TEXELSE 7 COURANT Duizend euro Luberti voor KiKa Klaverjassers ontwaken uit winterslaap Jeugd En Passant breekt door Texelse amazone wint zadel Veel animo voor haardhout SBB VRIJDAG 17 FEBRUARI 2012 Kinderen van groep 7 en 8 van de Lubertischool in De Koog hebben ruim duizend euro opgehaald voor KiKa (Kinderen Kankervrij). Dat deden ze met een mini-fancy fair die dinsdag tijdens Valentijns dag werd gehouden. Thema was 'KiKa in love' en er werden allerlei dingen verkocht die in het teken van de liefde stonden. De actie ontstond naar aanleiding van de verfilming van het boek Achtste groepers huilen niet van Jacques Vriens. De kinderen wilden geld ophalen voor KiKa en bedachten aanvankelijk zaken als een spon sorloop, een heitje-voor-een-kar- weitje en het verzamelen van sta- tiegeldflessen. Later werd groter gedacht en kwam het tot de mini- fancy fair. Kinderen en volwasse nen konden bowlen, hartjes vissen, gebruik maken van een koppelser vice, Cupido spelen, liefdesknut- sels kopen en meedoen aan een hartjesspeurtocht. Ook waren er lekkernijen in de vorm van hartjes die de kinderen zelf hadden gemaakt. De leerlingen zorgden eveneens zelf voor de PR. Volgens de juffen was de sfeer heel goed en werkten de kinderen goed met elkaar samen. Met het verdwijnen van de kou is de vorm bij de klaverjassers weer terug. Fenny en Rob Cas- pers pakten de rondewinst in de competitie van Klaverjasciub Den Burg en leiden comfortabel in het algemeen klassement. Vorige week waren de scores laag, maar met het verdwijnen van de winter is de vorm bij de klaverjas sers weer terug. Het gemiddelde was met 6341 punten bijna 200 punten hoger en het marsenrecord van dit seizoen sneuvelde. Er wer den er 41 gespeeld en dat waren er twee meer dan het vorige record. Vooral rondewinnaars Fenny en Rob Caspers droegen daar flink aan bij door er maar liefst zes te spelen. De scores van de titelver dedigers waren van een constant hoog niveau, maar de rondewinst werd pas verzekerd in het laatste spel, waarin bijna 2200 punten werden behaald. Het echtpaar Caspers kwam tot 7487 punten. Peter van Heerwaarden en Huug Snoek pakten de tweede plaats. Na een opening van een kleine 2000 punten kwam er een kleine dip, maar die werd ruimschoots weggepoetst door een pot van ruim 2400. Dat leverde in totaal 7221 punten op. Snoek en Van Heerwaarden stegen daardoor naar de zevende plaats. Jan Zaal en Hans Westdorp speelden zich gelijkmatig naar een score van 7026 punten. Dankzij dit resultaat heroverden zij hun positie in de top drie. Tiny Kok en Fenny van Exel zijn bezig met een uitstekende serie. De 7000-grens was net even te ver voor de doorgaans niet met hoge scores verwende dames. Met 6899 punten waren ze echter goed op weg. Zij bleven weliswaar laatste in het algemeen klassement, maar hebben de laatste weken veel goed gemaakt. De directe concurrenten zijn na deze ronde weer binnen handbereik. Theo en Gerard Witte blijven in deze periode goed op dreef. Deze week haalden zij de vijfde plaats met 6681 punten. Ze bleven daarmee elfde, maar heb ben inmiddels wel zicht op de top tien. In het algemeen klassement heb ben Fenny en Rob Caspers nu een gat van ruim 2000 punten geslagen met de concurrentie. John Vlaming en Eric Jan Geus staan tweede, gevolgd door Jan Zaal en Hans Westdorp op bijna 2700 punten. In de strijd om de tweede periode heroverden Fenny en Rob Caspers de eerste plaats. Hierin staan West dorp en Zaal op een kleine 200 punten tweede. De mannen in vorm, Theo en Gerard Witte, bezet ten op 574 punten de derde plaats en hebben zeker nog uitzicht op de tweede periodetitel. Ucifno Bij een landelijke Jubileumwed strijd van 'Bokt.nl' is Marioes Bas- tiaanse uit Den Burg één van de vijf winnaars geworden van een kunst stof 'Switch' zadel met toebehoren t.w.v. €400.-. 'Bokt.nl' is wereldwijd het grootste ruitersportgerelateeerde forum. Bij het 10-jarig jubileum in 2011 hebben rij eenmalig een glossy magazine uitgebracht waarin ook de wedstrijd een onderdeel was. Marioes is met ponyrijden begonnen toen ze zes was en heeft sinds kort een eigen paard, Finesse de Beauty. Voor Finesse had ze de benodigde spullen aangeschaft bij 'Martha Hoeve Ruiter- en Men sport' in Oudeschild. Deze speci aalzaak is inmiddels alweer vier jaar gevestigd aan de Schilderweg 251 g. Marioes komt daar graag vanwege de ruime keus in goede merken en het deskundige advies dat ze daar krijgt. Door eigenaresse Natasja Garritsen werd zij opmerkzaam gemaakt op de wedstrijd. Kopers van een pro duct van 'Harry's Horse' van mini maal €50.- konden hun aankoopbon insturen en zodoende kans maken op één van de vijf zadels die beschik baar waren gesteld door de paarden sportleverancier uit Hillegom. Jeugdleden Aldo Witte en Dim Dros hebben deze week in de B&B Van der Vis en Den Boer- competitie van schaakclub En Passant samen anderhalve punt uit twee partijen gescoord. 'Een verheugende ontwikkeling', meldt correspondent Dick van Barneveld, 'want En Passant zit zeer om jong talent verlegen.' Dim Dros nam het op tegen de sterke Dirk Rijneker, die de zetten misschien iets te nonchalant op het bord bracht. Dros zag in het middenspel kans een pion te win nen en hoewel de technische winst niet eenvoudig was, wist hij zijn voordeel vast te houden en in het eindspel te verzilveren. Aldo Witte had het tegen Abe Zijm niet gemakkelijk. Zijm slaagde erin een pion te winnen en af te wikke len naar een eindspel met aan beide zijden een dame, torens en pionnen. Hij moet daarin ongetwij feld gewonnen hebben gestaan, maar dit type eindspel is bijzonder verraderlijk. Zijm beging enkele slordigheden, terwijl Witte zich taai bleef verdedigen. Hij werd uitein delijk voor zijn inspanningen beloond. Na een grote ruilactie was het bord vrijwel leeg en moest Zijm in remise berusten. Op deze avond werd duidelijk dat de tijd van het incasseren van nederlagen door de schaakjeugd voorbij is. De seniorspelers zullen de jonge schakers serieus moeten nemen, want zij hebben er het afgelopen jaar veel bij geleerd. In de top van het klassement wist Thomas Richter zijn naaste con current Jaap Dros te verschalken. De confrontatie leek aanvankelijk op een rustige remise uit te draai en, maar toen Dros verzuimde een opdringerig paard te ruilen, beland de Richter in een gunstige positie, die hij vervolgens vlekkeloos naar winst voerde. Dros behield zijn koppositie, maar inmiddels zit titel verdediger Richter hem weer op de hielen. Literaire avond Jaap Dros in De Kroonprins Zanger, gitarist en liedjesschrij ver Jaap Dros verzorgt vrijdag 24 februari in eetcafé De Kroon prins in Oosterend een anderhalf uur durend programma over de dichter J.C. Bloem. Zingend brengt hij gedichten ten gehore waarbij hij zelf de muziek heeft geschreven. Tussendoor vertelt Dros over het leven van Bloem en gaat hij in op de achtergrond van diens gedich ten. Met enige nadruk wordt gemeld dat het een literaire avond betreft, 'bedoeld voor een luiste rend publiek'. Dros heeft al sinds de middelbare school een grote waardering voor de dichter Bloem. Twee jaar gele den begon hij diens verzen op muziek te zetten. In een klein half Judomeiden in actie in Zaandam Drie door Alexander Branden- horst getrainde leden van Budo- kai Texel hebben zondag meege- daan aan het Meidenjudotoernooi, georgani seerd door Hikari Zaandam. De 11-jarige Nelleke van den Big- gelaar was er met een derde plaats het meest succesvol. Voor de 9-jarige A-pupil Lotte Kor- tenhoeven was het een vroegertje. Zij werd 's ochtends bijtijds op de mat verwacht en moest daarom al met de boot van acht uur op pad. In de categorie tot en met 27 kilo gram had ze het zwaar. Ze verloor al haar drie partijen met ippon (een vol punt) en moest daardoor genoegen nemen met de vierde Oudheidkamer In het artikel Museum draait al kwart eeuw op basis van vrijwilli gers in de Texelse Courant van afgelopen vrijdag, stond een oproep van de medewerkers van de Oudheidkamer. Ze zijn op zoek naar mensen die zilver, en dan met name geboortebekers en borden, beschikbaar willen stellen voor de komende expositie die 1 april van start gaat. Hierin stond echter het e-mailadres verkeerd. Reacties op deze oproep kunnen gemaild wor den naar oudheidkamer@texelsma ritiem.nl. Tevoko naar Wervershoof Gehavend door het ontbreken van vier basisspelers speelt het eerste herenteam van Tevoko zaterdag in Wervershoof tegen het tweede team van WW. De Texelaars kun nen een zware wedstrijd verwach ten. De tegenstander staat in de onderste regionen van de ranglijst, maar boekte de afgelopen weken wel goede resultaten. Verder is er bij Tevoko weinig bekend over WW en zal zaterdagmiddag blijken of Tevoko de weg omhoog op de ranglijst kan vervolgen. Boschrand koopt parkeerruimte Hotel Boschrand in De Koog heeft grond gekocht van de gemeente om parkeerplaatsen aan te leggen. Gasten parkeren nu in de berm tussen het fietspad en de weg. Dit leidt tot ongemak en onveilige situ- In natte situaties verandert de berm door het parkeren in een modder poel, dat weer verkeersonveilige situ aties kan veroorzaken. De gemeente heeft besloten het fietspad zo aan te leggen dat er ruimte komt voor par keerplaatsen die op een veilige manier te bereiken zijn. De grond wordt verkocht aan het hotel voor €40.592,-. De kosten van het verleg gen van het fietspad bedragen €15.000,-, deze worden gedekt uit de post onderhoud wegen. plaats, 's Middags was de beurt aan Jessica Groenendaal en Nel leke van den Biggelaar, beiden elf jaar. Eerst moest er worden gewo gen en gelukkig waren ze alle twee op gewicht. Dit in tegenstelling tot 51 andere deelnemers, die in de categorie tot 35 kg of tot 50 kg wilden uitkomen maar te zwaar waren. Hierdoor ontstond de nodi ge vertraging, want diverse poules moesten worden heringedeeld. Jessica beet het spits af in een heel zware poule. Ze verloor alle partijen en eindigde net als Lotte op de vierde plaats. Nelleke verloor de eerste partij, maar won de tweede door middel van een houd greep. Hoewel ze ten slotte haar derde partij verloor, eindigde ze op een knappe derde plaats. Voor alle meiden gold dat ze erg hun best hebben gedaan en met welverdiende medailles naar huis gingen. Laatste loop crossseizoen Bij de Fonteinsnol aan de Rozen- dijk in de Dennen wordt zondag 19 februari de achtste en laatste loop van het boscrossseizoen gehouden. De cross was eigen lijk vorige week gepland, maar Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 21 februari: Veld A 19.00 Kobeko-Pepermolen Autocentr. 19.45 Autocentrale-Jumbo Kobeko 20.30 Warmmop-Paal 28 Jumbo 21.15 Mantje-Wessels NIOZ 2 22.00 NIOZ 2-Rabobank Mantje Veld B 19.00 PFB-Albert Heijn RAB 19.45 IBS-RAB Albert Heijn 20.30 Imares-Alektraon IBS 21.15 Falcon-Ecotiem Bliksemwerken 22.00 De Krim-Otto Ecotiem Veld C 19.00 Expotise-Timmer De Kapper 19.45 De Kapper-Salique Expotise 20.30 Bar Sportief-K. de Waal Salique 21.15 Kobeko 2-De Rog Kobeko 2 Wedstrijdleiding IBS/Oele/Schoo en Gertha (tel. 322434). Uitslagen 14 februari: De Kapper-Tevoko Jeugd 1-2; De Peper- molen-Jumbo 2-1; Vlinderwinkel-Kobeko 3-0; Texelse Autocentral-NIOZ 1 0-3; Randstad-Paal 28/De Krim 1-2; Wessels Ontwerptl-PFB 3-0; Bouwcenter RAB- Interieurbouw Texel 0-3; Albert Heijn- Rabobank 1-2; Falcon-IBS/Oele/Schoo 1- 2; Ecotiem-lmares; Kapsalon Salique-De Krim 0-3; Slagerij Moorman en de Boer- Otto's Tweewielershop 2-1; Vakantieburo Kobeko 2-Expotise 0-3; Eetcafé De Rog- lal 0- ging toen niet door vanwege de Bar Sportief 3-0; Klif 23-K weersomstandigheden. Atletiekvereniging Texel heeft een parcours uitgezet van 2,9 kilometer dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. De start vindt plaats aan de voet van de Fonteinsnol. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur kan bij hotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg. De senioren starten om 11.15 uur. Speciaal voor kinderen tot en met twaalf jaar is er een rondje gemaakt van 1000 meter. De jeugd begint om 11.00 uur. De prijsuitreiking van het klassement zal plaatsvinden tijdens het crosskampioenschap, dat op 26 februari gehouden wordt. Tarieven strand 16 procent lager De tarieven voor strandexploi- tanten dalen in 2012 met zestien procent. De kosten die gemaakt worden voor het onderhoud van het strand zijn de afgelopen jaren flink gedaald. Bij de gemeentelijke evaluatie over 2010 en 2011 bleken de inkomsten structureel hoger dan gedacht. De kosten voor het strand, die voor tweederde worden betaald door de gemeente en een derde door de exploitanten, blijken lager. Dit komt onder meer door het afschaffen van de Blauwe vlag en het betere strandonderhoud door exploitan ten zelf. De Blauwe vlag is een keurmerk dat aangeeft dat het strand schoon en veilig is. Er kwam hiervoor slechts één keer per jaar een keuring, terwijl er veel moest worden voor de vlaggen betaald. Dit woog volgens het college niet meer tegen op tegen het voordeel. Op reis met de ANBO Ouderenbond ANBO verzorgt van 29 mei tot en met 5 juni een reis naar Odenwald, een heuvel achtig gebied in Duitsland tus sen de rivieren Rijn, Main en Neckar. De deelnemers logeren in een hotel in Zeil, een plaats bij Bad König. Er staan dagtochten op het program ma naar Miltenberg, Wertheim, Heidelberg, Neckar, Amorbach, Michelstadt en Erbach, stadjes die een groot deel van hun middel eeuws karakter hebben behouden. Trekpleisters zijn de vakwerkhui zen, stadspoorten en torens. Deelname kost €499,- op basis van halfpension en een tweeper soonskamer en €525,- voor wie een eenpersoonskamer wil. Ook niet-leden zijn welkom. Meer infor matie en opgave bij Roelie Bakker (tel. 365952) en Guus Witte (tel. 314171). Duurloop over zuiden Texel Een groep van circa twintig men sen houdt zaterdag een duurloop over het zuidelijk deel van Texel. De loop is een test voor de zoge heten TexelTrail die Atletiekvereni ging Texel in 2013 voor het eerst wil houden. De lopers komen onder meer bij de Horsmeertjes en op de Hors. De lopers maken gebruik van de groene paden. Ze vertrekken om 14.00 uur bij de start van het Noord-Hollandpad op 't Horntje. Ze lopen met elkaar, er is geen wedstrijd aan verbonden. jaar componeerde hij sfeervolle melodieën bij vijftien gedichten. Twaalf daarvan verschenen een jaar geleden op een CD. Daarop speelt Dros zelf gitaar en wordt hij geholpen door zijn vrienden Rikus Kloosterhuis (contrabas) en Jan Kühne (saxofoon) en Thomas Patijn (viool). De CD trok meer belangstelling dan Dros had verwacht. Zo werd hij uitgenodigd op te treden bij de toekenning van de J. C. Bloem- prijs, een literaire prijs, die in Paas- loo werd uitgereikt door Tweede Kamervoorzitter Gerdi Verbeet. Ook trad hij op in het VARA-radio- programma Spijkers met Koppen en bij TV Noord-Holland in Noord hollands Diep. De verkoop verliep voorspoedig. Binnen een jaar was de eerste persing uitverkocht. Sinds kort is de in eigen beheer uitgegeven CD opnieuw verkrijg baar. Meer informatie staat op de website www.jaapdros.nl. De avond in De Kroonprins begint om 21.00 uur. Aan de strepen op bomen kun je zien dat er wel eens is geblest, maar nooit gekapt. Dat is echt nodig en dit is een mooie gelegen heid. Het leuke is dat we hiermee veel Texelaars blij maken. Ze vin den het allemaal een hartstikke leuk initiatief. Maar dat er zo'n gigantische vraag zou zijn, hadden we niet verwacht.' De dertig die als eersten hebben gereageerd, kun nen zaterdag hun hout afhalen op een afgesproken tijdstip. SBB maakt er een bijzonder dagje van. Er wordt koffie geschonken en Daniël Bonne van het gelijknamige mechanisatiebedrijf heeft een stand ingericht met spullen voor het houthakken, zagen, kloven en andere werkzaamheden. Vrijwilli gers zorgen voor begeleiding, ook daardoor de kosten van het haard- hout beperkt kunnen blijven tot €30,- per kuub. Ter plekke wordt geen hout ver kocht. Op een later tijdstip komen andere gegadigden aan bod. De Haardhoutdag is te bereiken door via de Rozendijk tegenover het huis van Wolkers rechtsaf de Eksterlaan in te gaan en duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Boswachter Edwin van Egmond bij het gekapte haardhout. De respons op de actie 'Haard hout' van Staatsbosbeheer is boven verwachting. 120 Texe laars hebben interesse getoond voor drie kuub beukenhout voor de haard of kachel. Egmond verwacht wel zaterdag tijdens de Haardhoutdag van SBB de eerste dertig gegadigden tevre den te kunnen stellen. Het haardhout komt uit het beu kenbos langs de Ploegelanderweg. Zóveel hout is niet beschikbaar, Van Egmond: 'Deze beuken zijn maar boswachter Edwin van zeventig jaar geleden aangeplant.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7