Leerlingen OSG leven zich uit tijdens Kunstweek 'Ik dacht dat het saai zou zijn maar het is heel leuk TEXELSE 4 COURANT Verbazing op Schulpengat VRIJDAG 16 MAART 2012 n Haren en Anna 'Ik ben onder de indruk van jul lie', roept cabaretier Ralf Greve- link als een groep leerlingen van de OSG het nummer Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewon der van Ramses Shaffy zingt op het podium van Klif 12 in Den Hoorn. Daar en op vele andere plekken op het eiland waren afgelopen week leerlingen van de OSG actief voor de tweejaar lijkse Kunstweek. hier mee bezig.' Grevelink, vaste deelnemer aan Broadway Den Hoorn, vindt het leuk om met de groep te werken. 'Ze zijn goed gemotiveerd.' Een eindje verderop op het strand bij Paal 9 werken de leerlingen aan een kleurrijke vlie ger (een pyramide kite) die ze bij voldoende wind de lucht in hopen te krijgen. De vlieger wordt samen gesteld uit stukken textiel die de leerlingen kleurig bedrukken. paaltjes op het van een stoplicht. De sfeer in het paviljoen is knus. Overal is geklop te horen en een brandende hout kachel zorgt voor voldoende ver warming. De Kunstweek nodigt uit tot creativiteit en vindingrijkheid. Bij galerie Het Posthuys in De Koog van Remmelt Loos en Mau rice Christo van Meijel laten de leerlingen zich onder begeleiding van Marian Smit inspireren om aan weerszijden van de vijver aan 'Kleur bekennen' is dit jaar het thema van de Kunstweek en daar wordt vier dagen lang op afwis selende manieren aan gewerkt. Op het podium van Klif 12 gebeurt dat met kleinkunst. Er wordt gezongen, gespeeld en geïmpro viseerd. "We maken een voorstel ling van een kwartier', vertellen Katja Schraag (16) en Bram Dros (12). 'Kleur bekennen is iets van jezelf laten zien en daar zijn we Daarvoor beitelen ze afbeeldingen in triplexplaten die worden beschil derd en daarna als stempel op het doek worden gedrukt. Dylan Groen (12) laat met trots zien wat er al gemaakt is en is zelf druk bezig met een afbeelding van een Tel- etubbie. 'Ik dacht eerst dat dit saai zou zijn', maar het is heel leuk.' Naast hem is Dante de Winter (12) eveneens druk bezig met het uit beitelen. Hij maakt een afbeelding de Brink kleurrijke velden van riet jes in de grond te steken. 'Dit was niet onze eerste keuze', vertellen Jasper Kaat (18) en Ruben Pels (18), 'maar dit is wel leuk en ver rassend om te doen.' De leerlin gen worden bij de galerie uitge daagd met zowel rietjes, ijzerdraad als lijm kunstwerken te ontwer pen. Op de OSG zelf zijn de leer lingen ook volop bezig met de Kunstweek. De oude LTS was Sara Koops en Roos Wijker maken in één van de lokalen kleding voor een modeshow. pianist Eelco Menkveld een groep leerlingen ir, aanvankelijk eveneens in beeld als locatie, maar daar stak de gemeen te een stokje voor omdat er geen gebruiksvergunning meer was en het gebouw geregeld ten prooi valt aan vandalisme. Jammer, vol gens docenten, omdat de kinde ren zich daar ook lekker hadden kunnen uitleven. 'Voor bijvoor beeld handwerk moeten ze nu in de handvaardigheidslokalen van de nieuwe school zijn, terwijl ze daarvoor beter in de oude school hadden kunnen zitten.' In totaal doen ruim negenhonderd leerlin gen mee aan de Kunstweek. Ook het personeel van de school (ruim honderd man) is ermee bezig. Naast theater en beeldende vorm geving zijn er workshops als dans, handwerk, muziek, tekenen en schilderen en bakken en koken. "We hebben dit jaar professionele begeleiding van Texelse kunste naars', aldus Renske van IJssel- dijk en Simone Dros die een paar dagen op pad zijn om alle locaties te bezoeken. "We worden ook geholpen door zo'n zestig studen ten.' Die zijn allemaal onderge bracht bij Dennenoord. Wieneke Boon is de drijvende kracht achter het geheel. Dat de Kunstweek inspireert, is ook te zien bij Noemi Frontana (18) en Marloes Basti- aanse (17) die meedoen aan de workshop bakken en koken. Zij leggen zich toe op een prinses- sentaart en combineren een Bar biepop en een taart tot kunstwerk. De fondant op de taart doet dienst als jurk en het ziet er als echt uit wanneer de Barbie, ook omkleed met fondant, in de taart wordt geplaatst. Theatermaker Frank Sira leert de jongeren in De Waldhoorn houdingen aannemen. Tom Kossen en Lisa van Dooijeweerd spelen daarvoor boeren die onderuitgezakt met elkaar een praatje maken. die dienst gaat de Schulpengat. Jongeren van de OSG beschilderen elkaar tijdens de flashmob aan nog even spannend, wanneer het bijna acht uur is en er nog één leerling ontbreekt. Gelukkig is hij net op tijd. Duidelijk zenuwachtig gaat de groep de boot op met witte T-shirts onder de jassen, om zo min mogelijk op te vallen. Ook op de Schulpengat gaan ze goed De leerlingen van de OSG verza- door met het plan. In plaats van Veel verbaasde gezichten op de Schulpengat als een groep leer lingen zich donderdagochtend verspreidt over het salondek en elkaar beginnen te beschilde ren. Het was een actie in het kader van de Kunstweek. beschilderde platen triplex afbeeldingen melen zich rond kwart voor acht op 't Horntje. Op dit moment weten de reizigers nog van niets, wat ook de bedoeling is van de bij elkaar te gaan zitten, nemen ze in kleine groepjes plaats aan verschillende tafels. Na een minuut of tien gevaren te hebben zogeheten flashmob. Het wordt is het dan zover. Allemaal komen ze in beweging en worden de jas sen uitgedaan. Daar staan ze dan, in het midden van de ruimte. De passagiers van de boot kijken vreemd op van de jongeren die daar ineens op een stuk plastic staan (aan alles is gedacht). De verbaasde reactie wordt versterkt als een ander deel van de groep de scholieren in de witte T-shirts ineens begint te beschilderen. Als de boot in Den Helder aanmeert, is de flashmob voorbij en is er van de actie verder niks meer te merken. Verf die op de vloer terecht komt, wordt meteen opge ruimd.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4