TEXELSE^COURANT f Texelaars fietsen voor Alpe d'HuZes Huizen van Woontij naar voetbalveld Cjroen rwarLrJexeh in het harL, y OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12652 DINSDAG 21 FEBRUARI 2012 Zes HAVO-leer- lingen namen voor hun pro fielwerkstuk een film op. De opbrengst is voor het goede doel. Josien Wessels reist naar Zuid- Af ri ka om als vrijwilliger te helpen in een dagopvangvoor gehandicapte kinderen. Van Boerinnen- landsvrouwen tot Vrouwen van Nu. Het verhaal van drie Texelse vrouwen. Marjet van der Vis heeft een passie voor koken. Het loopt als een rode draad door Keukencentrum Texel. LICHT OP GROEN VOOR SLOOP VAN OUDE LTS... VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 en heeft inmiddels tientallen mil joenen euro's opgeleverd. De actie kreeg de naam Alpe d'HuZes omdat er deelnemers waren die zes keer op en neer gingen. Het geld is de afgelopen jaren besteed aan onderzoek- en revalidatiepro- gramma's om mensen met kanker beter en sneller te laten herstellen. De organiserende stichting han teert een anti-strijkstokbeleid om te garanderen dat al het ingeza melde geld ten goed komt aan onderzoek. Cees Daalder uw schilder Wr s 310854 Replica's dieren uit bos gestolen De Eilandschutters zijn tijdens de winteranimal in de Dennen twee replica's van dieren kwijt geraakt. De club is fors gedu peerd. 'Het is voor ons twee jaar contributie', aldus penningmees ter Aad van Gils. Het gaat om levensgrote replica's van een reiger en een steenbok. Die waren vrijdag in het bosgebied nabij het parkeerterrein van paal 21 geplaatst voor de verschieting die zaterdag en zondag plaatsvond. Zaterdagochtend ontdekte Van Gils dat de replica's, eigendom van de handboogvereniging weg waren. 'De steenbok kostte 700 euro en de reiger 150. Dat is voor onze club een aderlating.' Hij hoopt dat iemand iets gezien heeft. 'De repli ca's stonden echt midden in het bos, dus het moet zijn opgevallen als daarmee gesleept is.' De club zou het zeer op prijs stellen als de replica's terug keren. 'Degenen die ze hebben meegenomen, mogen ze bij de club zetten of bij mij in de tuin aan de Pontweg 28. Dan begrijp ik het ook.' De club zette al jaren van te voren de replica's in het bos uit en dat ging tot nu toe altijd goed. Afgelo pen weekend werden de voorwer pen voor de zekerheid 's nachts binnengehaald en zondagochtend opnieuw uitgezet. ;e Westend www.texelseautopagina.nl Concentratie bij Dirk Leegwater tijdens de Texelse kampi oenschappen biljarten in dorpshuis De Hof in De Koog. Leegwater speelde zich in de finale om de Piet de Graaf Trofee (driebanden) en versloeg vervolgens in een spannen- Zeven Texelaars en een man uit Krommenie doen in juni als team mee aan de actie Alpe d'HuZes in Frankrijk om geld voor KWF Kankerbestrijding in te zamelen. De acht zijn in training gegaan om de Alpe d'Huez, beroemd van de Tour de France, te beklimmen. Het gaat om Frank van der Linde, Joost van Heerwaarden, Arie de Ridder, Erwin van der Linde, Hans Berga- min, Roel Bakker en John van Dompselaar, aangevuld met Rob de Haas uit Kommenie. Zij willen op woensdag 6 juni als team proberen een aantal keer de berg te bestijgen. De beklimming begint in het dorp Le Bourg d'Oisans en is 13,8 kilometer lang. Over die afstand moet een hoogte verschil van 1061 meter worden overbrugd. Het traject kent daar mee een stijgingspercentage van 7,9. De groep is bezig sponsors te wer ven. De fietsers streven ernaar €15.000,- voor KWF Kankerbestrij ding op te halen. Daarvoor worden onder meer organisaties op het eiland benaderd. De fietsers kun nen gesponsord worden voor een vast bedrag of voor het aantal keer dat ze de Alpe d'Huez beklimmen. De teamleden hebben een website opgericht (www.biketeamtexel.nl) waarop ze zichzelf presenteren. Alpe d'HuZes bestaat sinds 2006 de finalestrijd Jan Witte. De Hof was een week lang het toneel van de biljartkampioenschappen die voor de 24ste keer werden gehouden. Meer hierover elders in deze krant. De zes huurwoningen die Woon tij aan de Loodsingel in Oude- schild wilde bouwen, komen naar alle waarschijnlijkheid op het voormalige voetbalveld van Oudeschild. Ze worden onder deel van het CPO-project dat de dorpscommissie daar aan het ontwikkelen is. Woontij ontwikkelde een paar jaar geleden plannen om zes verou derde, vooroorlogse huizen aan de Loodsingel te slopen en te ver vangen door nieuwbouw. Dat stuitte op weerstand, waarna de plannen op een laag pitje kwamen te staan. Een gesprek tussen Hans Eelman, lid van de dorpscommis sie, en directeur Jan van Andel van Woontij leidde ertoe dat Woontij de huizen nu wil bouwen het voetbalveld. De woningstich ting stelt wel als voorwaarde dat ze er financieel niet in mag schie ten bij de verplaatsing. Nieuwbouw van de huizen op het voetbalveld betekent dat voor Dirk Slik de mogelijkheid ontstaat om in zijn huis aan de Loodsingel te kunnen blijven wonen. Dat huis was eerder in beeld om gesloopt te worden. Voor Voordeelland en Van der Star ontstaat de mogelijk heid om achter hun panden bij te bouwen. De plannen zijn nog niet definitief rond. Er is in principe overeen stemming. Van Andel zegt er ver trouwen in te hebben dat hij er met de gemeente, eigenaar van het voetbalveld, uitkomt. Vanoch tend (dinsdag) hadden de partijen nog een gesprek op het gemeen tehuis. In januari zaten ze ook al bij wethouder Eric Hercules om tafel om over de plannen te pra ten. Daarbij werd toen een grond prijs van €100,- per vierkante meter voor starters en sociale woningbouw genoemd. Woontij heeft interesse in zes of zeven percelen. Als Woontij meedoet, wordt het één van partijen in het CPO-pro- ject dat de bouw van circa twintig huizen op het voetbalveld behelst. Voor de andere huizen hebben zich circa acht belangstellenden gemeld. Volgens Van Andel moe ten ze nog met elkaar bespreken hoe het project verder aan te pak ken. Hans Eelman noemt het bemoedi gend dat ook jonge bouwvakkers interesse hebben. De dorpscom missie hoopt met de bouw van de huizen meer starters in het dorp te krijgen en daarmee de komende jaren aanwas van jonge kinderen. Eelman: 'Er staat genoeg te koop in het dorp, maar dat is te duur voor starters. Die moeten we wel hebben, omdat het aantal kinde ren op de basisschool de komen de jaren terugloopt en we willen graag de school behouden.' Voor dat het tot bouw komt, moet er eerst een stedebouwkundig plan komen, het voormalige voetbal veld moet de juiste bestemming krijgen en de grond moet bouwrijp worden gemaakt. Woensdag 29 februari wordt vanaf 20.00 uur in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild een informatiebijeen komst over de plannen gehouden. Vertegenwoordigers van Woontij en de gemeente zijn daarbij aan wezig. Er wordt gesproken over onder meer een mogelijke subsi die voor het project, de infrastruc tuur op het voormalige voetbalter rein en het anti-speculatiebeding. Jan Beijert, muzikaal leider van de ensembles a'Capabel en Beau Forte, is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde zondagmiddag aan het eind van het jubileumconcert van a'Capabel in de katholieke kerk in Den Burg, met gastoptredens van Beau Forte. Burgemeester Francine Giskes memoreerde Beijerts grote inzet op muzikaal gebied gedurende meer dan veertig jaar, een periode waar in hij een stimulans is geweest voor anderen. Zo gaf hij van 1974 tot 1979 leiding aan The Messengers en van 1970 tot 1995 aan Soli Deo Glori. Vanaf de oprichting in 1992 leidt hij ensemble a'Capabel, waar bij hij onder andere de stijlen close harmony en barbershop introdu ceerde. En vanaf 2003 tot heden is hij als dirigent verbonden aan het muzikale dubbelkwintet Beau For te. Beijert, die bekend staat als een gepassioneerd en kundig dirigent, speelt zelf ook gitaar. Met dit instru ment behaalde hij op nationale en internationale muziekconcoursen menig eerste prijs. Daarnaast begeleidt hij zangeressen Marijke Lionarons en Nel Bruin en zingt hij zelf bas in diverse koorprojecten. Beijert is geboren en getogen in Oosterend en volgde lessen bij de muziekschool van Henny Kok, de Muziek- en Dansschool (nu Artex) en de Muziek Pedagogische Aca demie in Alkmaar. Jan Beijert, vanmiddag in actie bij a'Capabel. (Foto Gerard Timmermani

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1