1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Queen-tribute op verjaardag in Klif 12 'Levensverhaal Freddie ontroert en bekrachtigt' Finalisten Ensemblefestival VRIJDAG 23 MAART 2012 Cor Trap zingt Muddy Waters In eetcafé De Kroonprins in Oosterend wordt vrijdag 30 maart een bluesavond gehou den met de Texelse band Sor- gen Frei en gastzanger Cor Trap. De muzikanten nemen het publiek mee op een reis van het diepe zuiden van de Verenigde Staten, met zijn katoenplanta ges, prison camps en slavernij, naar Chicago in het noorden. De blues verandert mee en past zich aan aan het jachtige, kille, snellere en onzekere leven in de stad. Waar het leven misschien vrijer is, maar waar de Blues man zingt Tm going where the weather fits my clothes'. Het optreden begint om 21.00 uur, de toegang is gratis. Diner voor af is mogelijk. Beatlesavond in Bovenbar In de Bovenbar van de Jelle- boog aan de Kantoorstraat in Den Burg wordt zaterdag 7 april, Stille Zaterdag, een Beatlesavond gehouden. Hoogtepunt van de avond is een quiz met vragen over The Beatles, onder leiding van Jaap Kooger. Een uitdaging voor de Beatleskenner, maar ook leuk voor anderen. Als onderdeel van de quiz brengen Orph Oostveen en Hans Hopman intro's en lied jes van The Beatles ten gehore. Er zijn niet alleen prijzen te win nen van Texelse sponsors, maar ook van Beatles Fanclub Neder land en het Beatles Museum in Alkmaar. Verder zal uiteraard de gehele avond veel Beatles muziek te beluisteren zijn en op een van de muren wordt doorlo pend een documentaire ver toond, tussen de schilderijen van Jerom Timmer. Het is trou wens de laatste avond dat het werk van Timmer te bezichtigen is. Vanaf mei is het de beurt aan oud-Texelse Kim Lagerweij die vorig jaar is afgestudeerd is als grafisch ontwerpster aan de kunstacademie in Arnhem. De bar gaat open om 21.00 uur, de quiz begint om 21.30 uur. Star is al van jongs af aan liefhebber van de muziek van Queen De muziek van de band Queen staat centraal tijdens het feestje dat Lien van der Star zondag 15 april in theater Klif 12 geeft ter gelegenheid van haar veertigste verjaardag. Familie, vrienden en andere belangstellenden zijn zelf ook echt plezier aan beleef. Zo kwam ik op het Queen-feestje. vertelt Van der Star, die Oudeschild opgroeide, een tijd van harte welkom om te luiste- vorig jaar in Den Hoorn woont. Ze uitdaagde haar verjaardag met der theater een 'gezellig uurtje' een feest te vie ren, aarzelde Van der Star. 'Je moet er maar zin in hebben, zo'n kringetje mensen van wie je uitein delijk niemand spreekt omdat je je alleen maar druk maakt of ieder- met zang en pianomuziek. Ze heeft voor de 'Queen-tribute' Basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg houdt woensdag 28 maart open dag. Leerlingen van groep acht leiden op deze dag iedereen die op onge dwongen wijze een kijkje wil nemen rond door de school en geven daarbij de nodige informatie. Verder zijn de directeur en de intern begeleider aanwezig. Voor jonge kinderen is er een begeleide opvang in het speellokaal. Mensen die zich op het bezoek willen voor bereiden, kunnen dat doen via www.fonteintexel.nl. De open dag duurt van 9.00 tot 12.00 uur. ma en Imme Dros dezelfde passie. Dat schept nog steeds een band. Cabrio Het is nu al een paar dagen aan de gang en het is te merken ook. Ik fietste vandaag naar huis en er reed al een cabrio langs, er staan al weer lammetjes in de wei en de koeien kunnen we ook weer van ver af horen. Allemaal heel leuk, al moet ik wel zeggen dat ik me afvraag hoe het is afgelopen met de mensen van de cabrio want door alle enthousiasme zagen ze waar schijnlijk niet dat er verderop toch nog wat donkere wol ken in de lucht zaten. Ach, ja soms moet je er gewoon positief en optijd mee beginnen. De elfstedenkoorts en dikke wollen sok ken maken plaats voor een golf van bloemetjes. De eerste uurtjes zonneschijn zorgen ervoor, dat mensen (nog wel met een dikke jas aan) al volop genieten van een drankje op een terras en diegene aan wie het besteed is maken al weer plannen voor een dagje tuincentrum. Heerlijk! Jammer dat we het grootste gedeelte van de zon moeten missen doordat we alsnog in het lokaal zitten, onze lessen te volgen. Maar dat is dan ook maar één van de wei nige puntjes die wat minder zon nig zijn, en dat zijn er dan ook maar heel weinig! Lang leve de lente! Meteen een stuk vrolijker uit je bed, alsof je geen slecht been hebt om op te staan en kij ken wat als eerste in je opkomt om te doen. En al die activiteiten moeten natuurlijk wel in de tuin kunnen plaatsvinden. Met alle enthousiasme wor den de T-shirts (en cabrio's) dus weer uit de kast en garage getrokken, om daar mee nog eens extra van het weertje te genieten. Maar aan gezien we allemaal nog enigszins in een soort roes verkeren doordat het kwik een beetje omhoog schiet lopen we niet veel later alsnog ver kouden rond. Maar durf niet iets te zeggen wat lijkt op:De zon schijnt wel, maar het is nog behoorlijk fris', want dan krijg je een draai om je oren. We moeten immers genieten van alle uurtjes zon die deze lente in dit regenachtige, koude kikkerlandje ons te bieden heeft. Want voor je het weet staan we alweer met zijn allen te klagen over de herfst. Dus, ik zou zeggen geniet ervan, word lekker verkouden (het hoort er blijkbaar toch bij?) en rij met je cabrio maar lekker richting het tuincentrum. Karleen van Dee Het Walvisvaardershuisje aan de Herenstraat in Den Hoorn, een rijksmonument dat nog in gebruik is als weekend- en vakantiewoning, is gedurende de zomermaanden geopend voor publiek. De woning, voorheen bewoond door commandeurs van de walvis vaart, dateert uit het begin van de zeventiende eeuw en bevat nog een vrij oorspronkelijk interieur. Om kennis te maken met dit interieur en de rijke geschiedenis van de bewoners, is het publiek een dag per week welkom. Van mei tot en met september wordt elke maan- Minnaar van je stervende vrouw Steracteur George Clooney speelt de hoofdrol in het komische drama The Descendants, dat deze week in Cinema Texel draait. Als Matt King is hij een rijke landeigenaar, getrouwd met een prachtige vrouw, die door een ernstig ongeluk in een terminaal coma ligt. Zijn dochters van 10 en 17 jaar oud zijn onbe kenden voor hem en hij denkt erover zijn huis en land te verkopen aan een rijke vastgoedeigenaar. Twijfelend om de stekker uit de apparatuur te halen die zijn vrouw in leven houdt, komt Matt erachter dat zij een affaire had. Samen met zijn twee dochters gaat hij op zoek naar de betreffende persoon. Eveneens nieuw in de bioscoop is de thriller The Grey, waarin een vliegtuig in het noorden van Alaska neerstort. Slechts een paar inzit tenden overleven de ramp. Onder hen Ottway, die blij is nog te leven, maar weet dat ze alles behalve veilig zijn. Voor hen ligt een lood zware beproeving die het uiterste van hun overlevingsdrang vraagt. Want als de mannen hun verwon dingen en de ijzige kou al overle ven, komen ze nog een dodelijke tegenstander tegen. Het onher- deze keer eens iets doen waar ik doen. Dat vind ik mooi als thema voor mijn veertigste verjaardag. Als geheugensteuntje om de rest Gewoon een gezellig uurtje bij Klif van m'n leven wat minder te zeu ren en piekeren, want daar schiet niemand iets mee op.' aan de overkant verbleef en sinds Het feestje in Klif 12 begint om ren en eventueel mee te zingen, werkt in de kinderopvang en is dol op muziek en toneel. Eind vorig Toen een vriend haar vorige maand jaar organiseerde ze in het Hoorn- zeker is dat er veel Queen-muziek te horen zal zijn. Zangeressen Lia 16.00 uur en duurt ongeveer een uur. Het programma moet nog even een verrassing blijven, maar Ona en Pieternel Geurtz hebben al hun medewerking toegezegd. Er wordt karaoke gezongen en ook de jarige zelf treedt Ik merkte tijdens mijn zwan gerschap dat bij één bepaald lied een wel genoeg te eten en te drin- gekozen omdat ze al van jongs af je - You take my breath away - ken heeft. Dus ik dacht: laat ik aan een liefhebber is van de mijn kindje anders ging bewegen. muziek. 'Mijn moeder hield er wel Omdat de tekst goed interpreteer- van en op de lagere school trof ik baar was als de band tussen moe- Open dag FontGin bij mijn vriendinnetjes Elles Betse- der en dochter kreeg ik het idee er muzikaal geboortekaartje van te maken. Dit nummer zal ik ook op Het levensverhaal van zanger een speciale manier ten gehore Freddie Mercury ontroert en brengen.' bekrachtigt mij nog steeds. Volop Wie ook een nummer van Queen het leven leven en ook in de laat- ten gehore wil brengen, kan zich ste fase doorgaan en niet zielig aanmelden via www.starworks.nl. Commandeurswoning te bezichtigen dag (uitgezonderd 2 juli) van 14.00 tot 17.00 uur een rondleiding gege ven. Daarnaast is dit seizoen een expositie ingericht over de walvis vaart en wordt twee maal per maand een lezing over de bewo ners van het huis, het interieur en de walvisvaart gegeven. De agenda voor openstelling en het lezingenschema zijn binnenkort te vinden op de website van het Walvisvaardershuisje, die nog in ontwikkeling is, en in de agenda van deze krant en de Vakantie krant. Lezingen en rondleidingen kunnen ook op aanvraag worden gegeven. een roedel agressieve wolven. De familiefilm Hugo vertelt het ver haal van een weesjongetje dat stie kem in een treinstation in Parijs woont. Hij ontdekt dat er een mys terieus verband bestaat tussen het overlijden van zijn vader, zijn humeurige buurman, de eigenaar van de speelgoedwinkel en een hartvormig slot waarvoor geen sleutel lijkt te bestaan. Samen met een excentriek meisje probeert hij het geheimzinnige raadsel op te lossen. Hugo is gebaseerd op de bestseller van Brian Selznick: The Invention of Hugo Cabret. Journey 2: The mysterious land, Achtstegroepers huilen niet en The Muppets zijn een paar dagen te zien in Cinema Texel. Maandag draait er een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www. texelagenda.nl. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Vrijdag 23 maart: 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'El Olvido'. Aan vang 20.00 uur (eventueel in combi natie met een diner). 20.00 uur. Bij de Novalishoeve nabij Den Hoorn begint om 20.00 uur een bijeenkomst over 'slow food'. Met diverse lezingen en een proeverij van biologische (streekproducten. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Hugo 3D; 19.00 Journey 2: The mys terious island 3D; 21.30 The Descen dants; 21.45 The Grey. Zaterdag 24 maart 9.00 uur. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt een rayonwed strijd voor turners van de zesde en zevende divisie gehouden. GVT wordt daarbij vertegenwoordigd door team De Wonne. 10.00 uur. Voor het tiende achtereen volgende jaar is de werkgroep Kwa- dijkervlot vandaag en morgen op het eiland om te werken aan het land schap in het gebied rond de Hoge- 10.00 uur. Bij Duin Bouwbedrijf aan de Spinbaan in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur een informatie markt over ouder worden gehouden. 15.30 uur. Toneelgroep Oosterend speelt in dorpshuis De Bijenkorf 'De Proef van Halfelf', een nieuw kinder stuk van dorpsgenoot Aris Bremer. Aanvang 15.30 en 19.30 uur. 19.00 uur. In het Eierlandsche Huis begint om 19.00 uur de playback- show voor inwoners van De Cocks- dorp en omgeving. 19.30 uur. In dorpshuis De Walhoorn begint om 19.30 uur de playback- show voor inwoners van Den Hoorn en omgeving. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Teza'. Aanvang 20.00 uur (eventueel in combinatie met een diner). 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een con cert van het Oudeschilder Vissers koor en shantykoor Midscheeps uit Leidschendam. Aanvang 20.00 uur. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een avond met optredens van het trio Zazi, dat chansons zingt, en cabare tier Thijs Maas. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Journey 2: The mysterious island 3D; 13.45 The Muppets NL; 16.00 Hugo 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 18.45 Hugo 3D; 19.00 Journey 2: The mysterious island 3D; 21.30 The Descendants; 21.45 The Grey. Zondag 25 maart: 10.00 uur. Op het parcours aan de Biesbosweg in de Dennen start om 10.00 uur de MTB Enduro, georganiseerd door Wielersport Texel. 11.00 uur. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt samen met Wad- denruiters, Kleppertjes en Bixies vanaf 11.00 uur een oefenwedstrijd in de binnenbak van manege Aken- burg nabij Den Burg. 12.00 uur. Het Texels Vrouwenkoor en Vocaal ensemble a Capabel zijn te horen tijdens het korenfestival dat van 12.00 tot 18.00 uur wordt gehou den in schouwburg De Kampanje in Den Helder. 12.00 uur. De Oudheidkamer in Den Burg houdt van 12.00 tot 16.00 uur open dag. Vanaf 13.00 uur verzorgen twee deskundigen een zilvertaxatie. 15.00 uur. Het Georgische nationale ensemble Rustavi geeft een optre den in kerkgebouw De Burght aan de Binnenburg in Den Burg. Aanvang 17.00 uur. Entree €20,-. 20.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Waltz with Bashir'. Aanvang 20.00 uur (eventu eel in combinatie met een diner). 12.00 uur. Cinema Texel. Voorstellin gen Cinema Texel. 13.30 Journey 2. The Mysterious Island 3D; 13.45 The Muppets NL; 16.00 Hugo 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 20.00 The Descendants; 20.30 The Grey. Maandag 26 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. In Arteban bij het Maarten huis nabij De Koog begint om 20.00 uur een lezing over Pasen. 20.30 uur. De afdeling Texel van het Rode Kruis houdt vanaf 20.30 uur jaarvergadering in het eigen gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. 's Middags wordt van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor ouderen gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 20.15 een 'mystery movie'; 20.30 The Grey. Dinsdag 27 maart: 10.00 uur. Coördinerend verpleeg kundige Jeanette ter Steege geeft in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn uitleg over hulp bij dagelijkse verzorging en intensieve verpleging. Aanvang 10.00 uur. 15.00 uur. De afdeling dialect van de Historische Vereniging houdt vanaf 15.00 uur een bijeenkomst in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. 19.15 uur. Alzheimer Café Texel viert vanaf 19.30 uur in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg het vijfja rig bestaan met een optreden van Guido Guido, die de voorstelling 'De kracht der liefde' brengen. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Descendants; 20.15 Hugo 3D. TESD TESO zet vandaag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobi listen rekening houden met wachttij den van een half uur. Zondag aan het einde van de middag kunnen de wachttijden op Texel oplopen tot een uur. Vandaag zijn de afvaarten van 10.00 uur uit Den Helder en 13.30 uur van Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Voor meer informatie, tel. 369600 of www.teso.nl. In Klif 12 in Den Hoorn vindt vrij dag 30 maart de finale plaats van het Ensemblefestival van Artex. Na twee voorrondes met in totaal achttien muziek- en dansgroepen heeft de jury negen groepen voor de finale. Het aanbod is zeer divers: van een zeer jong swingend pop- schoolbandje en fantasierijke dans tot een barokensemble met vol wassenen. De jury weegt in haar oordeel ook het aantal lesjaren mee, de leeftijd, presentatie, origi naliteit, expressie en choreografie. De eerst prijs is een opname in een muziekstudio, daarnaast worden een tweede, een derde en een aan moedigingsprijs uitgereikt. De avond begint om 19.00 uur, de deelnemende finalisten zijn (in volg orde van opkomst): Fortissimo orkest (jeugdorkest), Trio HEM (barokensemble), Fab 4 (orkestje), Diamond Crew (dansgroep), M M's (six mains), Blue Band (jazz trio), Ranking the Stars (poptrio), We're sexy and we know it (dans groep), Foot-C (popschoolband). De jury bestaat uit Lisette Boeijen, Cor van Heerwaarden, Wendy Prins en Menno Smit. De presentatie wordt verzorgd door Loes Bakker. De toegang bedraagt €2,50, kaar ten zijn verkrijgbaar bij Artex.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2