Verhaal over liefde in een tijd vol haat' Vakkundige uitvoering van 'Lied van Nubië' G-voetballers lijden nipte nederlaag Lopers treffen het met het weer ZDH zonder moeite langs timide Sint Boys DINSDAG 13 MAART 2012TEXELSE W COURANT Zang, dans, mooie kleding en goed spel. Jongeren van De Cocksdorp pakken zaterdag en zondag uit met de uitvoering van de musical Lied van Nubië in het Eierlandsche Huis. De verwachtingen zijn hoog na de vorige musicals Gebroken Hart en Het Kretaans Mysterie, maar ze worden waargemaakt. De 39 jon geren, 10 tot 28 jaar oud, zetten een vakkundige uitvoering neer. Het stuk kent vaart, de zang, dans en spel wisselen elkaar snel af en de uitvoering wordt omgeven met professioneel licht en geluid wat de voorstelling alleen maar ten goede komt. De musical wordt aan het begin toepasselijk ingeleid met de woor den dat Lied van Nubië 'een ver haal over liefde in een tijd vol haat' was. Het Egyptische leger heeft net huisgehouden in het land Nubie en de Nubische prinses Aida (Tha- mara Kingma) komt als slavin in Egypte terecht waar aanvankelijk niemand weet dat zij een prinses is. Zij raakt verliefd op Radames (Kevin Knol) die als opperbevel hebber van het leger verantwoor delijk is voor de oorlog in Nubie. Radames is voorbestemd te trou wen met prinses Amneris (Demi Knook), maar na het ontmoeten van Aida staat hij niet meer te trap pelen om zijn weg op een door anderen uitgestippeld pad verder te blijven volgen. De eerste ontmoeting tussen Aida en Radames is tekenend voor de rest van uitvoering. Kingma zet Aida neer als een zelfbewuste en edele vrouw die voor zichzelf opkomt bij Radames zonder te weten wie hij is. Radames hoort een heerszuchtend man te zijn die geen tegenspraak duldt, maar Aida raakt bij hem een gevoelig snaar, waardoor Radames zich tegenover haar zacht opstelt. Het is het begin van een band die Kingma en Knol in de loop van het verhaal geloof waardig verder tot ontwikkeling laten komen. Demi Knook heeft als prinses Amneris eveneens een dragende rol en ze toont dat ze dat aankan. Ze zet Amneris aanvankelijk neer als een prinses die alleen aan zich zelf denkt en een zorgeloos bestaan leidt. Maar Amneris heeft ook don dersgoed in de gaten dat ze Rada mes, die ze als een zekerheid beschouwt, aan het verliezen is en dat laat Knook goed naar voren komen. Op zanggebied heeft zij nog wat terrein te winnen als ze hard zingt, maar zacht klinkt ze erg goed en Knook toont het vermo gen met haar spel de aandacht van de zaal aan zich te binden. Dat talent hebben Knol en Kingma eveneens. De laatste speelt met stijl en heeft een prachtige stem. Knol, vorig jaar ook een van de hoofdrolspelers, toont zich weder om een kracht om bij grote pro ducties op te bouwen. Op zondag middag laat hij zijn vermogen zien zich tijdens het spelen niet van de wijs te laten brengen. Wanneer onverwacht een microfoon op het podium omvalt, zet hij de boel overeind, terwijl hij doorzingt alsof er niets aan de hand is. Het levert een extra applaus op. Souwie Wessels (vader van Rada mes), Jorrit van Uhm (farao en vader van Amneris), Tom Woesten- burg (vader van Aida) en Maike van Uhm en Floor Pop (beiden een Nubische helpster van Aida) laten zich spelend eveneens van hun goede kant zien. De vaders van Aida en Radames zijn beiden niet gecharmeerd van de liefde die hun kinderen voor elkaar voelen, maar die blijkt sterker te zijn dan ieder een denkt. Radames toont zijn ware liefde voor Aida wanneer hij haar gevangen genomen vader laat ontsnappen. Hij verliest daarmee alles wat hij heeft opgebouwd, maar hij kan er niet onder lijden Radames en Aida worden veroor deeld afzonderlijk van elkaar te sterven, maar op dat front laat Knook Amneris naar voren komen als een vrouw die weliswaar haar eigen liefde heeft verloren, maar de liefde tussen Radames en Aida toch weet te zien als een teken van hoop in een tijd van oorlog. De terdoodveroordeling maakt ze niet ongedaan, maar Aida en Radames mogen wel samen sterven. Lied van Nubie kende de nodige mensen op de achtergrond. Anja van Uhm was souffleuse, Martha Laan, Carole van Klinken, Christa van Rijsewijk, Anja Zasonska en Dyantha van Vught zorgden voor de tientallen kledingstukken, Anne- lies van der Ploeg, Auke Laan, Leon Laan, Merel van Klinken, Monique van Vliet en Rene Pop hielpen mee en Robin van Sam- beek, Rikus Kloosterhuis, Ronald van Bommel en Wesley van Bom mel zorgden voor licht en geluid. De regie was in handen van Ivonne Boom en Wilma Laan. Het publiek was lovend, na afloop klonk meer malen de bewondering dat De Cocksdorp het talent in huis heeft om een dergelijke musical op te voeren. Tekst Jeroen van Hattum Foto's Rene Pop Tom Woestenburg spreekt als farao zijn dochter Amneris (Demi Knook) en Radames (Kevin Knol) toe, terwijl op de achtergrond de vader van Radames (Souwie Wessels) meeluistert. Radames en Aida hebben hun liefde voor elkaar toegegeven, al ondervinden beiden de nodige weerstand. Voor de musical werden tientallen pakken in elkaar gezet. De G-voetballers van Texel'94 zijn er zaterdag op eigen veld niet in geslaagd de punten bin nen te halen. Na een duel met wisselende kansen werd het 2-3 voor WSV'30 uit Wormer. Zonder Mark Stolwijk, Eric Jonker en Jeffrey Stendert beleefde het G-team een moeizame start. Al binnen een paar minuten kogelde de behendige nummer 10 van de tegenstander de bal langs keeper Peter Breuer in het doel. De Texe laars herstelden zich echter knap en dat resulteerde na een goed voorzet van Robin Beekman in een mooie treffer van Kevin Wei- dam. Even daarvoor was Paul Bakker al dicht bij de gelijkmaker geweest, Onder uitstekende omstandig heden werd zaterdagmiddag de Halve Marathon van De Waal gelopen. De lopers hadden geen beter weer kunnen treffen. Want hoewel er een straffe wind stond, hadden ze die op het lange rechte stuk over De Staart, in de rug. Het aantal deelnemers was aan de hoge kant, er deden 227 lopers mee wat een record was. Enkele vaste deelnemers lieten het afwe ten in verband met de Hel van maar diens schot werd van de lijn gehaald. Halverwege de eerste helft profi teerde WSV'30 van een fout in de Texelse verdediging en even later werd het zelfs 1-3. In een poging de bal weg te schieten, raakte keeper Breuer een tegenstander, waarna het speeltuig zomaar in het doel rolde. Peter Tuitman viel op met enkele kansrijke schoten. Eén keer raakte hij zelfs de paal, maar doelpunten vielen er niet. Na een korte rust deed Texel'94 er in de tweede helft alles aan om met een doelpunt de spanning terug te brengen. Dat lukte uitein delijk vlak nadat de flink doorwis- selende coach Klaas van den Berg zijn sterkste spelers in het veld had gebracht. Ricardo Blom Noord-Holland - van Den Helder naar Schagen- die voor zondag op het programma stond. De wed strijd, over verschillende afstanden en zowel voor hardlopers als voor wandelaars, werd voorafgegaan door een kidsrun over 1250 meter. Deze werd gewonnen door Mart Kikkert in 4.52 minuten. De halve marathon zelf werd het snelst afge legd door Jan Kerkman uit Biele feld, die 1.15.48 uur nodig had voor de 21,1 km. De tweede plaats was voor Robert Bakker, die in 1.19.48 tevens snelste Texelaar scoorde na een combinatie met Kevin Weldam. In de slotfase kre gen de Texelaars enkele goede kansen op de gelijkmaker. Pogin gen van Jan Frans Haveman en Peter Tuitman hadden echter geen succes. Ook WSV'30 was een paar keer dicht bij een treffer, maar Breuer hield zijn doel verder schoon. Komende zaterdag is Texel'94 vrij, de week erop speelt de ploeg een uitwedstrijd tegen HOSV. was. Snelste dame was Esther Hakvoort uit Zaandam, die in 1.43.30 over de streep kwam. Patrick Witte uit Den Burg was de snelste recreant en liep de vijf kilo meter in 20.03 minuten. Naast de gebruikelijke verloting op startnum mer werd dit jaar ook een publiek- sloterij gehouden, waarbij een fiets werd verloot. De prijzen die vielen op de lotnummers 401,151 en 366 werden niet afgehaald. Mensen met een winnend lot kunnen zich melden bij de organisatie, tel. 313843. De Halve Marathon wordt ieder jaar gehouden op de tweede zaterdag in maart, volgend jaar op 9 maart. Uitslagen: 1250 m: LMart Kikkert 4.52; 2.Aron Zee man 4.57; 3.Stefan Boekei 5.08. 2500 m: I.Hessel Arensman 8.34; 2.Michiel Lohse 9.52; 3.Sil van Heerwaarden 10.06. 5000 m: I.Patrick Witte 20.03; 2.Axel Garritsen 21.13; 3.Timon van der Werf 21.23.10.600 m: 1 .Maarten Haegens 37.26; 2.Tim Kerk- mann 38.50; 3. Ruben Verkaart 39.36. Heren 40: I.Jan Zijm 42.01. 21.100 m: 1.Jan Kerkmann 1.15.48; 2.Robert Bakker 1.19.48; 3.Martin Baptist 1.26.52. Heren 40:1.Lutz Lohse 1.25.03. Heren 50:1 .Mar- tien Witte 1.29.19. ZDH heeft ook de achtste thuis wedstrijd van het seizoen gewon nen. Met ogenschijnlijk groot gemak wonnen de Hoornders zondag met 5-1 van Sint Boys. Ze bleven daardoor volop in de race voor het kampioenschap van de 5de klasse A. In Sint Maarten moest ZDH eerder dit seizoen diep gaan om het fysiek sterke en opportunistische spelen de Sint Boys te verslaan (2-3), maar op eigen veld ging het een stuk gemakkelijker. De Hoornders werden daarbij geholpen door de gasten, die zich erg timide opstel den. Binnen een kwartier opende ZDH de score. Rechtermiddenvel der Gijs de Graaf schoot verwoes tend hard op de paal, Pieter-Jan Eelman bracht de terugstuitende bal onder controle en schoot deze zo mogelijk nog harder in het dak van het doel. Niet veel later scoor de Eelman 2-0, ditmaal uit een vrije trap. Het schot leek niet onhoud baar, maar de bal werd onderweg door het muurtje spelers voor zijn neus van richting veranderd, waar door de keeper te laat was. In het vervolg kreeg ZDH vele kan sen om de score op te voeren. Zo schoot Jonas Leenhouts op aan geven van Jelmer Bomas voor langs en werd een schot van Rem- co Boogaard op de doellijn onschadelijk gemaakt. Vlak voor rust scoorde Hidde Struick na een voorzet van Bomas met het hoofd, maar de treffer werd afgekeurd wegens buitenspel. Aan de andere kant hoefde Daniël Bakker nauwe lijks in actie te komen. Wellicht wat nonchalant geworden door de voorsprong speelde ZDH na de thee een stuk slordiger, waardoor menig aanval in de kiem smoorde. Toch hoefde niemand er serieus aan te twijfelen dat de thuisploeg ging winnen, want ZDH bleef kansen krijgen, terwijl Sint Boys maar nauwelijks op de speel- helft van de Hoornders verscheen. Met nog ruim twintig minuten te gaan maakte Leenhouts aan alle onzekerheid een einde door een perfecte voorzet van Bomas, na een vlotte aanval over rechts, op waarde te schatten. In de slotfase scoorde ZDH nog twee keer. Leenhouts probeerde met een omhaal te scoren, maar de bal belandde op het hoofd van invaller Mike de Bruijn, die het speeltuig in de kruising kopte. Even later was De Bruijn na een passje van Bomas net iets eerder bij de bal dan de keeper: 5-0. Op de val reep profiteerde Sint Boys van concentratieverlies in de Hoornder verdediging: 5-1. Na afloop bleek dat het onderlinge duel tussen concurrenten Graftdijk en Geel Zwart'30 was gewonnen door de gasten (0-3). Daardoor delen ZDH en Geel Zwart'30 zeven ronden voor het einde de kop, zij het dat ZDH een veel beter doel saldo heeft. Graftdijk volgt op zes punten, maar heeft nog een duel extra te spelen. Dat geldt ook voor De Koog, dat op zeven punten op de vierde plaats staat. De bovenste twee promoveren rechtstreeks naar de 4de klasse. Komende zondag speelt ZDH thuis tegen hekkensluiter Kaagvogels. al 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 iobank 36.25.73.360 Voorafgaand aan het duel tegen Sint Boys presenteerde ZDH trots de nieuwe tassen, gesponsord door installatiebureau IBS/Oele/Schoo. Boven (vlnr): sponsor Menno Schuijl (sponsor), trainer Gerard Boogaard, Daan Wessels, Remco Boogaard, Jelmer Bomas, Gijs de Graaf, Peter Zijm, Marcel Boone, Daniël Bakker, Mike de Bruijn, elftalbegeleider Louis Bakker en grenrechter Ton Arnout. Onder, elftalbegeleider Jos Berbée, Pieter-Jan Eelman, Bas Bakker, Bart Boogaard, Guido Boogaard, Jonas Leenhouts, Hans Berbée, Hidde Struick en voorzitter Nico van Heerwaarden. (Foto Joop Ftommetsi

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 10