te* eltouts TEXELSE 9 COURANT Rietdekker bromde naar Friesland voor geliefde r KSE Koek- en zopietenten- en andere bouwsels TAXITEXEL Tel. 0222-315555 ItlTngTl www.taxitexel.nl "gme IJsclub De Cocksdorp bij de Rot Vrijdag 17 en Zaterdag 18 februari - 2030 uur. Cabaret met Jan Rot - "Ik hou van jou!" Virtuoos ver taalde wereldhits, grote liefdesliederen, met het cliché \'ik hou van jou', www.janrotnl Entree €16,00. Speciaal 'cabaretmenu' vooraf mogelijk, reserveren gewenst Zaterdag 25 februari -19.00 uur Cajunmuziek en -buffet in: A Hot Louisiana Night! Uitgebreid buffet en genieten van en swingen op live muziek!! €43,00 www.klif12.nl, Reserveren gewenst. JINER CABARET Aangespoeld Ze wonen hier ai zó lang dat ze niet van een 'echte' Texelaar zijn te onderscheiden. Eiland genoten die hier lang geleden zijn komen wonen. Met elk een eigen verhaal, opgetekend in de rubriek Aangespoeld. Dit keer Nico en Tjitske Luiken uit Den Burg, die al ruim vijftig jaar op Texel wonen. Nico is bij veel Texelaars bekend om het vakwerk dat hij jarenlang geleverd heeft als rietdekker. Samen kregen ze drie kinderen, die allemaal op Texel zijn opge groeid. Nico wordt geboren in het Noord- Hollandse Hoogwoud. Na zijn diensttijd in Indonesië komt hij bij zijn broer in Hippolytushoef terecht. Samen doen ze regelma tig klussen op het eiland en in 1957 begint hij voor zichzelf op Texel. Het duurt acht jaar voordat hij zijn eigen woning krijgt en tot die tijd verblijft hij in een kosthuis of bij een maat die hij in zijn diensttijd heeft leren kennen. In deze tijd leert hij ook zijn toekom stige vrouw Tjitske kennen. Ze ontmoetten elkaar voor het eerst op één van de dansavonden in Bel of mail voor meer informatie of boekingen: 0222-315555 of info@texeitours.nl S !@UITIadderTexel Met TEXELTOURS naar concert of musical! 23-02-2012 huishoudsbeurs 23-02-2012 negenmaandenbeurs Compleet verzorgd arrangement met entreeticket, comfortabel busvervoer en overtocht! Hartverwarmend beeld veerhaven Het winterweer zorgt nog altijd Texel waar Cees Hin uit Amster- voor prachtige plaatjes. Zo ook op dam deze prachtige foto maakte, de route tussen Den Helder en het Casino en vanaf dat moment schrijven ze elkaar veel brieven. Op gegeven moment vindt Nico het mooi geweest en gaat op de brommer naar Workum (Fries land), waar zijn kersverse liefde op dat moment woonachtig is. Na de jaren zonder eigen woon ruimte koopt hij een huis aan de Bomendiek in De Waal. Niet lang daarna komt Tjitske op het eiland wonen. De eerste jaren als riet dekker op Texel zijn niet makke lijk. Het eiland heeft er al één en de bewoners kennen die, waar door de klussen nog niet automa tisch binnenstromen. Door goed werk te leveren groeit de reputa tie van Nico en het bedrijf floreert. Het rietdekken is in het begin zwaar werk. Nico sjouwt het riet met de hand omhoog, maar op gegeven moment krijgt hij de beschikking over een lift, wat het werk makkelijker en veiliger maakt. 'Ik kreeg de lift een tijd op proef, maar hij is nooit meer weg gegaan. Het is zo handig. Je kan het riet precies tot op de juiste hoogte laten stijgen', vertelt hij. Het riet dat hij gebruikt is alle maal afkomstig van Texel zelf. Regelmatig gaat hij in die tijd riet snijden met opzichters van Natuurmonumenten. 'Het riet van tegenwoordig is bijna allemaal afkomstig uit de Oostbloklanden. Dat is vele malen goedkoper.' In de tijd dat Nico nog niet zo makkelijk klussen krijgt hebben ze een pension aan huis om extra inkomsten te genereren. 'Die al te graag toe. Ze aten Texel. Tjitske is zo'n 35 jaar actief geweest bij de toneelvereniging 't Amateurtje en gaat nog iedere dinsdag klaverjassen De Wiele waal. 'We hebben lang in De Waal gewoond. Er was daar toen nog een school en al onze kinderen hebben daar op gezeten. Ik ga er iedere week nog met de auto heen om te klaverjassen als Nico voetbal kijkt', vertelt ze. Nico is actief in het Texels Christelijke Mannenkoor van Oosterend. 'Ik had al veertien jaar in een kerk koor gezeten, maar dat hield op te bestaan. Toen zei iemand dat ik eens moest gaan kijken bij het koor in Oosterend. Ik ben tot op de dag van vandaag nooit meer weg gegaan.' Inmiddels woont het echtpaar alweer zes jaar in Den Burg, al viel dit in het begin niet mee. 'Ik was gewend om in de vrijheid te wonen. We hadden een vrijstaand huis en hoefden geen rekening te houden met anderen. In het nieu we complex waarin we wonen moet dit wel. Daar moest ik enorm aan wennen', vertelt Tjitske. De kinderen hebben hun eigen weg gevonden en één van de kinderen woont inmiddels in Mexico. 'Maar ze komt ieder jaar langs. Haar man is atleet German Silva, onder meer ambassadeur van de Texel se Halve Marathon. Dan komen ze weer twee weken op bezoek. De andere kinderen wonen nog steeds op Texel. De één is kap ster, de andere identiteitsbegelei der in het katholiek basisonder wijs. Nico en Tjitske hebben vijf kleinkinderen. Rietdekken doet hij niet meer. Hij is nu dertien jaar Programma 16 t/m 22 februari

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9