TEXELSE^COURANT 5 4 r Omring begint met opleiding op Texel Cf roen ^wa/Lr Jexels in het harL, l Polikliniek aan Keesomlaan Zestien hectare ingebracht in ruilverkaveling Henneboe OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12642 DINSDAG 17 JANUARI 2012 i Vrouwen domi neerden afgelo pen weekend in i"—, - Klif 12 de voor ronde van het Amsterdams Kleinkunst Festi val. De op 52-jarige leeftijd overle den Theo Fran- chimon was een onvermoeibare promotor van de sport voor gehandicapten. Het team van Oosterend heeft zondag in De Bijenkorf de der de editie van de Texelse Nieuws- en Kennisquiz gewonnen. Gehandicap tenvoertuigen inhalen mag wél op de Pontweg tussen 't Horn- tje en Den Burg oordeelt rechter Met razendsnelle voet- en heupbewegingen draaide Pie- ter-Jan Eelman (met gele schoenen) tegenstanders én medespelers soms helemaal dol. Het was niet voldoende om zijn team, Den Burg West, de zege te bezorgen in de zevende editie van Jan Willem Boons Dorp-tegen-dorp- toernooi. Het evenement, dat zaterdag in sporthal Ons Genoeg werd gehouden, werd na een spannend strijd gewonnen door Oudeschild. Een verslag en alle uitslagen staan op pagina 8. Omring, waar De Gollards en het Verpleeghuis in Den Burg onder vallen, start op Texel met een eigen opleiding. Dat gebeurt in samenwerking met het ROC in Den Helder. Het gaat om een opleiding voor Helpende Zorg en Welzijn die in mei begint. Die opleiding wordt normaal alleen op het ROC in Den Helder gegeven. De deelnemers worden geschoold voor een baan in de thuiszorg, verzorgingshuis De Gollards of het Verpleeghuis. Vol gens Tamara Kuijper, manager zorg en welzijn van De Gollards, wil Omring met de eigen opleiding tegenwicht bieden aan de vergrij zing in de zorg. De scholing is mogelijk dankzij extra geld van het kabinet voor ouderenzorg. De Gollards en het Verpleeghuis kennen al interne opleidingen, maar dan gaan de cursisten voor theorielessen naar school in Den Helder of Schagen. Voor de eigen opleiding die in mei start, wordt een leslokaal in De Gollards inge richt. Hij duurt veertien maanden. De deelnemers werken drie dagen in de week mee in de zorg en vol gen één dag in de week theorie. 'Het is een beetje het vroegere leerlingenwezen.' Bij de drie dagen praktijk werken de deelnemers onder begeleiding van ervaren verzorgenden. 'Op die manier leren zij het vak. Het is pret tig voor de bewoners, omdat bij zo'n koppeling altijd een bekend gezicht aanwezig is. En het is pret tig voor de verzorgenden, die vaak al wat ouder zijn, om een jong iemand naast zich te hebben.' Gisterochtend hield Omring een informatiebijeenkomst in De Gol lards en daar kwamen tientallen Texelaars op af. Er kunnen maxi maal twintig mensen aan Helpende Zorg en Welzijn meedoen. Volgens Kuijper zijn er inmiddels veel aan meldingen binnen. Dan gaat het om Texelaars van tussen de 20 en de 55 jaar oud. Het zijn voorname lijk vrouwen. De deelnemers komen in dienst van Omring, die de opleiding betaalt. Bedoeling is dat ze daarna in de zorg op Texel blijven werken. Thijsseschool mag naar Ajax Groep 8 van de Thijsseschool in Den Burg heeft van Ajax kaartjes gekregen voor de bekerwedstrijd Ajax-AZ die donderdag opnieuw wordt gespeeld. Ron Kleefsman, die een zoon in groep 8 heeft, ging meteen achter kaartjes aan toen de wedstrijd voor kinderen werd opengesteld en hij had beet. Ajax moest de beker wedstrijd, in december gestaakt na de karatetrap van doorgedraaide hooligan op keeper Esteban van AZ, aanvankelijk zonder publiek overspelen. Later kreeg de club van de KNVB toestemming kinde ren (en hun begeleiders) wel toe te laten. Dat werd vervolgens en massa op gereageerd, waarbij Ajax de aanvragen op volgorde van bin nenkomst beoordeelde. Texeltours was bereid een helpen de hand te bieden om groep 8 donderdag naar Amsterdam te brengen. VVV verkoopt Texelvignet Het groene Texelvignet voor toe risten is sinds een paar dagen verkrijgbaar bij de VW in Den Burg. Het gaat hierbij om wederverkoop. Dit houdt in dat de VW geen winst op de parkeervignetten maakt. De VW is het eerste externe verkoop punt van de vignetten van de gemeente. Het oranje Texelvignet voor Texe laars is er niet verkrijgbaar, omdat de VW niet over de gemeentelijke basisadministratie beschikt. De gemeente is nog in gesprek met andere partijen om ook daar het vignet te verkopen. De gemeente heeft tot nu toe in totaal 5257 Texelvignetten ver kocht, waarvan 4310 aan Texelaars en 947 aan toeristen. De gemeente verwacht dat in de voorjaarsvakan tie de verkoop aan toeristen goed op gang komt. Het Gemini Ziekenhuis breidt per 5 maart het aantal spreek uren op het eiland uit met spreekuren cardiologie en inter ne geneeskunde. De spreekuren worden gehouden in het voor malige gebouw van Rijkswater staat aan de Keesomlaan in Den Burg. De eerste die een onderomen op de nieuwe locatie vindt, is de kli nisch geriater, die nu nog in het Verpleeghuis resideert, maar die vanaf 23 januari aan de Keesom laan is te vinden. De revalidatiearts blijft nog even vanuit het Verpleeg huis werken, maar verhuist rond de zomer ook naar de Keesomlaan. Vanaf 5 maart wordt het aanbod uitgebreid met spreekuren cardio logie en interne geneeskunde. De verwachting is dat zich in de loop van het jaar nog meer medisch specialisten aansluiten. Het Gemini Ziekenhuis is hierover in bespre king met zowel de lokale huisart sen als de gemeente, contacten die tot nu toe uitstekend verlopen. Het maken van een afspraak bij de polikliniek loopt via het Gemini Zie kenhuis in Den Helder. Patiënten kunnen hiervoor dezelfde contact gegevens gebruiken als eerder. De bloedafnamepost blijft gevestigd aan de Emmalaan. Kuijper: 'Als we de mensen oplei den, willen we ze ook graag behou den. De wens is om dit ieder jaar te gaan doen, maar we moeten kijken of dat qua financiering ook gaat lukken.' De plannen voor een eigen oplei ding kwamen volgens Kuijper onder meer voort uit de beleidsvi sie Richting voor Economie die zestien Texelse belangenorganisa ties en werkgevers vorig jaar pre senteerden. Daaruit kwam naar voren dat in de zorg op Texel een toenemende behoefte aan arbeids krachten ontstaat. Start suppletie Rijkswaterstaat begint vandaag (dinsdag) met een zandsuppletie tussen paal 27,8 en paal 30. In totaal wordt circa 700.000 kuub zand op het strand gespoten. Dat wordt verderop op zee opgehaald door de sleephopperzuiger Shore- way van Boskalis. Wandeltocht Bospaviljoen Het Turfveld aan de Nattevlakweg in de Dennen fun geert zondag 22 januari als start en finishlokaal van de derde dag tocht uit de winterserie van wandelsportvereniging Het Gou den Boltje. Deelnemers aan de wandeltocht kunnen kiezen uit de afstanden vijf en tien kilometer, inschrijven kost €4,- met en €3,- zonder herinne ringsvaantje. Leden van de vereni ging genieten korting. Er kan tus sen 13.00 en 14.00 uur worden gestart. De volgende wandeltocht vindt plaats op 5 februari. Voor mee informatie, tel. 313087, of www.hetgoudenboltje.nl. Vijf grondeigenaren zetten maandagmiddag hun handteke ningen onder de overdrachts akte waarmee zestien hectare landbouwgrond in andere han den kwam. Daarmee was de kavelruil Henneboe een feit. Oorspronkelijk werd gesproken over een kavelruil van honderd hectare, waarbij vijftien grondiege- naren waren betrokken, maar de Stichting Agrarisch Texel toonde zich heel tevreden met het behaal de resultaat. 'Het ging niet zonder slag of stoot', riep Anton Witte van de stichting in herinnering, 'maar alle puzzelstukjes passen en alle betrokkenen gaan er op vooruit.' Bij kavelruil Henneboe, genoemd naar een voormalige boerderij in het betrokken gebied, verwisselt zestien hectare grond van eige naar, voornamelijk gelegen aan Leemkuil, Kadijksweg en Ottersaat. De ruil werd mogelijk nadat aard appelteler Piet Bekker uit Den Burg zijn grond inbracht. Technische en financiële ondersteuning werd geleverd door Stivas, de provinci ale stichting, waarvan de Stichting Agrarisch Texel een plaatselijke afdeling is. Monique van Peper- koorn van Stivas gebruikte de korte plechtigheid, die gehouden werd in de schapenboet op Zuid-Haffel, om een oproep te doen aan agrari ërs die ideeën hebben over kavel ruil. 'Versnippering van de land bouw leidt tot verlies van omzet', merkte ook Witte van Agrarisch Texel op. 'En we moeten voorko men dat er gaten vallen in het land bouwareaal, waardoor Texel min der aantrekkelijk wordt voor grote partijen.' Ook burgemeester Gis- kes, die haar waardering uitsprak Auto te water in haven Oudeschild De haven van Oudeschild is zaterdagavond een tijdje gestremd geweest, nadat een auto het water in was gerold. Een Texelse man die even op de dijk wilde kijken, had verzuimd zijn auto goed op de handrem te zet ten. De wagen, die op een schuin aflopend deel van de kade stond, kwam in beweging en rolde precies tussen de palen door het water in. Duikers van Betsema zochten de wagen op, waarna René Boon hem met zijn telekraan uit het water takelde. Toon Schoenmaker voer de daarna de auto af. voor de geleverde prestatie, onder schreef dit, al merkte ze daarbij wel op dat gewaakt moet worden voor grootschaligheid. 'Ook het klein schalige tuinwallenlandschap moe ten we in stand houden. Dat maakt een kavelruil als deze tot een inge wikkelde, maar daadoor interes sante materie.' Naast Bekker zijn bij de kavelruil de firma Witte van Julia betrokken, de firma Zijm van de Leemkuil en de families Grootelaar en Bors- boom. Meer over de kavelruil in de krant van vrijdag. Tesselhuus krijgt gift van bikers De Helderse wielervereniging DOK heeft het Tesselhuus zondag €3000,- geschonken. Het geld werd bij elkaar gefietst door 550 mountainbikers die meededen aan de 55 kilometer lange tocht 'Noord- Hollands Langste' van Alkmaar naar Den Helder. Na afloop over handigde coördinator Peter Enge len in de kantine van DOK in Den Helder een cheque aan Tessel- huusbestuurders Gerda van der Puyl en Jan Klok. www.texelseautopagina.nl TEXELSE@COllRANT Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1