1 Recreatieve opstal blijft buiten gedoogconstructie TE* ELTOU/IS ww -1 M TEXELSE 9 COURANT Uitspraak: inhalen 45 km-auto Pontweg mag W I Rechter vernietigt bon negeren inhaalverbod Huisje vergroten acht weken na aanvraag aan □npmd Texel 1 TAXITEXEL WM0/ ziekenvervoer I www.taxitexel.nl onze voordeelpas DINSDAG 17 JANUARI 2012 Antwoorden Kerst Plattelandspuzzel Op de Pontweg tussen de veer haven en Den Burg geldt een inhaalverbod. Een verkeersbord maakt duidelijk dat je wel trek kers mag inhalen. Maar hoe zit het met gehandicaptenvoertui gen? Een recente uitspraak van de rechter bevestigt dat je ook die mag inhalen. De rechtszaak werd aangespan nen door Ted Redeker, nu woon achtig in Hippolytushoef, en 18 jaar werkzaam geweest op Texel. Als aandeelhouder van TESO nam hij op zijn motorfiets op 24 sep tember 2010 de boot naar Texel om de aandeelhoudersvergade ring te bezoeken. Voorbij Den Burg werd hij aangehouden door een motoragent. Redeker had tussen de twee rotondes te hard gereden en dacht dat hij daarom was staande gehouden. Dat bleek niet het geval, volgens hem omdat de agent de snelheid tijdens de ach tervolging niet had kunnen meten. 'Toch begon hij te schrijven. Ik vroeg om een duplicaat van de bon, maar die kreeg ik niet. Hij zou alles op kantoor uitwerken en dan zou ik het wel zien met de post.' Toen Redeker de beschikking thuis kreeg, bleek dat hij het inhaalverbod had genegeerd. Dat begreep hij niet. 'Ik was als één van de eersten de boot af en had geen reden tot inhalen.' Wel herin nerde hij zich dat er net voor Den Burg vanaf de Leemkuil een 45 km-auto de Pontweg was opgere den. 'Dit wagentje heb ik inder daad net voor de rotonde (Emma- laan) ingehaald. Ik ging er snel voorbij, want stel je voor dat ik inhalen 'j toegestaan daar achter moet blijven met zo'n de beschikking te vernietigen of slakkengangetje.' Voorbij de het sanctiebedrag te verlagen en rotonde (Akenbuurt) werd hij inge- verklaarde het beroep ongegrond, haald door de agent. 'Dit is voor Daarop tekende Redeker bezwaar mij een vage situatie.' Hij ver- aan bij de kantonrechter. Inmid- moedt dat de agent hem wel heeft dels had hij ook achterhaald wat zien inhalen, maar vanuit de verte niet in de gaten heeft gehad dat het een gehandicaptenvoertuig was.' Redeker kreeg een bekeu ring van €166,-. Hij tekende beroep aan tegen de beschikking. De offi cier van Justitie boog zich over de argumenten van Redeker en de constatering van de verbalisant en zag 'onvoldoende aanleiding' om voor 45 km-auto het was geweest. Deze rechter deed uitspraak op 18 november 2011. Hieruit blijkt dat de sanctie is opgelegd wegens overtreding van artikel 62 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens (RW) 1990. Daarin is bepaald dat weggebruikers ver plicht zijn gevolg te geven aan de verkeerstekens die een gebod of verbod inhouden. Het bord F1 dat langs de Pontweg staat behelst het verbod voor motorvoertuigen elkaar onderling in te halen. Artikel 1 sub. Z van het RW meldt over motorvoertuigen: Alle gemotori seerde voertuigen behalve brom fietsen, fietsen met trapondersteu- ning en gehandicaptenvoertuigen Onder gehandicaptenvoertui gen verstaat de wet een voertuig dat niet breder dan 1.10 meter en niet harder mag dan 45 km/uur. Aangezien Redeker aannemelijk wist te maken dat hij zo'n voertuig inhaalde en geen gewone auto, stelde de kantonrechter vast dat hij geen overtreding heeft begaan en verklaarde het beroep gegrond. Navraag leert dat het bij de politie geen beleid is om op de Pontweg bekeuringen uit te delen wegens het inhalen van gehandicaptenau to's en dat reclames hierover op het bureau serieus worden geno men. Geconstateerd wordt wel dat er onduidelijkheid over heerst. Logisch, want het bord met de trekker onder het inhaalverbod maakt duidelijk dat hiervoor een uitzondering geldt, maar zegt niets over hoe het zit met 45 km-auto's. De uitspraak van de rechter brengt duidelijkheid, ook voor de politie. Overigens heerst er bij de politie wel verbazing over dat de rechter de betreffende agent niet heeft uitgenodigd om diens kant van het verhaal te laten horen, zoals de stelling dat het hier het inhalen van een gewone auto betrof. Het is niet duidelijk of de politie beroep aantekent tegen de uitspraak. Het vergroten van recreatiewo ningen van 70 naar 100 vierkante meter kan worden gedoogd, voor het vergroten van woningen in het buitengebied moet per geval worden gekeken of er kan worden gedoogd en voor recrea tieve opstellen wil het college nog geen uitzondering maken. Dat was de boodschap die wet houder Edo Kooiman (ruimtelijke ordening) woensdagavond voor de raadsleden had tijdens een extra raadsvergadering over de nood maatregelen voor de bouwsector op het eiland. Het college is bereid, vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied, te gedogen dat recreatiewoningen alvast groter mogen worden in de hoop dat de bouwsector daarmee weer een tijdje lucht heeft. Er lig gen bij de gemeente zo'n 60 tot 100 aanvragen om recreatiewonin gen te vergroten. Dat het college terughoudender is bij woningen in het buitengebied en recreatieve opstallen riep vra gen op. Kooiman liet weten dat aan het gedogen van het vergroten van recreatieve opstallen meer risico's kleven en dat er voor de bouwsector op dat gebied ook niet veel werk te halen is. De opstallen, die vaak in de tuin achter een woonhuis staan, mogen in de toe komst groeien van 55 naar 70 vier kante meter. Aan het gedogen van de vergroting van een permanente woning in het buitengebied kleven volgens Kooi man eveneens meer risico's. Vol gens de wethouder wordt het ech ter niet van de hand gewezen, maar kan per aanvraag worden bekeken of vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan een gedoogconstructie mogelijk is. Permanente woningen in het bui tengebied mogen volgens het nieuwe plan in de toekomst tot tweehonderd vierkante meter groot worden. Kooiman waarschuwde dat er ook niet ineens teveel moet worden vrijgelaten, omdat er anders weer een overschot aan werk kan ontstaan. Joop Groeskamp (Texels Belang) pleitte voor kwaliteitsbewaking om te voorkomen dat het landschap wordt aangetast. In dat kader vond hij het jammer dat de gemeente nog geen toetsingskader voor de kernwaarden heeft. Marian Merkel- bach (CDA) vond het jammer dat de 'oogst' niet groter was. Nils Lely (PvdA) zei geen wondermiddel te verwachten, maar stelde dat 'alle beetjes helpen'. De raad ging er unaniem mee akkoord €20.000,- uit te trekken om de zienswijzen die dit jaar bin nenkomen op de concepten van het nieuwe plan Buitengebied bin nen kort tijdsbestek te kunnen afhandelen. De WD en Texel 2010 toonden moeite te hebben met de extra uitgave, maar gingen er toch mee akkoord. Wethouder Frans Visman (financiën) gaf aan dat het geld niet op hoeft. Gerbrand Pos ter (Texel 2010) vond het versneld afhandelen van de zienswijzen eigenlijk allemaal 'dagelijks werk' dat ook binnen de bestaande bud getten moet kunnen plaatsvinden. Hij kaartte aan dat het college intern maar met personeel moest schuiven, omdat er in zijn ogen ook afdelingen zijn waar teveel mensen lopen. Een voorontwerp van het bestem mingsplan Buitengebied ligt momenteel in ontwerp ter inzage bij diverse instanties als de provin cie en belangenorganisaties op het eiland, zodat zij een eerste reactie kunnen geven. Volgens Kooiman zijn er inmiddels reacties binnen en verwerkt. 'Een paar organisatie hadden uitgestel aangevraagd, maar we verwachten van hen ook snel een reactie.' De volgende stap is dat er een vooroverlegnota wordt opgesteld en dat het concept eventueel wordt aangepast. Daar na komt het concept ter bespre king in een raadscommissie en als dat gebeurd is, wordt het concept ter visie gelegd en kunnen er ziens wijzen worden ingediend. Dat gebeurt naar verwachting in de loop van 2012. Het college gedoogt de vergro ting van recreatiewoningen van 70 naar maximaal 100 vierkante meter vanaf het moment dat een ontwerpbesluit voor de beno digde omgevingsvergunning ter inzage wordt gelegd. Dat is op zijn vroegst acht weken nadat iemand een aanvraag heeft ingediend. In die acht weken wordt een aanvraag eerst getoetst aan het Bouwbesluit en de bouwveror dening. Het college heeft op basis van de Nota van Uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied een model opgesteld voor de ruimtelijke onderbouwing van het vergroten van recreatiewo ningen. Dat model geeft standaard aan waarom het ruimtelijk gezien verantwoord is af te wijken van het huidige bestemmingsplan Buiten gebied. Het college is niet van plan uit zich zelf handhavend op te gaan treden, zodra een ontwerpbesluit ter inza ge is gelegd. Dat moet wel alsnog gebeuren als burgemeester en wethouders de gevraagde omge vingsvergunning toch niet verle nen. 'Dit neemt niet weg dat de eerste insteek zal zijn een eventu eel handhavingsverzoek af te wij zen', aldus het college in de stuk ken aan de raadsleden. Op het moment dat het college een definitief besluit neemt over de aanvraag voor een omgevingsver gunning eindigt het gedogen en is er weer sprake van een legale situ atie. De verantwoordelijkheid om al vooruitlopend te beginnen met bouwen, ligt bij degene die de ver gunning aanvraagt. Er worden geen leges geheven voor de plano logische afwijking. De bouwleges blijven wel van kracht. Volgens burgemeester en wethouders moet iemand die een aanvraag indient zich bewust zijn van de eigen ver antwoordelijkheid en deze ook nemen. Dat betekent dat de aan vrager op tijd contact opneemt met omwonenden, het risico van bezwaren van anderen inschat en deze probeert weg te nemen. Jeu de boules In de krant van vrijdag stond een artikel over jeu de boulesclub Strend uit Oosterend. In dit stuk stond Piet van der Vlis als winnaar van de woensdagcompetitie ver meld, dit moet Piet van der Vis zijn. Ook stond hierbij Niels Haastrecht als nummer twee genoteerd, terwijl dit Harm Gort had moeten zijn. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Op vrijdag 23 december publi ceerden we in samenwerking met de PR Landbouw Texel en Rob van Heerwaarden de Kerst Plattelandspuzzel 2011. Hierbij de juiste antwoorden. 1. Ziekzoeken in de tulpen. 2. Windmolen Postweg-Oor- sprongweg 3. Indoor kamperen in de schuur van De Ridder in Eierland. 4. Maïsdoolhof Postweg 5. Burst Postweg 6. Wielen familie Boon-de Vries, camping Lucky Stuifweg 7. Willemshoeve Eduard Hin, Schorrenweg 8. Mestsilo Van der Star Schor renweg 9. Boet Jaap Eelman Lageveld 10. Gollardshoeve Léon Eelman Fanneweg 11. Ora et Labora Zaandammer- dijk 12. Stal Bakker Nesweg 44 13. Melkgebouwtje gebroeders Hin Spangerweg 14. Huis Peter List Pontweg 15. Helofytenfilter Pontweg 16. Flora Pontweg 17. De Arend/oude Eaglesranch, Westerboers 18. Puin boerderij Rikkenberg Staart 19. Johan Hin Burgerdijkje 20. Hutspotactie pr club 21Piet Douma Hallerweg 22. Bute Weste Westerweg 23. Rooien van zilte aardappels bij De Petten 24. Zelfpluktuin familie Boersen Middellandse weg 25. Aardappelrooier 26. Nico Kikkert met geplakte balen gras op erf Martin Kik kert, stuk geprikt door kauw- Stallingsruimte scootmobiels Omdat te verwachten is dat het aantal gebruikers van scootmo biels in de toekomst alleen maar zal toenemen, wil Woontij bij renovatie van complexen stan daard een oplossing voor het parkeren en opladen daarvan in de plannen meenemen. Uit een onderzoek dat Woontij onder de huurders hield, blijkt dat een op de drie huurders verwacht in de toekomst een scootmobiel te gebruiken. In de meeste woon complexen zijn onvoldoende voor zieningen voor stalling en opladen. Woontij wil per complex onderzoe ken wat de beste oplossing is. Daarbij wordt begonnen met de complexen met de hoogste urgen tie. Als er een duidelijk plan is, kan snel worden ingespeeld op con crete vragen. Vuurtoren tijdelijk niet te bezoeken In verband met onderhouds werkzaamheden is de vuurtoren momenteel gesloten voor publiek. Het inwendige van de toren wor den momenteel geschilderd door werknemers van De Verenigde Schilders, die bezig zijn met het verven van wanden, vloeren en trappen. Sinds de openstelling in 2009 heb ben ruim 250.000 mensen de toren bezocht, waardoor die wel toe was aan een opknapbeurt. Tijdens de renovatie worden ook traptreden en vloeren ruw gemaakt, om uitglij den te voorkomen. De werkzaamheden duren tot 25 januari. Daarna is de toren, met uitzondering van de voorjaarsva kantie, te bezoeken op woensdag, zaterdag en zondag tussen 10.00 en 17.00 uur. In de voorjaarsvakan tie is de vuurtoren iedere dag geopend. Zaterdag 21 januari -19.00 uur Diner Cabaret nieuwe show! t-gangendiner incl. show €49,50 Zaterdag 28 januari - 20.30 uur Stand-u p Comedy met De Hyena's 4 mannen - dynamisch, afwisselend en hilansch www.hyenascomedy.nl Entree €18,00, Speciaal 'comedydiner' vooraf mogelijk, reserveren gewenst MUSIC CLUB 2010 DINER CABARET Met TEXELTOURS naar concert of musical! 23-02-2012 huishoudsbeurs 23-02-2012 negenmaandenbeurs Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! ?l of mail voor meer informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeltours.nl Programma 19 t/m 25 januari UirGIIUSïDIWGONTATTOO r M IIH PROGRAMMA PER FILM: PER DAG NDERDAG 19 JANUARI ALVIN THE CHIPMUNKS 3 NI FILMART: THE ARTIST ®0 NOVAZEMBLA3D®®©» MEGA MINDY EN DE SNOEPBARON SÜSKIND LIKE ONS OP FACEBOOK BMS Vv.'_ Rolstoelvervoer Tel. 0222-315555 lnoil 10% korting met

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9