TEXELSE 11 COURANT Jongerenjury nomineert softwarebedrijf SnelStart: kans op terugkeer na studie VRIJDAG 9 MAART 2012 administratieve software Optimal^^lwer'l'n9 Algemeen directeur Wim Ploeg jr. van SnelStart in overleg Texel als kenniseconomie die aantrekkelijk werk biedt aan hoger opgeleiden. Er wordt veel over gesproken, maar bij soft warebedrijf SnelStart brengen ze het in de praktijk. Het bedrijf biedt hoogwaardige werkgele genheid en heeft nog wat vaca tures open staan. Jongeren zien het als een kans na hun studie terug te keren naar Texel. Het is één van de redenen waarom de jongerenjury dit bedrijf nomi neert voor de Ondernemersprijs 2012 voor maatschappelijk ver antwoord ondernemen. Groei is niet het doel van de onder neming die dit jaar precies dertig jaar softwarepakketten ontwikkelt voor midden en kleinbedrijf. Des ondanks is het aantal abonnees in ruim een jaar tijd toegenomen van 40.000 naar 43.500 en het aantal medewerkers van 40 naar 48. We praten over een familiebedrijf met een lange termijn visie. 'Natuurlijk moeten we winst maken, anders heb je geen bestaansrecht', vertelt algemeen directeur Wim Ploeg jr. De historie van dit bedrijf gaat ver der terug dan dertig jaar, want de basis werd in 1948 gelegd door 'opa' Stark, waarna schoonzoon Wim Ploeg het bedrijf dat bouw pakketten maakte voor orgels voortzette. Omdat er geen geschikt administratie- en factureringspak ket bestond zette deze onderne mer het eigenhandig in elkaar, waarmee het softwarebedrijf was geboren. Toen nog in een tijd dat de computerschijfjes per post wer den verstuurd, tegenwoordig wor den de pakketten met een druk op de knop gedownload en biedt de website allerlei informatie. Maar zeventig procent van klanten wil voor hun vragen toch iemand aan de lijn die deze beantwoordt. 'En wie zijn wij om de klant zaken voor te schrijven. We hebben daarom meer mensen aangenomen, onze helpdesk vergroot, waardoor we het toegenomen aantal telefoon tjes aan kunnen. De klant staat bij ons centraal. Die moet je geven wat hij verwacht en nog wat extra's. Door bijvoorbeeld open te staan voor feedback en er te zijn als de klant je nodig heeft, bijvoorbeeld bij een probleem. Wat niet wil zeg gen dat overwerk de gewoonte is. Ploeg: 'Die vraag kregen we van de jeugdjury. Overwerken doen we hier alleen bij uitzondering, als het echt nodig is. De redenering is hoe langer we onze mensen laten over werken, hoe meer we ze belasten. En hoe langer we ze belasten, hoe groter de kans op overbelasting, stress en bijkomende ongemak ken. Dat proberen we te voorko men. Onze medewerkers zijn het kapitaal van onze onderneming. Daar moet je goed voor zorgen. We proberen ze een optimale werkplek de afdeling Verkoop. aanspreken. En we hebben bepaal de omgangsvormen. Vanuit de jon gerenjury kwam de vraag of je ook als je niet naar de kerk gaat hier welkom bent. Natuurlijk, sterker nog: de meeste mensen die hier werken gaan niet bij ons naar de kerk. Maar we hebben hier wel bepaalde omgangsvormen, waar bij we respect hebben voor elkaar. We hebben normen en waarden hoog in het vaandel staan. Dit komt overeen met de overtuiging die wij hebben, maar ook met de Texelse mentaliteit. We kijken wel goed of er een klik is en of iemand in het team past. te bieden.' Als voorbeeld demon streert Ploeg een ergonomische muis. 'Mensen hebben de gewoon te om als ze de muis niet gebrui ken, ze hem onbewust toch blijven bewegen. Dat geeft spierspanning en verhoogt de kans op RSI. Als je deze muis wel beweegt, maar niet aanklikt, dan begint hij na vijftien seconden te trillen, zodat je hem loslaat. Op een gegeven moment gaat dat in je onderbewuste zitten en laat je hem vanzelf los. Ze heb ben er hier allemaal eentje en als ze willen ook voor thuis. Zo krijgen onze mensen tijdens het werk regelmatig seintjes op het scherm, dat ze even kunnen opstaan, water drinken of iets anders. Geen ver plichting, maar als tip. Er komt hier elke twee weken ook een fysiothe rapeut die preventief spreekuur houdt en met wie je bepaalde klachten kunt bespreken. Ook niet verplicht, maar er wordt veel gebruik van gemaakt. Voorkomen is beter dan genezen.' Zo zijn er tal van andere voorbeelden, zoals de ommetjes die regelmatig worden gemaakt om er even uit te zijn. Geen verloren tijd, het betaalt zich dubbel en dwars terug. 'Er wordt hier heel hard gewerkt, ieder zet zijn beste beentje voor. leder heeft hier zijn of haar verantwoordelijk heden, waar we elkaar op kunnen Zoals we ook kijken naar de geschiktheid van de functie. Het is best lastig goede IT-krachten te vinden. Het gaat niet alleen om de kennis en de vaardigheden, de mensen moeten zich ook op Texel willen vestigen. Niet bij iedereen is dat het geval en soms blijkt na een paar jaar dat iemand op Texel soci aal zijn draai niet kan vinden. Het privéleven bepaalt uiteindelijk of iemand blijft. Als het niet lukt met de integratie, dan vertrekt zo iemand meestal na een paar jaar. Het leuke van de jongerenjury was dat zij dit wel herkenden. Op school hadden ze ook leerkrachten gehad die het na een paar jaar voor gezien hielden. Als je zoals zij op Texel geboren en getogen bent, dan is het fijn als je na je studie terug kunt keren om hier aan het werk te gaan in het vak waarvoor je hebt geleerd. Maar vaak is die werkgelegenheid er hier niet. Dat wij dat hier wel bieden, vonden ze wel één van de mooie dingen aan SnelStart. We zijn blij met deze nominatie door Texelse jongeren, tenslotte is de jeugd onze toekomst.' Overigens komen niet alle mede werkers van het eiland. Elke dag komen zeven mensen met de boot naar het eiland. Ze worden met een taxibusje afgehaald en naar het bedrijf in Oosterend gebracht. 'Met dat vervoer nemen we ze een stuk je zorg uit handen. Texel vinden ze niet ver weg. Ze weten precies hoeveel reistijd ze elke dag kwijt zijn. Als ze naar de Randstad zou den reizen, moeten ze het elke dag maar weer afwachten.' Drie mede werkers doen hun werk vanuit huis. 'Internet biedt die mogelijkheid, maar voor het contact en de inter actie is het belangrijk dat ze ten minste één dag per week op het werk zijn. Ons beleid is niet dat we op zoek zijn naar thuiswerkers, maar het biedt wel toegevoegde waarde.' Sinds enige tijd is het bij SnelStart ook mogelijk om in deel tijd te werken. 'Onze voorkeur gaat uit naar fulltime, maar door vraag en aanbod op de arbeidsmarkt gaan we daar nu flexibel mee om. Beter een goede deeltijdwerker dan niemand. Zo hebben we ook de openingstijden verruimd en de telefonische bereikbaarheid uitge breid. De helpdesk is nu ook onder de middag geopend. Het voordeel voor mensen die werken tijdens de middagpauze, is dat ze eerder naar huis kunnen.' Aan het principe dat de website zondag op zwart staat, wordt niet getornd. Ook daar stel de de jongerenjury vragen over. 'Maar na mijn uitleg toonden ze begrip.' Nieuwe media worden vol op benut. 'We Twitteren zelf en volgen de Tweets over ons. Opmer kingen van klanten waar wij dan weer op in kunnen spelen. Dat voegt waarde toe. Ik zie ook com plimentjes voorbij komen. Zoals die klant die over ons pakket Twit- terde: 'Ik ben geen boekhouder, maar zelfs ik kan het'. De economische malaise gaat ook aan SnelStart niet ongemerkt voor bij. 'Mensen hebben de hand op de knip. Bovendien is er veel con currentie bij gekomen en blijft de technologie zich ontwikkelen. Maar we groeien nog steeds en dat ver wondert ons nog steeds. De afge lopen jaren hebben we best veel mensen aangenomen en ook vaste contracten afgesloten. Als je ver trouwen hebt, dan moet je dat ook geven. We zijn zelfs zodanig uitge breid, dat we in ruimteproblemen zijn gekomen. De aanvraag voor uitbreiding van het kantoor ligt bij de gemeente en gehoopt wordt dat op redelijk korte termijn kan worden gebouwd. Meer medewer kers betekent dat je elkaar niet meer zó goed kent als vroeger, maar binnen de teams blijven de lijnen kort.' Aan het dertigjarig bestaan zijn diverse activiteiten en kortingsac ties verbonden en enkele open dagen. 'Mensen die dertig jaar klant zijn, zetten we in het zonne tje. Toen we dat bekend maakten, kregen we een reactie van iemand die schreef dat hij hier 41 jaar gele den een zelfbouw orgel had opge haald. 'Toen was de support al prima, nu nog steeds.' Gerard Timmerman Staatsbosbeheer Staatsbosbeheer moet zwaar bezuinigen. Minder toezicht, min der geld voor beheer en onder houd, wellicht sluiting informatie centrum van het nationaal park. Maar er zijn al een tijd problemen met onderhoud en beheer en er staan al jaren panden te verkrotten die gesloopt konden worden. Onlangs wezen we al op het ver vallen pand aan de Hollandseweg en aan de gebouwen van Zeeburg. Het resultaat is een negatieve uit straling op het landschap van Texel, iets waar juist SBB zegt zich druk om te maken. De gemeente heeft aangekondigd dat het dit jaar op een goede staat van bestaande bebouwing gaat controleren. Hoe verhoudt dit zich met genoemde panden van SBB? Het huidig overleg tussen de gemeente en SBB is niet transpa rant en veel te eng om tot gedra gen oplossingen te komen. Het gaat om het totale beleid en natuur lijk niet om een organisatie zoals SBB die zegt beter voor het land schap op te komen dan anderen, terwijl SBB zelf moeite heeft met handhaving van de kwaliteit van het landschap. Denk bijvoorbeeld ook aan het verjagen van de scha pen uit de Slufter, het plaatsen van dure en storende afrasteringen voor rundvee, terwijl de middelen ontbreken om het naar behoren te laten begrazen. Dan is er de onrust met erfpach ters: een aantal kan kopen en anderen weer niet want zegt SBB deze locaties zouden het land schap kunnen aantasten. Het over leg met de erfpachters is volledig vastgelopen en al het vertrouwen is verdwenen. Gevolg: alle partijen verliezen, lange procedures, gevaar dat erfpachters hun huizen moeten verkopen aan overkanters die ze als tweede woning gaan gebrui ken Kijkend naar het belang van Texel dan lijkt er maar één oplossing mogelijk: dat alle betrokken partij en op basis van gelijkwaardigheid met elkaar gaan overleggen en waarbij de gemeente haar verant woordelijkheid neemt en de regie pakt. De gemeente heeft zelf als uitgangspunt om bij ontwikkelin gen alle partijen te betrekken en op basis van een open interactief pro ces tot oplossingen te komen die een breed draagvlak hebben. Alleen een goede en transparante samenwerking van alle betrokken partijen kan het tij wellicht nog keren, wil Texel niet het kind van de rekening van de bezuinigingen bij SBB worden. Door de bezuinigingen en proble men bij SBB lijkt deze organisatie nu ook in te zien dat alleen samen werking met andere partijen de oplossing is. Geen staat meer in een staat, die in hokjes denkt, meent de wijsheid in pacht te heb ben en die zich boven andere par tijen stelt. Misschien zijn de bezui nigingen wel de redding voor SBB en het landschap op Texel. Werkgroep Erfpacht (Henk Hilstra) Nieuwbouw Vorige steiiing: Op de hoek van Waalderstraat en Bernhardlaan (terrein Weikoop) is een gebouw gepland van 16,77 meter hoog (ruim vier bouwlagen). Moet de gemeenteraad medewer king verlenen aan de bouw hier van? Nieuwe stelling: Er zijn plannen voor een vakantie park met yurts (de 'Tuin van Texel') aan de Mokweg nabij Den Hoorn. Wat is hierover uw mening? Zondag 11 maart PROTESTANTSE KERK: Protestantse gemeente Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker. Protestantse gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoom: 11.00 u. ds. K.F. Klaas- Protestantse Waddengemeente Texel: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard; 19.00 u. ds. RA. den Braanker. De Cocksdorp: dienst in andere ker- Oudeschild: dienst in andere kerken. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. Medische zorg Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen. Tevens wordt het Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vrij. 9 maart 09.24 en 21.45 u. Zat. 10 maart 10.25 en 22.26 u. Zon. 11 maart 10.56 en 22.55 u. Ma. 12 maart 10.40 en 23.24 u. Din. 13 maart 10.57 u. Woe. 14 maart 00.00 en 11.40 u. Don. 15 maart 00.30 en 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Donderdag 15 maart laatste kwartier, zaterdag 17 maart doodtij. Zondag 11 maart zon op 7.04 TEXELSE0COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. d: BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. D. Wolbers uit Franeker. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. pastor Granne- Oudeschild: 9.30 u. pastor Granne- JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Is Babylons uur van oordeel aangebroken? Wachttoren studie, 11.20 u.: Leer van de waak zaamheid van Jezus' apostelen. Denkertje ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Pontweg 106, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon- 10.30 tot 11.30 bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, PHH-gebouw, Pont weg 104, Den Burg. Voor inlichtin gen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-612306, www.brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan Scouting Texel haalt zaterdag i papier op in de wijk Paelwerck, Schou dieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck Vroonlant, Buytengors. Vrijdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Music Machine 21.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Marco FM 19.00 u. Radio Noord-Holland Zondag 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit de Baptis tengemeente, ds. Folkers. 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u. Het uur van de Blues 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Maandag 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move 22.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag 18.00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag 18.00 u. Eigenwijs en geheugen steuntje 18.30 u. Overdenking door ds. Bar nard 19.00 u. Verzoekplaten 20.00 u. Radio Noord-Holland Donderdag 18.00 u. Country Time 19.00 u. Even bijpraten met... Van daag: Willem Vlas van Texels Belang. 20.00 u. Radio Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11