Plan yurts houdt gemoederen bezig Petitie gaat naar bestuur Gemini E— TEXELSE 3 COURANT ^Hr\ Voelhorens 'Bedankt! VRIJDAG 9 MAART 2012 Piet Laan legt zijn plannen voor yurts en earthlodges uit aan het aanwe zige publiek. (Foto Job Schepers/ Ruim veertig bewoners van Den Hoorn die zich zorgen maken over de Tuin van Texel, het pro ject met yurts en earthlodges dat gerealiseerd moet worden aan de Mokweg, hebben woens dagavond de presentatie van Piet en Ina Laan bezocht in dorpshuis De Waldhoorn. De aanwezigen maken zich zorgen over overlast van de camping en verstoring van het uitzicht. Ook is er de angst dat het geheel in de toekomst uitgroeit tot een mega- camping, iets dat Piet Laan direct ontkrachtte. 'Ten eerste wil ik de misvatting uit de wereld helpen, dat het hier gaat over een cam ping. Het gaat om een kleinschalig project met de grootte van ander half maal een boerencamping. Hierop komen de yurts te staan en er komen duinen met daarin de earthlodges. Daarnaast wil ik zelf ook geen enorme camping hier. Daarom zullen er specifieke regels moeten komen, waardoor dit onmogelijk is en blijft. Ook wan neer wij ooit genoodzaakt zijn ermee te stoppen', vertelde hij. Veel aanwezigen vonden de plan nen van Laan prachtig, maar niet op deze locatie. 'Het uitzicht hier is prima, daar hoeft niets aan te ver anderen', zei een dorpsbewoner van Den Hoorn. Er klonken instem mende geluiden uit de zaal. Ondanks dat Laan zichtbaar zenuwachtig overkwam, nam hij de tijd alle vragen te beantwoorden. Omgangstraining ouders met kind Bij kinderopvang de Buitelboet in Den Burg start op 29 maart een oudertraining over de Gor- donmethode, een training die vaardigheden aanlevert voor een prettige omgang met kinderen. De communicatietraining duurt acht weken en vindt plaat op don derdagavond van 19.15 tot 21.45 uur. Doel is het krijgen van een veilige, plezierige en evenwichtige relatie tussen ouder en kind en het bevorderen van verantwoordelijk heid, zelfwaardering en zelfvertrou wen bij kinderen. De training zal gegeven worden door Jacqueline Poiesz. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jacque li ne@ ki nderopvangdenhelder.nl. Opgeven kan tot 14 maart. Ramenmiddag bij RK-kerk De RK-kerk in Den Burg houdt zaterdag 17 maart een 'open ramenmiddag' om de dertig geres taureerde glas-in-loodramen te laten zien. Bij de ramen staan panelen met informatie die Sjaak Schraag uit het kerkarchief heeft verzameld. Ook het interieur van de kerk, dat van een nieuwe laag verf is voorzien, kan bekeken wor den. Medewerkers van glazenier- bedrijf Anthonie Kooien in Molen hoek, dat de ramen restaureerde, verzorgen een presentatie en de kosters geven een rondleiding. De middag duurt van 13.30 tot 17.00 uur. Informatie staat ook op de website www.rkparochietexel.nl. Goede resultaten bij looptesten Dames Tevoko Deelnemers aan de looptesten die dinsdag op de atletiekbaan in Den Burg werden gehouden, hebben goede resultaten gele verd. Meest opvallende atleet was Jaap Witte. Hij liep de meeste meters in de coopertest: 3600 meter in 12 minuten, een gemiddelde van 18 kilometer per uur. Vervolgens was hij in 17.44 minuten de snelste in de loop over 5 kilometer. De deelname aan deze door AV Texel en Sportservice Texel geor ganiseerde testlopen viel enigs zins tegen. Aan de coopertest deden negen atleten mee, aan de loop over 3 kilometer slechts twee en aan die over 5 kilometer acht. Marnix de Witte liep bij de cooper test 3075 meter en legde daarmee na Witte de grootste afstand af. Op de 5 kilometer werd Jan Zijm tweede in 19.15 minuten. Dat ook de 15-jarige Hessel Arensman aan de weg timmert, bleek wel uit zijn snelle tijd over 3 kilometer: 10.44 minuten, een gemiddelde van 16,75 km per uur. Alle resultaten zijn te vinden op www.avtexel.nl. De volgende coo pertest wordt in mei gehouden. Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko speelt zater dag een thuiswedstrijd tegen Prima Donna Kaas 2. Deze jonge enthou siaste ploeg uit Huizen won het eerste onderlinge duel eerder dit seizoen met 3-1. Prima Donna speelde toen met veel kracht, maar maakte ook fouten. Reden voor Tevoko om, ondanks de matige eigen vorm, met enig vertrouwen naar de wedstrijd vooruit te blikken. Tevoko kan over een bijna volledige selectie beschikken. Alleen de zwangere Joannie Schaapman ont breekt. De wedstrijd wordt gespeeld in de Burgemeester de Koninghal en begint om 13.30 uur. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 De Texelse petitie voor het behoud van het Gemini Zieken huis in Den Helder sluit aan bij een andere handtekeningenactie die in Den Helder is gestart om uitkleding van het ziekenhuis te voorkomen. Volgens een woordvoerder van de gemeente is het de bedoeling de Texelse handtekeningen tegelijk met de Helderse handtekeningen aan te bieden aan de Raad van Bestuur van het ziekenhuis. Daar leeft de gedachte om het Gemini een 'modern basisziekenhuis' te laten worden waar 24 uur per dag acute zorg wordt geleverd en een polikliniek met dagbehandeling is. Zaken als gynaecologie, intensive care en chirurgie staan op de nomi natie uit Den Helder te verdwijnen. Volgens tegenstanders van de ver anderingen dreigt het ziekenhuis daardoor een 'uitgeklede EHBO- post' te worden. Het betekent dat Texelaars voor zorg vaker verder zullen moeten reizen naar andere plaatsen. Huisartsen en verlos kundigen op het eiland zijn inmid dels tegen de plannen in het ver weer gekomen. Er is contact geweest met de Inspectie voor de Gezondheidszorg, de GGD en de veiligheidsregio om de zorgen van Texel te uiten en de politieke par tijen zijn Tweede-Kamerleden aan het benaderen over het Gemini. Gerbrand Poster (Texel 2010) zei blij te zijn dat zijn verzoek om een online-petitie voortvarend was opgepakt. Vertegenwoordigers van de andere partijen stonden even eens sympathiek tegenover het ini tiatief. Rikus Kieft (GL) opperde ook na te denken over de mogelijk heid een koppeling te maken tus sen toerisme en gezondheidszorg en op basis daarvan zorgtaken naar Texel toe te halen. 'Zeker een tropenavond voor je?', vroeg een toeschouwer woensdag tijdens een schorsing van de raads commissie over het plan Weikoop. Het ging er heftig en soms emotio neel aan toe, begrijpelijk, want je zult maar een gebouw van bijna 17 meter naast de deur krijgen, een stroom auto's langs de deur en een vuurwerkbunker met meerdere benzinepompen in de buurt. Voor mijn ogen ontvouwde zich een soort volksopstand. Omwo nenden en betrokkenen trokken van leer tegen het college en Woontij en probeerden elkaar te overtreffen in hun kritiek over de hoogte, de procedure, de verkeers situatie en vreesden dat het niet bij één 'torenflat' zou blijven. Ze waren diep in de materie gedoken, soms zelfs zodanig dat toehoorders het spoor bijster raakten. 'Als ik het samenvat, vindt u de procedure, de aanvraag en de ter visielegging incorrect', schoot Jur Schuiringa te hulp. Na de insprekers was het de beurt aan de politici. Veel publiek stimu leert en de raadsleden streden om voorrang om hun kritiek op het project te spuien. Met als kop van jut de projectuitvoerder namens Woontij die zich in allerlei bochten wrong. De man wilde er nog niet aan, maar zelfs een leek kon zien dat het plan geen schijn van kans had. Een tegenslag ook voor wet houder Kooiman, die voor de zoveelste keer met Woontij aan tafel kan. Na afloop had hij weinig goeds over voor de politiek die niet lang geleden nog instemde met de 'ontwerp verklaring van geen bezwaar', maar zich nu vierkant tegen het plan keerde. De teleur stelling verklaart wellicht waarom bij het college en Woontij de illusie bestond dat je zo'n uitgesproken bouwwerk er simpel doorheen kunt jassen. Een praatje met de buurt had ze uit de droom geholpen. Een goede les in lokale democra tie. Het handjevol toeschouwers dat doorgaans aanwezig is bij de raad wekt wellicht de indruk dat het ons allemaal worst zal wezen, als er werkelijk wat aan de knikker is dan weten Texelaars de raads zaal wel te vinden. Zoals onlangs toen een kleine 200 bouwers naar het gemeentehuis trokken, waarna het college ineens een gedoogbe- schikking uit de hoge hoed tover de. Ook nu bleef het effect niet uit, al werd niet iedereen daar gelukkig van. Democratie blijft een bijzonder fenomeen. Bij tijd en wijle net zo ongrijpbaar als onbegrijpelijk. Lokaal bestuur is als rijden over een achtbaan, dan weer omhoog, naar beneden en opzij. Besluiten worden soms ad hoe genomen of teruggedraaid, politici gaan voorbij aan visies, nota's en andere beleidsstukken die ze eerder heb ben vastgesteld. Marges worden aangehouden, grijze gebieden opgezocht, grenzen overschreden, deals gesloten, vliegen afgevangen en een leugentje om 'bestwil' wordt niet geschuwd. De politieke arena wordt bevolkt door vogels van ver schillend pluimage. Raadsleden met diepgang, bouwers, betwe ters, vlotte praters, populisten en volgers. Wie het spel goed beheerst en geduldig is, kan wat bereiken. En wie ook goed kan luisteren, kan de maatschappij zeker een dienst bewijzen. Democratie kan ook frustreren. Zo moest Jan van Andel van Woontij toezien hoe zijn plan door politiek ingrijpen voor de zoveelste maal op vertraging stuitte. Terwijl de renteteller doortikt, al sinds de aankoop van de Weikoop in 2006. Opnieuw moet worden getekend, gerekend en vooral gesproken. Niet alleen met de wethouder en de ambtenaren, ook met de buurt. De voelhorens moeten beter wor den uitgestoken, dat heeft deze avond wel geleerd. Makkelijker zal het niet worden. Want nu de criti casters bloed hebben geroken, is de geest uit de fles. Over het plan Weikoop is het laat ste woord nog niet geschreven en het zou me niet verbazen als er nog een 'tropisch' avondje volgt. Gerard Timmerman Een woord, een gebaar of een kaart, dat doet je goed wanneer je iemand die je lief hebt, missen moet. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het over lijden van mijn lieve vrouw, onze moeder, oma, zus, schoonzus en tante PETRONELLA MARIA -NEL- BOOM-WITTE 17-7-1948 113-11-2011 Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zo velen geliefd was. Martien Boom Lorendz en Furu Emiel en Fenny Dani, Hemen Familie Witte Familie Boom Oudeschild, maart 2012 28 februari is voor ons 'n (gouden feestdag geworden. 'Bedankt voor adefeCicitaties en de veCe giften voor 't Tessefkuus. Trans Ttny Jordi Jermaine Bomas Geboren op 03-03-2012 01.21 uur 3320 gram 53 cm Trotse ouders zijn Caroline Veeger en Jelmer Bomas Kikkertstraat 34 1795 AA De Cocksdorp 06-10387931/06-53531317 Dit kleine jongetje wordt 10 maart 60! INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,50 (incl. btw). Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Trots, blij en gelukkig zijn wij met onze kleine "Tesselaar" Boy Sylvan Dries Roepnaam: Sylvan 4 Maart 2012 3920 gram, 53 cm Anjo Stolk, Joya Andries Scheeper, Lindsay en Demi Hogerstraat 14 1791 CH Den Burg Tel. 06-10868660/365855 Vermist woe. 7/3 op OSG na de gymles: telefoon HTC Wildfire S (zwart). Heeft uw zoon of dochter hem gevonden? Graag een belletje! tel. 315746/ Let op: vindersloon €25.- Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Woonruimte gezocht voor gezin met 2 kinderen, vanaf 1 mei voor half jaar of jaar. Tel. 0612999365 mail: maike83@hotmail. com Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Voor al uw tuinwerk, aan leg en seizoencontracten, van Egmond tuinonder houd tel: 06-49631341 Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. keeshinbanden.nl Tuinboerderij De Halm Plant eens een [fruitjboom. Nu is het planttijd www. texeltuinen.nl Ze zijn er weer! De beken de olieflessen van Kees de Waal, 1+2 liter Zo. 11 maart Johannes Passion.15 uur RK kerk Den Burg. Za. 10 maart lezing over de Johannes Passion 20.30 uur muziek school. Te koop scharrelvlees van koeien, groot ge bracht aan de voet van de Hoge Berg.10-20- of 40 kg. Tel:322135 Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Euroase, maatschappe lijke en psychologische hulpverlening, geen wacht lijst, geen verwijzing, aan melden via tel. 0657711701 of mail: info@euroasema atschappelijkwerk.nl. Zie ook: www.euroasemaat- schappelijkwerk.nl Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Zo. 11 maart Johannes Passion.15 uur RK kerk Den Burg. Za. 10 maart lezing over de Johannes Passion 20.30 uur muziek school. Van landelijk tot de sign. Voor uw nieuwe, op maat gemaakte en mas sieve keuken moet u bij meubelmakerij Tromp zijn. Voor meer informatie bel: 06-54300965 of kom langs! Gerechie, gerechie, ge- rechie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie en nog een gerechie. Voor een heerlijk avondje uit, genieten van meer dan 14 "Gerechies", moet u bij het Schoutenhuys in Den Burg zijn. Tel. 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl Johannes Passion op Texel. a.s. zondag, 15 uur RK kerk Den Burg. Wilt u ook zo graag echt naar de zon? Huur ons vakantiehuis op Curacao. Kijk op www.villastella- curacao.com of bel 0222- 311411. Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Gratis artikelen t.w.v. 89,- bij aankoop van een laptop, TCA Maricoweg 37a. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Wil jij de kwaliteit van je huidige leven verbeteren en af van emotionele, lichamelijke en mentale klachten? Ga dan naar www. praktijkeigen kracht, n of bel 06-52433103. l\x(xcht Uitvaartverzorging Ton van der Slikke, tel. 365809/ 06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Kom naar Daan van Loen- houts teken-/schilder- avond in Oosterend. www. daanvanloenhout.nl/work- shops of 06-52447817. Actie: de hele maand maart op donderdag 10 korting op uw behande ling. Astrid Haar Atelier Dames- en heren kapsa lon tel. 310914 Inloopspreekuur Bewo nersvereniging Texel De Koog, woensdag 14 mrt. 19.00 tot 20.30 in De Stern. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voor op het raam voor €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Voor het spitten van uw tuin met mini tractor doorgang 1.25 m. Tel: 314735. Mob. 0651879605 Zoetelief De Waal

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3