1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT De Vriendenkring speelt klassieker Op de motor de duivel te lijf DJ's draaien 'back to back' VRIJDAG 2 MAART 2012 SWOT-diner In De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg wordt dinsdag 13 maart het maandelijks SWOT- diner gehouden. Op het menu staat een Italiaanse ovenschotel met tagliatelle, broccoli en verse worst. Daarbij wordt een rauw- kostsalade geserveerd. Het diner begint om 17.30 uur, deel name kost €8,-. Aanmelden kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. Afgelasting In verband met privé-omstan- digheden van een van de spe lers, gaan de voorstellingen van toneelvereniging Zuid-Eierland op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart niet door. Column schrijven voor bibliotheek De Openbare Bibliotheek nodigt schrijfliefhebbers uit mee te doen aan een columnwedstrijd. De drie beste stukjes winnen een boekenbon en plaatsing in de Texelse Courant. Het thema 'Vriendschap en andere ongemakken' van de Boekenweek geldt ook voor de column. Het onderwerp mag ruim worden geïn terpreteerd. Er gelden nauwelijks beperkingen voor de inhoud. Het kan gaan over huiselijke voorval len, maar ook over de wereldpoli tiek. De columns van maximaal 450 woorden kunnen tot 14 maart worden ingeleverd worden via e- mail aan m.witte@kopgroepbibliot heken.nl of op papier in de biblio theek. De jury beoordeelt de inzen dingen zonder te weten wie de schrijver is. Op 21 maart is de prijs uitreiking, nadat eerst de schrijvers hun eigen column hebben voorge lezen. Dit voorlezen kan eventueel ook door iemand anders gedaan worden. Mannen gevraagd bij Popkoor Texel Popkoor Texel heeft dringend behoefte aan versterking in de vorm van mannen. Het gezelschap oefent iedere woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in d'Ouwe Ulo in Den Burg. Op het repertoire staan uit eenlopende liederen, vooral uit de popmuziek. Meer informatie kan worden ingewonnen bij Artex Kun- stenschool. Om het nieuwe toneel in dorps huis De Waldhoorn in te wijden, heeft de Hoornder toneelvereni ging De Vriendenkring voor een klassieker gekozen: Blithe Spirit van Noel Coward. Er zijn twee voorstellingen: vrijdag 9 en zaterdag 17 maart. De Engelsman Noel Coward (1899-1973) was een veelzijdige figuur, die naam heeft gemaakt als acteur, zanger, componist en toneelschrijver. Beroemde acteurs hebben in zijn stukken gespeeld. Tot zijn bekendste werken behoort het op Broadway opgevoerde Pri vate Lives, waarin Elizabeth Taylor Café Doodgewoon Gert Scholten, geestelijke verzor ger binnen het Gemini-ziekenhuis en docent palliatieve zorg, spreekt dinsdag 6 maart in het maandelijks Café Doodgewoon over communi catie en zingeving bij ernstige ziek teprocessen. Café Doodgewoon wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.30 uur. Puppycursus Suzan Vlaming van Clinidogs begint in maart met nieuwe puppy- en vervolgcursussen. Deze worden gegeven op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. In de cursus wordt op positieve wijze de hond opgevoed en wordt advies gege ven over alle voorkomende proble men. Naast groepslessen bestaat ook de mogelijkheid voor privéles. Geluksdag Iets meer dan twee weken gele den, toen de ijsschotsen nog COLUMN maar net uit het Marsdiep ver dwenen waren, zat ik op de boot van half negen naar Texel. Eerder hokje. En terwijl ik m'n fiets zie die dag waren we al met school staan, ongeroerd, in het kunst wezen schaatsen in Alkmaar. Na matige licht van de lantaarnpaal een dag vol van lichamelijke voel ik een bepaald soort blijd- inspanning was ik dus opgelucht dat ik op weg naar huis was. Toen ik eenmaal thuis aankwam zette ik, uit macht der gewoonte, mijn fiets in de schuur. Maar toen zag ik dat mijn fiets helemaal niet buiten stond. Slechts luttele seconden later wist ik het weer: Ik had m'n "stalen ros" 's ochtends naast het bushokje gepar keerd... Wel jammer dat het bushokje anderhalve kilometer verderop moest staan. Maar ik weet ook dat als ik hem nu niet ophaal, ik de wekker morgen nog eerder moet zetten. Ik besluit dus maar m'n laatste krachten te bun delen en m'n fiets op te pikken. schap. Een bij na euforisch gevoel. Ik laat m'n fiets bijna 12 uur staan, niet op slot, op 5 meter van een veelbezocht plek als een bushok je. En in die 12 uur is er niemand op het idee gekomen mijn fiets te verplaatsen, te vernielen, te ver bouwen, te verstop pen of te verkopen. Helaas zijn er niet veel plekken in Nederland waar dat nog kan, maar Texel is er een van. Of dit nu een gelukje was of dat er echt niemand met een hebzucht of grote handelsgeest langs die bushalte komt, volgende keer denk ik beter na waar ik mijn trouwe tweewieler neerzet. Die Als je dan onderweg bent naar de dag was waarschijnlijk een plek waar je jouw fiets voor het geluksdag: niets gebroken met laatst hebt gezien, spoken alle schaatsen, een fiets die niet wordt doemscenario's toch even door gestolen en niet in de laatste je hoofd: Staat m'n fiets er nog? plaats gematst door de politie: Als ie d'r niet meer staat zou die dan nog heel zijn? Wat zeg ik tegen m'n ouders al ie écht weg Alles liep dus met een sisser af. is? Maar goed, na een kleine tien minuten kom ik aan bij het bus- slechts een waarschuwing omdat mijn achterlicht het niet deed. Hessel Arensman en Richard Burton twee ex-echt- genoten spelen die elkaar bij toe val op de aan elkaar grenzende balkons van hun hotelkamers weer tegen het lijf lopen. De Vriendenkring speelt de kome die Blithe Spirit, die in 1941 werd geschreven en kort na de oorlog is verfilmd (en zelfs een Oscar won, voor de special effects). Hoofd persoon is de schrijver Charles Condomines, die voor zijn nieuwe boek over bovennatuurlijke zaken inzicht wil verkrijgen in de wereld van geestesverschijningen en occultisme. Daartoe roept hij de hulp in van een medium, Madame Arcati, die op zijn verzoek een seance organiseert. Een riskant verzoek, want al snel wordt Char les op indringende wijze met zijn verleden geconfronteerd. Blithe Spirit is geen alledaags stuk, dat al bij verschijning de ton gen losmaakte, al was het maar omdat Coward probeerde te laten zien dat het ook in tijden van oor log mogelijk is te lachen om de dood. Volgens internetencyclope- die Wikipedia zijn er 1997 ver schillende voorstellingen van het stuk gemaakt en vestigde het een record in de Londense theaterwe reld, waar het nog steeds geregeld wordt gespeeld. Aan de voorstellingen van De Vriendenkring wordt meegewerkt, in volgorde van opkomst, door Janny Schuijl, Anneke Kikkert- Hordijk, Joop Rommets, Arno Gerritsma, Jacolien van Kooten- Eelman, Gitta Rommets-Witte en Natasja Koopman-Hoogenraad. De regie is in handen van Roel de Waard, souffleuse is Saskia Schuijl. Het decor werd gebouwd door Marco Bakker en Arno Ger ritsma. De voorstelling begint steeds om 20.00 uur. Kaarten kosten €7,50 voor volwassenen en €4,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Voor dat bedrag krijgt de bezoeker tevens een kopje koffie of thee. Reserveren kan bij Natasja Koop man (tel. 319439) en Gitta Rom mets (tel. 319405). Vogelexcursie naar de Hors Vogelwerkgroep Texel verzorgt zaterdag, 3 maart een excursie naar de Hors en de Horsmeertjes. De deelnemers gaan op zoek naar de eerste voorjaarsboden, die zich in deze periode melden. Rietgor zen verkennen hun territoria, de heggenmus zingt voorzichtig zijn lied en misschien keren de eerste lepelaars terug op hun post. Excur sieleider Giel Witte vertelt over de Lindeboom over windmolenparken Professor Han Lindeboom van IMARES verzorgt dinsdag 6 maart in Ecomare een lezing over het onderzoek naar het effect van windmolenparken op het leven van zeezoogdieren en andere Noordzeebewoners. Offshore windmolenparken zijn een relatief nieuw fenomeen. In de omgeving kan door palen en ste nen niet worden gevist en vissen vinden onder en tussen de peilers een veilige plek. Ook hechten zich dieren als mosselen, zeeanemo nen en zeepokken aan de peilers. Aan de andere kant maken wind molenparken lawaai onder water, zowel bij de bouw als tijdens het draaien. Lindeboom onderzoekt deze en andere effecten van offshore wind molenparken. Speciale aandacht gaat daarbij uit naar het gedrag van zeezoogdieren zoals bruinvis sen en zeehonden en naar de vraag of windmolenparken en zee reservaten samen gaan. De lezing, de laatste uit de serie winterlezingen van dit jaar, begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €2,50. technieken aanwenden om elkaar af te troeven. In de nieuwe familiefilm Sprookjes boom - de film belanden Rood kapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duimpje uit het Sprookjesbos per ongeluk in het onbekende Win terland. Ze willen heel graag terug naar huis, maar moeten eerst vijf kristallen zien te vinden. Tijdens deze zoektocht ontmoeten ze bewoners van Winterland als IJs- kabouter Kluns, IJsdraak en IJsfa- kir en probeert Heks hen in de wielen te rijden. Ook nog een paar dagen te zien is The Iron Lady, het indrukwekkende verhaal van Margaret Thatcher, de eerste vrouwelijke premier van Groot-Brittannië. De film gaat over de strijd die Thatcher voerde om te worden gehoord in een door man nen gedomineerde wereld en over macht en de prijs die hiervoor moest worden betaald. Meryl Streep sleepte met haar sublieme rol een Golden Globe in de wacht voor beste actrice. Maandag draait een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. Cinema Texel beleeft deze week de première van de 3D-actiethriller Ghost Rider: Spirit of Vengeance, het vervolg op het vijf jaar geleden verschenen eerste deel. Hoofdper soon is Johnny Blaze (een rol van Nicolas Cage), die vuurspuwend en gewapend met een motor strijdt tegen het pure kwaad. Blaze leeft tegenwoordig een teruggetrokken bestaan. Hij voelt zich belazerd door de duivel (Ciaran Hinds), met wie hij eerder een pact sloot. Wan neer hij wordt benaderd om een moeder en haar zoon te bescher men tegen een gruwelijk demo nisch wezen, stapt Blaze toch weer op de motor. Geprolongeerd in Cinema Texel is This means war, een actiefilm waarin ook volop ruimte is voor humor en romantiek. Het verhaal gaat over twee topagenten van de CIA (gespeeld door Tom Hardy en Chris Pine), die er bij toeval achter komen dat ze een oogje op dezelf de vrouw (Reese Witherspoon) hebben. Ze spreken aanvankelijk af de keuze aan haar te laten, maar al snel ontstaat een zware concur rentiestrijd, waarin ze al hun CIA- Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. ni. Vrijdag 2 maart: 19.30 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) wordt vanaf 19.30 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjes boom - de film; 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjesboom - de film; 16.00 The Muppets; 16.15 Achtste- groepers huilen niet; 18.45 War Hor- se; 19.00 The Iron Lady; 21.30 This means war; 21.45 Ghost Rider: Spirit of vengeance 3D. Zaterdag 3 maart: 9.00 uur. Om 9.00 uur begint in de Dennen (ingang pad Rozendijk, tegenover het huis van Wolkers) de tweede Haardhoutdag van Staats- verschillende vogels, hun gedrag en de manier waarop ze kunnen worden herkend. Ook vertelt hij over de ontstaansgeschiedenis van het gebied, dat een relatief jong stukje Texel is. De tocht begint om 10.00 uur bij de parkeerplaats bij de Horsmeertjes (aan het einde van de Mokweg) en duurt ongeveer twee uur. Onder weg zal er ruim de tijd zijn om iedereen door telescopen naar de vogels te laten kijken. Deelname is gratis. De deelnemers wordt gead viseerd zelf een verrekijker mee te nemen. 10.00 uur. Vogelwerkgroep Texel ver zorgt een excursie naar de Hors en de Horsmeertjes. Start om 10.00 uur vanaf de parkeerplaats bij de meer tjes, aan het eind van de Mokweg. 13.30 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 13.30 tot 16.00 uur een kookworkshop gegeven. 20.00 uur. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal brengt toneelvereniging 't Amateurtje vanaf 20.00 uur 'De Paar se Madonna'. Voorverkoop via tel. 315248 en 312130. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur de voor stelling 'Laaghangend Fruit' van cabaretière Margriet Bolding. Entree €16,-. 21.00 uur. Mick Wilson, zanger en gitarist van de band 10CC, treedt op in grand café De Hollebol in Den Burg. Aanvang 21.00 uur. 21.30 uur. In de Bovenbar van disco theek de J'elleboog aan de Kantoor straat in Den Burg wordt vanaf 21.30 uur een 'lentefeest' gehouden, een minfestival met akoestische muziek. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjes boom - de film; 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjesboom - de film; 16.00 The Muppets NL; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.45 The Help; 19.00 The Iron Lady; 21.30 This means war; 21.45 Ghost Rider: Spirit of vengeance 3D. Zondag 4 maart: 13.00 uur. Bij hotel De Weal in De Waal begint om 13.00 uur de Propa- gandatocht, een door Het Gouden Boltje georganiseerde wandeltocht. Voorstellingen Cinema Texel. 11.00 The Muppets NL; 11.30 Sprookjes boom - de film; 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjesboom - de film; 16.00 The Muppets; 16.15 Achtste groepers huilen niet; 18.45 War Hor- se; 19.00 The Iron Lady; 21.30 This means war; 21.45 Ghost Rider: Spirit of Vengeance 3D. Maandag 5 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Help; 20.45 'mystery movie'. Dinsdag 6 maart 19.00 uur. Sporters kunnen op de atletiekbaan in Den Burg hun condi tie testen met een coopertest en aansluitend eventueel een test over 3 of 5 kilometer doen. Aanvang 19.00 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het maandelijkse Café Doodgewoon, voor mensen met kanker en hun naasten. 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een klaverjasdrive (met vaste maat) voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. 20.00 uur. Bij Ecomare begint om 20.00 uur een lezing van professor Han Lindeboom van IMARES over het effect van windmolenparken op zeezoogdieren. Entree €2,50. ■*Zi77 TESO TESO verzorgt deze week geen extra afvaarten. Er worden geen wachttij den verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. Onder het motto back2back ver zorgen DJ's Marco (Sammie) van Sambeek en Hans (HansjeP) Pol derman zaterdag 10 maart een bijzondere avond in Question Plaza in Den Burg. Zij worden bijgestaan door danceparty- organisers Gertha Wessels en Rick Kager, die eerder de Boogie Night organiseerden. Back2back (ofwel back to back) betekent dat DJ's met de ruggen naar elkaar om beurten een plaatje draaien. Dat levert de nodige ver rassende moves op, want het kan zijn dat er door het draaien van één plaat een heel ander genre wordt aangeboord. De DJ's moeten zich dus iedere keer aan elkaar aanpas sen, wat vaak uitdraait op een totaal andere set dan dat ze los van elkaar zouden hebben gedraaid. Muziek uit de jaren zeventig, tach tig en negentig vormt de rode draad van dit feest, maar de DJ's zullen een uitstapje naar recentere muziek zeker niet schuwen. Gezien de verrassende opstelling en de licht- en geluidinstallatie belooft het volgens de organistoren 'een prachtig dance evening event' te worden. De zaal is open vanaf 22.00 uur, de entree is gratis.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2