TEXBJVGasCA.NL TEXELSE 2 COURANT Jubileumconcert 20-jarig a'Capabel Stempelen voor Cocksdorper Barre Tocht Ooievaarsnest bij Roggesloot EEN BETER MILIEU». ...BEGINT BIJ JEZELF DINSDAG 14 FEBRUARI 2012 Jan Rot in Klif 12 Jan Rot komt naar Texel. De liedvertaler treedt vrijdag 17 en zaterdag 18 februari op in Klif 12. Kaarten kosten €16,- Rot werd bekend met vertaalde wereldhits van onder andere Eric Clapton, Randy Newman, Beach Boys, Beatles, Stones en Dolly Parton. Naast deze num mers zingt hij ook eigen num mers. 'Ik hou van jou, is een cliché tot iemand het tegen je zegt', zingt Jan Rot in het titellied van zijn nieuwe programma. Echt zo'n zin waar 'de langste zanger van Nederland' in grossiert. In tweemaal drie kwartier legt hij tussendoor haarfijn het geheim bloot van dat ene zinnetje in alle talen: I love you, Je 't aime, Ich liebe dich, zodat de bezoeker na afloop mompelt: 'Ik hou van jou!'. Al is het maar in de spie- Vocaal ensemble a'Capabel bestaat twintig jaar. Dat wordt gevierd met een jubileumconcert op zondag 19 februari in de rooms-katholieke kerk in Den Burg. Tijdens de voorstelling zijn verschillende soorten muziek te horen. Het concert begint om 15.00 uur, de kerk is open vanaf 14.30 uur. Onder leiding van Jan Beijert uit Oosterend speeltde groep muziek in de Barbershop stijl (jazz-achtige muziek uit de jaren dertig in Ame rika), close-harmony, spirituals, traditionals en Russische muziek. Alle muziek wordt a-capella gezon gen. Het ensemble ontstond in 1991 toen een groep zangers meespeul- de met Ouwe Sunderklaas. Toen de optredens bij publiek en zan gers in goede aarde vielen werd besloten door te gaan. De naam a'Capabel is bij de oprichting geko zen uit bescheidenheid. Inmiddels is het op Texel zo ingeburgerd dat de betekenis van de naam is ver vaagd. Het ensemble bestaat nu uit dertien zangers en een muzikaal leider. Om een zo afwisselend mogelijk programma aan te bieden wordt medewerking verleend door het (gemengd) vocaal ensemble Beau Forte, dat eveneens onder leiding van Jan Beijert staat. Er wordt ook ruim aandacht geschonken aan het Russische repertoire en dan is het bijna vanzelfsprekend dat ook de Twaalf Rovers voorbij komen. De roverhoofdman wordt vertolkt door Rob Manse. De toegang is gratis en het pro gramma (plaatsbewijs) is af te halen bij Het Open Boek en, voor zover nog voorradig, voor aanvang van het concert in de kerk. Na afloop wordt een collecte gehou den. Dienst baptisten te horen op radio Een dienst van de baptistenge meente Texel wordt zondag 19 februari om 17.00 uur uitgezonden op Radio 5. De uitzending wordt verzorgd door de Zendtijd voor Kerken. Tijdens de dienst is de zangleiding in handen van Bart Timmer, Jacob Folkerts spreekt als voorganger over het thema Kom van je eiland. Radio 5 is te vinden op frequentie 747 AM of via www. nederland.fm. Merklappen bij Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt dinsdag 21 februari jaarvergadering in De Gas- terij van verzorgingstehuis De Gol- lards in Den Burg. Na het officiële gedeelte houdt Maarten 't Hart een lezing over Schaatsen bij lantaarnlicht was het devies tijdens de Cocksdor per Barre Tocht die vrijdagavond op de Roggesloot werd verre den. Jong en oud deden mee en scheer den in het licht van meegebrachte lantaarns en de maan als 'volleerde Roggeslootrijders' over het ijs. De schaatsers waren met allerlei licht jes naar het ijs gekomen, tot en met een walmende olielamp aan toe. Houtvuurtje op het ijs ver hoogden de sfeer. Zoals een echte toertocht betaamt, werd op de keerpunten bij de dijk en de Hollandseweg driftig gestem peld. Na afloop bracht de organi serende IJsclub De Cockdorp de deelnemers met warme chocola demelk weer op temperatuur. merklappen. Leden die er zelf één hebben, worden uitgenodigd deze mee te nemen en er eventueel iets over te vertellen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Warm Afgelopen vrijdag was de dag der dagen. Hét hoogtepunt van het jaar. Daar kan geen Elfsteden tocht tegen op. Onthouden dus, vrijdag 10 februari! Texel deed massaal mee aan de Nationale Warme Truien Dag. Hoe verzin nen ze het. De Nationale Warme Truien Dag... We hadden laatst contact met ons adoptiekindje in Zambia. Hij was een beetje aan het zeuren. Dat de temperatuur daar ook niet alles is. Door die Global Warming. En hoe het bij ons was. Nou, mijn mannetje gelijk daar over heen natuurlijk, dat kan je begrijpen! Wat denkt tie wel. Alsof het bij ons zo gezel lig is. De gasbel slinkt, de tempe ratuur daalt even hard als de stemming. We gaan terug naar de Ijstijd. En dan moeten we uitge rekend meedoen aan de Natio nale Warme Truien Dag. Daar had zoonlief nog nooit van gehoord. Snap je dat? Nou, die hoeft voor lopig niet te rekenen op een extra bijdrage. Nu vindt Annie de bedoeling erachter wel goed. De thermostaat massaal één graadje lager en hups: we besparen 7 procent stookkosten en C02 uit stoot. En we mogen ons best realiseren dat je niet het hele jaar in je nakie hoeft te lopen. Maar om het nu op zo'n manier aan te pakken! Want in plaats van dat je COLUMN in alle rust kou zit te lijden, moet heel Nederland het weten. En zien. Wat was de opdracht? Zet de kachel lager. Trek een trui aan. Maak er een foto van. En zet het op Feestboek, zodat de hele wereld ziet hoe jij voor joker zit. Organiseer een warme truien- flashmob. Zet je ervaringen op Twitter. Zorg voor een geboorte golf over negen maanden. Brei een trui voor een ander. Organi seer spannende activiteiten. Doe mee aan het klimaatstraatfeest. Wie draagt de meest Mart Smeetswaardigetrui? Kijk op YouTube naar 'Spuug in het vuur'. Ontvang als prijs een warm cho- colademelkpakket. Of een kuubje gas. Oef, wat begint het te krie belen bij Annie. En de winst, per saldo? Mijn man gaf aan dat hij me liever zonder trui ziet. Da's mooi meegenomen. Daar kan geen Valentijnskado tegen op. Maar het mooiste was wel dat ik eindelijk zijn product mocht bekij ken. Dagenlang was het toilet boven verboden gebied voor mij. De reden: hij had op de wc een trui zitten breien. Een bruine! Hartverwarmend. Annie@texelsecourant.nl Aan de rand van de Roggesloot bij De Cocksdorp is vrijdag 10 februari een ooievaarsnest geplaatst. Hiermee hopen initia tiefnemers Mare Plomp van het vogelinformatiecentrum en Staatsbosbeheer broedende exemplaren naar Texel te lok ken. leder jaar worden er ooievaars gespot op het eiland, maar meestal zijn het doortrekkende vogels die op weg zijn naar broedgebieden op meer noordelijk gelegen loca ties. Met dit nest zijn de dieren wellicht te verleiden hier te neste len. Het nest staat op een paal van tien meter hoogte, die met precisie werd geplaatst door Mare Kooi man met zijn kraan. Het vogelinfor matiecentrum sponsorde het nest en de plaatsing, Staatsbosbeheer de boomstam en de plek. De loca tie aan de Roggesloot is zeer geschikt voor ooievaars omdat er in het gebied veel voedsel te vin den is, bovendien houden de vogels van een vrij uitzicht. De plaatsing van de broedlocatie komt op een gelegen moment. De dieren beginnen normaliter te nes telen rond eind februari, begin maart. Door de hoogte moet het nest goed opvallen voor overvlie gende ooievaars. Of er dit jaar direct broedende exemplaren te bewonderen zijn is onzeker, maar het is ook goed mogelijk dat ande re vogels, als de nijlgans of de vis arend, gebruik zullen maken van het nest. 'Wanneer dit gebeurt is dat ook een succes', laat Mare Plomp weten. Voorjaarsbazaar in De Poort In De Poort van de protestantse gemeente Den Burg aan de Ele- mert wordt vrijdag 17 februari de voorjaarsbazaar gehouden. De opbrengsten worden dit jaar onder meer gebruikt voor een kindertehuis in Moldavië. Mensen die nog spulletjes hebben voor de bazaar kunnen deze op dinsdag 14 februari tussen 11.00 en 20.00 langs brengen bij de kerk. Mensen die niet in de gelegenheid zijn om de spullen langs te brengen kunnen ze laten ophalen. Er kan contact worden opgenomen via Froukje Vlaming (tel: 314654 of Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 14 februari: 13.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 13.30 en 19.30 uur wedstrijden in het kader van de Texelse kampioenschappen biljar ten. 18.00 uur. In het kader van Valen tijnsdag houdt restaurant Pure in De Koog een kuswedstrijd. Koppels moeten exact dertig seconden lang proberen te kussen. Tel. 0347- 750470. Voorstellingen Cinema Texel. 20.00 (in de serie FilmArt) The Help; 20.30 The girl with the dragon tattoo, Mil lenium Trilogy - Part 1 Woensdag 15 februari: 13.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 13.30 en 19.30 uur wedstrijden in het kader van de Texelse kampioenschappen biljar- 14.30 uur. Op uitnodiging van Reu mavereniging Texel verzorgt Wilma Eelman een lezing over boerenbouw- hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 14 febr. 00.05 en 11.37 u. Woe. 15 febr. 00.50 en 12.10 u. Don. 16 febr. 01.40 en 13.37 u. Vrij. 17 febr. 02.57 en 15.17 u. Zat. 18 febr. 04.50 en 17.14 u. Zon. 19 febr. 05.55 en 18.35 u. Ma. 20 febr. 07.30 en 19.24 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water Dinsdag 14 februari laatste kwartier, donderdag 16 februari doodtij. Zondag 19 februari zon op 7.51 uur, onder 17.59 uur. TEXELSE ^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Bamard Job Schepers Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 €89,15 isch» Per ja Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. kunst. Deze vindt plaats in schiet sportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg en begint om 14.30 uur. 20.00 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Oosterend) begint om 20.00 uur een 'intuïtieve dans les'. Ervaring is niet nodig. 20.00 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur de maandelijkse raadsver gadering. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Alvin The Chipmunks 3 NL; 13.45 The Muppets NL; 16.00 De Gelaars de Kat 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 20.00 (in de serie FilmArt) The Help; 20.15 War Horse. Donderdag 16 februari: 13.00 uur. Gasten en belangstellen den kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubba- nen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwezig. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare nabij De Koog kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wed strijden in het kader van de Texelse kampioenschappen biljarten. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait om 21.00 uur 'Melancholia' (eventueel in combina tie met diner; reserveren gewenst). Vrijdag 17 februari: 9.30 uur. Bij creatief centrum Udjat (Achtertune 18b, Oosterend) begint om 9.30 uur een workshop dans en beweging voor 55-plussers. 15.00 uur. De protestantse gemeente van Den Burg houdt een voorjaars bazaar, met onder meer de verkoop van tweedehands spulletjes en spel letjes. Locatie is De Poort aan de Elemert, aanvang 15.00 uur. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog beginnen om 19.30 uur wed strijden in het kader van de Texelse kampioenschappen biljarten. 20.30 uur. Cabaretier Jan Rot zingt in theater Klif 12 in Den Hoorn door hemzelf in het Nederlands vertaalde wereldhits. Aanvang 20.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 War Horse; 19.00 The Iron Lady; 21.30 Doodslag; 21.45 Black Out. TESO TESO zet vrijdag 17 februari van 9.30 tot 20.00 uur en maandag 20 febru ari van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. mail jpvlaming@texel.com), Tineke Ramaker (tel: 313866 of mail tinekeramaker@texel.com) of Roma de Jong (tel: 320911 of mail hansenroma@texel.com) De bazaar begint vrijdag om 15.00 uur. Er is, naast de spulletjes, ook gebakken vis te koop. De verkoop duurt tot 17.00 uur. Vanaf 19.00 uur 's avonds wordt het programma voortgezet met spelletjes en het rad van avontuur. Osteoporose De bijeenkomst van de SWOT over osteoporose op vrijdag 17 februari in de Buureton is niet 's avonds, maar 's middags en begint om 14.00 uur. Boerderijenlezing reumavereniging Reumavereniging Texel houdt een lezing over boerenbouw- kunst op Texel. Woensdag 15 februari vertelt Wilma Eelman over de geschiedenis van boer derijen. Eelman schreef een boek over dit onderwerp onder de titel Boeren- bouwkunst op Texel, 450 jaar boerderijbouw in relatie tot agrari sche geschiedenis en wooncul- tuur. Voor dit boek had zij zich al uitvoerig in dit onderwerp verdiept en weet hierdoor alles over dit onderwerp. De lezing is bedoeld voor leden van de reumavereniging en hun partners. De bijeenkomst wordt begint om 14.30 uur in het gebouw van de schietvereniging Odysseus aan de Emmalaan.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2