Haven Oudeschild scoort voldoende TEXELSE 7 COURANT Klaverjassers blijven in vorm Jayson werd geboren op 29 februari Horecanachtfeest: Van wie ben je d'r ien? Programma 1 t/m 7 maart PROGRAMMA PER FILM: GHOST RIDER: SPIRIT OF VENGEANCE 3D Do Vm 20 21.45 WAR HORSE Vrao 18.45. Dl 20.00 ZATERDAG 3 MAART .00/13.30/16.00. Wo 13.30 16.00 20.00 WAR HORSE WOENSDAG Effe... veijciar dagsfeestje In Cinema Texel! Bij Cinema Texel kun je een compleet verzorgd Bij binnenkomst staat er dan een verjaardags- tatel met een welkomstdrankje en een verjaar dagsverrassing voor alle genodigden kloar. Sport Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 6 maart Veld A 19.00 RAB-Ecotiem NIOZ 1 19.45 NIOZ1-Jumbo RAB 20.30 Warmmop-Randstad Vlinderwinkel 21.15 Cocky's-Vlinderwinkel Randstad 22.00 Pepermolen-Autocentrale Cocky's Veld B 19.00 Kapper-Moorman 19.45 PFB-Mantje 20.30 AH-NIOZ 2 21.15 Wessels-lmares 22.00 Alektraon-Falcon Veld C 19.00 Otto's-SVC 19.45 Salique-Tevoko (j) 20.30 Klif 23-Timmer's 21.15 Kees de Waal-Kobeko 2 Klif 23 22.00 De Rog-Expotise Kobeko 2 Wedstrijdleiding PFB en Albert (tel. 310500) Voetbalclinic SV De Koog Het duurt nog even voordat het zover is, maar SV De Koog laat nu al weten naar aanleiding van het suc ces van vorig jaar zaterdag 5 mei wederom een voetbalclinic te ver zorgen. Jongens en meisjes van 6 tot en met 12 jaar doen verschillende trainingsvormen en spelen wed strijdjes. De clinic wordt afgesloten met een 4-tegen-4 toernooi. Het evenement duurt van 9.30 tot 14.30 uur. Deelname is gratis. Opgave bij de hoofdtrainer van SV Koog, Jan Loew, j.loew@quicknet.nl. Jeugd profclubs bij Texel'94 De jeugd van profclubs Ajax, Fey- enoord, PSV en AZ doet mee aan het Texel'94/De Krim-toernooi, dat zaterdag 17 en zondag 18 maart in Den Burg wordt gehouden. Het gaat om eerstejaars C-junioren, jongens die ten hoogste 14 jaar oud zijn. Om het niveauverschil niet al te groot te maken, brengt Texel'94 de B2-junioren (tot 16 jaar) in het veld. Verspreid over twee dagen spelen de teams een halve competitie tegen elkaar. Door deze actie hebben de kinde ren de kans de bruinvissen te bekij ken. De twee dieren zijn inmiddels helemaal gewend en hun zwembe wegingen zijn goed te zien door de kijkruiten onder water. Naast de bruinvissen zijn er tientallen jonge zeehonden in de opvang te zien. Ecomare is geopend tot 17.00 uur, dus ook kinderen die wel naar school moeten, kunnen nog een bezoek aan het centrum brengen. groot.' Het evenement moet alle mensen die met de horeca te maken hebben een groot gevoel van saamhorigheid geven. 'Dat we met zijn allen één grote Texel BV zijn. Zodat we de toeristen die op het eiland komen, nog beter kun nen helpen en ze ook kunnen ver tellen wat er op de rest van Texel te doen is. De bezoekers komen namelijk niet naar één dorp, ze komen naar Texel', legt Van de Dijk uit. Het Horecanachteest moet een jaarlijks terugkerend evenement worden, waarbij de band van de Texelse horeca nauwer wordt. Het feest moet een begrip worden op het eiland. Deelnemers kunnen zich per bedrijf opgeven via de Facebookpagina van het evene ment of via het e-mailadres horecanachtfeest@gmail.com. Het feest wordt bekostigd op basis van vrijwilliger sponsoring. 'We willen geen winst maken, maar een gezel lige avond waarbij we veel leren over elkaar en eikaars werk', zegt Bongers. De locatie van het evene ment wordt op 7 maart om 17.30 uur bekend gemaakt via de Face bookpagina. Eén keer in de vier jaar 'echt' jarig in Den Helder. Een mooi kind met zijn volgende verjaardag. Die wordt zijn, op 29 februari. Dat kunnen een flinke bos haar en grote han- 'gewoon' op 28 februari gevierd, niet veel mensen zeggen, maar wel den. Gisteren kwamen ze naar Tot het jaar dat hij naar school Jayson, de zoon van Désirée Prins huis, Jayson Lorenzo en zijn moe- moet natuurlijk, dat is weer een uit Oosterend, die woensdag werd der. Zijn moeder verklaarde dat hij schrikkeljaar, geboren in het Gemini Ziekenhuis geen vier jaar hoeft te wachten op ifoicBamad, De haven van Oudeschild krijgt het cijfer 6,3 in een onderzoek van de Vereniging voor Beroeps- chartervaart (BBZ). De beroeps vereniging van de bruine vloot hield in 44 havens enquêtes onder havenmeesters en schippers. De 6,3 betekent een vooruitgang. In het vorige onderzoek van de BBZ scoorde het gemeentelijk deel van de haven nog een 5,3. De grootste verbetering zit in een andere bere kening van de havengelden. In 2010 hanteerde de gemeente nog een systeem waarbij 12.00 uur de grens was. Een schipper die na een over nachting niet vóór 12.00 uur was vertrokken, moest voor een nieuwe dag havengeld betalen en daar was vanuit de BBZ en de schippers van de bruine vloot veel kritiek op. In 2011 verlegde de gemeente de grens naar 17.00 uur en daar is de BBZ blij mee. 'De gemeente heeft de kritiek serieus genomen.' De nieuwe tijd levert volgens de beroepsvereniging geen problemen op. De BBZ is in tegenstelling tot het vorige onderzoek ook te spreken over de containers voor glas en afval. In 2010 waren er volgens de vereniging te weinig containers voor vijftig charterschepen. Nu er onder grondse exemplaren zijn, worden ze als 'zeer ruim' omschreven. De gemeente heeft volgens de BBZ eveneens geïnvesteerd in het schoonhouden van de sanitaire voorzieningen (de 7 douches en 4 wc's). Elders in het rapport worden de sanitaire voorzieningen overi gens nog als 'slecht' omschreven. Een knelpunt blijft het ontbreken van elektra-aansluitingen voor de bruine vloot. De haven kent wel 69 aansluitingen van 400 Volt en 32 Ampère, maar geen aansluitingen van 230 Volt en 16 Ampère. De aan sluitingen van 400 Volt zijn volgens de BBZ met een goede stekker echter om te zetten naar 230 Volt. Volgens de gemeente wordt eraan gewerkt water- en stroompunten voor de BBZ te realiseren. Dat werd na het vorige onderzoek ook gezegd. Er komt ook een plek om afvalwater in te nemen en het moet mogelijk worden vanaf de kade brandstof te tanken. De hoogte van de toeristenbelas ting (€1,50 per persoon per nacht in 2010 met een maximum van zeven aaneengesloten nachten) hoeft net als de vorige keer niet op instem ming van de BBZ te rekenen. De vereniging vindt het hoog. Opge merkt wordt wel dat scholieren vrij gesteld zijn. Volgens de gemeente roemt de BBZ ook de vakkundig heid en gastvrijheid van de haven meesters en de veiligheid van de haven. De organisatie laat in het rapport weten dat een 6,3 de gemiddelde score van de 44 onderzochte havens is. Volgens de BBZ zelf is dat 'geen goede score voor een land waar water en waterrecreatie zo'n grote rol spelen'. De Batavia- haven in Lelystad scoort landelijk het best (een 10) en de haven van Huizen het slechtst met een 1,3. De vereniging houdt de inventarisaties om havenbeheerders en beleids makers met andere ogen naar een haven te laten kijken en om hen waar nodig een zetje te geven om te investeren. Heren Tevoko tegen koploper Het eerste herenteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag in Wervershoof tegen het eer ste team van WW. Van het tweede team van deze vereniging werd twee weken geleden met 3-2 verlo ren. Het belooft een zware wed strijd te worden. WW is niet alleen koploper, maar won het eerste onderlinge treffen eerder dit sei zoen met 4-0. Ondanks deze afge tekende cijfers waren de Texelaars destijds niet helemaal kansloos, zodat ze ook nu weer hoop hebben op een goed resultaat. Een handi cap vormt wel het ontbreken van Jitze Beintema, Ron Broersma en Lennart Wiersma. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal De Dars en begint om 13.00 uur. De week van... Edwin Oskam Oud-Texelaar Edwin Oskam, woon achtig in Amsterdam, houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... (www.texelse- courant.nl) Klaverjassen in De Witte Burcht Klaverjassers houden dinsdag 6 maart voor de zesde keer dit sei zoen een drive voor het goede doel. De bijeenkomst in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur. Er wordt gespeeld met een vaste maat. Deel name kost €3,50 per koppel. De avond wordt afgesloten met een loterij. Ook de opbrengst daarvan komt ten bate van het goede doel. Lieuwe van der Veen en Co Koomen scoorden in de club competitie van Klaverjasclub Den Burg voor de tweede ach tereenvolgende week meer dan 7000 punten, wat goed was voor de rondewinst. Fenny en Rob Caspers moesten iets inle veren, maar blijven riant aan de leiding. Van der Veen en Koomen hebben deze competitie bepaald niet alles mee. Bij klaverjassen blijft geluk een belangrijke factor en Vrouwe Fortuna was vaker niet dan wel op de hand van dit koppel, dat daar door toch wat te laag in het klas sement stond. De laatste weken zijn ze echter aan een opmerkelij ke opmars bezig. Na vorige week een tweede plaats te hebben behaald, openden ze deze ronde flitsend met een spel van ruim 2400 punten. Ze vervolgden met twee spellen van ruim 1800 punten en zelfs leek de 8000 punten binnen hand bereik. In het laatste spel moesten ze echter genoegen nemen met slechts 1300 punten, maar met een totaalscore van 7450 kwam de rondewinst niet meer in gevaar. Dankzij dit resultaat stijgen ze drie plaatsen in het klassement en staan ze nu tiende. Ook Tiny Kok en Fenny van Exel zijn in vorm. Zij gaven een mooi vervolg aan de rondewinst in de strijd om het Texels kampioenschap en pakten de tweede plaats met 6882 pun ten. Dankzij dit resultaat nemen zij afstand van de rode lantaarn en stijgen naar de zestiende plaats. Gerda en Freek Veeger weten maar niet af te rekenen met de wisselvalligheid die hen dit hele seizoen al parten speelt. De Vee- gers stuiteren door het klasse ment, maar dankzij de derde plaats met 6862 punten is hun blik weer naar boven gericht. Zij stij gen een plaatsje en staan nu vijf de. Frans Stark en Bas Tromp hebben last van dezelfde wissel valligheid. Deze week was hun score van 6799 punten goed voor een vierde plaats en stegen zij naar de zesde plaats. Eric Jan Geus en John Vlaming smaakten het genoegen weer eens wat van hun achterstand af te knabbelen. Zij werden vijfde met 6769 punten en maakten daardoor ruim 200 punten goed. Het gemiddelde was met 6283 punten redelijk. Er wer den 30 marsen gespeeld. Fenny en Rob Caspers houden de leiding in het klassement, met een voorsprong van bijna 2300 punten op John Vlaming en Eric Jan Geus. Hans Westdorp en Jan Zaal bezet ten op ruim 3600 punten de derde plaats. Ook in de periode hebben Caspers en Caspers de regie ste vig in handen. Hier bezetten Jan Zaal en Hans Westdorp de tweede plaats en staan Gerda en Freek Veeger derde. Paden dicht in broed seizoen Met het broedseizoen in aantocht zijn de met een groene kop gemar keerde wandelpaden in nationaal park Duinen van Texel (de zoge noemde groene paden) gisteren dichtgegaan. Door de grotere afstand tussen de paden krijgen vogels die niet dicht bij een pad willen broeden, zoals de wulp, vol doende ruimte. De gedeeltelijke sluiting van de gebieden duurt tot 16 augustus. Voor vogelliefhebbers die er 'verantwoord' willen rondkij ken, verzorgt Staatsbosbeheer in deze periode extra excursies. Van 1 maart tot 1 september moe ten honden in het hele nationaal park, inclusief het strand van de Hors aan de lijn. Uitzonderingen gelden voor de Dennen tussen het Jan Ayeslag, Natte Vlakweg, Rand weg en Californiëweg, behalve in het begrazingsgebied bij de Ploe- gelanden. Op de speelweiden in het Krimbos mogen honden, net als op andere speelgelegenheden op Texel, niet loslopen. En op plek ken waar je als mens op het pad moet blijven, moeten honden dat ook. Wie zijn viervoeter niet aanlijnt waar dit moet, riskeert een boete van €120,-. Een gevaar voor de vogels, vooral die dicht bij de grond broeden, vormen ookloslopende(huis)katten. Nederlandse katten brengen samen jaarlijks 40 miljoen door hen gedo de dieren naar huis. Staatsbosbe heer adviseert de eigenaren dan ook om katten minimaal 's nachts thuis te houden. Storting in fonds reizende student De gemeente gaat het solidari teitsfonds toelage uitwonende studerenden (TUS) en OV-chip- kaart op eilandniveau jaarlijks aan vullen tot €5000,- per eiland. Op dit moment maken ongeveer tweehonderd Texelaars gebruik van deze regeling. Het gaat hierbij om studerenden die buiten de wet studiefinanciering vallen en een te laag inkomen hebben om de ver voerskosten te betalen. Aanvullen van het fonds moet uitputting in de toekomst voorkomen. Hierover is al jaren een samenwerking tussen de Waddeneilanden. Tijdens staking naar Ecomare Kinderen in de basisschoolleef tijd, die dinsdag 6 maart door de onderwijsstaking onverwacht vrij zijn, én hun begeleiders, kunnen die dag voor €1,- een bezoek brengen aan Ecomare. Op een nog geheime locatie wordt woensdag 7 maart de tweede editie van het Horeca nachtfeest gehouden. Doel? Meer kennis van elkaar en een betere samenwerking. De avond is bedoeld voor alle horecaon dernemers en -medewerkers op Texel. Zeventig bedrijven zijn uitgeno digd door de organisatie die bestaat uit Eize Hoogmoedt, Blai- tin Bongers, Gerben van de Dijk, Dewi Hulding en Patrick Zijm. Tij dens de eerste editie, vorig jaar in De Compagnie, bezochten hon derd man het evenement. Dit jaar is er ruimte voor 150 deelnemers. 'De hele horeca weet wel wat over de faciliteiten en de werkwijze van andere zaken in het eigen dorp, maar veel horecamedewerkers weten weinig tot niets over de aanpak van collega's op de rest van het eiland. Het doel van de avond is dan ook eikaars bedrijfs formules leren kennen en de ken nis over elkaar groter maken', ver telt Bongers. Het thema is daarom: van wie ben je d'r ien? Tijdens de avond worden de nodi ge activiteiten gehouden: 'We wil len er nog niet teveel over kwijt omdat het een verrassingspro gramma is.' Wel dat er tapwedstrij- den worden gehouden. En dat feestgangers kans maken op diver se prijzen, gesponsord door Texel se bedrijven. Zo maakt ieder bedrijf kans op een deurprijs van €1000,-, etentjes en een rondvlucht. De tap- wedstrijden worden gesponsord, evenals de het vervoer en de recla me. Bongers: 'Het enthousiasme bij de bedrijven en instellingen is Blaitin Bongers, Gerben van de Dijk, Dewi Hulding en Patrick Zijm.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7