TEXELSE 3 COURANT (3?'erbrand Zoetelief &hristm (sKmteler Verrassend succes Hannah Ipenburg 2EEEB Hoera! DINSDAG 28 FEBRUARI 2012 Familieberichten Lieve Peter, Je was een rots in de branding En koerste recht door zee Je trotseerde storm en golven Alleen... je had de wind niet mee. De zee heeft gegeven, de zee heeft genomen Peter Kruis 10 mei 1963 t 23 februari 2012 T.A. Kruis A.S. Kruis-van den Berg Ineke en René Driessen-Kruis Kim, Joris Jacobine en Jos Janssen-Kruis Durk, Mika Maarten en Shirley Kruis-Halbach Jessie, Lisa Onze gedachten zijn tevens bij Shirley en de kinderen omdat Maarten nog vermist is. Correspondentieadres: T.A. Kruis IJshof 13 4761 BE Zevenbergen De begrafenis vindt in besloten kring plaats. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 1 maart van 14.00 - 17.00 uur in theaterzaal De Vlakte van Hotel de Borgh, IJshof 1 te Zevenbergen. Tevens kunt u het condoleanceregister invullen op www.rouwcentrum-zuidema.nl Mocht u geen rouwbrief ontvangen, dan kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen. Het water waarvan je hield, is een beetje als het leven, soms onstuimig, soms rustig kabbelend, nemen en geven... Nu jij er niet meer bent, zou het water even stil moeten staan, maarzij zal net als het leven altijd met bewegen doorgaan Diep bedroefd zijn wij door het plotseling overlijden van één van onze directeuren 10 mei 1963 23 februari 2012 Zevenbergen: HZN b.v. en medewerkers Peter we houden van je Correspondentieadressen HZN b.v. T.A. Kruis Postbus 213 IJshof 13 4760 AE Zevenbergen 4761 BE Zevenbergen De begrafenis vindt in besloten kring plaats. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 1 maart van 14.00 - 17.00 uur in theaterzaal De Vlakte van Hotel de Borgh, IJshof 1 te Zevenbergen. Tevens kunt u het condoleanceregister invullen op www.rouwcentrum-zuidema.nl Wij zijn diep bedroefd door het grote verlies binnen de familie Kruis. Totaal onverwachts moeten we afscheid nemen van Peter Mark, Corina, Stephanie en Jurijan Röpke Peter De zee geeft en de zee neemt, hij nam jou... waarom nou? Je had nog zoveel plannen en genoot zo op Texel. Je was meer dan een buurman en vriend, je was ons maatje. We gaan je vreselijk missen. Bedankt voor alles! Simon en Carla Jim, Jeffrey en Kenny de Smidt Veel te vroeg moeten wij Peter Kruis missen in onze buurt. We wensen familie, vrienden en bekenden veel sterkte. Bewoners van Buurtschap Oost. Intens verdrietig om zijn heengaan, maar met trots en respect voor de wijze waarop hij zijn ziekte heeft gedragen geven wij kennis van het heengaan van mijn lieve man, onze broer en zwager Henk Jurjens 1 juli 1941 t 25 februari 2012 Gerrie Jurjens-van der Wal Annie en Leen Gerrit Jan Dirksoord 33 1791 GR Den Burg Henk is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren voorafgaand aan de dienst op woensdag 29 februari van 13.00 tot 13.25 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zal om 13.30 uur een kort samen zijn worden gehouden in het uitvaartcentrum. Na afloop van de dienst zullen wij Henk begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats bij de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Henk Grote broer, ik zal je missen. Aan een warme vriendschap van ruim 32 jaar is toch nog onverwacht een einde gekomen, onze zwager en ome Wij zullen zijn humor en opgewektheid missen. Dieuw en Cor Janneke en Gerrit Andrea Neven en nichten llt.%y s Geloofd zij God met diepst ontzag. >r de fijne jaren sami ze pa, trotse oop e n, is rustig overleden opa-opa Lein Brasser weduwnaar van Mijs Voskamp 19 augustus 1917 +25 februari 2012 Heerhugowaard: Marijke Wijnker-Brasser en Theo Wijnker Maartje en Remko Wessel Anneke en Jeroen Een speciaal woord van dank gaat uit naar het personeel van Hugo-Oord, voor de liefdevolle verzorging. Correspondentieadres: Larixplantsoen 96 1702 XL Heerhugowaard Ra is thuis, "Hugo-Oord", van Veenweg 15 k 17 te Heerhugowaard, alwaar geen bezoek. Wij nemen afscheid op woensdag 29 februari om 13.30 uur in de Ontmoetings-kerk, Middenweg 168 te Heerhugowaard. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de begraafplaats aldaar. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in ontmoetingscentrum „De Brink". Wij gaan trouwen op zaterdag 3 maart 2012! De huwelijksvoltrekking zal plaatsvinden om 13.00 uur in het kerkje van Den Hoorn. U bent van harte uitgenodigd op de receptie tussen 16.00 en 17.30 uur in Hotel restaurant De Pelikaan. Gerbrand, Christine en Chanel Pontweg 190, 1796 ME De Koog Een dag om nooit te vergeten. 18 februari was voor ons zo'n dag! Bedankt! Kees en Ria liitiii Hannah Ipenburg (links) mocht bij de prijsuitreiking de zilveren medaille in ontvangst Hannah Ipenburg heeft zondag tijdens het sterk bezette Sidijk Gymnastics Tournament in Hee renveen verrassend een medaille gewonnen. Net als in Almelo eer der deze maand eindigde de 10- jarige Texelse in de talentendivi sie pupil 2 vlak achter Nederlands kampioene Marisa Koedoot op de tweede plaats. Hannah turnde een prima toer nooi, waarbij ze op ieder onder deel bijna optimaal presteerde. Vooral op de balk leverde ze een prachtige oefening af. Dat leverde haar zelfs de hoogste score van het hele deelnemersveld op. Haar totale score bedroeg 53,7 punten. Een prestatie van formaat, omdat Hannah nog maar pas op het hoogste niveau turnt en in één jaar meerdere niveaus heeft overgesla gen. De andere Texelse deelneemster, Noelle Saul, werd vijfde en kan eveneens terugkijken op een goed toernooi. Knap was dat ze haar resultaat van drie weken geleden in Almelo ruimschoots verbeter de. Uienteler Flens op televisie Uienteler Jo Flens uit Eierland is onderwerp van de vierdelige reportage De Uienserie, die van af vandaag (dinsdag) te zien is in het televisieprogramma Noord- Hollands Diep van RTV Noord- Holland en is gemaakt door Flens' broer Ron. Geslaagd Sharon Daal der uit Den Burg heeft aan de Hogeschool van Amsterdam de opleiding Maatschappe lijk werk en fl Flens heeft een schuur vol uien, waar hij niet vanaf komt. Doordat de oogst dit jaar wereldwijd erg goed was, is de prijs die de teler ervoor krijg dramatisch laag. Het aanbod is veel groter dan de vraag. Voor een kilo uien betaalt een han delaar twee cent aan de boer. Ook andere Texelse telers zitten met tonnen uien in de maag. In deze serie wordt gezocht naar naar manieren om de uien van Flens ergens te slijten. Bij de Voed- selbank, een ontwikkelingsorgani satie en bij een biovergassingin- stallatie. Ook kijkt een reclameman of de ui niet op een andere manier 'in de markt kan worden gezet', zodat de ui populairder wordt. Een kok bekijkt ten slotte hoe de ui lek kerder kan worden klaargemaakt. Of zou je er ook sterke drank van kunnen stoken? de kijkers worden uitgenodigd mee te denken. Wie een creatieve oplossing voor het uienoverschot heeft, kan deze mailen naar Zuks@rtvnh.nl. Het programma begint steeds om 17.15 uur. 'Zon rendabel voor landbouw' Dierenpolitie Dienstverlening afgerond. Zij gaat met chronisch zieken en dementerende ouderen werken bij Markant, centrum voor mantelzorg te Amsterdam. Steenbok is terecht De steenbok die vorige week was gestolen tijdens de Winteranimal van de Eilandschutters is weer terecht. Aad van Gils trof de replica na een tip uit de buurt vanmorgen aan onder aan de glijbaan in het speeltuintje nabij de Kotex. Ver moedelijk is hij daar gisteravond achtergelaten. Op een gebroken hoorn na was de steenbok onge schonden. 'We zijn hier erg blij mee, want het gaat toch om €750,-.' Van de eveneens gestolen reiger ont breekt nog elk spoor. Zonne-energie is de meest ren dabele vorm van energie voor de Beste 144-beller, agrarische sector. Dat kregen Texelse boeren vorige week te horen op een informatieavond van LTO Noord en de KAVB afde ling Texel. Deze kraanmachinist wordt morgen 10 jaar! De tientallen aanwezigen werden bij Stayokay bijgepraat over ont wikkelingen op het gebied van duurzame energie. Een van de vra gen was welke investeringen daar mee gemoeid zijn. De aanwezige adviseurs maakten duidelijk dat dat vooral maatwerk is en dat elke boer voor zichzelf goede bereke ningen moet maken om te zien of de opwekking van duurzame ener gie lonend is. Het leggen van zonnepanelen kan algemeen als meest rendabel wor den gezien. Plaatsing van kleine windmolens of microvergisting (omzetting van mest in gas) werd als minder rendabel genoemd op de informatieavond. Met microver gisting zijn ook hoge investerings kosten gemoeid. De boeren kregen het advies om bij teruglevering van duurzame opgewekte energie aan het net een leverancier te zoeken die hen dezelfde prijs betaalt als een afnemer voor energie moet betalen. Vaak krijgt iemand die teruglevert minder dan een afne mer betaalt, maar een aantal kleine energieleveranciers geeft inmid dels wel een volledige vergoeding. Andere film Filmhuis De Kroonprins in Ooste rend draait donderdag 1 maart de film Viola de Mare in plaats van Room in Rome. De laatste film is te laat binnengekomen en wordt later alsnog een keer gedraaid. Viola di Mare begint om 21.00 uur. Wij zouden het erg op prijs stellen, voor dat je weer eens 144 belt, even bij ons langs te komen en te vragen naar het hoe en waarom. De dierenpolitie is gealarmeerd, om dat er hier twee paardjes zou den staan, die zwaar verwaarloosd zouden zijn, en diep in de modder zouden staan. Beide feiten hebben zij, noch wij hier aangetroffen! Het gaat hier om een haflinger, 30 jaar, altijd gewerkt op een manege, die hier haar ouwe dag mag slijten en voor de gezelligheid staat er een van onze trekpaarden bij! Waar schijnlijk heeft deze persoon geen verstand van paarden. Wij verdie nen ons geld, samen met onze paarden, en hebben er dan ook niets aan om hen te verwaarlozen. Kom gerust eens langs, kom ze eens van dichtbij bekijken. Pieter en Inke Dros De Waal RTV-NH strijkt neer op Texel RTV Noord-Holland besteedt donderdag 1 maart de hele dag via de radio aandacht aan duur zaamheid op Texel. De zogeheten KrisKrasverslagge- ver is die dag op het eiland om over verschillende vormen van duurzaamheid te spreken. De ver slaggever praat bij TESO en De Krim over duurzaam toerisme en bij TexelEnergie over de opwekking van duurzame energie. Aanleiding voor de aandacht is het ontstaan van de werkgroep Duurzaam Toe risme ruim vijftien jaar geleden. In 2000 ging deze werkgroep over in de Stichting Duurzaam Texel.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3