1EXBJVGBOV.NL TEXELSE 2 COURANT TESO Vol Skiltje geniet van playback Jip?ï Plezier bij playback Den Burg DINSDAG 13 MAART 2012 Texelse koren op festival Het Texels Vrouwenkoor en Vocaal ensemble a Capabel zijn zondag 25 maart te horen tij dens het Korenfestival in schouwburg De Kampanje in Den Helder. Aan de festival wordt - naast de twee genoemde koren - meege werkt door achttien koren uit Den Helder. De schouwburg staat daar mee van 12.00 tot 18.00 uur bol van de muziek. De koren brengen een afwisselend programma van barbershop, zeemansliederen, klassiek, musical en popmuziek. Het publiek wordt uitgedaagd om mee te zingen in drie sing-a-longs, die onder leiding staan van Paul Sanders en Vera Tol. Ook wordt er een workshop zingen gegeven dor Arwin Kluft. Deelname kost €5,-, aanmelden kan op de dag zelf. Het festival wordt om 12.00 uur geopend door wethouder Turn hout-van den Bosch, stadsdichter Jack Beneker en het Huisduiner koor. De toegang bedraagt €3,- katholieke kerk in Den Burg. Gemini op radio Ontroering bij Johannes Passion Een uitgebreid overzicht viteiten, workshops is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 13 maart: 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. 19.30 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van de raadscommis- 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Op de agenda staat een lezing van Mar- greet Berndsen. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 The Iron Lady; 20.30 This means Woensdag 14 maart: 15.00 uur. Nelie Vinke verzorgt in eetcafé De Kroonprins in Oosterend een workshop bloemschikken. Aan vang 15.00 uur. 18.30 uur. De Brijder verzorgt van 18.30 tot 20.30 uur een Instructie Verantwoord Alcoholgebruik voor vrijwilligers in sportkantines en dorpshuizen. Opgave: tel. 322815. 19.30 uur. Stichting Duurzaam Texel verzorgt in OSG De Hogeberg een Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Don. 15 rr Vrij. 16 rr Zat. 17 rr Zon. 18 rï Ma. 19 it eerder hoog water. Donderdag 15 maart laatste kwartier, zaterdag 17 maart doodtij. Zondag 18 maart zon op 6.48 uur, onder 18.51 uur. TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 1 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. voor iedereen toegankelijke avond rond de uitreiking van de onderne mersprijs. Aanvang 19.30 uur. 19.30 uur. IJsclub Oost houdt vanaf 19.30 uur jaarvergadering in de koek- en-zopiekeet aan het Jajawiepad (achter de Ankerstraat) in Oosterend Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Star Wars Episode 1 3D; 16.15 Achtstegroe- pers huilen niet; 20.00 The Help; 20.30 This means war. Donderdag 15 maart: 10.00 uur. In De Koploper, Prins Hen driklaan 2 in Den Helder begint om 10.00 uur een themabijeenkomst over kanker en het verminderen van spanning. Opgave: tel 0223-696429. 13.00 uur. Gasten en andere belang stellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwembad Molenkoog in Den Burg. Spelmateriaal is aanwe- 16.00 uur. In Cinema Texel begint om 16.00 uur een voorstelling van de film 'Leef!', gemaakt door zes Texel se scholieren. De opbrengst gaat naar Make a wish Nederland. 20.00 uur. Op uitnodiging van de dorpscommissie van Den Burg spreekt Frans Thissen in Stayokay over de toekomst van Den Burg en Texel. Aanvang 20.00 uur. 20.30 uur. In grand café De Hollebol in Den Burg begint om 20.30 uur een optreden van zanger Martyn Joseph, ook wel bekend als 'de Welsh Bruce Springsteen'. Entree €10,-. 20.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan vanaf 20.00 uur door een teles coop naar de sterren worden geke ken. Alleen bij helder weer. Informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Iron Lady; 20.30 Taped. Vrijdag 16 maart: 20.00 uur. Sterrenkundige professor Kees de Jager verzorgt in De Slinger (bij Ecomare) een lezing over neutri no's. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. De stichting Dorpscom missie Den Hoorn houdt jaarverga dering. Deze openbare vergadering wordt gehouden in dorpshuis De Waldhoorn en begint om 20.00 uur. 21.00 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt vanavond en morgen het festival Texelpop gehouden. Het eer ste optreden begint vanavond om 21.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 19.00 This means war; 21.30 The woman in black; 21.45 Taped. TESO zet vrijdag 16 maart van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten die dag in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur. Maan dag 19 maart kan de wachttijd 's ochtends op Texel oplopen tot een uur. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso.nl. Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan. Playbackshow Jaarvergadering in De Koog IJsclub Oost In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdagavond 14 april de playbackshow van De Koog gehou den. Er wordt in vier categorieën gestreden: onderbouw basisschool, bovenbouw basisschool, voortge zet onderwijs en volwassenen. Deelnemers kunnen zich tot en met woensdag 4 april opgeven bij Vero nica van Beek (tel. 06-28787820) of Esther Burgman (tel. 317109). IJsclub Oost houdt woensdag 14 maart vanaf 19.30 uur jaarvergade ring in de koek-en-zopiekeet aan het Jajawiepad (achter de Anker straat) in Oosterend. Er worden dit jaar geen bestuurs verkiezingen gehouden, maar mochten er belangstellenden zijn voor een bestuursfunctie, kunnen zij zich bij de vergadering melden. In haar programma Even bijpraten met... spreekt Wijkie van den Berg donderdag met wethouder Hennie Huisman over de toekomst van het Gemini Ziekenhuis. Even bijpraten met... is te beluisteren via Radio Texel, 106.1 FM en wordt uitgezon den van 19.00 tot 20.00 uur. Rommelmarkt In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt maandag 9 april (tweede paasdag) tussen 11.00 uur en 14.00 uur de jaarlijkse rommel markt gehouden. De organisatie is nog op zoek naar verkoopbare artikelen (liever geen grote meu bels). Deze kunnen gebracht wor den naar Hoeve Burst aan de Post weg (tel. 06-55860075). Het Texelse koor Amici Cantus kan terugkijken op een succes volle uitvoering van de Johannes Passion van Bach. Het concert in de katholieke kerk in Den Burg trok 350 bezoekers. Menig bezoeker raakte ontroerd door de glansrijke uitvoering van dit meesterwerk van Bach. Het was voor het eerst dat de Johannes Passion (niet te verwar ren met Mattheüs Passion)op Texel werd uitgevoerd. Het is een gecom pliceerd stuk, vol dramatiek dat veel zangtechniek en inlevingsver mogen vraagt om de emoties te vertolken. Gevoelens van bewon dering en liefde werden afgewis seld door strenge, dankbare en schijnheilige momenten. Amici Cantus had zich maandenlang ver diept in de indrukwekkende pas sie. Omdat Amici Cantus zelf een te kleine bezetting heeft voor zo'n groots en gecompliceerd werk, was het koor uitgebreid van 12 naar 28 zangers. Daardoor kreeg het stuk de kracht en expressie die nodig zijn. Het koor wist zich gesteund door het professionele barokorkest Eik en Linde en vakbe kwame solisten in de persoon van Han Warmelink (tenor), Joep van Geffen (bas), Ingrid Wage (sopraan), Saskia Kruysse (alt), Lior Leibovici (tenor) en Michiel Meijer (bas). De leiding was in vakbekwame han den van dirigent Ellen Verburgt. Om het kostbare concert financieel mogelijk te maken hadden 26 Texelse sponsors een bijdrage geleverd. 'Alles is boven verwach ting verlopen', vatte zangeres Lida Wels van het organiserende Amici Cantus na afloop samen. 'Het is een prachtige uitvoering gewor den.' Een bomvol dorpshuis 't Skiltje van de bovenbouw van de basis- Reumafonds Het Reumafonds gaat deze week langs de deur om te collecteren voor de bestrijding van reuma en artrose. in Oudeschild beleefde zater dagavond de jaarlijkse playback show. Maar liefst 33 optredens kwamen op het podium voorbij, waarvan 17 school. De jury had er een kluif aan een oordeel te vellen, omdat de optredens van hoge kwaliteit waren. Uiteindelijk ging bij de onderbouw de eerste prijs naar Mikki Hemelrijk Eelman en Cheryl Koning. Het duo Conny van Beek en Yvonne Smit won bij de volwassenen. De presentatie was in handen van Ronald Biesboer. Larissa Vink en Romy de Vries verzorgden voor de pauze een live-optreden. Beide dames deden eerder mee aan de voorrondes van het Kinderen voor Kinderen Songfestival. Jaarvergadering Den Hoorn De stichting Dorpscommissie Den Hoorn houdt vrijdag 16 maart jaar vergadering. Deze openbare ver gadering wordt gehouden in dorps huis De Waldhoorn en begint om 20.00 uur. Jongeren Informatie Punt m Imme Zuidwind halen uit als Cat i Uitslagen: Onderbouw: 1. Keet - Superkeet, Mikki Hemelrijk; 2. Kinderen voor Kinderen - Een been op de stoep, Marlou Schagen; 3. Jessy J - Price Tag, Meike Pol. Boven bouw: 1. Wondergiris - No but you, Femke Kalf, Elisa Polderman, Danielle Blom, Len te van der Vis en Caleta Kager; 2. Miley Cyrus en Emilly Osment - Wherever I go, Floor Visser en Kim Huijsman; 3. Cher Lloyd - Swagger jagger, Kiara Wetsteen: Aanstormend talent: Rihanna - Who's that chick, Suze en Esther Witvliet en Femke Kalf: Orginaliteitsprijs: The Voice of Holland - One Thousand Voices, Sharon en Joyce Coevert, Floor en Lillian Visser en Nienke Witte: OSG-jeugd: 1. Linda, Roos en Jessica - Ademnood, Lynn Buijs- man, Natasja Eelman en Cheryl Koning; 2. Bryan Adams - Heaven, Glenn Visser, Wouter Kuip, Larissa Timmer en Morris Jade tijdens de playbackshow KoopmanVolwassenen: 1Bono en Mary Foto Caroline Eelman) j_ Blige - One love, Conny van Beek en en bij de bovenbouw naar Femke Yvonne Smit; 2. Liesbeth List en Ramses Tuinen 'Ben je op vakantie geweest?' 'Ja, kan je het zien?' 'Nee, dat niet, maar je ruikt zo muf!' Daar moest Annie aan denken bij het lezen van het volgende idee. Tja, daar zit je dan als ondernemer, met expansiedrift in Den Hoorn. Een uitspraak net als Van Speijk: 'Dan maar de lucht in', gaat niet meer. Dan krijg je te maken met het ZAS-complex (Zandvoort, Amerika, Scheveningen). En een gewoon gebouw neerzetten in de toekomst gaat ook al niet meer, wegens het ontberen van een goeddoortimmerd opleidingsbe leid in de bouw. Maar plots, tij dens het bekijken van de finale van 'Wie is de mol', was het idee geboren. We gaan de grond in! Wat is het plan? Er komt een ter rein met tien Yurts. Dat zijn tenten uit Mongolië. Maar die zie je niet in de natuurherstellende duinen. De auto's zie je ook niet, want die worden gecamoufleerd. Verder komen er twaalf ondergrondse lodges. Echt waar, ondergronds. 'Dat is iets voor jou', sprak man lief. 'Dan kan je alvast wennen. Aan het uitzicht. Op de wurmen. Als je later dood bent'. En als klap op de vuurpijl kunnen de gasten ontspannen in een tegel loos weinesscentrum. Nog nooit van gehoord: tegelloos. Dat is pas inspelen op het gegeven dat COLUMN er straks geen bouwvakker meer te vinden is op het eiland! Ziet u het gebeuren? Kom je kruipend uit de modder uit je 'earthlodge', ga je naar het tegelloze centrum voor een modderbad... Annie heeft de eerste ZZP-er al zien rij den met zijn busje: 'Tegelloos bedrijf: Voor al uw Luchtkaste len'. Eén april valt wel erg vroeg dit jaar, dacht ik, toen ik dit las. En dat parkje moet dan 'de Tui nen van Texel' gaan heten. Prach tig idee, maar ik tuin er mooi niet in. Kan dat nu niet beter, dacht ik? En warempel, Annie heeft een gouden tip! Maak gebruik van bestaande bouw. Degelijke pan den, jaren 40 bouwstijl. Vaak met fraai uitzicht op zee. Goed gefun deerd. Shockproof. Avontuurlijk. Een toeristische trekpleister pur sang. Waarom gaan we de bun kers niet in ere herstellen? Dat is nog eens een aparte manier om vakantie te vieren! In een bunker. En voor de Playboylezers creëren we een hunkerbunker. Succes verzekerd. En de reclamekosten kunnen laag blijven. Gewoon een bordje erboven: 'Zimmer Frei!' Annie@texelsecourant.nl Kalf, Elisa Polderman, Danielle Blom, Lente van der Vis en Caleta Kager. In de categorie OSG-jeugd wonnen Lynn Buijsman, Natasja Shaffy, Karin van Empel Aanstormend talent: Iris Kroes i - Skinny love, Imme Zuidewind ei Met de nodige inzet en plezier wordt Het Vliegerlied geplaybackt tijdens de playbackshow van Den Burg. (Foto Jeroen van Hattum) Den Burg heeft een geslaagde tweede editie van de playback show achter de rug. In De Holle- bol werden veertien optredens verzorgd, waarvan de meeste door kinderen. De zaal was redelijk goed gevuld met toeschouwers. In de onder bouw voor de basisschool ging de eerste plaats naar Hannah van Sambeek die Blijf je vanavond bij mij van Monique Smit deed. Floor van Putten en Claire Kolkman won nen in de klasse bovenbouw met Hoedown Tbrowdown van Miley Cyrus. Bij de OSG-jeugd pakten Marieke de Graaf en Floor van Sambeek de overwinning met lts Raining Men van de Weather Girls. De eerste prijs bij de volwassenen was voor Jan Frans Haveman die You'll never walk alone van Lee Towers deed. De winnaars gaan door naar de finale in Den Hoorn. De presentatie was in handen van Peter van der Voort. De Feestcom missie van Den Burg had de play backshow georganiseerd.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2