sags 'F:|| Logeerhuis Texel TEXELSE Kraakman Reyneveld Mechanisatie op Texel 5 COURANT I Geld van Jozefschool voor Ecomare Leerlingen van groep 7 van de Jozefschool uit Den Burg kon den woensdag ruim €400,- over handigen aan Mariëtte Smit van Ecomare. Het geld was het resultaat van een grote inzame lingsactie. Ecomare deed in januari een oproep om de overvolle zeehondenopvang financieel te ondersteunen. Groep 7 van de Jozefschool gaf hieraan gehoor aan door een grote inzame lingsactie te beginnen. De kinderen haalden een grote hoeveelheid lege Artex - Kunstenschool Texel is onlangs glansrijk door de her certificering van KunstKeur gekomen. Dit keurmerk werd in 2007 behaald, waarmee Artex een van de eerste gecertificeerde kunsteducatieve instellingen van Nederland werd. Vorig jaar boog een auditcommis- sie zich over beleidsstukken, notu len, rapportages, accountantsver klaringen en publiciteitsmiddelen en sprak met ouders, docenten en leerlingen. KunstKeur garandeert klanten dat een gecertificeerd insti tuut voldoet aan de vijf zekerheden heldere afspraken, planmatige aanpak, bekwaam personeel, uit- Sociale werkplaats De Bolder schaft een nieuwe wasmachine aan met een capaciteit van 55 kilo. Ook komt er een nieuwe bedrijfsauto met opbouw voor het legen van minicontainers. In totaal gaat het om een investe ring van €90.000,-. Dat gebeurt ondanks de terughou dendheid die geboden is in ver band met de bezuinigingen waar- Subsidie voor natuurbeheer Maatregelen die leiden tot extra schuil-, voedsel- of voortplan- tingsplaatsen voor beschermde dieren of planten komen in aan merking voor subsidie. Deze wordt dit jaar voor het eerst uit betaald door Landschap Noord- Holland. De afgelopen jaren werd door de provincie subsidie verstrekt voor de uitvoering van beschermende maatregelen voor dertig kwetsbare plant- en diersoorten. Met ingang van dit jaar wordt de subsidie verstrekt door Landschap Noord- Holland. De provincie stelt het daarvoor benodigde budget be schikbaar. In aanmerking komen alle terreinbeherende organisaties. Alle informatie over aanvragen is te vinden via www. landschapnoord- holland.nl. Microcosmos In het filmhuis van De Kroonprins aan de Kerkstraat in Oosterend is donderdag 15 maart Microcosmos te zien, met insecten in de hoofd rol. Deze worden zodanig in beeld gebracht dat ze zich bijna mense lijk lijken bezig te houden met zaken als wakker worden, eten, liefhebben en strijd. De voorstelling begint om 21.00 uur, vooraf wordt een diner geserveerd in het thema van de film. Reserveren is gewenst. flessen op, die ze met karren naar de supermarkt brachten. De actie werd afgesloten met een Wadden- zeemarkt in de hal van de school, waar koffie met cake te koop waren en waarvoor entree moest worden betaald. Op de markt hadden de leerlingen een expositie ingericht en werd informatie gegeven over Ecomare en de Waddenzee. Quinty de Graaf en Dylan van Veen over handigden woensdag namens de groep €423,37 aan Mariëtte Smit, hoofd dierverzorging van Ecomare. dagende leeromgeving, en klan tenevaluatie. Artex behaalde op alle punten een uitstekend resul taat. Directeur Pauline Folkerts verklaart desgevraagd: 'Dat wij de zaakjes redelijk op orde hebben, wil natuurlijk niet zeggen dat we achterover kunnen leunen. Er is genoeg te doen en er is altijd wat te verbeteren. Overigens merken we nu wel dat we als gevolg van de bezuinigingen het werk met minder mensen moeten doen. Gelukkig hebben we tegenwoordig een sta giair en vrijwilligers, maar er zit weinig rek meer in ons team. Ik hoop dus dat we naast goed onderwijs, ook de ondersteunende diensten op peil kunnen houden.' mee de sociale werkvoorziening te maken krijgt. Het is zaak te blijven investeren in rendabele productie middelen. De zestien jaar oude vrachtauto is bovendien hard aan vervanging toe en de grotere was machine betekent een betere afstemming op de capaciteit van de droog- en mangelapparatuur waardoor er ook in het hoogsei zoen minder overuren gemaakt hoeven te worden. Tenten wijken voor bungalows Burgemeester en wethouders werken mee aan het plan van Landal vakantiepark De Slufter vallei aan de Krimweg voor de bouw van 65 nieuwe recreatie woningen. Dat kan moeilijk anders, want vol gens het bestaande beleid mogen tentkampeerplaatsen worden inge wisseld voor huisjes of stacara vans. Het maximumaantal beschik bare slaapplaatsen voor deze locatie wordt niet overschreden. Volgens de plannen van Landal komen er niet alleen de traditionele betrekkelijk kleine bungalows, maar ook grotere huizen voor 6 tot 24 personen. Deze familievilla's zijn de laatste tijd ook in andere parken verrezen. De voorgenomen nieuw bouw past niet in het bestaande, maar wel in het nieuwe bestem mingsplan. Het college start daar om een planologische procedure en let op een goede inpassing in de omgeving. Landal moet ook een planschadeovereenkomst tekenen. 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Parkeervignet Al zeker zeventien jaar komen mijn familie en ik - en talrijke vrienden meerdere malen per jaar naar Texel. We houden van het eiland en voe len ons er erg prettig. Gisteren zijn we thuisgekomen van een verblijf van een week op Texel en ik voel me genoodzaakt mijn ergernis te uiten. Want wat heeft de gemeente Texel nu weer bedacht? Een parkeervig net voor €15,-. Dat mag voor de Texelaars zin hebben, maar de toe risten wordt alleen maar het geld uit de zak geklopt. Het motief dat het geld in straten en wegen geïn vesteerd gaat worden, kan ik niet accepteren. We betalen immers ook al toeristenbelasting? We komen ook niet altijd met dezelfde auto naar Texel en ik heb er niet veel zin in elke keer €15,- te betalen. Daarnaast zijn ook de par- keergelden op de parkeerplaatsen woekerprijzen. Als we op de haven bij Veronica vis eten, moeten we niet alleen €2,50 parkeergeld beta len, maar ook nog eens voortdu rend de klok in de gaten houden. Rondwandelen over de haven of nog een kop koffie zit er dan niet in. En ook als we in Den Burg gaan winkelen, wat we graag doen, wordt dit zo een race tegen de klok. Het spijt me voor de onderne mers, die zeker met omzetdaling te maken zullen krijgen. Vele toeristen ergeren zich en blijven weg. Ook ik ga met vakantie om onder werk en tijdsdruk uit te komen. Onze zomervakantie op Texel is al gepland; twee weken met acht personen. We zullen de plannen echter nog eens goed overdenken. Het doet me verdriet, maar er zijn nog andere plaatsen om op vakan tie te gaan. Daar worden de toeris ten misschien niet belaagd door struikrovers. Nog een voorstel voor het gemeen tebestuur. Er zijn vast nog andere mogelijkheden om het ietwat te grote en waarschijnlijk niet goed kope raadhuis te financieren. Mis schien met een parkeervignet voor fietsen? Christiane Alsbach, Koblenz. Vogels Als vogels konden praten in plaats van vliegen,wisten we nu meer. Er is op Texel iets bijzonders gebeurd. Wij hebben een chalet op Texel en in de tuin stonden twee prachtige glazen vogels op stalen poot, van Texelse kunstenaar Hennie Elzinga uit De Waal. Toen we begin decem ber op Texel kwamen, waren onze vogels gevlogen. We waren ver bijsterd, verdrietig en geloofden onze ogen niet. Hier op Texel, het vogeleiland en juist onze vogels waren er niet. We hebben op het punt gestaan nieuwe aan te schaf fen, want het was een cadeau van onze kinderen. Totdat... Vrijdag 24 februari stonden de vogels er weer! Dus toch trekvo gels, dachten wij. Ze hebben ergens overwinterd. Wij danken langs deze weg de eer lijke terugbrengers en zijn erg blij met deze daad. Voor de volgende winter, willen we melden dat we ze geringd heb ben. Jan Willem en Henny Keijning, Bunnik. Artex doorstaat hercertificering Wasmachine en auto voor Bolder Huug Snoek sr. heeft woensdag de bronzen Willem Drees-penning gekregen uit handen van Henk Dielemans, secretaris van de PvdA op Texel. De 92-jarige inwoner van Den Burg kreeg de onderscheiding, omdat hij al 65 jaar lid is van de partij. Snoek is de tweede Texelaar in de geschiedenis die de erepenning krijgt. tFotoJobscnepe^i Gerbrand Poster van Texel 2010 kreeg dinsdagavond tijdens een commissievergadering van wethouder Hennie Huisman de eer om als eerste een petitie op internet tegen het uitkleden van het Gemini Zie kenhuis te Ondertekenen. IFoto Jemen van Hattuml Monteurs Alex Bakker, Koop van der Vlucht en Jan Roeper met (links) verkoopleider Frans Dekker van mechanisatiebedrijf Kraakman Rey- neveldFoto Gaan) Timmetmanl Met een heimachine en een waterspuitlans zijn afgelopen week bij paal 19 66 palen geplaatst voor de bouw van strandpaviljoen Het Strand. De palen zijn twaalf meter lang en werden acht tot tien meter in het zand geheid. Door de afslag van het afgelopen stormseizoen komt het paviljoen helemaal op het strand te staan en kan het zijn dat het water er straks onderdoor loopt. Het pad loopt er straks achter langs. Mede door de strandafslag moet dit meer lengte krijgen om het niet te steil te laten lopen. Het Strand, van Franc en Bianca Schraag, opent 24 maart de deuren als jaarrond paviljoen. foo,B<masM*,g, Aryan Boshuis, oud-Texelaar en enthousiast fotograaf, streek zater dag neer langs het voetbalveld van Petten, zijn huidige woonplaats, waar de plaatselijke junioren C1 speelden tegen die van SVO C1, uit zijn vorige woonplaats. Eén van de vele foto's die hij er maakte, van een hectische situatie voor het Oosterender doel, staat hierbij afge drukt. Het duel eindigde in een overwinning (2-4) voor SVO. Mechanisatiebedrijf Kraakman Reyneveld uit Noord-Holland heeft in het gebouw van voor heen Bonne Mechanisatie in Eierland een vestiging geopend. De dienstverlening voor tuin- en parkmachines, reinigingsappa- ratuur en VCA-machinekeurin- gen wordt op dezelfde wijze wordt voortgezet en uitgebreid met verkoop en service van John Deere tractoren en machines. Kraakman Reyneveld beschikt over vestigingen in Koudekerk, Wierin- gerwerf, Zijpe, Castricum, Zuid- oostbeemster en Wognum. Het bedrijf is vooral bekend als één van de acht landelijke dealers van John Deere. Deze trekkerfabrikant levert naast tractoren van groot naar klein ook grasmaaiers, landbouwspui- ten, persen, maaidorsers en andere landbouwmachines. Kraakman Reyneveld verkoopt ook machines van andere merken alsmede tuin-, park- en andere machines, die ook worden gerepareerd en onderhou den. 'Verkoop, reparatie en onderhoud van onze machines kunnen beter vanuit een eigen vestiging op het eiland gebeuren', verklaart ver koopleider Frans Dekker waarom Kraakman Reyneveld de gebou wen en medewerkers van het mechanisatiebedrijf per 1 maart heeft overgenomen. Daarbij wordt verkoop, reparatie en onderhoud van machines voor tuin-, park-, aannemerij en andere sectoren voortgezet. In de werkplaats ver andert er niet veel, des te meer aan de voorzijde. De showroom wordt omgebouwd tot ontvangstbalie, magazijn en kantoor en er komt een aparte afdeling voor gereed schappen en accessoires. Er blijft voldoende ruimte over om machi nes te showen en er komen enkele demonstratietrekkers. De werkplaats staat onder leiding van Jan Roeper, die net zoals mon teurs Alex Bakker en Koop van der Vlugt in vaste dienst zijn. De admi nistratie is in handen van Anja van Uhm. VRIJDAG 9 MAART 2012 Dienstwoning aan Schorrenweg De procedure die nodig is voor een tweede dienstwoning en vergroting van het agrarisch bouwperceel Schorrenweg 16 van Van der Star is een belang rijke stap verder. Het college heeft het ontwerpbe sluit vastgesteld en de bouwver gunning wordt afgegeven. De aan vrager heeft de gemeente ervan weten te overtuigen dat een en ander van groot belang is voor de toekomstige ontwikkeling van het bedrijf. Tijdens de voorafgaande bezwarentermijn kwam één ziens wijze binnen. De afzender trok deze in nadat partijen via mediation (pro fessionele bemiddeling zonder inschakeling van de rechter) tot een vergelijk waren gekomen. Tuinen van Texel Texelaars, Politiek Bestuur, Provin cie, Natuurmonumenten, Staats bosbeheer en andere belangenor ganisaties let op de ontwikkeling van de 'Tuin van Texel'Nn reactie op het bericht in de Texelse Courant van 06 maart 2012 betreffende de z.g. 'Tuin van Texel plannen' moet mij als frequent Texel-bezoeker, het volgende van het hart: Tot mijn verbijstering heb ik afgelopen jaar waargenomen hoe de prachtige camping in de duinen bij Den Hoorn is verworden tot een huisjes park dat beneden alle peil is. De plaat sing van heel veel plastic stacara vans c.q. zomerhuisjes heeft de hele camping 'verkracht'. Er is bijna niets over van de rustieke plekjes van daarvoor. En jongstleden zomer bleek dat de echte kampeerders de slechtere plekken toebedeeld heb ben gekregen; dicht op elkaar en weinig privacy. Een ontwikkeling om naar van te worden. In mijn verbeelding is deze ontwikkeling de inzet om de camping,in de toe komst te 'verbouwen' tot een huis jes park, en dan ook nog van het aller goedkoopste soort. Ik dacht dat men geen bungalowpark ont wikkeling in de omgeving van Den Hoorn wilde? En dan ook nog de 'Tuin van Texel' tegen de camping aangeplakt met yurts, groundlodges en wellnes met het verhaal dat het oude landschap 'in oude ere' wordt hersteld! De groundlodges; is dat 10 jaar gele den ook al niet eens geprobeerd? Op de camping heb ik de yurts mogen aanschouwen. Met lekker een barretje erbij! Ik geloof niets van die oude eer. Het is gewoon een commercieel verhaal. Daarom zijn de tekeningen ook zo mistig gehouden. Er zouden op die plek mooie duin- tjes en een natuurlijke omgeving kunnen worden ontwikkeld, zoals tegenover het beoogde terrein aan de Mokweg ook is gebeurd. Als het tenminste klopt dat het landje voor de agrarische sector toch niet meer interessant is. Voor de infrastructuur zou deze ontwikkeling overigens ook een ramp zijn. De Mokweg wordt momenteel zodanig belast (door de ontwikkeling Zouteland en alle nieuw ontwikkelde afritten van de camping) dat de weg te smal blijkt en daardoor het verkeer niet kan verwerken. Parkeergelegenheid kan er ook niet gerealiseerd worden zonder de natuur geweld aan te doen! Zit idyllisch Den Hoorn op dit perspectief te wachten? Annalida Kroon, Amsterdam. Eerste presentatie met bruinvissen Tijdens de staking van leer krachten die dinsdag werd gehouden, brachten 266 kinde ren een bezoek aan Ecomare. Daar waren ze getuige van de eerste bruinvispresentatie. In verband met de staking mochten kinderen en hun begeleiders voor slechts €1, - naar Ecomare, een actie waarvan 436 mensen gebruik maakten. De bruinvissen waren de grootste trekpleister. Zowel voor de dieren als voor hun verzorgers is de eerste gewenningsperiode voorbij. Nu wordt gewerkt aan een bruinvis presentatie, waarbij de dieren gevoerd worden en de dierverzor- ger uitleg geeft.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5