1EXBJVG8sCA.NL @txl TEXELSE 2 COURANT Oosterenders spelen stuk dorpsgenoot Jazz met Yuri Honig in Klif 12 Uitladder Winterconcert Excelsior Christelijke muziekvereniging Excelsior geeft zaterdag 10 maart het jaarlijks winterconcert in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Het concert begint om 20.00 uur, bezoekers kun nen binnen door de ingang aan de Bijenkorfweg. Er wordt een afwisselend programma gebracht door zowel het fanfa re-orkest onder leiding van Betty Bakker als de majorettes onder leiding van Tine Jongerden. Ook de percussieband onder leiding van Bert Kemper zal van zich doen horen. De toegang bedraagt €2,50, inclusief koffie of thee. Running Dinner In Oosterend wordt zaterdag 31 maart een 'running dinner' gehouden, waarbij de deelne mers van adres naar adres gaan om elk van de vier gan gen op een andere locatie te eten. Bij elke gang zijn het menu, de locatie en de tafelgenoten een verrassing. Ook kan het zijn dat de gastvrouw van de ene loca tie, op de andere locatie te gast is. Het dessert wordt geserveerd in De Kroonprins. Het running dinner begint om 17.30 uur, deelname kost €20,-, inclusief drankjes bij het eten. Aanmel den kan tot 15 maart bij Han- neke Drijver (tel. 318804, e-mail de.wolfjes@texel.com) of Sabine Bremer (tel. 318445, e-mail corensabine@texel.com). FNV-vrouwen over emoties Margreet Berndsen, verbonden aan het Alzheimercafé, vertelt dinsdag 13 maart voor de FNV Vrouwenbond over hoe je als journalist kunt omgaan met emoties. In hoeverre word je erdoor geraakt, wat neem je ervan mee naar huis en welke invloed heeft het op je privéle- ven? De bijeenkomst wordt gehouden in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Bloemschikken Nelie Vinke verzorgt woensdag 14 maart in eetcafé De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oos terend een workshop bloem schikken. De workshop begint om 15.00 uur, aanmelden kan via De Kroonprins. Star Wars gerestaureerd en in 3D Film 'A long time ago, in a galaxy far, far away...' Het was 1977 toen deze woorden voor het eerst op het film doek werden gesproken. Sindsdien maakten honderden miljoenen mensen kennis met een nieuw fenomeen: de Star Wars Trilogie. Tweeëntwintig jaar later kwam George Lucas met Star Wars: Epi sode I The Phantom Menace, het eerste deel van een nieuw drieluik, waarin hij de kijker mee terug nam in de tijd. Met Darth Vader als de 9-jarige Anakin Skywalker en Obi- Wan Kenobi als een jonge plichts getrouwe Jedi. En nu, in 2012, wordt dit eerste hoofdstuk van Star Wars opnieuw uitgebracht, beeld voor beeld gerestaureerd en in spectaculair 3D. Opnieuw ziet de kijker hoe de jonge Anakin wordt geconfronteerd met zijn angsten, in een sterrenstelsel dat wordt geteis terd door conflicten. Geprolongeerd in Cinema Texel is This means war, een actiefilm waar in ook volop ruimte is voor humor en romantiek. Het verhaal gaat over twee topagenten van de CIA (gespeeld door Tom Hardy en Chris Pine), die er bij toeval achterkomen dat ze een oogje op dezelfde vrouw (Reese Witherspoon) hebben. Ze spreken aanvankelijk af de keuze aan haar te laten, maar al snel ont staat een zware concurrentiestrijd, waarin ze al hun ClA-technieken aanwenden om elkaar af te troe ven. Eveneens nog een paar dagen te zien is de 3D-actiethriller Ghost Rider: Spirit of Vengeance, het ver volg op het vijf jaar geleden ver schenen eerste deel. Hoofdpersoon is Johnny Blaze (een rol van Nicolas Cage), die vuurspuwend en gewa pend met een motor strijdt tegen het pure kwaad. Blaze leeft tegen woordig een teruggetrokken Serious business Even serious business. Wij, kinde ren van Nederland, de toegewijde, intellectuele en ambitieuze leerlin gen die het gaan maken in de toe komst moeten volgens onze konin- i weer bij de top gaan horen. nodig heeft. De kinderen zelf gaan er zeker niet beter van presteren en het heeft natuurlijk ook invloed op voorgaande jaren een beetje zijn gezakt. Hoe is me een raadsel, maar het zal wel zo zijn. Maar terwijl het in het nieuws overloopt van berichten dat de reken - en taal achter stand van de kinderen op scholen steeds gro ter wordt en dat scholen voor beter onderwijs zouden moeten zorgen gaat er toch iets mis. Want als er voor verbetering gezorgd moet worden betekent dat geen moeite gehad met afgelopen dinsdag. Een aantal leraren waren staken en een boel lesuren zijn dus vervallen. En als ik eerlijk ben, heb ik er ook wel van genoten hoor een dag met drie uur les. Maar nu is het leuk geweest. De vorige keer dat leraren aan het staken waren (tegen het verhoogde aantal uren die een leerling jaarlijks moet maken) vervielen er ook een aantal dus ook dat er enigszins geïnves- lessen en vond deze minister ook teerd of minstens dat er niet bezui nigd moet worden, lijkt mij. Tuurlijk nog eens dat we 'recht' hadden om het gemiste aantal uren ii moet de regering opletten op zijn halen. Grappig, daar konden we uitgaven, bezuinigen en weet ik veel wat, maar het wordt een beet- wel even om lachen. Gelukkig heb ik er op onze school nog niks van je tegenstrijdig zo. Onze geliefde gehoord dat deze uren inderdaad minister van onderwijs wil namelijk ingehaald worden, maar dat hoeft (het zou u vast niet ontgaan zijn) dan ook niet wat mij betreft. Hoe bezuinigen op het speciale onder- dan ook: ik geniet van de uren die wijs. Kinderen die in principe extra we dankzij deze gekkigheid niet hebben hoeven maken, maar dat extra beetje hulp waarop bezuinigd wordt kunnen inderdaad wel meer mensen gebruiken. hulp nodig hebben, krijgen die niet meer langer en worden naar regu liere scholen gestuurd. En, echt met alle respect, maar soms vraag ik me af of dezelfde geliefde minis ter zelf niet een beetje extra hulp Dertig of misschien wel veertig stukken lezen en dan uitkomen bij het nieuwste van een dorps genoot. Dat overkwam Toneel groep Oosterend, dat zaterdag 17 en 24 maart in totaal vier keer De Proef van Halfelf van Aris Bremer speelt. 'Het is altijd weer lastig om een goed stuk te vinden. Je moet het met z'n allen leuk vinden, het moet een beetje bij je passen en je moet er de mensen voor hebben. We hebben een redelijk grote groep, maar niet iedereen heeft de tijd om aan elke voorstelling mee te doen', vertelt regisseur Ina Schrama. Al bij voorbaat stond vast dat een kinder- annex familievoorstelling zou worden gespeeld. 'We hebben het er uitgebreid over gehad en uiteindelijk kwamen we tot de con clusie dat we dat toch het leukst vinden om te doen.' Na een eerste selectie bleven er drie stukken over die de Oosterenders zagen zitten. Uiteindelijk werd gekozen voor dat van Bremer. 'We vonden het leuk, met voldoende mogelijkheden en leuke typetjes en het is te bezet ten.' Dat Bremer een dorpsgenoot is, heeft op de werkwijze van Toneel groep Oosterend geen invloed gehad, denkt Schrama. 'Het was zoals altijd: je gaat ermee aan de slag en al doende krijgt de voor stelling vorm. Dat betekent ook dat je wel eens een paar zinnen omdraait of een stukje schrapt als je voelt dat dat beter uitkomt. Ik heb in al die jaren nog geen stuk gespeeld waarin dat niet is gebeurd. Ook niet met het stuk van Aris, dus. Ik heb me in ieder geval niet geremd gevoeld.' De afgelopen maanden werd fana tiek gerepeteerd. Twee avonden per week was de hele groep in dorpshuis De Bijenkorf te vinden. Bremer was daar nooit bij. 'Ik heb hem verteld dat we voor zijn stuk hadden gekozen en dat vond hij leuk. Maar hij houdt bewust afstand. Hij komt wel met de hele familie naar één van onze voorstel lingen.' De Proef van Halfelf wordt 'een gezellig stuk voor jong en oud' genoemd en gaat over een elfje dat de elfenproef moet afleggen om haar vleugels te verdienen. Ze kan ze verdienen door een mensenkind gelukkig te maken. Een hele opga ve, want voor deze proef kiest de wijze elf Xozo een uiterst ontevre den en boos kind uit. Aan de voorstelling wordt naast regisseur Ina Schrama meegewerkt door Judith Kikkert, Meta Maas, Lisette Daalder, Anke van Harten, Rob Maas en debutanten Shirley van der Meulen en Aya During. Karin Nauta souffleert. De uitvoeringen zijn zaterdag 17 en 24 maart in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend en beginnen op beide dagen om 15.30 uur en 19.30 uur. Kaarten kosten €3,50 en zijn ver krijgbaar bij slagerij Maas in Ooste rend, bij boekhandel Nauta Boek in Den Burg en telefonisch via 318695. In de Klif 12 Music Club is zon dag 18 maart een optreden te beluisteren van het Yuri Honing Acoustic Quartet. Honing won dit jaar de VPRO Boy Edgarprijs en is één van de mar kantste saxofonisten van zijn gene ratie. Hij is een zeer begenadigde muzikant, die dit seizoen een groot aantal concerten speelt. Hij speel de niet alleen met generatiegeno ten, maar ook met oudere Neder landse (Mengelberg, Borstlap) en buitenlandse (Pat Metheny) top- muzikanten. Ook gaat hij samen werking aan met Arabische muziek, pop, klassieke muziek en moderne dance. Met zijn elektrische band 'Wired Paradise' speelt hij overal op de wereld. 'Ik sta erom bekend dat ik alles doe, maar de komende jaren wil ik het toch meer toespit sen op akoestisch, elektrisch en af en toe een vocaal project.' Opge groeid met en beïnvloed door David Bowie, Iggy Pop en Lou Reed ziet hij zich in een lange jazztraditie staan, ook als hij een popsong speelt. Het optreden begint om 16.00 uur, de toegang bedraagt €17,50. Een uitgebreid overzicht van activi teiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te verkrijgen, en via www.texelagenda.nl. Vrijdag 9 maart: 20.00 uur. Toneelvereniging De Vrien denkring speelt in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn de Engelse klas sieker 'Blithe Spirit' van Noel Coward. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. De voorstelling van toneel vereniging Zuid-Eierland is in verband met privéomstandigheden afgelast. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 The Help; 19.00 The Iron Lady; 21.30 This means war; 22.00 Ghost Rider 2: Spirit of Vengeance 3D. Zaterdag 10 maart: 9.30 uur. Bij het Turfveld in de Dennen gaat om 9.30 uur Start to run, een cursus voor beginnende hardlopers, van start. Opgave en informatie: www. starttorun.nl. 10.00 uur. Hollebol. Ook dit jaar wordt de playbackshow van Den Burg gehouden. De deelnemers worden beoordeeld door een jury die let op show, kleding en playbackkwaliteiten. 11.45 uur. Op de Bomendiek gaat om 13.00 uur de Halve Marathon van De Waal van start. De jeugd loopt 1250 of 2500 meter en begint al om 12.30. Inschrijven kan vanaf 11.45 uur in dorpshuis De Wielewaal. 15.00 uur. In kerkgebouw De Burght in Den Burg wordt om 15.00 uur het boek 'De Tarzan van de schapen: Jan Wolkers Texel' van Onno Blom gepresenteerd. 19.00 uur. In de gymzaal van dorps huis 't Skiltje begint om 19.00 uur de jaarlijkse playbackshow van inwoners van Oudeschild en omgeving. 19.30 uur. In grand café De Hollebol begint om 19.30 uur de jaarlijkse play backshow van inwoners van Den Burg en omgeving. 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur de musical 'Lied van Nubië'. 20.00 uur. De voorstelling van toneel vereniging Zuid-Eierland is wegens privéomstandigheden afgelast. 20.00 uur. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur het Winterconcert van de christelijke muziekvereniging Excelsior. 20.00 uur. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de Krokusrit (een oriën- tatierit van MAB Club Texel) van start. 20.30 uur. Stand-up comedian Thijs Kemperink speelt in theater Klif 12 in Den Hoorn de voorstelling 'Achteraf bekeken'. Aanvang 20.30 uur. 22.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een dans feest met DJ's Marco van Sambeek en Hans Polderman. Zij draaien 'back to back'. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Star Wars Epi sode 1 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.45 The Help; 19.00 The Iron Lady; 21.30 This Means War; 22.00 Ghost Rider 2: Spirit of Venge ance 3D. Zondag 11 maart: 15.00 uur. Met hulp van gastzangers en -musici brengt Amici Cantus in de RK-kerk in Den Burg de Johannes Passion van Bach ten gehore. Aan vang 15.00 uur. 15.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 15.00 uur de musical 'Lied van Nubië'. 16.00 uur. De band van Michiel Pam, Daan Welboren, Hans van Veller, Severin Candel en Ronald Bisschop houdt een openbare repetitie in thea ter Klif 12 in Den Hoom. Entree gra tis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Star Wars Epi sode 1 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 20.00 The Help; 20.15 The Iron Lady. Maandag 12 maart: 10.00 uur. Coördinerend verpleegkun dige Jeanette ter Steege geeft in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp uitleg over de behoefte aan hulp bij dagelijkse verzorging en intensieve verpleging. Aanvang 10.00 uur. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur. In het Rode-Kruisgebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur de eerste van een serie inloopmiddagen gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Help; 20.30 een 'mystery movie'. Dinsdag 13 maart: 10.00 uur. Rosanna Molenaar-Kniep van ZOA vertelt vanaf 10.00 uur in de Bovenzaal aan de Keesomlaan 4a in Den Burg over het werk dat deze hulporganisatie verricht in noodgebie- den. 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agen da staat een lezing van Margreet Berndsen. 19.00 uur. Cinema Texel. Voorstellin gen Cinema Texel. 20.15 The Iron Lady; 20.30 This means war. TESG TESO zet vandaag (vrijdag 9 maart) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een overtocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. bestaan. Hij voelt zich belazerd door de duivel (Ciaran Hinds), met wie hij eerder een pact sloot. Wan neer hij wordt benaderd om een moeder en haar zoon te bescher men tegen een gruwelijk demonisch wezen, stapt Blaze toch weer op de motor. In de nieuwe familiefilm Sprookjesboom - de film belanden Roodkapje, Wolf, Assepoester, Reus en Klein Duimpje uit het Sprookjesbos per ongeluk in het onbekende Winterland. Ze willen heel graag terug naar huis, maar moeten eerst vijf kristallen zien te vinden. Tijdens deze zoektocht ont moeten ze bewoners van Winter land als IJskabouter Kluns, IJsdraak en IJsfakir en probeert Heks hen in de wielen te rijden.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2