SVO lijdt kansloze nederlaag Slap SV De Koog verliest van Wiron TEXELSE 7 COURANT Witte wordt crosskampioen Dubbele cijfers bij zaalvoetbal Texel'94 Texel'94: periodetitel binnen handbereik Verzwakt ZDH wint lastige uitwedstrijd zakte door het velries de vierde plaats. Een ongeïnspireerd voetballend SV De Koog heeft zondag op eigen veld verloren van Wiron, een tegenstander waartegen in het recente verleden uitstekende resultaten zijn behaald. Op het veld aan de Boodtlaan werd het 2-4 voor de gasten. De Koog begon slap en moest lijd zaam toezien dat Wiron het initia tief nam. De gasten werden daarbij geholpen door de verdedigers van de thuisploeg, die veel moeite had den de bal in de ploeg te houden. Van het dit seizoen doorgaans uit stekende positievoetbal was nau welijks sprake. Toch kwam de ploeg van trainer Jan Loew na 35 minuten in op voorsprong. Pieter List passte op Fotiqui Camara, die Werd thuisduel tegen DVO 2 eerder dit seizoen met 10-0 gewonnen, vrijdag wonnen de zaalvoetballers van Texel'94 de uitwedstrijd in Wieringerwerf met 3-11. Met goed, verzorgd spel kwam het team geen moment in de problemen en mocht DVO blij zijn dat Texel'94 het na het behalen van de dub bele cijfers verder wel geloof de. In verband met afwezigheid van Lesley Koning, Dennis Daalder en Matthijs de Lugt was de selectie versterkt met Marcel Ris en Jordi Uriot. De jeugdige Uriot is een talent dat dicht tegen het eerste team aan zit, Ris is de ervaren spe ler die rust brengt in het soms wat opportunistische spel van Texel'94. Topscorer Pieter Jan Eelman liet zich - zoals zo vaak - meteen vanaf het beginsignaal gelden en scoor de binnen vijf minuten tweemaal. Texel'94 speelde een prima eerste helft, maar doelman Alexander Smit kon niet verhinderen dat DVO Texel'94 heeft dankzij een uitste kende zege (0-2) op Hugo Boys, de nummer twee van de rang lijst, de tweede periodetitel voor het grijpen. Met alleen nog het onderlinge duel op het program ma hebben de Texelaars een voorsprong van drie punten en zes doelpunten op concurrent DTS. Texel'94 reisde flink gehavend naar Heerhugowaard. Ton Dubbelt was geblesseerd en Steffan Vlaming, Jordy Uriot en Lesley Koning waren op vakantie. In de gelegenheidsop stelling stonden Marlon Zijm en routinier Marco Koorn daarom in de spits, terwijl Niels van Zuilen als rechtsback zijn opwachting maak te. In de eerste helft gebeurde vrij wei nig. De ploegen waren aan elkaar gewaagd en werkten hard, maar slaagden er bijna nooit in een doel- rijpe kans te creëren. Doordat de voorhoede van Hugo Boys bestond uit grote, kopsterke spelers, ont stond het meeste gevaar voor de Texelaars nog bij corners en vrije trappen, wanneer de bal hoog voor het doel van de relatief kleine kee per Alexander Smit werd geplaatst. de bal onder controle bracht en beheerst scoorde. Na de thee kreeg Camara een uit gelezen kans de voorsprong te verdubbelen, maar ditmaal schoot hij naast. Even later strafte Wiron een persoonlijke fout meedogen loos af en stond het 1-1Daar bleef het niet bij. Geklungel van de Kogers leidde tot een voorsprong voor Wiron: 1 -2. In het vervolg viel op dat De Koog weliswaar ijverig op zoek ging naar de gelijkmaker, maar veel te onrus tig speelde en toch nog flink wat doelrijpe kansen creëerde. Toen Camara tien minuten voor tijd met zijn tweede doelpunt voor de gelijk maker zorgde, leek De Koog toch weer kansrijk voor een goed resul taat. De gastheren gooiden echter iets terug deed 1-2. Met goed aanvalsspel in een hoog tempo stapelde Texel'94 echter kans op kans en kon een doelpunt niet uit blijven. Eerst was Jesper Arkenbout het eindstation van een vloeiende aanval, niet veel later liet Eelman zijn derde goal aantekenen 1-4. Aan het einde van de eerste helft scoorde Pim de Lugt twee keer achter elkaar. Eerst schoot hij hard in de korte hoek, niet veel later bepaalde hij in een overtalsituatie de ruststand op 1-6. Nadat De Lugt in het begin van de tweede helft door middel van een penalty de score had uitgebouwd, was het beurt aan Jordi Uriot om zijn goede wedstrijd te bekronen met een doelpunt. DVO probeerde de schade te beperken, terwijl Texel'94 op jacht ging naar de tiende goal. Omdat iets te veel risico werd genomen, kon DVO het tweede doelpunt maken. Iets later maakte Pim de Lugt het mooiste doelpunt van de avond. Na langdu rig balbezit op de helft van DVO Doelpunten bleven echter uit. De tweede helft was een stuk levendiger. Texel'94 raakte al snel in de verdrukking en moest vooral bij corners alle zeilen bijzetten om het doel schoon te houden. De ploeg kreeg na ruim een kwartier een geweldige opsteker toen de eerste de beste kans tot een doel punt leidde. Van Zuilen stoomde langs de rechterzijlijn op, passte precies op het juiste moment op Ralph Slik, die de achterlijn haalde en een loepzuivere voorzet gaf op Sander de Haan, die met een mooie kopbal scoorde. Vijf minu ten later was Pim de Lugt dicht bij 0-2. Hij zette een rush op vanaf eigen helft en kopte de onverwacht opstuitende bal zelf over de kee per. Het speeltuig hobbelde ter gend langzaam naar het doel, waar een verdediger vlak voor de doel lijn redding kon brengen. In het vervolg had Texel'94 het erg moeilijk. Hugo Boys viel fanatiek aan, zette de gasten vast op eigen helft en creëerde een paar grote kansen. Het was vooral aan keeper Smit te danken dat zijn ploeg op de been bleef. Hij verrichtte enkele sublieme reddingen en zorgde er bovendien met attent uitlopen een de eigen glazen in door amper een minuut later door slap optreden een derde tegentreffer toe te staan. Toen Wiron in de slotfase ook nog 2-4 scoorde, was het pleit beslecht. Nadat de scheidsrechter het eind signaal had geblazen, dropen de Kogers teleurgesteld af naar de kleedkamer, beseffend dat ze drie belangrijke punten hadden verlo ren en de derde plaats hadden verspeeld. De ploeg van Loew mag zich echter troosten met de gedachte dat ook de concurrentie soms forse steken laat vallen. Negen wedstrijden voor het einde bedraagt de achterstand op koplo per ZDH, dat wel won, niet meer dan vier punten. Komende zondag is De Koog vrij. vond Ruben Duinker met een stiftje een vrijstaande De Lugt, die de bal in één keer in het doel volleerde. Duinker had ook de eer het tiende doelpunt op het bord te schieten, de zesde keer dit seizoen dat Texel'94 met dubbele cijfers als winnaar van het veld stapte. De Lugt schoot tien minuten voor tijd zijn vijfde doelpunt binnen en leek hiermee de eindstand te bepalen, maar omdat DVO vlak voor tijd nog een keer het net wist te vinden, stond er na vijftig minuten een stand van 3-11 op het bord. Met nog zes wedstrijden voor de boeg en een voorsprong van elf punten op concurrent Obdam, moet Texel'94 nog minimaal twee wedstrijden geduld hebben om het kampioenschap veilig te stellen. Het team van coach Martijn de Veij speelt twee keer opeenvolgend een thuiswedstrijd. Vrijdag 2 maart is Pellor uit Den Helder de tegen stander. Deze wedstrijd in sporthal Ons Genoegen begint om 19.25 uur. paar keer voor dat het gevaar in de kiem werd gesmoord. In de slotfase nam Hugo Boys steeds meer risico, waardoor de Texelaars de ruimte kregen om te counteren. Acht minuten voor het einde viel de beslissing. De razendsnelle De Haan liep zijn bewaker voorbij en had toen vrij veld. Alleen voor de keeper behield hij het overzicht en legde hij de bal breed op de mee gekomen Koorn, die voor een leeg doel niet kon missen. Texel'94 steeg door deze zege naar de met DTS gedeelde derde plaats, op nog maar drie punten van de nummer twee, Hugo Boys (koplo per VIOS W is met een marge van dertien punten nauwelijks meer te achterhalen). Belangrijker echter nog is dat de tweede periodetitel binnen handbereik is. De Texelaars mogen in het laatste duel, thuis tegen concurrent DTS, met twee doelpunten verschil verliezen om toch nog het recht te krijgen op extra wedstrijden om promotie. De wedstrijd tegen DTS wordt waar schijnlijk pas zondag 8 april gespeeld. Komende zondag gaat naar Con Zelo in Waarland. Voetbalprogramma Zaterdag 3 maart: Oosterend-Saenden 14.00 Oosterend 2-Koedljk 2 14.00 Texel'94 A1 -VEW A1 14.30 Texel'94 B1-Petten B1 14.45 Texel'94 B2-VIOS W B2 13.00 De Koog B1 -N. Niedorp B1 11.45 Texel'94 MB1-SRC MB1 13.00 Wiron MB2-Texel'94 MB2 14.00 Victoria O C1 -Texel'94 C1 13.00 Wieringermeer C1 -Texel'94 C2 11.15 LSW C3-Texel'94 C3 11.00 Texel'94 C4-DWOW C2 11.30 Texel'94 MC1 -SEW MC1 11.30 Petten C1 -Oosterend C1 11.30 Texel'94 D1-Grasshoppers D1 13.00 SRC D4-Texel'94 D3 13.00 ZAP D4-Texel'94 D4 14.30 Oosterend D1 -SRC D3 12.00 Den Helder D2-De Koog D1 uitgesteld C'oog MD1-Oosterend MD1 12.30 SVO heeft zaterdag een kansloze nederlaag geleden tegen Storm vogels, dat met Flamingo's '64 aan kop gaat van de vijfde klasse A. Op sportpark Sieme Keijzer in Oosterend werd het 1-5 voor de gasten uit IJmuiden. SVO moest om uiteenlopende redenen diverse spelers missen. Dennis Daalder, Bart Tuitman, Kevin Betsema en Ruud Hof ont braken. Trainer Nico Kremer vond Rutger Zoetelief bereid de positie van rechtsback te bekleden. Ook Stormvogels was niet compleet, maar had met een selectie van 21 spelers weinig moeite toch een volwaardig elftal op de been te brengen. Vanaf het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter werd SVO omvergeblazen. Stormvogels zette voortdurend druk en demon streerde goed positiespel en snelle Jaap Witte liep zondag met het grootste gemak de 8500 meter en werd daarmee Texels cross kampioen. Hij finishte in 30.19 minuten. Niet veel later, 25 seconden om precies te zijn, eindigde Martijn van Rijn uit Amersfoort als tweede. Eerste bij de mannen masters-40 werd Wim Opten uit Zuidlaren, die 31.23 liet noteren. Jan Zijm won de titel bij de masters-50 in 35.32. Bij de dames onder de 40 jaar, die 6400 meter liepen, won Annemiek Watermulder uit Zuidlaren in 32.34. Bij de dames boven de 40 mocht Margot van der Ven de eerste prijs ophalen. Zij had een eindtijd van 30.33. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar liep een ronde van 2100 meter. Hier werd Cor Bijpost in 7.27 kampioen. Bij de jeugd tot en Ondanks het ontbreken van de veelscorende spitsen Pieter-Jan Eelman en Jelmer Bomas is kop loper ZDH er zondag in geslaagd de lastige uitwedstrijd tegen Watervogels te winnen. In Den Helder werd het 1 -3. In Den Hoorn werd het eerder dit seizoen nog 9-0 voor ZDH, maar op voorhand stond wel vast dat het zondag niet zo gemakkelijk zou gaan. Watervogels maakt welis waar een moeizaam seizoen door, maar is fysiek sterk en in thuiswed strijden doorgaans moeilijk te ver slaan. Bovendien misten de Zwalu wen het spitsenduo Eelman en Bomas, samen verantwoordelijk voor ruim de helft van alle Hoorn der doelpunten. Trainer Gerard Boogaard had daarom een beroep gedaan op invalkracht Bas Bak ker. Ondanks alle goede bedoelingen speelde ZDH een zeer matige eer ste helft. Passes kwamen niet aan en veel duels gingen verloren. Wél goed was dat ze zich niet lieten intimideren door de gastheren, die met harde acties en verbaal geweld probeerden de Zwaluwen uit hun spel te halen. Voetballend gebeur de er weinig. ZDH-keeper Daniël Bakker moest een paar keer han delend optreden, maar werd niet tot het uiterste gedwongen. De keeper van Watervogels zag Bas Bakker van dichtbij op doel schie ten, maar de bal ketste af op de Schagen G1 -Texel'94 G1 11.00 Texelse pupillencom petitie: Zwolle-Volendam 9.00 Sparta-De Koog F 9.00 Telstar-SVC F 9.00 SVO F-Emmen 9.00 AC Milan-Real Madrid 10.00 Manchester United-SVO E 10.00 Valencia-Porto 10.00 SVC E-De Koog E 10.00 Chelsea-Barcelona 10.00 Zondag 4 maart: Con Zelo-Texel'94 14.00 Nieuwe Niedorp-ZDH 14.00 Texel'94 2-SEW 2 12.00 DESS 2-De Koog 2 13.00 Texel'94 DA1-Schagen DA1 12.00 Flevo DA1-De Koog DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texel 10.30 Oosterend-ZDH 10.30 combinaties, waardoor de Ooste- renders er niet aan te pas kwamen. Dat hadden ze ook aan zichzelf te wijten, want ze speelden erg slor dig. Hadden ze eens de bal ver overd, dan leverden ze die direct weer in bij de tegenstander, zodat die aan de volgende aanval kon beginnen. Na enkele goede reddingen van de SVO- keeper was het in de 22ste minuut toch raak, toen een speler van Stormvogels vrij voor het doel de hoek voor het uitzoeken had en met het hoofd scoorde. Even later liep aanvoerder Martijn Drijver een voorzet ongelukkig in eigen doel en stond het al 0-2. Ed de Vries hield de hoop echter levend door de bal bij de eerste de bal tegen aanval onder de keeper in het doel te glijden. Het leek dankzij Dave Witte zelfs 2-2 te worden, maar de scheidsrechter had een overtre ding van spits Ed de Vries gecon- met 9 jaar wonnen Tijn Zeeman en Sandy Nagtegaal, bij de jeugd van 10 tot en met 12 jaar Rik Bijpost en Jasmijn Baptist. Na afloop werden ook de prijzen rug van een verdediger. Na een goed gesprek in de rust en een enkele omzetting binnen het team speelde ZDH in de tweede helft met nieuw elan. Dat leek al snel in de openingstreffer te resul teren, toen Hidde Struick een mooie voorzet van Mike de Bruijn met een schitterende zweefduik koppend verzilverde. ZDH stond al klaar voor de aftrap, toen de scheidsrechter zich liet ompraten door de assistent-scheidsrechter van Watervogels, die beweerde dat Struick de bal met de hand in het doel had geslagen. Het was een lachwekkende constatering, van een man die al jarenlang de reputa tie geniet er alles aan te doen zijn team te helpen. Het doelpunt werd afgekeurd en Struick kreeg een gele kaart en wegens onsportief spel. Het voorval leek als doping te wer ken bij de Zwaluwen, die met nog meer enthousiasme op jacht gin gen naar een doelpunt. Dat viel al snel, toen Bakker na goed voorbe reidend werk van Struick en De Bruijn de Helderse keeper pas seerde. De bal werd achter de doellijn nog uit het doel gegleden, maar De Bruijn maakte aan alle onzekerheid een einde door het speeltuig met zijn borst voor de tweede maal in het doel te plaat sen. Niet veel later draaide Bakker zich handig vrij en bood hij Struick een niet te missen kans. DINSDAG 28 FEBRUARI 2012 Sport Voetbaluitslagen Zaterdag 25 februari: Oosterend-Stormvogels 1-5 Oosterend 2-Opperdoes 3 uitgesteld Schagen D3-Texel'94 D3 2-3 Zondag 26 februari: Hugo Boys-Texel'94 0-2 De Koog-Wiron 2-4 Watervogels-ZDH 1-3 Koos DA1-ZAP DA1 1-1 Texelse recreatiecompetitie: Oosterend-Texel uitgesteld De Koog-ZDH 1-1 stateerd en kende Stormvogels een vrije trap toe. Op slag van rust werd de marge opnieuw twee, toen een schot vanaf de rand van het strafschopgebied doel trof. Na de thee liet Stormvogels de teugels wat vieren, waardoor er zowaar sprake leek van een echte wedstrijd. Lang duurde dat niet, want met het vierde doelpunt van de gasten uit IJmuiden was het pleit beslecht. In de slotfase kreeg De Vries nog een kans, maar scoorde Stormvogels en mochten de Oosterenders blij zijn dat het bij 1-5 bleef. Kremer maakte zijn ploeg weinig verwijten. 'Stormvogels is, na wat ik zaterdag gezien heb, voor mij de absolute kampioenskandidaat. In de uitwedstrijd, die we met 3-2 verloren, kon ik dat nog niet zeg gen, maar deze ploeg is verder dan de andere in deze poule. Wij moe ten ons nu opladen voor komende zaterdag, wanneer thuis tegen Saenden spelen', aldus de Ooste- render trainer. uitgereikt van de Bos en Duincros- scompetitie van het afgelopen win terseizoen. Winnaars waren Owen Dros, Mart Kikkert, Jesse Visser, Tijn Zeeman, Jasmijn Baptist, Ber ber van der Duim, Rik en Cor Bij post. De volledige uitslagen zijn te vinden via Daarna groeide de irritatie bij Watervogels, dat halverwege de tweede helft met tien man verder moest, toen één van de verdedi gers na schelden op tegenstander Jonas Leenhouts en onophoudelij ke kritiek op de scheidsrechter met twee gele kaarten naar de kant werd gestuurd. Daarna had ZDH de wedstrijd eigenlijk moeten beslissen met een derde treffer, maar Struick miste tot twee keer toe. Toen Watervogels uit een spaarzame counter zowaar op 1 -2 kwam, werd het nog even span nend, maar een kwartier voor het einde viel alsnog de beslissing. Aanvoerder Bart Boogaard scoor de beheerst uit een penalty, toege kend nadat De Bruijn door twee verdedigers in het strafschopge bied tegen het gras was gelopen. Met nog een paar minuten te gaan stuurde de scheidsrechter na een keiharde overtreding op Struick nóg een Helderse speler van het veld. ZDH bleef dankzij deze zege aan kop. GeelZwart'30 heeft weliswaar evenveel punten, maar een veel minder doelsaldo. Graftdijk heeft drie punten achterstand, maar nog een inhaalduel te spelen. De Koog verloor en staat nu vier punten achter. Zondag gaat ZDH op bezoek bij het wisselvallige Nieuwe Niedorp, dat op de zesde plaats staat.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7