TEXELSE 5 COURANT Plan nieuwe camping bij Den Hoorn 'Vertrouwen dat het goed komt' SBB blijft meewerken aan projecten derden i'ifUP-l-Hilïi-l'l DINSDAG 28 FEBRUARI 2012 Sport Een camping met weinig slaap plaatsen, die wegvalt in het landschap en bovendien het oude landschap herstelt. Met deze onderbouwing probeerden Piet en Ina Laan donderdag avond de gemeenteraad te over tuigen van hun ideeën voor de Tuin van Texel die gerealiseerd moet worden aan de rand van camping Loodsmansduin bij Den Hoorn. Het tweetal heeft al jarenlang een aantal yurts staan in een hoekje van camping Loodsmansduin. Yurts zijn grote ronde witte tenten die hun oorsprong vinden in Mon- sche vragen gesteld door gemeen teraadsleden. Met name Texels Belang en D66 uitten hun zorgen over de locatie. Los van het feit dat de bestemming agrarisch is, zijn de partijen ook bang dat het land- een principeverzoek bij het college dat niet is afgewezen, maar ook niet is goedgekeurd. Het college wilde eerst weten hoe de raad er over denkt. Vandaar dat Laan besloot een presentatie te geven, schap aangetast wordt. Volgens waarbij de gemeenteraad kon zien Laan hoeft men zich daar geen was hij van plan is. Namens het zorgen over te maken. 'Er worden college was wethouder Hennie duinen aangelegd waarin het Wei nesscentrum, een opslag en de groundlodges worden gerealiseerd. Huisman aanwezig. Zij legde uit dat de camping niet in de huidige beleidslijnen van de gemeente valt. De yurts komen tussen de duinen Als er dus toestemming gegeven te staan, waardoor ze (bijna) niet zichtbaar zijn. De parkeerfacilitei- ten moeten onder het talud van de huidige aanvoerweg van de cam- wordt, moeten er uitzonderings procedures voor gestart worden. Op de avond kwam ook ter sprake ping realiseren, waar naast de ten ten ook enkele earthlodges moeten komen. Bij deze ruime ondergrond se verblijven moet een tegelloos weinesscen trum komen, dat in het landschap niet opvalt. Het geheel moet komen langs de Mok- weg, tegen de huidige camping aan op een stuk landbouwgrond van vier hec tare. Dit is één van de problemen. In de beleidslijnen van de gemeen te staat dat grond met een agrari sche bestemming niet gewijzigd mag worden ten bate van recreatie. Tijdens de presentatie, die werd gehouden in de Stayokay in Den Burg, ging Piet Laan hier op in. 'Het is afgegraven duin. Het gaat hierbij om zandgrond die niet erg vruchtbaar is. Bovendien wordt op deze manier de oude vloedhaak hersteld. Eigenlijk moet je het plan zien als natuurherstel.' Op de bijeenkomst werden kriti- Ook de kritische noot over een groei in de toekomst wordt door de initiatiefnemer gepareerd. 'We maken hier een camping waarbij we kwaliteit willen leveren en waar mensen rust kunnen vinden. Er komen tien yurts en twaalf lodges die plaats bieden aan zestig gas ten. Het weinesscentrum is welis waar ook voor andere mensen dan campingbezoekers, maar we gaan een maximaal aantal gasten bepa len, waardoor er niet teveel auto's komen te staan.' Ina en Piet Laan zijn al tien jaar met het plan bezig. Inmiddels is er al dat er stacaravans of vaste bungalows op het perceel komen te staan. Het moet een natuurlijk geheel worden. In totaal is het perceel vier hectare, waarvan twee uit water komen te bestaan.' De gemeenteraad wees het voor stel niet direct af, al zijn er nog wel een aantal hobbels die Laan zal moeten gladstrijken. Op 7 maart houdt hij in het dorpshuis in Den Hoorn een presentatie voor de bewoners van het dorp om hen te overtuigen van de meerwaarde van dit plan voor het dorp en Texel als eiland van rust en ruimte. De bezuinigingen bij SBB heb ben vooralsnog geen gevolgen voor diverse langlopende pro jecten van anderen waar de organisatie bij betrokken is. Dan gaat het onder meer om de uitbreiding van het mountainbike pad en de realisatie van een begraafplaats bij De Koog. 'Dat zijn plannen waar anderen mee bezig zijn en waarvoor aan ons mede werking is verzocht', aldus woord voerder Erik van der Spek. 'Het kan hooguit zijn dat we iets minder tijd erin kunnen steken.' Uitbreiding van het mountainbike pad is een project waar Wieler sportvereniging Texel mee bezig is. Zij willen een route realiseren die van de boot tot de vuurtoren en terug loopt. De Koger begraaf plaats is een project waar de gemeente aan werkt. Het plan is om in een stuk bos nabij de Kamer straat een begraafplaats tussen de bomen te realiseren. Voordat het zover komt, moet eerst worden vastgesteld hoe dat aan de regels van de Ecologische Hoofdstruc tuur kan voldoen en moet ook het bestemmingsplan worden aange- SBB blijft zich ook bezighouden met een project van agrarische natuur- en landschapsvereniging De Lieuw voor de aanleg van tuin- wallen, meewerken aan het project De Gouden Driehoek bij Oude- schild, het loodsplan van Den Hoorn en de herinrichting van de Molenlaan in De Cocksdorp. SBB is hierbij betrokken, omdat er een stukje grond van Staatsbosbeheer voor de herinrichting nodig is. SBB blijft ook medewerking verlenen aan een plan voor een dierenbe graafplaats in de Dennen. 'Er wor den al geregeld illegaal dieren in het bos begraven, maar er bestaat behoefte om dat legaal te doen.' Een verbeterplan voor recreatieve infrastructuur in het nationaal park, dat door SBB wordt beheerd, blijft eveneens intact. Afgelopen jaar werden op basis van dat plan fiets stroken in het nationaal park aan gelegd en voor dit jaar staat de verbetering van een stuk fietspad door de Eierlandsche duinen tus sen de Sluftervallei en de vuurtoren op het programma. 'Daar is een budget voor en we vragen ook een bijdrage aan het toeristisch inves teringsfonds.' Volgens Van der Spek zou het voor diverse stukken fietspad geen kwaad kunnen als die de komende jaren zouden worden verbeterd. 'Daar is sprake van de wet van de remmende voorsprong. Je ziet dat paden te smal beginnen te worden om elkaar te passeren doordat er nieuwe soorten fietsen op de markt komen.' Opknappen en verbreden vergt investering, maar daarna zijn de onderhoudskosten weer laag. Houtrook Bij eerste lezing van de brief van Henk Daalder meende ik niet op de inhoud ervan te moeten reageren. Ik verwachtte dat elke lezer zelf wel zou begrijpen dat zijn verhaal niet serieus genomen kan worden. Wat hij presenteert als feiten, is niet meer dan een selectieve keuze uit onder andere op internet rond zwervende ongefundeerde menin gen. Bij nader inzien heb ik toch besloten een korte reactie te geven omdat ik zijn brief niet alleen onzin, maar zelfs gevaarlijke onzin vind. Natuurlijk is het ongezond hout- rook in te ademen, evenals de inademing van uitlaatgassen van auto's, sigarettenrook, frituur- en gegrildekippendampen, kolen damp, en uitstoot van schepen (daar wel eens over nagedacht: de hele Noordzee vol schepen die pure teer, restproduct van raffinage waar alle schadelijke delen in ach terblijven, verbranden, niks geen vloeibare stookolie, laat staan ben zine). In zijn kruistocht, ook op internet, voor een gezonde omgeving (let wel: niet voor een gezond milieu. Een hybride auto is gezonder voor de directe omgeving maar volstrekt niet voor het milieu, Henk!) grijpt hij elk argument aan dat hij maar ergens kan vinden om zijn gelijk te bewijzen. Dat het daarbij gaat om beweringen die door geen enkel of hoogstens zeer dubieus bewijs worden gestaafd, schijnt hij niet belangrijk te vinden. Integer wetenschappelijk onder zoek is al moeilijk genoeg zonder dat het ook nog eens in diskrediet wordt gebracht door iemand die maar wat roept en doet alsof zijn beweringen afkomstig zijn van een of ander gedegen onderzoek. Om er maar een te noemen: 'Als buurman van een houtstoker krijg je een paar jaar eerder een hersen bloeding'. O ja? je behandelend arts verklaart: 'U heeft een hersen bloeding gehad. Helaas, u moet wel naast een houtstoker wonen, ik had dat bij u pas over een paar jaar verwacht.' Het enige wetenschap pelijke onderzoek naar de relatie tussen luchtvervuiling en beroertes is een Deense studie die heeft aan getoond dat mensen die wonen in stadswijken met hoge concentra ties stikstofdioxide tot (tót) 20% meer kans (kans) hebben op een Amazones naar Barsingerhorn Milou Kooiman, Bea Dekker en Marloes van der Vis behaalden zondag goede scores op een dressuurwedstrijd in Barsinger horn. Kooiman beet 's morgens met Wild Passion de spits af in de klasse M1. Ze reed twee mooie proeven, door de jury beloond met twee eerste prijzen en een totaal van vier winstpunten (204 en 202). Bea ping komen. Doordat hier een wat er gebeurt wanneer Laan stopt golië. De familie Laan wil een cam- hoogteverschil van anderhalve als uitbater van de camping, door meter tussen zit, kijk je over de dat hij met pensioen gaat of door tegenvallende resultaten. Hij stem de in met het voorstel om strenge voorwaarden te stel len aan het uitbaten van een camping op deze locatie. 'Ik schuif liever met een shovel het hele ter rein weer egaal, dan Artistieke tekening van het plan van Piet Laan voor camping de 'Tui nen van Texel', die grenst aan camping Loodsmansduin en de Mok- weg bij Den Hoorn. Het terrein voor yurts en 'earthlodges' komt aan de noordkant van het bestaande weggetje langs het kampeerterrein. Impressie van Camping de Tuinen van Texelgezien vanaf de Mok- Bij paal 9 is donderdag een levende bruinvis aangespoeld. Het dier is van het strand gehaald door medewerkers van Ecomare en overge bracht naar het Dolfinarium. Het dier wordt teruggezet zodra het weer voor zichzelf kan zorgen. fbtoeco™«> beroerte in vergelijking met men sen in minder vervuilde wijken. Deze stikstofdioxide is vooral afkomstig van het autoverkeer. Aldus de conclusie van dit onder zoek. Verder kost het vervoeren van hout om dat elders te verbranden (het verbranden van hout op zichzelf is klimaatneutraal en put bovendien de voorraad aan fossiele brand stoffen niet uit) enorm veel fossiele brandstof. Het lokaal kappen en verbranden van hout is dus niet alleen klimaatneutraal, maar beperkt zelfs de uitstoot. Ik zou niet willen zeggen dat Staatsbos beheer 'dood en verderf zaait'. Wel dat de heer Daalder op hysterische wijze met onjuiste argumenten mensen onnodig tegen elkaar ophitst en onrust zaait. ir. B. Hoogstrate, Wageningen. Aan de Westerboersweg in natuurgebied Walenburg is een begin gemaakt met de sloop van De Arend. De afbraak maakt onderdeel uit van het plan om van Walenburg een aaneengesloten, 'robuust' natuurgebied te maken. <Fotonazeg#» Dekker maakte met Sandra van Gerard Roeper haar debuut in de klasse M1 en reed beide proeven naar tevredenheid. De proeven werden door de stren ge jury echter niet voldoende beloond voor een winstpunt (167 en 169). Met Quality United ver scheen Dekker aan de start in de klasse L2. Na een storing in de eerste proef, liep het in de tweede proef beter (171). Marloes van der Vis reed met Zorro twee goede proeven in de klasse M1 en behaal de daarmee één winstpunt (181 en 171). Thea Witte, Tiny Smit en Ria de Jager werden donderdag tijdens de jaarvergadering van de afdeling Texel van De Zonnebloem verrast met een gouden speld voor hun 25-jarig lidmaatschap. Het ereteken werd opgespeld doorGerrie Mencke, dirstrictshoofd. ifoio Den Burg West beste veteranen Den Burg West heeft zaterdag net als vorig jaar het dorp-tegen- dorptoernooi voor zaalvoetbal lende veertigplussers gewonnen. De ploeg van John List, die zelf de avond ervoor geblesseerd raakte en daarom noodgedwon gen op de bank plaatsnam, bleef ongeslagen. Ondanks de voorsprong van maar liefst vijf punten op Oudeschild en De Cocksdorp, die de tweede plaats deelden, was de overmacht van 'West' kleiner dan het leek. In het onderlinge duel kwam De Cocksdorp al snel op een voor sprong. In de laatste minuten slaagde West er toch nog in het tij te keren en de zege binnen te halen. Maar had De Cocksdorp gewonnen en waren de uitslagen verder dezelfde geweest, dan had de ploeg van Piet Graaf en Paul van Exel de titel gewonnen. Nu was de zege dus voor West, dat uit keeper Johan Wiersma en Martin Maat, Boudewijn Nieuwenburg, Stefan Boogaard, Jacco Geus en Biem Trap bestond. Geen echte sterren, zo constateerden de ken ners, maar wel een hecht team. Uitslagen: Oudeschild-Den Hoorn 0-0; De Koog- Oosterend 3-1Den Burg Oost-Oudeschild 0-2; Den Burg West-Den Hoorn 2-0; De Cocksdorp-De Koog 2-2; Oosterend-Den Burg Oost 2-1Oudeschild-Den Burg West 0-0; Den Hoorn-De Cocksdorp 1-2; De Koog-Oudeschild 1 -2; Den Burg Oost-Den Burg West 0-1; Oosterend-De Cocksdorp 1-3; De Koog-Den Burg Oost 1-2; Ooste rend-Den Hoorn 1-2; Den Burg West-De Cocksdorp 2-1Den Burg Oost-Den Hoorn I -2; Oosterend-Oudeschild 1 -5; De Koog- Den Burg West 0-3; Oudeschild-De Cock sdorp 1-2; De Koog-Den Hoorn 0-1; Oos terend-Den Burg West 0-2; Den Burg Oost-De Cocksdorp 1 -1 Eindstand: I.Den Burg West, 16 punten; 2.0udeschild, 11 (10-4); 3.De Cocksdorp, II (11-8); 4.Den Hoorn, 10; 5.De Koog, 4 (7-11); 6.Den Burg Oost, 4 (5-9); 7,Ooste- rend, 3. Programma zaalvoetbal Woensdag 29 februari 18.30 SVO 2-NBC/S 7 vPutten 19.20 NBC/S DA2-DGAC DA2 vPutten 20.15 Sport 4-NBC/S 6 Arnout 21.05 Texel 3-Krim 5 Bakker 21.55 Krim 2-RAB 5 Bakker Zaaldienst: RAB Bouwmaterialen Donderdag 1 maart 18.30 RAB 6-NBC/S 5 vPutten 19.20 Koog 1 -OZV 2 Bakker 20.15 Mantje 4-SVO 3 H'dijk 21.05 Koog 2-RAB 3 Vonk 21.55 Krim 1 -Sport 2 Vonk Zaaldienst: SVO Vrijdag 2 maart 18.30 RAB 1 -RAB 4 Bakker 19.20 Texel 1 -Pellor/DHS 2 Arnout 20.15 Sport 1 -NBC/S 1 Vonk 21.05 RAB 2-Mantje 1 Sangers 21.55 NBC/S 2-NBC/S 3 H'dijk Zaaldienst: Sport 2000 Uitslagen: C-jeugd: Mantje C1-ZDH C1 3-4, Mantje C2-Oosterend C1 3-2. Tweede klasse: Oosterend 3-Mantje 5 3-4, RAB Bouw 6- Krim 2 7-4, ZDH 1-Texel 3 6-0, NBC/Steen 5-Oosterend 1 1-12, RAB Bouw 5-Mantje 4 5-1, Krim 5-Texel 4 7-4. Eerste klasse: Mantje 3-Mantje 2 3-7, NBC/Steen 1-RAB Bouw 1 5-4, RAB Bouw 4-RAB Bouw 2 4-3, NBC/Steen 3-Mantje 1 0-11, Sport 2000 3-NBC/Steen 4 9-4. Overige: NBC/ Steen DA1-Zeemacht DA1 2-1, Koog 1- ZHO/De Weyver 1 9-4. 'Geweldige dag op songfestival' Ze had een geweldige dag op het songfestival van Kinderen voor Kinderen, maar de overwin ning ging naar een ander. De 10-jarige Larissa Vink uit Oude schild was zondag één van de tien finalisten in de Noord-Hollandse finale van het Kinderen voor Kinde ren Songfestival. Op het podium van een volle schouwburg in Hoorn vertolkte Larissa het nummer Bui tenspelen van Kinderen voor Kin deren. De overwinning ging naar een ander, de overige negen finalisten werden tweede. De Texelse had de pech dat ze al langere tijd met een verkoudheid kampt, al was daar tijdens haar optreden weinig van te merken. Er gingen 32 fans mee naar Hoorn. Zij hadden spandoe ken gemaakt om Larissa aan te moedigen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5