1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Groeimogelijkheden voor Midzomerschans Accordeonorkest in Kaap Skil @txl VRIJDAG 16 MAART 2012 Passiedienst in Maartenskerk De avonddienst in de Maar tenskerk in Oosterend staat zondag 18 maart in het teken van passiemuziek. Voor deze tijd van het kerkelijke jaar, en dan met name de Stille Week, is in de loop der tijd veel muziek gecomponeerd. Com ponisten als Palestrina, Orlando di Lasso, Charpentier, Bach, Homilius, Mendelssohn, Bruck ner, Poulenc en vele anderen hebben hun talenten aange wend om muziekstukken te componeren die het lijden en sterven van Christus te bezin gen. In de dienst, die om 19.00 uur begint, zingt de gemeente enkele lijdensliederen, wordt passiemuziek ten gehore gebracht door de Maartenscan- torij onder leiding van Jaap van der Slikke en zal dominee Den Braanker enkele muziekstukken vanaf CD laten horen. Opruimactie In het kader van NL Doet houdt Opgeruimd Staat Texels zater dag 17 maart een schoonmaak actie in Den Burg. Er wordt om 14.30 uur verzameld op de Groeneplaats. De actie zal zo'n anderhalf uur duren, vooraf aan melden is niet nodig. Breakdance door Remy van Loon Bij Artex-Kunstenschool Texel wordt zaterdag 31 maart een workshop jongensdans gege ven door Remy van Loon. De cursus is bedoeld voor jongens vanaf acht jaar. Ook verzorgt Van Loon, die met zijn dansen vele prij zen won, een workshop break dance/popping voor meiden en jongens vanaf twaalf jaar. In de workshop voor jongens, die om 13.15 uur begint, mixt Van Loon verschillende stijlen als hip hop, streetdance, breakdance en popping tot een afwisselende en stoere dans. Ook wordt gewerkt aan krachtopbouw, snelheid en conditie. De workshop Breakdance en popping begint om 11.30 uur. De cursisten maken kennis met basistechnieken van de break dance - zoals sixsteps en power- moves - en de kunst van popping waarbij de lichaamsdelen als een robot bewegen. Daarna worden de deelnemers uitgedaagd een eigen stijl te ontwikkelen en elkaar te overtreffen in een 'battle'. Beide workshops duren anderhalf uur. Aanmelden kan via Artex. Op uitnodiging van wethouder Hennie Huisman werd het eiland woensdag bezocht door Ellen Klaus van de Cultuurcompagnie en Tom Krijns van de provincie Noord-Holland. Doel van het bezoek was om in samenspraak met de organisatie van de Midzomerschans ideeën te ontwikkelen om dit festival de komende jaren uit te laten groeien tot een regionaal festival met lan delijke bekendheid, 'ledereen is erg enthousiast', zegt Henk Snij ders namens de organisatie. 'En hoewel het nog maar ideeën zijn, was het bezoek voor iedereen sti mulerend en inspirerend.' Na een uitgebreide kennismaking en een Kaap Skil, het vroegere Maritiem en Jutters Museum, houdt komend weekeinde open huis. Zaterdag kunnen inwoners van Oudeschild het nieuwe entree gebouw bekijken, zondag is ook de rest van het eiland welkom. Zondag wordt de open dag opgeluisterd met een concert van accordeonensemble Dijk en Waard uit Langedijk. Voor Dijk en Waard is het optreden in Kaap Skil een try-out. Het orkest bereidt zich voor op een tournee door Italië, die komende zomer wordt gehouden. Het repertoire is breed en strekt zich uit van klas siek werk in de stijl van Astor Pia- zolla tot populaire vertolkingen van Italiaanse pophits. Speciaal is ook de uitvoering van Aan de Amster damse grachten, in een voor dit orkest aangepast arrangement van de uitvoering van het Metropole Orkest. Ook het door Kees Vlak geschreven stuk The New Village, over het Noordhollandse dorp Nieuwe Niedorp dat steeds weer opnieuw moet worden opgebouwd nadat het door het water is ver woest, wordt door het orkest ten gehore gebracht. Dijk en Waard telt uit zeventien leden, in leeftijd varië rend van 14 tot en met 65 jaar, onder wie oud-Oudeschilder Rob Bekker. De open dag in Kaap Skil duurt zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 'Hoooked Zpagetti' Tuinmarkt Bij Artex-Kunstenschool Texel wordt dinsdag 20 maart een work shop Hoooked Zpagetti gegeven. Bij deze nieuwe rage wordt gewerkt met naalden van dikte 10 of 12. Daarmee wordt in korte tijd resul taat behaald. De twee uur durende workshop begint om 19.00 uur en wordt gegeven door Ineke van Beek van 't Bonte Biesje. Volgens haar is de nieuwe techniek ook voor gevorderde hakers uitdagend. Ook in april, mei en juni worden workshops gegeven. Aanmelden kan via Artex. Komt wel goed Er wordt vaak gezegd dat pubers nietsnutten zijn. Maar ik vind van niet. We zijn helemaal niet lui, maar we hebben gewoon een collectieve hobby die uitstellen genoemd wordt. Wie anders leest er drie boeken in vier verschillen de talen in vijf dagen tijd? Wie kan er in diezelfde schoolweek nog vijf paragrafen achterstallig huiswerk inhalen, een sociaal leven hebben en eventueel nog een paar uurtjes werken? En dan wil ik helemaal niet zeggen dat kinde ren meer doen dan volwassenen, integen deel zelfs. Maar het zijn absoluut geen nietsnutten. Dat uit stellen is geen makke lijke klus. Gemiddeld moet een kind tot drie uur naar school, dan nog sporten en wer ken en daar tussenin moet je ook nog een soort van gezellig zijn, en vooral niet vergeten te eten en te drinken. Niet vreemd dus, dat als je het huiswerk uitstelt het pas kan gebeuren als je 'naar boven gaat.' En omdat je geen argwaan wil wekken met je brandende licht, begin je niet met werken voordat je zeker weet dat ook je ouders slapen. Dus zo rond een uur of half één gaat het lees lampje aan en komen de werk boeken eraan te pas. Twee potlo- den, drie A4-tjes en vijf blikken Redbull en ruim anderhalf uur verder is het werk af. En als belo ning voor je harde werk zet je even de televisie aan. En net op het moment dat je goed en wel in bed licht doet je moeder de deur open: 'Zou je niet héél snel het licht uit doen?!' En op een of andere manier gelo ven ze je niet wanneer je zegt dat je de hele tijd aan je huiswerk hebt gezeten. Maar gelukkig is deze week de kunstweek. Geen huiswerk, geen school geen verplichtingen. Door die vrijheid was ik ook even vergeten dat het deze week mijn beurt was om de column te schrijven. Dus ik zit nu op donderdagochtend 1 uur, schijnheilig met het licht uit zo stil mogelijk te schrijven. En natuur lijk moet ik slapen. Maar dat slaaptekort halen wij in het week end in. En omdat we dan in het weekend een keer uitslapen zijn we 'lui.' We zijn niet lui, we zijn een soort van dagactieve nacht dieren, die dingen uitstellen maar het liefst niet afstellen. Hessel Arendsman Een gezellige dag waarop aller lei spullen te koop zijn en kun nen worden geruild. Dat heeft Gudy Witte voor ogen met de tuinmarkt die ze houdt op zater dag 21 april bij haar thuis op het erf van Pontweg 99 bij Den Burg. Veel tuiniers hebben planten over. 'Wat doe je daarmee? Weggooien is zonde en een ander kun je er vaak blij mee maken. Op deze markt kun je ze verkopen of ruilen. Stekjes, maar ook zaden, zaai goed, eigen gemaakte jam/sap pen, tuinboeken, brocante, etc. Zo lang het maar met de tuin te maken heeft. Wie iets creatiefs doet, is ook wel kom.' De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Ze wil er een gezel lige tuindag van maken, met kof- Vluchten om in leven te blijven trieke helikopterpiloot Gabato (Luis Guzman) en diens mooie, eigenzin nige dochter Kailani (Vanessa Hud- gens) gaat hij op zoek. Cinema Texel beleeft deze week een première met de vertoning van Taped, een Nederlandse thriller met Barry Atsma en Susan Visser in de hoofdrol. Het verhaal gaat over een echtpaar dat een laatste poging doet hun huwelijk te redden door samen op vakantie te gaan naar Buenos Aires. Als belofte aan hun dochter registreren ze hun activiteiten met een videocamera. Wanneer ze echter per ongeluk een gruwelijke moord vastleggen, moeten ze vluchten om in leven te blijven. Nieuw is ook Journey 2: The Mys terious Island de opvolger van The Journey to the center of the World, één van de allereerste digitale 3D- films. Het avontuur in dit vervolg begint als Sean Anderson (een rol van Josh Hutcherson) een geco deerd bericht ontvangt, verzonden vanaf een geheimzinnig eiland, op een plek in de Grote Oceaan waar eigenlijk geen eiland ligt. Sean ver moedt dat zijn verdwenen grootva der de afzender is en wil hem red den. Samen met zijn stiefvader Hank (Dwayne Johnson), de excen- rondleiding door Kaap Skil, zette het gezelschap de besprekingen voort op de Schans zelf, waar initi ator Pip Barnard uitleg gaf over de mogelijkheden en knelpunten van het festival, dat dit jaar op 23 en 24 juni wordt gehouden. De gesprek ken worden binnenkort voortge zet. Jeugd welkom bij Texelpop In tegenstelling tot veel Texelse cafés hanteert Question Plaza in Den Burg geen leeftijdsgrens voor bezoekers. Dat betekent dat ook jonge muziekliefhebbers vanavond en morgen naar bin nen mogen voor Texelpop. 'Gelukkig maar, want er zijn een paar bands met muzikanten die nog geen zestien zijn. Anders had den die niet eens mogen mee doen', zegt Jeroen Schoo namens de organisatie van het festival. Texelpop begint vanavond (vrijdag) om 21.00 uur met een optreden van Da Tooterzz. De presentatie is in handen van Henk Slikker. Zater dag bijten leerlingen van de Pop- school van Artex om 20.30 uur het spits af. Dan wordt de avond aan elkaar gepraat door Jan Bloem, de vaste presentator van Strender- pop. In totaal staan elf optredens geprogrammeerd. De entree bedraagt €5,-. Sorgenfrei in Kastanjeboom De Texelse bluesband Sorgenfrei geeft zaterdag een concert in eet café De Kastanjeboom op de Ste nenplaats in Den Burg. Het optre den duurt van 15.00 tot 18.00 uur. Entree gratis. fie, thee en wat lekkers. Gegadig den kunnen een plaatsje reserveren (kosten €2,50) door een mailtje of telefoontje naar vanegmond. witte@zonnet.nl, 315015 of 06- 13249332. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 16 maart: 20.00 uur. Sterrenkundige professor Kees de Jager verzorgt in De Slinger (bij Ecomare) een lezing over neutri no's. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. De stichting Dorpscom missie Den Hoorn houdt jaarverga dering. Deze openbare vergadering wordt gehouden in dorpshuis De Waldhoorn en begint om 20.00 uur. 21.00 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt vanavond en morgen het festival Texelpop gehouden. Het eer ste optreden begint vanavond om 21.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 19.00 This means war; 21.30 The Woman in black; 21.45 Taped. Zaterdag 17 maart Bij Texel'94 in Den Burg begint om 11.00 uur een tweedaags voetbal toernooi voor junioren; met deelname van Ajax, Feyenoord, PSV en AZ. 14.00 uur. In Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 14.00 uur. Kaap Skil (het vroegere Maritiem en Jutters Museum) in Oudeschild houdt van 14.00 tot 17.00 uur open huis voor Oudeschil ders. 14.30 uur. In het kader van NL Doet houdt Opgeruimd Staat Texels vanaf 14.30 uur een schoonmaakactie in Den Burg. Er wordt verzameld op de Groeneplaats. 15.00 uur. De Texelse bluesband Sorgenfrei treedt van 15.00 tot 18.00 uur op in eetcafé De Kastanjeboom op de Stenenplaats in Den Burg. Entree gratis. 15.30 uur. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf 'De Proef van Halfelf', een nieuw kinder stuk van dorpsgenoot Aris Bremer. Aanvang 15.30 en 19.30 uur. 18.00 uur. In hotel De Pelikaan begint om 19.00 uur de Lionsveiling. Vanaf 18.00 uur zijn de kavels te bezichti- 20.00 uur. Toneelvereniging De Vrien denkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laatste keer de komedie 'Blithe Spirit' van Noel Coward. Aan vang 20.00 uur. 20.30 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt vanavond het tweede gedeelte van het festival Texelpop gehouden. Aanvang 20.30 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 16.15 Achtste- groepers huilen niet; 18.45 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 19.00 This means war; 21.30 The Woman in black; 21.45 Taped. Zondag 18 maart: Bij Texel'94 in Den Burg wordt om 10.00 uur het voetbaltoernooi voor junioren voortgezet. De laatste wed strijden beginnen om 12.00 uur. 12.00 uur. Kaap Skil (het vroegere Maritiem en Jutters Museum) in Oudeschild houdt van 12.00 tot 17.00 uur open huis. Met een opre den van accordeonorkest Dijk en Waard uit Langedijk. 16.00 uur. In theater Klif 12 begint om 16.00 uur een optreden van jazz saxofonist Yuri Honing en zijn kwar tet. Entree €16,-. 19.00 uur. In de Maartenskerk in Oosterend wordt een bijzondere dienst gehouden die in het teken staat van passiemuziek. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Muppets NL; 13.45 Sprookjes boom - de film; 16.00 Journey 2: The Mysterious Island 3D; 16.15 Achtste- groepers huilen niet; 20.15 The Woman in black; 20.30 Taped. Maandag 19 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 The Woman in black; 20.30 een 'mystery movie'. Dinsdag 20 maart: Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Iron Lady; 20.30 This means TESO TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten vanmiddag in Den Helder rekening houden met wachttijden van een half uur. Maandag 19 maart kan de wachttijd 's ochtends op Texel oplo pen tot een uur. Voor meer informa tie: tel. 369600 of www.teso.nl. The Woman in black is gebaseerd op de spannende gelijknamige roman van Susan Hill. In zijn eerste rol na het Harry Potter-avontuur speelt Daniel Radcliffe de jonge advocaat Arthur Kipps, die naar het dorpje Crythin Gifford wordt gestuurd om een erfenis te rege len. Aan de rand van het dorp aan de drassige Britse oostkust moet hij de papieren van de overleden Alice Drablow doorspitten. Terwijl hij in volledige afzondering zijn werk doet, ontdekt hij langzaam het tragische geheim van de vrouw. Een geheim dat nog altijd de rillin gen over de ruggen van de dorpe lingen laat lopen. Wat de rondwa rende vrouw in het zwart er mee te maken heeft wil niemand hem ver tellen, maar haar verschijning brengt iedereen, ook Arthur, tot absolute doodsangst... Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl. Chansons en cabaret in Klif 12 In Klif 12 in Den Hoorn zijn zaterdag 24 maart op een avond twee totaal verschillende pro gramma's te zien. Zazi brengt meeslepende chansons, Thijs Maas cabaret. Zazi bestaat uit drie zangeressen, die zich begeleiden op piano, accordeon, cello, mandoline en ukelele. Het trio begon in Parijs, waar de zangeressen op de trap pen van de Sacré Coeur, bij hun eerste ontmoeting een Frans dranklied zongen. In 2009 wonnen zij het Concours de la Chanson. Het repertoire werd uitgebreid met Spaanse, Duitse, Engelse en Nederlandstalige chansons en in het najaar van 2011 verschijnt het eerste album. Ook internationaal maakt het trio indruk en Amerika, Duitsland, Engeland en Frankrijk zijn geen onbekend terrein. Zazi bestaat uit Sabien Bosselaar (zang, accordeon, piano), Dafne Holtland (zang, piano, ukelele) en Margriet Planting (zang, cello, mandoline). Thijs Maas wordt door zowel pers als publiek beschouwd als een aanwinst voor het Nederlands cabaret. Hij won in 2007 het con cours om de Wim Sonneveldprijs én de publieksprijs van het Amster dams Kleinkunst Festival en maak te daarna indruk met zijn debuut programma Één. Ook in zijn nieuwe programma, Genade, komen zijn acteertalent, zangstem en grappen tot hun recht. De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €16,00.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2