TEXELSE^COURANT 1 Kaap Skil nieuwe naam MJM Cjroen ^tmrLr Jexeh in het harL, Boete voor beledigen agent OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12650 DINSDAG 14 FEBRUARI 2012 Na een enthou siaste start, lijkt de spirit bij de jeugdraad ver te zoeken Een kritische noot Veel kluunwerk maakte de zater dag verreden '50 van Den Hoorn ondanks prachtige omstandigheden behoorlijk zwaar. Vroeger werd ik veel getackeld Nu laat ik de pijn langs de zijlijn staan Hans van der Park Bij schaatsen hoort koek en zopie. Een impressie van uiteenlopende bouwsels langs de Texelse ijs banen Een 23-jarige man uit Den Burg verscheen maandagmiddag voor de politierechter in Alk maar omdat hij in de zomer van 2010 in De Koog een politie agent te paard had beledigd. Vijftien minuten na het begin van de zitting wandelde de jon geman de rechtbank alweer uit, met een boete van ruim €300.- op zak. Jullie zijn gewoon een aanfluiting Rot toch op!' Deze woorden slin gerde de Texelaar in de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 juli 2010 naar het hoofd van twee agenten te paard. De politiemannen pro beerden de orde te handhaven in het Koger uitgaansleven. Toen één van hen direct na de belediging op de destijds 22-jarige man afstap te, kreeg hij te horen dat hij 'een kankermongool' was en 'moest oprotten met zijn kankerpaard Het pontje over het Eijerlands Kanaal was zondag niet bepaald nodig voor de deelnemers aan SuperSunday om het kanaal over te steken. Fietsend trokken ze over het ijs, waarna meteen de gladde dijk moest worden beklau terd. Ongeveer vierhonderd mensen gingen zondagoch tend bij het gemeentehuis van start. De helft voltooide de meer dan honderd kilometer lange tocht. Die voerde door diverse gebieden waar mountainbikers normaliter niet mogen komen. Hoewel er door de gladheid veel val partijen waren, hoefde de EHBO nergens in actie te komen. De fietsers kwamen ook in de nieuwbouw van het Maritiem en Jutters Museum in Oudeschild, in café De Kroonprins in Oosterend en reden via een oude koei- entunnel onder de Oosterenderweg door. Een aantal vrij willigers had een dag eerder urenlang staan bikken om de smalle tunnel ijsvrij te krijgen en Van Zuilen had er water weggepompt. Meer over SuperSunday elders in deze krant. iFotorexeiphotoi 'Wij nemen dit soort dingen zwaar op, want agenten krijgen het al zwaar genoeg te verduren', stak de rechter gisteren van wal. 'De agent moest ook wel ingrijpen, want uw woorden waren duidelijk hoorbaar voor een grote groep omstanders. Hij kan zich natuurlijk niet publiekelijk voor schut laten zetten. Snapt u dat?' De verdachte gaf aan dat er die avond iets was gebeurd wat hem in een agressieve stemming had gebracht. Wat die oorzaak was, werd tijdens de zitting niet duide lijk. In tegenstelling tot zijn eerdere verklaringen bekende de jongen dat hij wel iets meer had geroepen dan alleen de woorden 'jullie zijn een aanfluiting'. 'Ik zal de rest ook wel hebben gezegd. Ik weet dat ik fout zat. Het spijt me en het zal zeker niet meer gebeuren.' Uiteindelijk bleek dat de man eigenlijk helemaal niet voor de rechter had hoeven verschijnen. Voor zijn beledigingen was hem maanden geleden al een boete van €310,- toegestuurd. Omdat hij die nooit had betaald, liet het Openbaar Ministerie hem voorko men. De man gaf echter aan de boete niet te hebben ontvangen en zei het bedrag anders al lang te hebben overgemaakt. Inmiddels bedraagt de minimale boete voor het uitschelden van een ambtenaar in functie €500,-, maar de officier van justitie vond het niet gepast om de boete in dit geval opeens te verhogen. Daar was de rechter het mee eens, zodat de boosdoener werd ver oordeeld tot het betalen van de 'oude' boete van €310,-. Betaalt hij niet, dan moet hij zes dagen de cel in. Zo ver zal het echter niet komen, zo verzekerde de Texelaar. Hij deed afstand van de mogelijk heid om in hoger beroep te gaan en beloofde het bedrag snel over te maken. Succes voor schapenfokkers Texelse schapenfokkers zijn op de keuring en eliteveiling in de Beemster in de prijzen gevallen. Kampioen bij de oudere rammen was nr. 5673/18497, gefokt door Loek van Vliet en eigenaar Koos Tjepkema. De reservekampioen (4380/8016) was gefokt door Tjepkema. Bij de tweejarige werd nr. 4031/16527 voorop gezet, die is gefokt door Dick Kikkert. Bij de ooilammeren werd nr. 4050/37111 van Piet Kooi man tot kampioene uitgeroepen. Bij de ramlammeren was er vol gens onze correspondent succes voor fokkers en eigenaars Nico van Heerwaarden, Henk Zoetelief, Koos Tjepkema, Jan Kolk, Cees Kikkert en Jaap Hin. Op de eliteveiling verwisselde een lam uit de stal van Henk Zoetelief voor €250,- van eigenaar. Het meest werd neergeteld voor een drachtige ooi uit de stal van Tjep kema, die €700,- opbracht. Aanhouding voor vernieling De politie heeft zondag rond 17.30 uur een 21-jarige inwoner van Den Burg aangehouden wegens vernie ling. Dat gebeurde in de Tjakkers- traat, waar de man ruzie kreeg met een meisje en zo boos werd dat hij zijn telefoon tegen een auto gooide en vervolgens een klap tegen één van de spatborden van het voer tuig gaf. De eigenaar van de auto zag het gebeuren en sprak de dader erop aan, waarop deze op hem begon te schelden. Even later meldde de druktemaker zich wel bij de man aan de deur om zijn excuses aan te bieden, maar omdat hij erbij zei de schade niet te kun nen betalen, besloot de eigenaar van de auto de politie erbij te halen. Auto's vernield aan Keesomlaan Aan de Keesomlaan in Den Burg zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag elf auto's beschadigd. Diverse autospiegels werden kapotgemaakt en ook een tuinhek moest het ontgelden. De politie zoekt de daders. Getuigen worden Auto glijdt tegen boom Een 36-jarige Texelaar is zaterdag ochtend gewond geraakt op de weg naar paal 15. De man kon door de gladheid zijn auto niet meer onder controle houden en reed tegen een boom. Hij werd met letsel aan zijn enkel naar het Gemi ni Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Het Maritiem en Juttersmuseum heet sinds maandag Kaap Skil. Medewerkers van Duin Bouwbe drijf hebben de nieuwe naam gisteren op de nieuwe entreehal bevestigd. Veel mensen vonden de oude museum komt de tekst Museum naam te lang. Bovendien zorgde van Jutters en Zeelui te staan. Dit het woord 'maritiem' voor veel onduidelijkheid bij de bezoekers, vertelt Esther Banki, directeur van Kaap Skil. Op vlaggen boven het moet extra duidelijkheid verschaf fen. Op 30 maart wordt het grondig verbouwde museum opengesteld voor publiek. Oasstni (23 dis Garage Dros www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden ndaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder met gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6 het aanbrengen op de gevel

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1