TEXELSE 7 COURANT Kritische noot tijdens Horecanachtfeest Kroonprins bij fusie van NIOZ en CEME Piet Kikkert en Meijert Laan winnen voor de eerste keer Zwerfkatten naar Den Helder 'Bruce Springsteen' uit Wales ij ensemblefestival VRIJDAG 9 MAART 2012 een toespraak ging. Er waren ook tapwedstrijden waarbij het bier rijkelijk vloeide. Burgemeester Giskes kwam langs en sprak de horeca toe. Ze was Kroonprins Willem-Alexander vestiging op Texel doet daarnaast positief maar kritisch en benadruk- woont woensdag 4 april in Yer- ook onderzoek op het gebied van te dat Texel landelijk gezien zeer seke de viering bij van het de fysica, chemie en geologie van slecht scoort op het gebied van samengaan van het Centrum zee en oceaan. 'Daarom vullen alcohol en drugs. Een barman uit voor Estuariene en Mariene Eco- beide instituten elkaar goed aan, de zaal merkte droogjes op dat ze logie (CEME) in Yerseke en het zodat er nu één instituut in Neder- veld b juist heel goed scoorden, wat voor Koninklijk Nederlands Instituut land is die fundamenteel marien gelach in de zaal zorgde. De bur- voor Zeeonderzoek (NIOZ) op gemeester moest hier ook om Texel. Deze twee onderzoeksin- lachen, maar ging er ook direct stituten zijn op 1 januari officieel Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 13 maart Veld A 19.00 Interieurbouw-NIOZ 2 AH 19.45 Mantje-AH Interieurbouw 20.30 Pepermolen-NIOZ 1 Paal 28/Krim 21.15 Paal 28/Krim-Vlinderwinkel Cocky's 22.00 Cocky s-Randstad Vlinderwinkel serieus op in. 'We kunnen er wel lacherig over doen, maar het is wel een probleem, waarbij we jullie ook nodig hebben om het op te lossen. samengegaan onder de naam NIOZ. De fusie heeft tot doel de krachten Ga bijvoorbeeld eens met z'n allen van de twee belangrijkste Neder- onderzoek doet', stelt NlOZ-direc- teur Henk Brinkhuis. Het NIOZ op Texel en CEME in Yerseke werkten al jarenlang nauw samen. Deze samenwerking heeft Velde nu dus geleid tot het volledig samengaan binnen één instituut. 19.00 Tevoko (j)-Moorman 19.45 Imares-PFB 20.30 Falcon-Wessels 21.15 IBS-Rabobank 22.00 RAB-Alektraon Falcon Rabo Wessels nadenken over wat je kunt organi seren voor de jongeren die nog landse instellingen op het gebied van fundamenteel kust- en zeeon- Lang bleef de locatie geheim. Maar op de valreep werd woens dagavond om acht uur bekend dat de tweede editie van het Horecanachtfeest gehouden werd in Klif 12 in Den Hoorn. Burgemeester Giskes was er ook en had een kritische bood schap. De avond stond in het teken van het uitwisselen van kennis met col- over de mogelijkheden op Texel', wad de redenering. Start to Run Negenentwintig beginnende atleten hebben zich ingeschreven voor de hardloopcursus Start tot Run, die Horecanachtfeest een prachtig ini- gingen verandert voorlopig niet. De zaterdag om 9.30 uur van start gaat 19.00 Timmer's-Bar S 19.45 Expotise-Klif 23 20.30 Rog-Kees de Waal 21.15 Salique-Otto's 22.00 SVC-Krim geen alcohol mogen hebben en derzoek te bundelen en de strate- toch bij elkaar willen komen. Geef gische positie van Nederland op toeristen ook beter voorlichten zelf het goede voorbeeld.'De bur- dit terrein te versterken. De aard Expotlse Bar S Klif 23 Kees de Waal Otto's n Albert (tel. gemeester benadrukte dat ze het van het onderzoek van beide vesti- tiatief vind en had nog een advies nieuwe NlOZ-vestiging in Yerseke Er was ook volop gezelligheid. Zo voor de aanwezigen. 'Heb her- (het voormalige CEME) bestudeert was er een quiz. Eén vraag luidde: nieuwd contact op andere plekken wereld rond te kunnen, wanneer je ze tegen elkaar legt?' Het ant woordt bleek juist. De finalevraag Arnold tussen een stagiaire van De Krim De avond werd gepresenteerd door ook op de oceanen en de diepzee. Kets' Kaercher en Eize het leven in de kustzee en in estu aria. Het NIOZ op Texel richt zich met haar onderzoek niet alleen op Waddenzee en Noordzee, maar van De Waal mee te doen en dan - teamverband - 10 kilometer willen bij bospaviljoen 't Turfveld in de Den nen. Dat er perspectief voor hen is, bewijzen vijftien deelnemers aan de cursus van vorig najaar, die van plan Wessels Ontwerpt! -i zijn zaterdag aan de Halve Marathon lega's van andere horeca (natte en en een medewerker van Talk of the droge). Op deze manier hoopt de organisatie dat de dienstverlening Town in De Koog was 'hoeveel feest. De bezoekers genoten zicht- Hoogmoedt. Het Horecanachtfeest namelijk ecologisch onderzoek; de werd afgesloten met een groot De vestiging in Yerseke doet voor- lopen. Ze hopen binnen 1 uur en 10 minuten binnen te zijn. Uitslagen: Bouwcenter RAB -Ecotiem 0-3; NIOZ 1 - Jumbo 2-1; Warmmop -Randstad 0-3; Cocky's Kapsalon -Vlinderwinkel 0-3; De Pepermolen -Texelse Autocentrale 0-3; De Kapper -Slagerij Moorman en de Boer 0-3; PFB -Mantje 0-3; Albert Heijn -NIOZ 2 0-3; is 3-0; Alektraon Bliksemwerken -Falcon 3-0; Otto's Twee- wielershop -SVC 1-2; Kapsalon Salique - Tevoko Jeugd 1-2; Klif 23 -Timmer's Bak kerij 1-2; Kees de Waal, huis en tuin -Vakantieburo Kobeko 2 2-1; Eetcafé De Rog -Expotise 1-2. schapen leven er op Texel?' Het nog beter wordt. 'Wanneer je meer meisje zette in op 750, waardoor weet over je collega's, kun je de de dinerbon aan haar neus voorbij seren. baar. De organisatie wil het evene ment volgend jaar opnieuw organi- Kledingmarkt In De Schakel aan de Binnenburg in Den Burg wordt vrijdag 20 en zaterdag 21 april de jaarlijkse Golfer Kersten blijft winnen In de eerste wedstrijd om de Columnwedstrijd kledingmarkt ten bate van Roe- maandbeker van dit jaar toonde toon de negentiende ronde van de competitie van Klaverjas- club Den Burg gewonnen. Zij haalden met afstand de hoog ste score. Fenny en Rob Cas- pers blijven aan de leiding in het klassement. Laan en Kikkert spelen dit jaar voor het derde seizoen mee en wisten zij voor het eerst beslag te Nog tot woensdag 14 maart kunnen columns worden inge zonden voor de wedstrijd die de het in één van de vier rondes mis bibliotheek houdt in het kader gaat, maar minder dan 1000 pun- van de Boekenweek, ten komt niet al te vaak voor. Toch stegen Theo en Gerard Wit- De Boekenweek, die van 14 tot en golfer Antoine Kersten de vorm van vorig jaar te hebben vastge houden. Kersten won in de eerste categorie won Martin Land met 37 stableford- punten. Zijn trainingsarbeid begint vruchten af te werpen. Gerri Bolier eindigde met 36 stablefordpunten als tweede, derde werd Jan van Andel, die 32 stablefordpunten behaalde. In de derde categorie won Jos Bosma met 37 stableford punten. Dirk Hoogendijk werd met 31 punten tweede, gevolgd door Marcel Wernand, die ook 31 stable- te naar de elfde plaats in het klas sement. Het rondegemiddelde was met 6261 punten niet opzienbarend. Het aantal marsen was met 24 zelfs laag. Met nog twee weken en één spel te gaan, gaat de strijd in de top met 24 maart wordt gehouden, heeft als thema 'Vriendschap en met 34 stablefordpunten. Tweede fordpunten behaalde. De longest werd Lise van Zuilekom, die het- drives werden gespeeld door Har zelfde aantal punten behaalde. Abe riet Bödicker en Mike van der Haas, leggen op de eerste plaats. Na nog tussen twee koppels. Fenny een solide opening volgde een daverend slotakkoord, waarbij in en Rob Caspers hebben de beste papieren, maar Eric Jan Geus en de laatste ronde ruim 4000 pun- John Vlaming zijn met 1804 pun- vanaf 20.00 voorgelezen in de tact worden opgenomen met Nannie ten werden binnengehaald. De ten achterstand nog niet kans- bibliotheek aan de Drijverstraat teller stopte bij 7598. Daarmee loos. Jan Zaal en Hans Westdorp Den Burg. Aansluitend volgt de deden zij de rode lantaarn over staan derde met een onoverbrug- bare achterstand van meer dan toegankelijk. 4000 punten. Ook in de tweede periode leiden Caspers en Caspers. Tweede menië en Moldavië gehouden. De markt is bedoeld voor nog bruik bare kleding, die dinsdag 10 april van 9.00 tot 13.00 uur en woensdag 18 april van 10.00 tot 17.00 uur kan worden ingeleverd. De verkoop vindt plaats op vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 10.00 en 15.00 uur. Tijdens de verkoop wordt andere ongemakken'. Columns er koffie en thee geschonken en van maximaal 450 woorden die op wordt er een verloting gehouden, dit thema aansluiten, kunnen wor- Vrijwilligers van Hulp Oost Europa den gestuurd naar m.witte@kopgro vertellen over hun werk en laten epbibliotheken.nl en dingen mee foto's zien. Kleding die niet verkocht naar een boekenbon en publicatie wordt, zal naar Moldavië worden in de Texelse Courant. Schrijvers gebracht. Daar is ook nog behoefte hoeven geen lid te zijn van de bibli- aan linnen- en beddengoed en otheek om mee te doen. De columns worden op 21 maart spullen een probleem zijn, kan con- Schuthok in Den Helder worden wachten op een verwilderde kat en Keijser werd derde met 32 stablef ordpunten. In de tweede categorie de neary's door Els Postma en Jos Bosma. Als het niet lukt de eigenaars 1 vinden van zwerfdieren zoals (verwilderde) katten zullen ze na verwilderde katten naar het Dieren- pension aan de Slufterweg gingen voordat ze naar een asiel op het s opvang in het dierenpen- vasteland werden gebracht. Dat speelgoed. Mocht het brengen van sion aan de Slufterweg naar Het werkte niet, want niemand zit te aan de concurrentie en stegen van de achttiende naar de zes tiende plaats in het klassement. Op eerbiedige afstand pakten Gerda en Freek Veeger de tweede staan Gerda en Freek Veeger met de Haas, tel. 312298, of Rensche Rienstra, tel. 313878. Ook mensen prijsuitreiking. Deze avond is gratis die iets willen bakken voor bij de kof fie, kunnen zich bij hen melden. Erepenning voor Het Gouden Boltje de kosten rezen de pan uit. Bij de nieuwe aanpak gaan alle zwerfdie ren die tijdens de eerste opvang op Texel niet thuisgebracht kunnen worden, naar Het Schuthok in Den Vooral zwerfkatten zijn een pro- Helder. Ze worden dus niet meer bleem. Ze zijn hinderlijk voor men- teruggezet. Voor een deel gaat het overgebracht. De gemeente heeft daarover afspraken gemaakt met het Helderse die renasiel. plaats. Zij haalden 6989 punten en zijn daarmee nog volop in de race voor de titel van de tweede periode. In het klassement stegen zij naar de vierde plaats. Derde werden John Vlaming en Eric Jan Geus met 6917 punten. Zij verkleinden daarmee hun ach terstand, maar blijven op de tweede plaats. Tiny Zwaneveld en Piet Moree werden vierde met 6727 punten. Zij stegen naar de dertiende plaats in het klasse ment. ruim 900 punten achterstand. Ook Jan Zaal en Hans Westdorp kunnen met ruim 1500 punten Henny van Heerwaarden en Hans van Zeijlen van wandel sportvereniging Het Golden Bol- zich troost om de wandelsport op Texel te promoten. De penning ook om katten die gevangen wor den in het Nationaal Park voor zover die niet teveel verwilderd zijn. Naast genoemde maatregelen is met Die- verschil nog wel een gooi doen tje werden door de Noord-Hol- naar de periodetitel. Krokusrit landse Wandelsport Bond (NHWB) onderscheiden voor hun verdienste voor de wandel sport. De vereniging zelf kreeg de J.P. Lubbers-penning. MAB Club Texel houdt zaterdag 10 maart de traditionele Krokusrit, een zogenoemde oriëntatierit, voor wie het leuk vindt om tijdens het auto- den Propagandawandeltocht, die toonde zich naast verrast ook ver heugd. Van Heerwaarden en Van Zeijlen kregen respectievelijk de gouden en zilveren speld van verdienste. Tot nu toe kende de NHWB alleen De onderscheidingen werden uit- de zilveren speld, maar omdat Van sen en vormen in de natuur een bedreiging voor vogels en andere (beschermde) diersoorten zoals de Noordse woelmuis. Toch werden wordt maar aan zeer weinig vereni- katten waarbij geen eigenaar was te renbescherming, Staatsbosbeheer gingen uitgereikt en het bestuur vinden tot dusver (gecastreerd) op en andere instanties die te maken de vindplaats teruggezet. Verwil derde katten uit het Nationaal Park werden door Staatsbosbeheer hebben met het Nationaal Park afgesproken om eigenaars van die ren op hun verantwoordelijkheid te gevangen en afgemaakt. Daartegen wijzen. Ze moeten hun beesten niet kwam de Dierenbescherming opstand wat ertoe leidde dat ook laten zwerven en herkenbaar maken met een halsband of chip. gereikt door de voorzitter van de Heerwaarden die al een keer had NHWB tijdens de zondag gehou- gekregen, werd voor de gelegen- Theo Witte pakte met invalster rijden te puzzelen. Inschrijven kan door de bond - die dit jaar 75 jaar Truus Witte de vijfde plaats met 6452 punten. Het gelegenheids duo leek op weg naar een hoge score, maar in het laatste spel ging het nog helemaal mis en bleef de score steken onder de 1000 punten. Het is een bekend fenomeen bij het klaverjassen dat vanaf 19.30 uur bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. De start is om 20.00 uur, het terrein van de MAB in Eierland fungeert als finishplaats. De route is uitgezet door Pieter en Marjan van der vis. Deelname kost €7,- per auto. heid een nieuwe onderscheiding in het leven geroepen. bestaat - was uitgeroepen tot jubi- De propagandatocht verliep met leumtocht. Het Gouden Boltje 149 deelnemers, die verschillende kreeg de J.P. Lubberspenning voor afstanden rondom De Waal liepen, de inspanningen die de vereniging zeer succesvol. Verkeershinder halve marathon In overleg met gemeente en politie zijn zaterdag 19 maart, tijdens de Halve Marathon van De Waal Bomendiek, Hogereind Deelname aan de Halve Marathon van De Waal staat open voor wed strijdatleten, recreanten en trim mers. De afstanden die worden Martyn Joseph: 'overweldigend charisma'. en Vermaningspad afgesloten gelopen zijn 21,1, 10,6 en 4,8 kilo voor verkeer. meter. Voor de jeugd tot en met 15 jaar wordt in samenwerking met Ook kan niet langs de Sommeltjes- Sportservice Texel een kidsrun weg worden geparkeerd, omdat dit gehouden over 1200 meter. Deel- hinderlijke en gevaarlijke situaties name aan de kidsrun is gratis, oplevert. Deelnemers uit Den Burg aanmelden kan via www.sportser- en omgeving wordt aangeraden vicetexel.nl. per fiets naar De Waal te komen. Alle informatie over de wedstrijd is Degenen die toch met de auto te vinden via www.halvemarathon- komen, kunnen het beste parkeren dewaaltexel.nl. Inschrijven kan op de verlengde Langwaal (het alleen vandaag nog via de website, weggetje dat tegenover De Wiele- en zaterdag 10 maart vanaf 11.45 waal in de richting van de Laag- uur in dorpshuis De Wielewaal. Het waalderweg loopt) of bij de boe- startschot klinkt om 13.00 uur. Een rencamping van de familie De Haas van de deelnemers aan de 10.6 km Hij maakt muziek in de stijl van Billy Bragg en Luka Bloom en wordt ook wel 'de Welsh Bruce onmenselijkheid en onwenselijkhe den in het leven. Het optreden in De Hollebol is het tweede in een serie Springsteen' genoemd. Donder- van singer-songwriters. Het eerste, dag 15 maart verzorgt zanger van de Amerikaan Greg Trooper, Martyn Joseph een optreden in verdiende nog wat meer bezoekers, grand café De Hollebol in Den Burg. Joseph deelde het podium met grootheden als Chris De Burgh, Art Garfunkel, Celine Dion, Janis lan, Joan Armatrading, Jools Holland en het ook op Texel bekende Show of maar iedereen die er was verliet laaiend enthousiast de zaal. De organisatie voorspelt dat dit met Joseph opnieuw gaat gebeuren. 'Hoewel minder bekend dan Troo per worden zijn optredens gecom penseerd met een overweldigend charisma en teksten die het publiek aan de Oosterenderweg, net na de is Hennie Huisman, wethouder van Hands. Zijn optredens worden door bij de strot grijpen. Meer dan een rotonde. Deelnemers van de over- sportzaken. zijn fans wel omschreven als 'de gitaar en een scherpe tong heeft hij niet nodig om de toeschouwers In de voorspeelruimte en de dans zaal van Artex werden woensdag en donderdag de voorrondes gehouden van het tweejaarlijks ensemblefestival. Onder het oog van een deskundige jury lieten kant kunnen gebruik maken van de Naast de loterij op startnummer beste muzikale ervaring in hun speciale bus die om 12.00 uur wordt een grote verloting gehou- leven'. In eigen land en in Canada voor zich te winnen. Martyn Joseph muzikanten, zangers en dansers vanaf de veerhaven vertrekt (aan- den met een fiets als hoofdprijs. De sluitend op de boot van 11.30 uur verkoop van loten is inmiddels van uit Den Helder). Deze bus rijdt start gegaan en sluit op 10 maart, rechtstreeks naar De Waal en na De trekking vindt plaats aanslui- zich van hun beste kant zien om een plaats te veroveren in de finale die op 30 maart wordt gehouden in Klif 12. en de VS heeft hij een stevige repu tatie heeft opgebouwd. In Engeland stond hij met zijn platen vijf keer i de top vijftig. Josephs muziek gaat ras.' Het optreden begint om 20.30 uur. Kaartjes kosten €10,- en zijn te afloop van de wedstrijd weer terug tend aan de prijsuitreiking in dorps- over schoonheid en liefde, maar verkrijgen bij De Hollebol, tel. naar de boot van 16.00 uur. huis De Wielewaal. ook over onrechtvaardigheid, 313161 of donderdag aan de zaal.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7