Zaalvoetbal voor 40-plussers Samenwerking met Popkoor zorgt voor enthousiasme Rockbands in Question Plaza Laatste kans op subsidie voor isolatie woning op Texel TEXELSE 8 COURANT Succesvolle terugkeer DEK naar Waldhoorn Na negen jaar keerde de Hoorn der muziekvereniging DEK zaterdag voor het jaarlijkse win- terconcert terug naar het 'eigen' dorpshuis De Waldhoorn. Met succes, want een bomvolle zaal genoot met volle teugen, terwijl er ook veel lof was voor de samenwerking met Popkoor Texel. DEK verraste de gemeenschap van Den Hoorn in 2003 met de mededeling dat De Waldhoorn te klein werd en dat daarom zou worden uitgeweken naar de sport zaal van dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild. Een onverstandige werd om 'naar huis' te gaan. Een te waren zien en voorafgaand aan nog uitstapjes naar Ierland en logisch besluit, maar ook nu bleek het dorpshuis aan de kleine kant. Al een paar dagen van te voren de, zelfs een in eigen gelederen de China March van Robert All- Cuba. Sterk was ook de uitvoering mend, waarmee het orkest open- van het swingende Crazy little was er geen kaartje meer verkrijg baar. Dat is ongetwijfeld mede te gemaakt filmpje van 'Chinezen' die een bezoek aan winters Texel thing called love van rockgroep Queen. Met onder meer Braziliaanse en Onder de naam Texel 40+ spelen de beste zaalvoetballers van het eiland zaterdag 25 februari in sporthal Ons Genoegen tegen elkaar om de eer van hun dorp. Op De Waal na brengen alle dor pen een team op de been en Den Burg zelfs twee: Oost en West. Om ook de kleinere dorpen in staat te stellen een team te formeren, hoe ven de spelers niet per se woonach tig te zijn in het dorp waarvoor ze uitkomen. Als ze daar hun 'roots' hebben, is dat voldoende. Wél waar schuwt organisator Hans Polderman van Bar Sportief dat op de naleving van deze regel streng wordt toege zien. De teams spelen een halve competi tie tegen elkaar, wat wil zeggen dat ze elkaar allemaal één keer treffen in wedstrijden die een kwartier duren. Het eerste duel begint om 17.00 uur, het laatste om 22.00 uur. Het team dat in zeven wedstrijden de meeste punten verzamelt, wordt tot winnaar uitgeroepen. Het wedstrijdsecretari aat wordt gevormd door de broers Jos en Paul Bakker. Scheidsrechters zijn Tom Bakker en Dennis Vonk. Programma: Oudeschild-Den Hoom 17.00 De Koog-Oosterend 17.15 Den Burg Oost-Oudeschild 17.30 Den Burg West-Den Hoom 17.45 De Cocksdorp-De Koog 18.00 Oosterend-Den Burg Oost 18.15 Oudeschild-Den Burg West 18.30 Den Hoorn-De Cocksdorp 18.45 De Koog-Oudeschild 19.00 Den Burg Oost-Den Burg West 19.15 Oosterend-De Cocksdorp 19.30 De Koog-Den Burg Oost 19.45 Oosterend-Den Hoom 20.00 Den Burg West-De Cocksdorp 20.15 Den Burg Oost-Den Hoom 20.30 Oosterend-Oudeschild 20.45 De Koog-Den Burg V\fest 21.00 Oudeschild-De Cocksdorp 21.15 De Koog-Den Hoom 21.30 Oosterend-Den Burg V\fest 21.45 Den Burg Oost-De Cocksdorp 22.00 Eerste potje 'bedrijfsuitjes' voor VVV Bedrijven houden meer dan voor heen de hand op de knip. Texel, aandacht op Texel wil vestigen. Het eerste potje 'bedrijfsuitjes op maar ook de andere Waddeneilan- Texel' nam Wouter de Waal lachend niet onaannemelijk dat het con- keuze, vonden sommige criticas- eert evengoed uitverkocht was ters. Ze voorspelden dat 'het fan- geraakt. Het is wellicht het over- uit verschillende windstreken tig geklede meiden er een flitsen- fare' de eigen glazen ingooide en wegen waard twee concerten te horen. Na de China March zette de show van. Jammer was wel dat dat de animo voor de concerten hard zou teruglopen. Niets bleek den, zag afgelopen jaar het aantal bedrijfsuitjes afnemen. 'Het was een periode van snoeien en dan ga je geen leuke personeelsuitjes organiseren', zegt Rob Maaswin kel, directeur van Waddenwind Texel events, een bureau dat per soneelsuitjes op Texel organiseert. 'Maar in 2012 zal dat weer anders zijn Je moet je werk goed doen, creatief zijn en bovendien geloof ik het Italiaans aandoende Monterosi even daarvoor nog was gebruikt dat we het ergste wel gehad heb- in ontvangst. 'Briljante vondst', aldus de WV-directeur. danken aan het circa vijftig leden tellende Popkoor, dat ook fans naar Den Hoorn lokte. Maar het is deze elementen niet ten koste van de muziek. Met als motto 'A world music concert' waren melodieën brengen. Chinese melodieën waren ook de Gelukkig ging alle aandacht voor demonstraties van de twirlgroep, zoals de majorettes tegenwoordig heten, in stijl. Met stokken, linten en pompoenen maakten de prach- geven, zoals vroeger ook wel het orkest het concert voort met dit gebeurde op een podium dat gebeurde. echter minder waar, want 't Skiltje Zoals de trouwe bezoekers van Jacob de Haan, dat was door het orkest en het Popkoor en liep zonder moeite vol en vanaf gewend zijn, had DEK onder lei- het moment dat in 2006 voor het ding van dirigent Michiel Drijver eerst werd gekozen voor de Bur- een hoop werk van het concert gemeester de Koninghal raakte gemaakt, ook in visueel opzicht. opgedragen aan de afgelopen jaar dat ook duidelijk die indruk wekte, overleden Piet Witvliet, die 42 jaar Tegen de achterwand stonden en ook die steeds (nagenoeg) uitver kocht. lid van DEK was. Sfeervol en pri ma uitgevoerd waren daarna ook het westernachtige Indian Fire van Mario Bürki en het Jiddische Klez- ben.' Dat creativiteit niet altijd inge wikkeld hoeft te zijn, bewijst Maas winkel door zijn nieuwe Rob Maaswinkel overhandigt Wouter de lagen nog de instrumenten, terwijl relatiegeschenk waarmee hij de Waal z'in relatiegeschenk. Licht- en geluidman Patrick Zijm zorgde er met behulp van ver- Omdat De Waldhoorn sinds de schillende kleuren lampen voor mer Karnival van Philip Spare. Na verbouwing van vorig jaar over dat De Waldhoorn de allure van de pauze maakte het orkest met een veel grotere toneelzaal een echte theaterzaal kreeg. Een The Irish Dance Master (William beschikt, besloot DEK dat het voor concert van zaterdag tijd noviteit was het projectorscherm Vean) en Guantanamera (in een waarop bijpassende sfeerbeelden arrangement van Henk Hogestein) Rockmuziek uit de kweekvijver van 3 FM Serious Talent in Ques tion Plaza, waar zaterdag 24 februari Audio Adam en Milkbar spelen. Het optreden is het twee de in de serie Clubtour Texel, die vorig maand van start ging met een concert van The Medics. Hun sterren zijn rijzende. Vooral Milkbar, dat vorig jaar op Sommel- tjespop in De Waal optrad, begint een band van naam en faam te wor den. Niet slecht voor een gezelschap dat pas ruim twee jaar bestaat en in 2009 via contactadvertenties werd geformeerd. Het viertal maakte ener gieke, dansbare, enigszins alterna tieve rock. Dat is onder meer te horen op de plaat Accident, die vorig jaar verscheen en werd uitgeroepen tot Serious Talent. Met hetzelfde nummer was Milkbar op televisie te zien bij De Wereld Draait Door. Ook support act Audio Adam wordt steeds bekender. De band speelt melodieuze rock met opzwepende gitaarrifs, wordt wel vergeleken met Keane en Snowpatrol en speelde onder meer in het voorprogramma van Go Back to the Zoo. Het optreden begint om 22.00 uur. Kaarten kosten €10,- in de voorver koop (bij De Lindeboom en Nauta Boek in Den Burg) en €12,50 aan de zaal. Clubtour Texel wordt zaterdag 31 maart afgesloten met optredens van The Dudettes en Rigby. Milkbar. Texel - De subsidieregeling voor woningisolatie stopt binnenkort in veel gemeenten. Huizenbezitters in de gemeente Texel kunnen nu nog snel profiteren van deze subsidierege ling en besparen daarmee honderden euro's op de energierekening. Isoleren gaat eenvoudig en is betaalbaar. Het verhoogt het wooncomfort en is ook nog eens beter voor het milieu. Voordelen isolatie Een goede isolatie van het dak, de muren of de vloer van een woning bespaart tot wel 30% op de energie kosten. De kosten halen huiseigenaren er binnen enkele jaren uit. Een goed geïsoleerd huis is warm in de winter en koel in de zomer. Dit zorgt voor een constante temperatuur in de woning, voor prettig en comfortabel wonen. Isolatie kan invloed hebben op het energielabel van een woning en op die manier de taxatiewaarde verhogen. Ook draagt het bij aan de bescherming van het milieu. Eén kubieke meter isola tie staat, gemeten over een periode van vijfenzeventig jaar, gelijk aan zo'n zes tigduizend kilo minder C02-uitstoot. Soorten isolatie Dakisolatie is mogelijk aan de boven zijde van het dak. Na het verwijderen van de dakpannen en het uitvoeren van enkele bouwkundige voorzienin gen, wordt op de bovenkant van het dakbeschot isolatiemateriaal gespoten. Isolatie aan de binnenzijde van het dak is een goedkopere oplossing. Tegen de binnenzijde van het dakbeschot wordt een polyurethaan isolatielaag gespoten. Isoleren van het dak kan uitsluitend op schuine daken. Bij muurisolatie wordt via endoscopisch onderzoek de toe stand van de spouwmuren bekeken. Vervolgens kijken experts welk isolatie materiaal het meest geschikt is. Heeft de woning baat bij vloerisolatie, dan wordt het isolatiemateriaal aan de onderzijde van de begane grond in de kruipruimte gespoten. De kruipruimte blijft daarna gewoon toegankelijk. Pluimers isoleert deskundig Pluimers Isolatie is sinds 1973 een gere nommeerd bedrijf op het gebied van isolatie van onder andere woningen, gebouwen, stadions en vele andere objecten. Het isolatiebedrijf wil woning bezitters graag stimuleren om gebruik maken van de subsidie nu dat nog kan. Pluimers staat voor de beste manier van isoleren, volkomen naadloos en wind- dicht. Elk woonhuis is zonder rommel direct geïsoleerd. Dit geeft al snel een aanzienlijke kostenbesparing! Adviesgesprek Reken af met een hoge energierekening en vraag een gratis en vrijblijvend een adviesgesprek aan bij Pluimers Isola tie! Telefoon: (0548) 516225. De des kundige medewerkers komen langs om de woning te inventariseren en geven een eerlijk advies. Check gratis wat de hoogte van de isolatiesubsidie is. Bekijk ook hoeveel er bespaart kan worden bij woningisolatie. Meer weten? www. isolatiebesparing.nl ook de stellages waarop de lam pen waren bevestigd voor een rommelige aanblik zorgden. Helaas is aan de twirlgroep goed te zien dat Den Hoorn vergrijst. Telde de groep op het hoogtepunt zevenenveertig leden, tegenwoor dig zijn het er nog maar tien, in leeftijd variërend van 6 tot 17 jaar. Zij werden voor het laatst geleid door Baukje Drijver, die na maar liefst 27 jaar afscheid nam van de groep en daarvoor uitgebreid in het zonnetje werd gezet. Haar taken worden overgenomen door Debby Kieft-Sangers, die Drijver overigens ook alweer sinds een jaar of tien assisteert. De samen werking met Popkoor Texel, een onderdeel van Artex Kunsten- school en geleid door voormalige DEK-dirigent Mathieu Vulto, was een gouden greep, die ook onder het publiek tot enthousiasme leid de. Zowel begeleid door DEK als door het eigen orkestje maakte het koor er een afwisselend geheel van, met onder meer een knappe uitvoering van Queens Bohemian Rhapsody. In met name de per soon van Mariëlle Driehuis bleek het Popkoor ook een uitstekende soliste in huis te hebben. Spette rend was de toegift, waarin het Popkoor en DEK samen Brand new day uit de film The Wiz. Joop Rommets

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8