4 1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Hoogstaande kleinkunst in Klif 12 Tackles van lieve dames op de enkels Hel op dreef in polder DINSDAG 17 JANUARI 2012 Kinderkamp bij Ecomare Speciaal voor kinderen tus sen 8 en 15 jaar organiseert Ecomare deze zomer twee kampen. In de zomerkampen wordt gefietst, gezwommen, ontdekt in de natuur, gesport en gespeeld. De deelnemers nemen een kijkje achter de schermen van de zeehondenopvang komen en slapen in een groeps- verblijf in het bos, met Schotse Hooglanders als buren. Van 23 tot en met 27 juli wordt een kamp gehouden voor jongeren van 12 tot en met 15, van 30 juli tot en met 3 augustus een kamp voor kinderen van 8 tot en met 11. Deelname kost €235,-, opgeven kan bij Ecomare. Ruildag voor vrouwenkleren In grand café De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg wordt zaterdag 28 januari een 'vrou- wenklerenruildag' gehouden, bedoeld voor vrouwen die 'een kast vol kleren hebben, maar niets om aan te trekken'. De kleding die niet geruild wordt, wordt na afloop aangeboden op de 'vintage'-markt. Voor infor matie en aanmelden, aaltje1234@yahoo.com. Professioneel styiingadvies De bekende styliste Akke Marije van der Werf is woensdag 22 februari aanwezig bij Jojo Mode op de Stenenplaats in Den Burg om - op afspraak - zowel dames als heren professioneel kleding advies te geven. Zij wordt met adviezen over haar, make-up en huidverzorging bijgestaan door schoonheidsspecialiste Martine Westerlaken en Hanneke Drijver van De Kapper uit Oosterend. Een sessie van een half uur kost €15,-. De stylingmiddag is een initiatief van Lotte van de Belt van Jojo Mode: 'In februari zijn wel allemaal we toe aan een beetje verwennerij en dit is een leuke manier om het voorjaar te verwelkomen.' Diner SWOT In een bericht in de krant van vrij dag over het maandelijks diner van de SWOT is een fout geslopen. Het diner wordt niet op maandag 24 januari gehouden, maar op dins dag 24 januari. Vrouwen domineerden donder dag, vrijdag en zaterdag de voor ronde van het Amsterdams Klein kunst Festival (AKF) in Klif 12 in Den Hoorn. Acht vrouwen en drie mannen verzorgden gezamenlijk negen voorstellingen, waarvan er zes doorgingen naar de halve finale om de Wim Sonneveld- prijs. staand dat ze zichzelf 'voorbij zon- De twee gingen met vlag en wimpel door naar de halve finale. Daarin Hendriks ('haar talent staat buiten kijf'), Sijmen de Jong ('sympathiek De toeschouwers waren dik tevre- en aardig, maar een wolf in schaaps- daar mooie staaltjes van.' den over de voorstellingen. Volgens kleren') en Patricia Idsinga. De laat- vaste gasten kende het AKF een van de beste edities in jaren. Ook de jury, die geen blad voor de mond neemt, was tevreden. 'De vijfentwintigste afle vering van het Wim Sonneveld Concours had het slech ter kunnen treffen met de kandida ten', zei juryvoorzitter Ruud Buur man met gevoel voor understatement. Dit werd met luid applaus ondersteund. 'De kandida ten waren nagenoeg allemaal jubi leumwaardig en hebben veel kwali teit laten zien.' Buurman noemde het een mooie ontwikkeling dat de vrouwen op het podium in opmars zijn. Maartje de Boer en Kine HSndlyk- ken, die de laatste voorstelling op zaterdagavond verzorgden, waren de absolute toppers. Ze leken in eerste instantie twee lieve en onschuldige dames, maar waren scherp als een mes en volgens de jury niet bang om 'harde noten te kraken of gemene tackles op de enkels uit te voeren'. Hoe scherp de twee ook waren, het bleef stijlvol, professioneel en met klasse. Muzi kaal waren De Boer en HSndlykken volgens de jury soms zo hoog- 2040 Hierbij dus: Nederland kent twee megasteden, Metropolitan Mar kets genaamd, die de omgeving leegzuigen. Eén boven de Moer dijk, Amsterdam. Eén eronder, Eindhoven, met een gespeciali seerde hightech campus. Beide steden doen mee aan de Euro pese voetbalcompetitie, maar mogen niet tegen elkaar spelen. In 2040 is Texel het enige Wad deneiland waar menselijk leven is. De andere eilanden zijn terug gegeven aan de natuur. Als je goed kijkt, zie je aan de horizon nog een plukje zand. Dat was ooit Vlieland. Op Texel bestaan geen dorpen meer. Er staan ook geen huizen. Toeristen kunnen er niet komen. De 45.000 beddennorm is nog steeds in tact. Die worden volledig ingenomen door kosmo polieten die last hebben van een burnout. Alle bedden staan gerangschikt in paviljoens langs de kust. ledereen heeft 180 gra den panoramazicht op zee. Patiënten met een pluspakket kij ken uit over de Noordzee. Die met een basispakket op de Wad denzee, waar de contouren van de metropool zichtbaar zijn. 'Spa Resort Texel' heet het eiland nu. In het midden van het eiland staan barakken voor de zorgme- dewerkers. Centraal staat het enige museum. Opgebouwd uit de restanten van wat begin jaren tien de start was van de healthval- COLUMN Ongezouten leys. De infrastructuur is Utopia- conform. De meeste medewer kers hebben een verleden met het eiland, toen het nog een toe risteneiland was. Waar zij vroeger activiteiten organiseerden voor vakantievierders, passen zij dat nu als therapie toe op de patiën ten. Aangezien zij allen ZZP-ers zijn (Zelfstandigen Zonder Pensi oen), moeten zij tot op hoge leef tijd werken. Het vervoer gaat door de lucht. Omdat veel patiënten gewelddadig zijn, is het vliegveld streng bewaakt. Het eiland lijkt daarbij een beetje op Alcatraz. Op Spa Resort Texel zijn grote lopende banden aangelegd, zoals op Schiphol. Wie lui is blijft staan, wie wil bewegen loopt mee. Trim mers lopen tegen de draad in. Winkels zijn er niet. Het eilandje is volledig all-inclusive. De bouw sector bloeit als nooit tevoren. Na jarenlang getouwtrek is de kogel door de kerk: alle paviljoens wor den dubbeldeks! Dat vanwege het hoge aantal patiënten dat in aanmerking komt voor het bur- noutherstelprogramma. Ook Annie heeft zich al ingeschreven op het B-deck van Paal 17, Burned Hout. De formule blijkt derhalve een doorslaand succes en heeft het vertrouwen van de kapitaalverschaffers. Annie@texelsecourant.nl ste kreeg de nodige kanttekeningen van de jury, maar had voldoende laten zien om toch door te mogen. De jury vroeg zich wel af of zij in staat zou zijn 'om Brigitte Kaandorp uit zichzelf te slaan.' De jury vond dat Idsinga haar nog teveel nadeed. 'Je mag op de schouders van je voorbeeld staan en je mag er een beetje tegen leunen, maar je moet proberen meer jezelf te worden.' Anneriek Bekhuis, het duo Anne Freriks en Robin Kuiper en Robert Ramaker vielen af. Freriks en Kuiper lieten volgens de jury cabaret zien dat vaak het niveau van een ver kleedpartijtje niet voorbij kwam. 'Anno 2012 kun je niet met twee plaksnorren en twee sombrero's minutenlang steenkolenspaans op je publiek afvuren. Dat is daar echt te slim voor.' De deelnemers kregen in het alge meen het advies de blik meer naar buiten te richten en niet alleen naar de eigen navel te staren. 'Niet alles wat je eigen leven beroert, is even spannend voor anderen', aldus juryvoorzitter Buurman. Navelstaar derij is een vast kritiekpunt van de jury. Die constateerde vorig jaar dat de deelnemers de blik eindelijk meer naar buiten richtten, maar daar was nu weer minder van te merken. De afgevallen Bekhuis kreeg de kritiek dat haar voorstel ling teveel was gebaseerd op een in Een uitgebreider overzicht van excur sies, workshops en exposities is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en viawww.texelagenda.nl. Dinsdag 17 januari Op de atletiekbaan aan de Haffelder- weg in Den Burg begint om 19.00 uur een Coopertest. Deelname is gratis. Klaverjasclub De Waal houdt een open klaverjasdrive in De Wielewaal in De Waal. De avond begint om Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. 11.50 u 13.20 15.40 17.30 Lelystad gevormde wereld. 'En op die bedachte plek gebeurt niet zo gek veel.' Aan de andere kant zag de jury nieuwe ontwikkelingen en was eveneens plaats voor Eva Crut- was de muzikaliteit van hoog niveau, zen ('een natuurtalent dat zich op 'De meeste deelnemers nemen er het podium thuis voelt als in haar geen genoegen meer mee om met eigen huiskamer'), Peter van Rooij- wat gehamer op een piano zichzelf en ('een groot multitalent'), Fleur te begeleiden. Cabaret versmelt Don. 19 Vrij. 20 Zat. 21 Zon. 22 Ma. 23 eerder hoog water Woensdag 18 janua doodtij, maandag 23 januari nieuw maan. Zondag 22 januari zon op 8.4i TEXELSE0COURANT steeds meer met muziektheater en bij een paar kandidaten zagen we Fleur Hendriks bracht met het lied Schudden tot het sneeuwt volgens de jury één van de mooiste en ontroerendste liedjes die het afgelopen jaar bij het Amsterdams Kleinkunst Festi val hebben geklonken. Eva Crutzen was volgens de jury ijzersterk met een sketch waarin ze zich op een begrafenis bevond, maar tussen door via haar telefoon continu bereikbaar bleef. Het eindigde erin dat ze eenmaal staand aan het graf per abuis haar telefoon in plaats van een roos op de kist gooide, waarna ze tot hilariteit van het publiek maar verder belde via de roos. De sketch werd meteen tot klassieker bestempeld. Janko Duinker, medewerker van Klif 12 en een vast gezicht bij het klein- kunstfestival, werd zaterdagavond ook even op het podium gehaald. Hij heeft een baan bij een theater aan de overkant gevonden en was zaterdag officieel voor het laatst bij Klif 12 en dat wilden de medewer kers van het Amsterdams Klein kunst Festival niet ongemerkt voor bij laten gaan. De halve finalisten gaan de komende tijd het land in en staan op 12 en 13 april in de halve finale in het DeLaMar theater in Amsterdam. Op 14 april wordt daar de finale om de vijfentwintigste Wim Sonneveldprijs gehouden. De jury: 'Dat wordt met deze deelnemers een feest in april en een heel mooie winnaar.' Jeroen van Hattum LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioi 20.00 uur. Tevens een verloting met fraaie prijzen. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 FilmArt 2: Habemus Papam; 20.30 Mission Impossible - Ghost Protocol Woensdag 18 januari Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Dolfje Weerwolfje; 13.45 De Gelaars de Kat 3D; 16.00 Mission Impossible - Ghost Protocol; 16.15 Alvin The Chipmunk 3 NL; 20.00 Nova Zembla 3D; 20.00 FilmArt 2: Habemus Papam. In het kader van de Nationale Voor leesdagen wordt in de bibliotheek in Den Burg vanaf 15.00 uur voorgele zen uit het prentenboek 'Mama kwijt' van Chris Haughton. De Vrouwen van Nu De Cocksdorp- Eierland krijgen een opfriscursus van verkeersschool Istha. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Eierlandsche Huis en begint om 20.00 uur. Donderdag 19 januari In gebouw De Koploper (Prins Hen driklaan 2, Den Helder) wordt van 10.00 tot 12.00 uur een bijeenkomst gehouden over kanker en voeding. Opgave tel 0223-696429. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) wordt vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informatie en aanmelden, tel. 06-53340063 In Filmhuis de Kroonprins in Ooste rend draait om 21.00 uur Departures. Aanvang diner 19.00 uur, reserveren gewenst. Vrijdag 20 januari Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Mission Impossible - Ghost Protocol; 19.00 Suskind; 21.30 The Girl With The Dragon Tattoo: Millenium Trilogy - Part 121.45 Suskind. TESO Ook rond het weekend vaart veer dienst TESO met slechts één boot. Vrijdag worden wachttijden verwacht, die kunnen oplopen tot een uur. Ver voer van gevaarlijke stoffen is alleen op afspraak mogelijk. Voor meer informatie, tel .369600 of www.teso. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk: Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. Lezenaar In de lezenaar op de Groeneplaats is de komende tijd het gedicht Ter ras van Anne Marie de Wit te lezen. De Wit is lid van dichterskring Ghe- raert Leeu in Gouda. Mensen, gebeurtenissen en emoties die belangrijk zijn voor haar spelen een rol in de gedichten van De Wit. Seniorencursus dru yoga Er zijn nog enkele plaatsen vrij bij de cursus dru yoga voor ouderen die op 8 februari begint in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De cursus wordt gegeven georgani seerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel en gegeven door yogadocent Herma Scheurs. Met de cursus wil de SWOT het misverstand uit de wereld helpen dat het voor yoga nodig is jong en lenig te zijn. Dru yoga is een vorm van yoga die bestaat uit zachte en vloeiende bewe gingen die helpen lichaam en geest soepel te houden. De cursussen wor den gegeven vanaf woensdagoch tenden van 10.00 uur tot 11.30 uur. Aanmelden kan via de SWOT. Texel Toerist Info De redactie treft voorbereidingen voor de nieuwe uitgaven van de gids Texel Toerist Info met daarin een compleet overzicht van toeris tische informatie over het eiland. Met onder meer restaurants, cafés, modezaken, schoonheidssalons, musea, sportieve- en andere acti viteiten. Om de gegevens up to date te houden vragen we eventu ele veranderingen door te geven aan de redactie, via email gerard@texelsecourant.nl. Het boekje ligt ter inzage bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spin baan 6 in Den Burg. Tekencursus Bij Artex - Kunstenschool Texel gaat donderdag 19 januari om 19.30 uur een 'topcursus' tekenen van start, voor zowel jongeren als volwassenen. De cursus, geschikt voor mensen van uiteenlopend niveau, wordt gegeven door kunstenaar Daan van Loenhout uit Oosterend en bestaat uit vijf lessen van twee uur. Deelname kost €89,-, inclusief materiaal. 'De hel van Waalenburg' staat er bijna onheilspellend op twee bord jes die afgelopen weekend bij het mosselpad tussen het Waalenbur- gerdijkje en De Staart zijn geplaatst. Het is een ludieke actie van Bert Keijser, die zich sinds 5 december eigenaar mag noemen van het land waar de dreef overheen loopt en waar mountainbikers mogen fiet sen. Keijser: 'Het is verwijzing naar de Hel van het Noorden (de bij naam van de klassieker Parijs- Roubaix). Bij mooi weer kun je pri ma fietsen op de dreef, maar als het regent zitten er plekken tussen waar het zwaar is. Dan is het 940 meter lang afzien.' De naam laat evenmin onverhuld dat alle perike len rond de ontwikkeling van Waal enburg tot natuurgebied niet voor iedereen even prettig zijn geweest. Vrouwen van Nu nisatie is in handen van de dames van Oosterend, deelnemers wordt De afdeling Texel van de NBvP verzocht schaartje, potlood en Vrouwen van Nu houdt maandag liefst een vingerhoed mee te 23 januari een doe-avond in De nemen. De bijeenkomst begint om Gasterij van De Gollards. De orga- 19.30 uur. De hel van Waalenburg

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2