TEXELSE 7 COURANT Winnend En Passant blijft in titelrace Bixiedag blijkt succesformule Ontbreken basisspelers doet Tevoko de das om Zaalvoetballers dicht bij kampioenschap Leegwater, De Ruyter en Van Ginkel winnen Maar liefst negentien ruiters, waaronder vijf nieuwe deelne mers, deden zondag in manege Akenburg mee aan de bixiedag. De formule van de bixiedagen lijkt hiermee een blijvend suc ces. De ruiters reden een dressuur- proefje, sprongen een parcoursje en deden op de pony mee met een stoelendans. Imme Smit won met haar nieuwe pony Savannah in de categorie AA en bij de A-ruiters bleek de 7-jarige Imme Schraag met haar schimmel Tara de beste. Een gehandicapt herenteam van Tevoko heeft zaterdag tegen het tweede team van WW in Wervershoof geen pot ten kunnen bereken. Het ont breken van vier basisspelers deed zich voelen. Met slechts zes spelers en dus zonder wis selspelers, nam Tevoko deson danks nog twee punten mee naar huis. De eindstand werd 3-2. Met 'oproepkracht' Walter Oskam in de gelederen en Berry Koning die de spelverdeling van de ont brekende Jitze Beintema over nam, begon Tevoko wat onwen nig. Met name in de passing moest het team lang zoeken naar de juiste afstemming, wat leidde tot een snelle achterstand van 8-2. Na een vroege time-out kwam Tevoko beter in het spel, maar het moest de set uiteindelijk met 25- 23 aan WW laten. Gewaarschuwd voor het rommelige spel van WW werden in de tweede set de zaken voortvarender aangepakt. Tevoko speelde in deze periode het eigen spel, de passing werd beter ver zorgd en zonder zelf al te veel mee te rommelen met de tegenstander, werd aanvallend het verschil Debutant Glenn van Ginkel heeft zondag de Jan Zoetelief Bokaal (bandstoten) gewonnen bij het Texels kampioenschap biljarten. Henk de Ruyter pakte de Cor Hoogenboom Bokaal (libre) en Dirk Leeghwater de Piet de Graaf Trofee. Van Ginkel won door een overwin ning op Cor Rood. De Ruyter klop te in de finale Kick Smit en Leeg water kaapte de trofee voor de neus van Jan Witte weg. De kam pioenschappen, die voor de 24ste keer werden gehouden, kenden een succesvol verloop. Hoewel het libre voor 55-plussers een terug loop kende, was het toernooi voor 55-plussers toch succesvol. Orga nisator John Sessink liet in het sportprogramma van Radio Texel weten dat een gesprek met een aantal 55-plussers over de terug loop zinvolle opmerkingen hadden opgeleverd. Zo bleken sommige mensen op te zien tegen het gebruik van de elektronische sco reborden en het tijdstip was soms een probleem. In totaal kenden de biljartkampioenschappen 196 inschrijvingen van 112 Texelaars. Het kampioenschap kende verras sende winnaars. Zo werd Sessink winnaar in de eerste klasse van het driebanden, terwijl dat niet zijn specialiteit is. In het libre viel Job Sanne Graaf werd met de gerouti neerde Candy eerste in de klasse B1Bij het AA-springen deelden de debuterende zusjes Manon en Eliza Blom de eerste plaats. Puck van Gelder en Stans Plaatsman deel den de tweede plek. Sanne Graaf wist bij het A-springen de eerste plek in de wacht te slepen. In deze categorie werd Julia Esselman tweede en Ava Krause derde. De stoelendans zorgde voor een vro lijke afsluiter van de dag. De drie rondes werden gewonnen door Manon Blom, Roos Kikkert en Ava Krause. gemaakt: 17-25. Ook in de derde set leek er geen vuiltje aan de lucht. Het spelbeeld leek identiek aan dat van de twee de set en Tevoko liep soepel uit naar een voorsprong van 10-15. Daarna verviel Tevoko weer in te veel persoonlijke fouten en was een ace van Marco Tuntelder noodzakelijk om de set uiteindelijk met het kleinst mogelijk verschil binnen te halen: 24-26. Deze negatieve trend zette zich voort in de vierde set. De aanval kwam niet meer uit de verf, en het leek of Tevoko het drukker had met zichzelf dan met de tegen stander. Een aanvankelijke voor sprong verdween als sneeuw voor de zon en na 25-15 was een vijfde set noodzakelijk. Hierin gaven de beide teams elkaar weinig toe. Tevoko had de opstelling gewij zigd en ging hierdoor ook weer iets beter spelen, maar WW had inmiddels het geloof en de over tuiging volledig terug en na een spannend scoreverloop ging de definitieve winst met 15-13 toch naar de thuisclub. Uitslagen overige teams: Tevoko D5-Madjoe D7 0-4; MBSOV D2- Tevoko D2 0-4; MBSOV H5-Tevoko H2 0-4. van den Ploeg op. Hij was debu tant, maar werd door goed spel kampioen in de vierde klasse. De eerste klasse van het libre kende maar twee aanmeldingen, waar door die niet doorging. Henk de Ruyter had de hoogste score (zeven) bij het driebanden, Ries de Winter maakte de hoogste serie tijdens het libre (zestien carambo les) en Jaap Westdorp maakte met tien caramboles de hoogste serie in het 55-plus toernooi. Uitslagen libre: Tweede klasse: 1 .Henk de Ruyter (gemid delde van 2,24), 2.Ries Balk, S.RIes de Winter. Derde klasse: I.Jan Burgman (1,86), 2.Gijs Berger, 3.Henk Prins. Vierde klasse: 1 Job van de Ploeg (1,60), 2.Adrie van Rossum, 3.Jos van der Werf. Vijfde klasse: LKIck Smit (1,23), 2.Ab Middel bos, 3.Glenn van Ginkel. Zesde klasse: 1-Rint de Vries (0,70), 2.Marc Kemper, 3 .Jan Witte. Uitslagen libre 55-plus: Vierde klasse: I.Aris Eelman (1,53), 2.Jaap Westdorp, 3.Harm de Vries. Vijfde klasse: I.Gosse Kruger (0,98), 2.Simon Vlaming, 3.Klaas van de Veen. Uitslagen driebanden: Eerste klasse: I.John Sessink (0,47), 2.Gerard Appelman, 3.Ab Jan Witte. Tweede klasse: I.Jan Witte (0,44), 2.Ries de Winter, 3.Willem van de Wetering. Der de klasse: 1 .Dirk Leegwater (0,30), 2.Jan Bakker, 3.André van de Ploeg. Vierde klasse: 1 Jack Bruin (0,25), 2.Ruud Daal der, 3.Sylvia Sessink. Dankzij een ruime zege (6-2) op Schaaklust uit Andijk heeft En Passant de hoop op het kampi oenschap in de tweede klasse A van de Noordhollandse Schaak bond levend gehouden. Met nog twee ronden te gaan, staan de Texelse schakers op de tweede plaats, met een achterstand van één punt op MSC uit Den Hel der. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, kwam de zege in hotel Den Burg zaterdag vrij moeizaam tot stand. Lange tijd leken de kan sen aardig in evenwicht en viel er van de afloop weinig te zeggen. Dat lag niet aan Jaap de Wijk, die met de witte stukken aan het zesde bord al snel een sterke aan val opzette, een stuk veroverde en daarna binnen de kortste keren gehakt maakte van tegenstander Piet Sinnige. Jaap Dros had het aan het tweede bord een stuk lastiger tegen Piet Reus. Toen zijn witte koning kort na de opening op de vlucht sloeg en op veld g3 belandde, vreesden zijn teamgenoten even dat het afgelopen was met de veelvoudig clubkampioen. Dros toonde ech ter knap aan dat het gevaar niet zoveel voorstelde en sloeg zelfs brutaalweg een remiseaanbod af. Na een algehele afwikkeling bleek er aan een puntendeling toch niet te ontkomen. Mohamed al-Rawy deed aan het derde bord na een Franse opening zijn uiterste best de witte stelling van Dirk Mantel onder druk te zet- Het kampioenschap van de tweede klasse A kan de zaal voetballers van Texel'94 bijna niet meer ontgaan. Naar ver wachting kan de ploeg over twee of drie weken de titel bin nenhalen. Vrijdag werd in sporthal Ons Genoegen in Den Burg Nieuwe Niedorp in een enerverende wedstrijd met 9-4 aan de zegekar gebonden. Zonder Matthijs de Lugt en Den nis Daalder, maar met talent Jordi Uriot binnen de gelederen, begon de thuisclub uitstekend aan de wedstrijd. Aanvoerder Ruben Duinker wees zijn team de weg door zelf de eerste goal voor zijn rekening te nemen. De voor sprong was terecht, al kon de ploeg hier niet lang van genieten. Binnen drie minuten na de ope ningsgoal stonden de bezoekers ineens op een voorsprong van 1 - 2. Alleskunner Pim de Lugt bracht de stand niet veel later weer in evenwicht door goed weg te draaien bij zijn tegenstander en met zijn linkerbeen de bal onhoud baar in de verre hoek te schieten. Lesley Koning, die de afgelopen weken goed in vorm is, bewees even later zijn klasse door een vrije trap onhoudbaar in het doel Sporters testen hun conditie Sporters kunnen dinsdag 6 maart hun conditie testen met een coo- pertest en aansluitend eventueel een test over 3 of 5 kilometer doen. Beide tests worden gehou den op de atletiekbaan in Den Burg en georganiseerd door Atletiekvereniging Texel, in samenwerking met Sportservice Texel, ledereen kan meedoen. Bij een coopertest probeert de deelnemer in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. Bij de andere tests lopen de deelnemers 7,5 rondjes (3 kilo meter) of 12,5 rondjes van 400 meter (5 kilometer). Beide tests geven een goede indicatie hoe het met de conditie is gesteld. Boven dien kan op een eenvoudige manier worden gezien of er progressie wordt geboekt. Ten slotte geeft het de trainers de mogelijkheid ade quaat in te spelen op vragen van lopers en samenstelling van trai ningen. Deelnemers worden om 19.00 uur verwacht. Er wordt eerst een geza menlijke warming-up gedaan. Deelname is gratis. Voor meer informatie: Sportservice Texel, tel. 322815 of Jan Zijm, tel. 314205. ten, maar slaagde er niet in voor deel te bereiken. Hij won uiteinde lijk toch, toen de witspeler in het eindspel op een bijna leeg bord zijn bedenktijd overschreed. Een gelukje voor Al-Rawy, want de stelling was nog steeds remise. Dick van Barneveld speelde met zwart aan het zevende bord een uiterst degelijke partij. Hij ver overde in het middenspel een pion en overwon alle kleine moeilijkhe den die hij in ruil daarvoor moest aanvaarden, waarna hij tegenstan der Albert Droog langzaam maar heel zeker van het bord zette. Kees de Best kreeg met de witte stukken aan het vierde bord al snel een prettige stelling, die even wel niet zomaar te verzilveren bleek. Om zijn aanvalskansen te vergroten, liet De Best bewust een pion instaan. Het offer was waar schijnlijk niet helemaal correct, maar opponent Ad de Heij raakte dusdanig van zijn a propos dat De Best alsnog het punt kon bijschrij ven. Daarmee stond het 41/2-1/2 en was het pleit al beslecht. Ondertussen speelde Thomas Richter aan het eerste bord een uitstekende partij. Behendig manoeuvrerend met de zwarte stukken zette hij de sterke Jaap Gorter onder zware druk. Net toen diens stelling steeds harder begon te kraken, werd Richter het slacht offer van een bijzonder moment van schaakblindheid en gaf hij zijn dame weg. Nog lange tijd bleef de clubkampioen van En Passant in verbijstering achter. te pegelen en zijn team de ver diende voorsprong te bezorgen. De marge werd nog vergroot toen topscorer Pieter Jan Eelman zich liet gelden en een mooie aanval even mooi afrondde. Kort voor de wissel moest keeper Alexander Smit toezien hoe Nieuwe Niedorp uit een vlijmscherpe counter de ruststand op 4-3 bracht. In de tweede helft kwam er iets meer rust in het tot dan toe haas tige Texelse spel en binnen acht minuten brachten achtereenvol gens Koning en Eelman Texel in veilige haven door de stand naar 6-3 te tillen. Na een kwartier leek het nog even spannend te wor den toen de uitstekend leidende scheidsrechter Dennis Vonk een overtreding van Alexander Smit constateerde en deze met een strafschop bestrafte. Smit was kansloos op de inzet van de aanvoerder van de bezoe kers. Ruben Duinker heeft een mindere periode beleefd, maar liet vrijdag zien dat dit verleden tijd is. Op het juiste moment nam hij het team op sleeptouw en bracht de marge weer op drie door met een puike actie de bal hard met links achter de doelman Sportinstuif in voorjaarsvakantie Kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar kunnen donderdag 1 maart (in de voorjaarsvakantie) in sporthal Ons Genoegen in Den Burg ken nismaken met diverse sporten, waaronder unihockey, badminton, basketbal en tennis. Voor wie ver moedt dat er een circusartiest in hem schuilt, wordt instructie gege ven in jongleren en evenwichtskun sten. Verder kunnen de deelnemers zich uitleven op een tumblingbaan, een groot soort springkussen. De sportinstuif duurt van 10.00 tot 12.00 uur en is bedoeld voor alle kinderen, met of zonder beperking. Binnensportschoenen zonder zwarte zool zijn verplicht. Meer informatie is verkrijgbaar Connie Joling van de organiserende Sport service Texel, tel. 322815. Zwemdiploma's Negentien kinderen hebben don derdag in zwemparadijs Calluna met succes afgezwommen voor een diploma. Dat gebeurde onder toezicht van examinatoren lenske Flier en Colinda Vlaming. Voor het A-diploma slaagden: Abe Bosscha, Aron Geus, Daan Vla- Joop Rommets liet zich aan het vijfde bord na een Aangenomen Damegambiet met zwart verras sen door een kleine combinatie, die hem twee pionnen kostte. Na van de schrik te zijn bekomen, rechtte Rommets de rug. Hij gooi de er nog een paard tegenaan en ontdekte tot zijn plezier dat tegen stander René Brouwer niet goed wist hoe het verder moest. Rom mets bleef allerlei kleine dreigin gen in de stelling vlechten, won eerst zijn materiaal terug en uitein delijk zelfs de partij. Frans Eijgenraam deed zichzelf aan het achtste bord tegen Gerard Mantel te kort. Met de witte stuk ken kwam hij met voordeel uit de opening en won hij een pion en daarna nog één. Eijgenraam wik kelde op het juiste moment af naar het eindspel, waarin hij twee ver bonden vrijpionnen had en de winst hem niet leek te kunnen ont gaan. Enkele onnauwkeurigheden later moest hij zijn verbaasde teamgenoten echter melden dat hij toch niet verder was gekomen dan remise. Na vijf competitieronden staan de Texelaars op de tweede plaats, één punt achter koploper MSC, de enige tegenstander in wie ze hun meerdere moesten erkennen. En Passant moet hopen dat MSC zich in de laatste twee ronden nog een keer verslikt, bijvoorbeeld in Caïssa, dat op de derde plaats staat. Ondertussen moeten de Texelaars zelf 'gewoon' twee keer winnen. van de Niedorpers te deponeren. Hiermee was de wedstrijd beslist. Omdat de bezoekers nog een keer aanzetten, kwam er in de laatste minuten veel ruimte op het veld. Hier profiteerde eerst Lesley Koning van, die zijn derde doelpunt van de avond maakte. Op het scheiden van de markt zorgde Jesper Arkenbout voor de eindstand van 9-4. Door deze dertiende zege in vijftien wedstrij den is het alleen nog maar de vraag wanneer de ploeg de titel gaat binnenhalen. Over twee weken speelt Texel'94 thuis tegen het stugge Pellor uit Den Helder, maar staat volgende week de wedstrijd tegen DVO in Wierin- gerwerf op het programma. De eerstvolgende thuiswedstrijd wordt vrijdag 2 maart gespeeld, aanvang 19.25 uur. GVT wint toernooi In de gymzaal van De Bijenkorf in Oosterend werd zaterdag het jaar lijks Ger de Jongtoernooi gehou den voor alle kinderen van de ver schillende gymverenigingen. GVT kwam met een clubgemiddelde van 40,7 als beste vereniging uit de bus. Tweede werd GVO, derde SVC. Uitslagen: Jongens: Groepen 3 en 4: 1-Devin Koorn; 2.Dani Marin Hidalgo; 3.Liam Boon. Groe pen 5 en 6: I.Tim de Vries; 2.Jochem Witte; 3.Johan Pieter Kuip. Groepen 7 en 8: 1.Abe Rienstra; 2.Ger Groenwold; 3.Wessel van Melis. Meiden: Groepen 3 en 4: 1-Meike Pol; 2.Hannah Roeper; 3.Dee- sie Burgman. Groepen 5 en 6: I.Margreet Boogaard; 2.Caleta Kager; 3.Femke Kalf en Marijke Bakker. Groepen 7 en 8:1.Judy Daalder; 2.lmmetje Kamp en Inez Scher- mel; 3.Karlijn de Lussanet Voortgezet onderwijs: 1.Robbie During; 2.Catalijne Lap; 3.Marloes Roeper. ming, Dave van der Sar, Esmee Ellen, Fien Witvliet, Mandy Dries- sen, Merijn Fokkens, Sem Ris en Timo Kuip. Voor het B-diploma: Duco Boon, Fé Wen Jiang de Wit, Hanna van Sambeek, Liselotte Langendam, Pieter Bonne en Sita Visser. En voor het C-diploma: Diederik Jimmink, Jesse Schoots en Marien de Witte. Voetbaluitslagen Zaterdag 18 februari: Opperdoes 3-Oosterend 2 0-8 Oosterend D1 -Callantsoog D1 afgelast Schagen D3-Texel'94 D3 uitgesteld Zondag 19 februari: Texel'94 2- JVC 2 afgelast Voetbalprogramma Zaterdag 25 februari: Oosterend-Stormvogels 14.00 Oosterend 2-Opperdoes 3 14.00 Schagen D3-Texel'94 D3 13.00 Texelse pupillencompetitie: Geen programma i.v.m. voorjaarsva kantie. Zondag 26 februari: Hugo Boys-Texel'94 14.00 De Koog-Wiron 14.00 Watervogels-ZDH 14.00 Medemblik 2-Texel'94 2 12.00 WMC DA1 -Texel'94 DA1 10.00 Koos DA1-ZAP DA1 (veld De Koog) 11.30 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel 10.30 ZDH-De Koog 10.30 Programma zaalvoetbal Woensdag 22 februari 17.00 MantjeC1-ZDHC1 J'dijk 17.45 Mantje C2-SVO C1 H'dijk 18.30 SVO 3-Mantje 5 H'dijk 19.20 NBC/S DA1 -Zeemacht DA1 Vonk 20.15 RAB 6-Krim 2 Vonk 21.05 ZDH 1 -Texel 3 Arnout Zaaldienst: Krim Donderdag 23 februari 18.30 Sport D1 -Koog D1 Sport 19.20 NBC/S 5-SVOI vPutten 20.15 RAB 5-Mantje 4 vPutten 21.05 Krim 5-Texel 4 Bakker 21.55 Mantje 3-Mantje 2 Bakker Zaaldienst: NBC/Steenenplaats Vrijdag 24 februari 18.30 NBC/S 1 -RAB 1 Sangers 19.20 Koog 1 -ZHO/De Weyver 1 Vonk 20.15 RAB 4-RAB 2 H'dijk 21.05 NBC/S 3-Mantje 1 Bakker 21.55 Sport 3-NBC/S 4 Arnout Zaaldienst: Mantje Uitslagen: E jeugd - NBC/Steen E2-Krim E1 6-4; Sport 2000 E1-Sport 2000 E2 8-1D jeugd - NBC/Steen D2-NBC/Steen D31-5; Sport 2000 D1-NBC/Steen D1 1-10. C jeugd - DH C1-Mantje C2 6-2; Sport 2000 C1- Sport 2000 C2 14-0. Tweede klasse - Mantje 5-RAB Bouw 5 2-5; Texel 4-ZDH 1 1-4; Texel 3-Oosterend 2 3-5; NBC/Steen 7-Sport 2000 4 2-17. Eerste klasse - RAB Bouw 2-NBC/Steen 1 3-6; Mantje 1-RAB Bouw 4 7-5; NBC/Steen 2-Sport 2000 1 3-8; RAB Bouw 3-Krim 1 6-3; NBC/Steen 4-Mantje 3 3-4. Overige - NBC/Steen DA2-Zeemacht DA3 3-3; Texel 1 -Niedorp ZW 1 9-4. Carambolelawine verplettert Boon Biljarter Corjan Luyt had op de competitieavond van De Doorstoot in zijn partij tegen Martien Boon niet veel tijd nodig. Al vanaf de eerste stoot stapelde hij in hoog tempo de caramboles op en na zeven beurten was het klaar. Daarmee kwam Luyt tot een gemid delde van vijf. Boon bleef verbou wereerd achter met twee magere caramboles. Alsof hij door een lawine was getroffen. Maar met de veerkracht een Boon eigen her stelde hij zich en in zijn volgende potje ging hij zelf als een rijdende trein over zijn hulpeloze tegenstan der Heemskerk heen. Homan won al zijn partijen. Luyt had met 13 de hoogste serie. Uitslagen: M. Boon-J. Boon 2-0, Smit-Luyt 4-2, Heemskerk-Homan 2-4, Luyt-M. Boon 4- 0, Smit-Heemskerk 4-0, J. Boon-Homan 0-4, Heemskerk-M.Boon 0-4, Smit-Homan 0-2, Luyt-J. Boon 4-0, Zijm-M. Boon 0-4, Zijm-Heemskerk 4-0 Badminton De badmintonavond van maandag 27 februari in sporthal Ons Genoe gen gaat niet door in verband met de Horecabeurs. IJsclub Eierland IJsclub Eierland houdt vrijdag jaar vergadering in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. Deze begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7