succes, die de derde plaats delen. 'We kwamen goed uit de startblokken, maar daarna moest ik de jongens er wel op wijzen dat ze met beide beentjes op de vloer bleven. Ze denken vaak dat ze al er zijn, waardoor het een paar keer is voorgekomen dat we tus sen de tachtigste en negentigste minuut een goed resultaat alsnog uit handen gaven. Daardoor heb ben we nogal wat punten ver speeld. Doe je dat niet, dan sta je zomaar bovenaan.' Een probleem is soms ook het benutten van de kansen. 'We hebben een spits, Fotiqui Camara, die er nog een beetje moet inkomen. Maar hij kan echt wel voetballen en ik heb er dan ook alle vertrouwen in dat het goed komt. Het is prachtig dat we in de laatste wedstrijd voor de winterstop van ZDH won nen. Dat is een mooie opsteker voor de tweede seizoenshelft.' Gezien de vele regen van de afgelopen weken is het nog onze ker wanneer de competitie wordt hervat. De winterstop eindigt offi cieel op zondag 22 januari, wan neer SV De Koog volgens het programma een thuiswedstrijd tegen het onderaanstaande Kaag vogels speelt. Bas Tromp en Frans Stark won nen deze week de tiende ronde van de competitie van Klaverjas- club Den Burg. Rob en Fenny Caspers behouden de leiding in het algemeen klassement Tromp en Stark hebben de draad weer opgepakt en pakten de winst in de eerste speelronde van het nieuwe jaar met een score van 7401 punten, die opvallend gelijkmatig tot stand kwam. Het verschil tussen het hoogste en het laagste spelletje was minder dan 200 punten. Met dit resultaat doen ze weer helemaal mee en stijgen van de zesde naar de derde plaats. Ook Gerda en Freek Veeger waren prima op dreef. Na een sterke opening van ruim 2100 punten wisten zij het met drie partij en van rond de 1600 goed vast te houden. Ze sloten af met een score van 7087 punten, ruim voldoende voor een tweede plaats. In het klas sement stegen ze naar de zevende Amazone Manon List heeft in de laatste week van 2011 uitstekend gepresteerd. Daar zag het aanvan kelijk niet naar uit, want tijdens een sterk bezette springwedstrijd die op tweede kerstdag bij manege Beukers in Oudkarspel werd gehouden, weigerde haar pony Puck op de laatste hindernis van het eerste parcours. Op het tweede parcours trok het duo echter alles recht. Ze wonnen glansrijk en kwa lificeerden zich daarmee samen met twintig andere combinaties voor de finale, die vrijdag 30 december plaatsvond. Daarin begonnen List en Puck met een foutloos eerste parcours. In de bar- Jaap de Graaf Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt zondag 8 januari in manege Akenburg nabij Den Burg de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. Naar verwachting vijftien aanspanningen doen daar aan mee, verdeeld over twee groe pen. De eerste begint om 10.15 uur met de dressuur en doet daarna de vaardigheid. De tweede begint om 13.00 uur en doet deze onderdelen in omgekeerde volgorde. Emmie Monster leidt het klassement, op anderhalve punt gevolgd door Piet Beers. De toegang is vrij, publiek is welkom. Judo voor 'herintreders' Budokai Texel verzorgt de komen de maanden judolessen voor vol wassenen die de sport ooit wel eens hebben beoefend of er mee willen kennismaken. Docent Nico Waerts benadrukt dat gezelligheid Het traditionele Eindejaarstoer- nooi van Damclub Oosterend- Texel, dat vrijdag in De Bijenkorf werd gehouden, kende een deel nemersveld met internationale allure, met onder anderen een nationaal meester en de Neder lands kampioen bij de welpen. Toch ging de titel uiteindelijk naar de Texelse clubkampioen Losseni Savané. Savané had in de cruciale partijen de wind mee. Al in de eerste ronde dreigde hij onderuit te gaan tegen Rinus Vittali, maar die had net te weinig tijd om zijn voordeel te ver zilveren. Twee ronden later was het Savané zelf die met vliegende tijd nood kampte en weer op het nip pertje remise haalde, nu tegen de sterke meesterdammer Fred Ivens. En in de voorlaatste ronde nam Savané de leiding over van Vic Voskuil, nadat deze een remi sestand op het allerlaatste moment nog om zeep had geholpen. Ivens en Voskuil wonnen de twee de en derde prijs. Piet Bakelaar eindigde als zesde, Vittali moest genoegen nemen met de zevende plaats. Een opvallende wedstrijd speelde hij tegen oud-clublid André Brouwer. Vittali liep met een mooie combinatie, die hem veel lof ople verde, naar dam. Hij had echter niet gezien dat Brouwer een sim pele tegencombinatie in petto had waarmee hij de zege binnenhaalde. plaats en gaan daarmee aan de lei ding van de tweede periode. Hans Westdorp pakte met gelegenheids- maat Gisela van der Veen de derde plaats. Met 6581 punten steeg hij een plaatsje en staat nu zesde in het klassement. Theo en Gerard Witte werden met 6462 punten vierde en Theo Stoelinga en Frans van Wes- tenbrugge zakten ondanks een keu rige vijfde plaats met 6432 punten naar de tiende plaats. Het gemid delde was met 6272 punten niet hoog. Ook het aantal marsen was met 28 aan de lage kant. Fenny en Rob Caspers behouden de leiding in het klassement. Met ruim 500 pun ten achterstand blijven John Vlaming en Eric Jan Geus goed volgen. De derde plaats is nu voor Frans Stark en Bas Tromp. Gerda en Freek Vee ger leiden in de tweede periode, met een kleine voorsprong op Theo Stoelinga en Frans van Westenbrug- ge. Jan Zaal en Hans Westdorp staan hier derde. rage werden de hindernissen tien centimeter hoger gezet en moes ten de deelnemers proberen geen fouten te maken en zo snel moge lijk rond te komen. Daarin slaagde de Texelse combinatie uitstekend. Terwijl alle hindernissen bleven lig gen, realiseerden List en Puck de derde prijs. Een knappe prestatie, Supersunday volgeboekt Supersunday is volgeboekt. Het maximumaantal van 400 deelnemers aan de meer dan 100 kilometer lan ge veldtoertocht over het eiland werd donderdag 29 december bereikt. Dat staat te lezen op de website van de organiserende ver eniging Wielersport Texel. Wie nog mee wil doen, kan zich op de wacht lijst laten plaatsen en moet hopen op afmeldingen van ATB-rijders die al wel een startbewijs hebben weten te bemachtigen. Supersunday wordt zondag 12 februari gehouden. voorop staat en dat rekening wordt gehouden met 'ieders (on)mogelijkheden'. Ook wordt 'lekker technisch' getraind. De lessen vinden plaats in schiet sportcentrum Odysseus, gaan maandag 16 januari van start en duren van 18.30 tot 19.30 uur. Inlichtingen via tel. 06-23969152 of e-mail n.waerts@texel.com. Dankzij deze twee punten werd Brouwer nipt voor broer Rien Brou wer de beste huisdammer van het toernooi. Verrassend sterk speelden ook Hans Galjaard en Frans Bos. Gal- jaard haalde een verdienstelijke remise tegen de sterke Engelber- tus Pronk uit Scheveningen, die uiteindelijk de vierde plaats ver overde. En Bos wist bijna al zijn tegenstanders punten af te snoe pen, inclusief de 11 -jarige Dirk Vet uit Den lip, die Nederlands kampi oen in de leeftijdscategorie tot 13 jaar is en wellicht in de toekomst nog wel eens grootmeester kan worden. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 10 januari Veld A 19.00 Interieurbouw-Mantje PFB 19.45 IBS-PFB Texel 20.30 Kobeko-Autocentrale IBS 21.15 NIOZ1 -Randstad Paal 28/K 22.00 Paal 28/K-Vlinderwinkel NIOZ 1 Veld B 19.00 Expotise-Kapper Rog 19.45 Rog-Salique Expotise 20.30 Falcon-Rabo Salique 21.15 AH-Alektraon Rabo 22.00 Imares-NIOZ 2 Alektraon Veld C 19.00 De Waal-Otto's Timmer's 19.45 Bar S-Timmer's Otto's 20.30 Pets-Tevoko (j) Bar S 21.15 Krim-SVC Moorman 22.00 Klif 23-Moorman SVC Wedstrijdleiding Kapsalon Salique en Eve lien (tel. 310096) Inschrijven voor halve marathon De inschrijving voor de halve marathon van De Waal, die zaterdag 10 maart wordt gehou den, is geopend. Inschrijven kan via www.halvemarathondewaal- texel.nl. Er kan worden ingeschreven voor de afstanden 4,8 km voor recrean ten, 10.6 en 21,1 km. Jeugd kan zich inschrijven voor de kidsrun en er is een aparte categorie voor nor- die walkers. Meer informatie over de wedstrijd, die voor de 31ste keer wordt gehouden, is te vinden op de website en te verkrijgen via tel. 313843. Texel'94 kampt met wateroverlast Voetbalvereniging Texel'94 houdt zondag 8 januari nieuwjaarsre ceptie. Deze begint om 16.00 uur. Daaraan voorafgaand is er een wedstrijd tussen 'oud' en 'jong'. De aftrap hiervan is om 14.30 uur. Alle leden en suppor ters zijn welkom. De kans dat het voetbal doorgaat, is overigens niet erg groot. Het complex van Texel'94 heeft door de vele regen van de afgelopen weken en een gebrekkige drainage te kampen met veel wateroverlast. De clubleiding heeft inmiddels in overleg met de gemeente besloten dat tot nader order niet langer zal worden getraind op het erg natte C-veld en alleen het trainingsveld daar nog voor te gebruiken. Om die reden moest flink worden geschoven in het trainingsschema. Afgesproken is dat met uitzonde ring van de selectie van het eerste en tweede elftal geen enkel team het trainingsveld langer dan een uur per week gebruikt. Aan het Eindejaarstoernooi deden maar liefst 38 dammers mee. Onder hen ook een grote groep kinderen, die verbeten strijd lever den. De titel ging naar Rinus Wes- selman. Hij eindigde in de finale- groep op gelijke hoogte met Victor de Bruijn en clubgenoot Corné Vlaming, maar omdat Wesselman in de voorronde al zijn tegenstan ders resoluut van het bord had geveegd, werd hij tot kampioen uitgeroepen. De clubcompetitie van Oosterend- Texel wordt vandaag (dinsdag) her vat en voorafgegaan door de jeugdtraining. Deze begint om 19.00 uur.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7