50 Applaus voor jubilarissen muziekvereniging Excelsior TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 13 MAART 2012 Afscheid nemen is alle mooie herinnering ei Na een lang leven, waarvan de laatste periode soms ook moeilijk voor baar was, is op 96-jarige leefijd van ons heengegaan Anna von Felbert - Oosterwal Annie weduwe van Piet von Felbert Amsterdam, 16 mei 1915 t Amsterdam, 9 maart 2012 Frits Posthumus Correspondentieadres: F. Posthumus Nieuwe Nieuwstraat 89 1012 NG Amsterdam Gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 15 maart om 13.30 uur in Uitvaartcentrum Watergraafsmeer van PC Hooft Uitvaartverzor ging, Zaaiersweg 2 te Amsterdam. Aansluitend zal de crematieplechtigheid aanvangen om 13.45 uur in de aula van genoemd uitvaart centrum. Na de plechtigheid is leance en samenzijn. gelegenheid tot condo- ~~plaatSMan Van harte gefeliciteerd Jan en Elly, Danny, Rick, simone Ard f Corine en Piet, Esjé*, Andra, caleta Deze Sportieve Kanjer wordt donderdag 50 jaar INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur ei woensdag vóór 17.00 uu KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels Per regel meer €2,50 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Gerechle, gerechle, ge- rechie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie en nog een gerechie. Voor een heerlijk avondje uit, genieten van meer dan 14 "Gerechies", moet u bij het Schoutenhuys in Den Burg zijn. Tel. 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl Gebakken zeetong in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Trek 100 KM traponder- steuning Flyer en Bikkel uwfietswinkel Bets ffetsen tel 312184 Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder- straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. De Tarzan van de scha pen over Jan Texel. Geb., in kleur, 17,50. Gesigneerde exem- plaren zijn te koop in Het Open Boek. Actie: de hele maand maart op donderdag 10 korting op uw behande ling. Astrid Haar Atelier Dames- en heren kapsa lon tel. 310914 Bel 318885 en Sieme Wui brengt de nieuwe aard appels b| uthuis. Bezorgd na 16.00 uur. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Ze zijn er weer! De beken de olieflessen van Kees de Waal, 1+2 liter Ooievaar huren? Huu r onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaa r voor op het raam voor €125 per dag bj Mediabu reau Langeveld de Rocy, Spinbaan 6, tel. 362600. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Uitvaartverzorging Ton van der Slikke tel. 365809/06-83164910. www.uitvaartverzorging- texel.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg251a, Oudeschild. www.effekie ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. Jan Wolkers Texel: de Tarzan van de schapen. Mooi gebonden boek, in kleur gedrukt, voor slechts 17,50. Gesigneerde exem- plaren zijn te koop in Het Open Boek. Gratis artikelen t.w.v. 89,- bij aankoop van een laptop, TCA Maricoweg Overzicht in uw fi nanciën! Budget Coaching www. vanderpark.nl Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Toneelgroep Oosterend speelt het familiestuk „de proef van Halfeif', 17en 24 maart, 15.30 en 19.30 uur Kaarten via tel. Te huur gevr. per 1 april: permanente of tijdelijke woonruimte, max. €600,- incl. Tel. 06-27446587. HAARSTUDI045 DAMES- HERENKAPPER 12 T/M 17 MAART GESLOTEN WWW.HAARSTUDI045.NL Texel, het licht en de sei zoenen. Herinneringen aan Jan Wolkers in De Kleine Expositie van Het Op Boek Voor het spitploegen van uw moestuin met mini tractor. Zoetelief De Waal. Tel. 314735 mob. 0651879605 Over vriendschap. Vanaf woensdag: Boekenwee k in Het Open Boek. Altijd ruzies Relatie Coa ching www.vanderpark. Het dak zit er we Vanaf 17 maart alle dagen geopend voor lunch en di ner. Tot ziens bij Strand paviljoen Kaap Noord Paal 33 Nieuw en gebruikte race atb en stadsfi ets bij uw fietswinkel Bets fetsen tel 312184 Cortina fietsen ook voor manden/tassen uw fietswinkel Bets fetsen tel 312184 Bomen vellen en snoeien Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Een gezichtsbehandeling van 75 minuten €42,-. Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noord wester 50, tel. 413287. Inloopspreekuur Bewo nersvereniging Texel De Koog woensdag 14 mrt. 19.00 tot 20.30 in De Stern. www.nagelstudiomandy.nl Maart aanbiedingnieu we set gelnagels €45 Gerechie, gerechie, ge rechie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie, gerechie, gerechie, gerechie, gerechie, gere chie en nog een gerechie. Voor een heerlijk avondje uit, genieten van meer dan 14 "Gerechies", moet u bij het Schoutenhuys in Den Burg zijn. Tel. 0222-312041 www.lindeboomtexel.nl Het dak zit er we Vanaf 17 maart alle dagen geopend voor lunch en di ner. Tot ziens bij Strand paviljoen Kaap Noord Paal 33 Betty Bakker, al 25 jaar als dirigent aan Excelsior verbonden, bekende dat ze als klein meisje liever majorette was geworden De twaalfkoppige percussieband: thuis in steeds afwisselender muziek, dan bugel te spelen. Hun officiële huldiging is uitge steld tot de komende jaarverga dering, maar voorzitter Dirk van Tatenhove noemde zaterdag bij het begin van het Winterconcert toch even hun namen, zodat het publiek hen kon trakteren op een applaus. An Barnard en de van een operatie herstellende Saar Bakker zijn al veertig jaar lid van muziekvereniging Excelsior, Piet Bakker zelfs al vijfenzestig jaar. Het was toch de avond van de jubilarissen. Marian Krotje werd geprezen omdat ze al vijfentwintig jaar penningmeester is. De meeste aandacht ging evenwel uit naar Betty Bakker, die sinds vijfentwin tig als dirigent aan het fanfarekorps is verbonden. 'Wij zijn nog altijd blij met haar', vertelde Van Tatenhove. Om er met een glimlach aan toe te voegen: 'Zij niet altijd met ons. Zeker niet als muzikanten een paar repetities voor het concert een heel andere kant lijken uit te willen. Dan ontploft ze en laat ze ons fijntjes weten wie er ook alweer de baas is.' Volgens Bakker zelf valt dat allemaal wel mee en overdreef de voorzitter. Maar ook zij was ver baasd: 'Vijfentwintig jaar: dat jullie mij nog steeds willen...' Overigens was Bakker vóór ze diri gent werd al eenentwintig jaar lid van Excelsior, waar ze de bugel bespeelde. Ooit was dat niet hele maal naar haar zin, liet ze zich tij dens een gesprekje met de meisjes van de majoretteafdeling ontvallen. 'Wat een prachtige pakjes! Je zou toch meteen lid worden om er één te mogen dragen. Ik wilde dat vroeger ook, maar ik mocht niet van mijn vader en moeder. Ik moest een instrument bespelen.' Terwijl vader Piet achter haar in het orkest beschaamd de ogen neersloeg, zei Bakker: 'Ja, dat mag nu wel eens worden gezegd...' Tijdens het concert was er van wrijving tussen vader en dochter niets te merken. Samen met de andere leden maakten ze er een leuk en afwisselend concert van. Het orkest telt maar liefst 51 muzi kanten, die behoorlijk evenwichtig over de verschillende secties zijn verdeeld. Gevolg is dat Excelsior flink wat genres aankan. Volgens traditie stonden er voor de pauze enkele fraaie koralen op het pro gramma, opgediept uit één van de bundels van het Leger des Heils. Het orkest vervolgde met een vrij traditioneel stuk van de bekende fanfarecomponist Jacob de Haan, drie Russische volksliedjes en medleys uit de musical The Sound of Music en de film Pirates of the Caribbean. Ook in het tweede gedeelte werd voor de afwisseling dankbaar van de medley gebruik gemaakt. Zo klonken melodieën van Tom Jones, uit de film Alladin en van popzanger Robbie Williams. De klassieker We'll meet again, in de Tweede Wereldoorlog beroemd geworden door de vertolking van Staatssecretaris Henk Bleker heeft in Ecomare de eerste drie exemplaren van het boek Wad denzee Werelderfgoed uitge - deeld aan Anton Hurkens van Ecomare, Harry Scholten van Imares en burgemeester Giskes die het boek in bezit nam namens de waddengemeenten. Met het uitreiken van het boek werd een dag op Texel afgesloten voor de staatssecretaris die woens dag de hele middag op het eiland was. Het boek werd samengesteld door de heer Abrahamse. Bleker hield een toespraak over het belang van het Waddengebied. 'Als inwo ner van Groningen heb ik altijd het gevoel gehad dat het ook ons Waddengebied was, ook al woon de ik zo'n dertig kilometer van de kust', vertelde hij. Volgens Abra hamse is het Waddengebied het Vera Lynn, vormde een passend slot. Tussendoor waren er optredens van de door Tine Jongerden gelei de en even enthousiaste als aan doenlijke majorettes (negen in getal) en de twaalfkoppige percus sieband, die tot voor kort vooral populair was bij de liefhebbers van ritmische nummers, maar tegen woordig over steeds meer melodi sche instrumenten beschikt, waar door de onder leiding van Bert Kemper gebrachte muziek een stuk afwisselender is geworden. Eén van de hoogtepunten vormde een vertolking van Beat it van Michael Jackson, waarbij allerlei plastic buizen werden gebruikt om muziek op te maken. Joop Rommets Trompettist Piet Bakker wil 1 Bleker overhandigt 'Waddenzee Werelderfgoed' meest abstracte landschap van de lende gezicht door toedoen van Nederland, door zijn steeds wisse- het getijdenverschil. Staatssecretaris Bleker deelt de eerste exemplaren uit van het boek Waddenzee Werelderfgoed. (Foto Job Schepers)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3