TEXELSE 3 COURANT De ontgoocheling (deel 4) Liander renoveert uitstekend eten prima sfeer Showkoken Rotisserie Oosterend fyoux. Texel Pc Slufter Klaas Eelmart Grietje Timmer Klaas Natuurorganisaties binnen de lid - staten van de EU wezen op de achteruitgang van het aantal plan- ten- en diersoorten. De lidstaten hebben deze planten- en dier soorten geïnventariseerd. Er ont - stond een rode lijst met instand - houdingsdoelen. Vervolgens vroeg de EU de lidstaten aan te geven welke gebieden van belang waren voor deze instandhoudingsdoe - len. Nederland, voortvarend als altijd, weet meer dan 160 gebie - den aan te wijzen, tegenover bij - voorbeeld Frankrijk met 22 gebie - den. Hiermee werd bij de EU de indruk gewekt, dat het allerbelab - berdst was met de natuur in Nederland. In hoog tempo moest natuur ontwikkeld worden, in het kader van de Ecologische Hoofd - structuur. Er moesten robuuste natuurgebieden en verbindingszo nes komen. Agrarische gebieden moesten begrenst en ontgrenst worden. Binnen deze Ecologische Hoofd - structuur ontstonden de Natura- 2000 gebieden met hun instand - houdingsdoelen. De EU gaf aan dat voor deze Natura 2000 gebie - den beheerplannen mochten wor den opgesteld. Nederland bepaal de dat er beheerplannen opgesteld moesten worden en voortvarend werden maartregelen vastgelegd in de Natuurbeschermingswet. Er werd een afweging gemaakt in hoeverre het bestaand gebruik de instandhoudingsdoelen nadelig zou beïnvloeden. Conclusie was dat het geen of in een enkel geval nagenoeg geen nadelige invloed had op de instandhoudingsdoelen op het eiland. Toch vindt men dat er een beheerplan met daaraan gekoppeld een vergunningsy steem, moet worden opgesteld, waar tot nu toe nog veel onduide lijkheid over is. Om het beheerplan meer body te geven, wordt van overheidswege de stikstof aanpak in het beheerplan Natura 2000 opgenomen. Men spreekt hierbij van de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS). Uit berekeningen blijkt dat de hoeveelheid stikstof de komende 20 jaar alleen maar verder zal afnemen. De berekenin gen geven aan dat op de kaart van Texel een paar speldenpuntjes mogelijk de kritische stikstofwaar- de overschrijden. Maar deze punt jes liggen ver van de grijze duinen en zullen met een overwegende westenwind deze zeker niet beïn - vloeden. Toch wil men de PAS in een beheerplan opnemen. Nu heb ik toch mijn vraagtekens bij de PAS, daar men NH3 en NOx ver - bindingen bij elkaar optelt. NH3 (ammoniak) verbindingen zijn in aanleg basisch en NOx -verbin - dingen zuur. En deze kun je niet bij elkaar optellen. Bepaalde NH3 en NOx verbindingen geven de grondstof voor o.a. springstof, waarmee de overheid eigenlijk een bom legt onder haar PAS. En als we spreken over moleculaire stik - stof, dan bestaat onze dampkring voor 78 procent uit moleculaire stikstof, waar hebben we het dan nog over? Alles in het leven is in balans, je moet kijken naar onregelmatighe - den om te zien wat niet klopt. Met de PAS probeert de overheid, gebaseerd op een simpel testje, middels berekeningen met aan - names een groot aantal maatrege len te treffen. Je kunt een kerstbal aan een kerstboom hangen, maar je kunt geen kerstboom hangen aan een kerstbal en dit laatste probeert de overheid ons wijs te maken. De vraag blijft waarom de boer altijd de pineut is. In het beleid van de overheid kennen we twee soor ten koeien, namelijk koeien bij de boer die natuuronvriendelijk zijn en koeien van Natuurmonumenten en Staatsbosbeheer die natuur - vriendelijk zijn. Is hier nu sprake van natuurfundamentalisme? Als u het begrijpt, ik niet meer. Nu zult u zeggen: jij zit toch voor TOP in de projectgroep Natura 2000. Ja, maar blijkbaar vindt men mij nogal recalcitrant. Ik moet steeds vragen om de stukken toe gestuurd te krijgen. En voor de vergaderingen worden vier data opgegeven, met het verzoek aan te geven welke data je past. Als alle vier data mij passen, wordt de vergadering afgezegd vanwege een feestje van een natuurorgani - satie. En als één of twee data van de vier mij niet past, wordt er zon der uitleg op deze data vergaderd. Dus mijn invloed is beperkt. Volgens mij zijn we bezig om door middel van een beheerplan de bevolking en het bedrijfsleven ver der afhankelijk te maken van over heidsinstellingen. In een crisispe - riode is deze regelzucht fataal voor onze economische ontwikke ling. Weet u wat regelzucht bete - kent? Het is een vorm van incom - petentie, waardoor de overheid geen verantwoordelijkheid meer oude gaskranen Liander renoveert het komend half jaar de gaskranen in een groot deel van de Texelse wonin gen. Dat gebeurt in combinatie met het aanbieden van de zoge noemde slimme meters. De net werkbeheerder kiest ervoor deze werkzaamheden te combi neren, om zodoende de overlast zoveel mogelijk te beperken. Tijdens controles die de afgelopen maanden zijn gehouden, is geble ken dat renovatie vooral nodig is bij woningen van twintig jaar en ouder. In de meeste gevallen is het vervangen van de gaskraan vol - doende. In een veel kleiner deel van de huizen moet ook de hoofd leiding - van de straat naar de meterkast - worden vernieuwd. Ongeveer 9000 woningen op Texel krijgen een slimme meter aange - boden, waarbij de meterstanden door de energiemaatschappij 'op afstand' kunnen worden afgelezen durft te nemen. Als we deze crisisperiode willen weerstaan, dan moeten we terug naar een kleinschalige vrije samen leving met ouderwetse deugden, zoals zelfredzaamheid en verant - woordelijkheidsgevoel. Kortom een democratie zonder regelzucht. Onder het mom van, verbeter de wereld en begin bij je zelf, wordt het dan niet tijd, dat we lokaal onze voet een keer dwars zetten. Tot hier en niet verder. Piet Standaart, Den Burg. en die het de klanten gemakkelij - ker maakt het eigen energiege bruik in de gaten te houden. In zo'n 2000 gevallen is de installatie al met succes afgerond. In naar schatting negentig procent van de woningen die nog een slimme meter krijgen aangeboden, zijn extra werkzaamheden nodig. Bedoeling is dat het werk eind dit jaar zal zijn afgerond. Klanten van Liander hoeven niet Diffuus glas voor woningen aan Heemskerckstraat 'Volgens mij wordt de afstand tot de buren zo groot, dat ze geen last van inkijk zullen hebben. Maar ik ga er niet moeilijk over doen. Als je diffuus (ondoorzich tig, red.) glas wilt, dan komt dat er.' Dat zei Siep Schellinger woensdag in een zitting van de Bezwaar schriftencommissie, waarin het bezwaar van omwonenden tegen de bouw van vijf woningen aan de Heemskerckstraat in Oudeschild aan de orde was. De plannen wer den enkele jaren geleden door Schellinger van Bouwbedrijf Zegel ontwikkeld en zijn sindsdien fel bestreden. Onder meer door de familie Slikker van Texeltours, die vreesde dat klachten van de nieu we bewoners een bedreiging zullen vormen voor het voortbestaan van de busonderneming. Gerard Weijers, bewoner van de Loodssingel, herinnerde aan een bijeenkomst met Schellinger, gemeente en bezwaarmakers, waarin zou zijn afgesproken dat de VRIJDAG 23 MAART 2012 bang te zijn dat er onverwacht een monteur bij hen op de stoep staat. Het bedrijf verstuurt vooraf brie - ven waarin tekst en uitleg wordt gegeven. Wie dan nog vragen heeft, kan deze stellen bij de klantenservice (tel. 0900-2632630) of bij de inloopdagen die de komende tijd op Texel worden gehouden en die zullen worden aangekondigd in deze krant. nieuwe woningen diffuus glas zou den krijgen in vensters die uitzicht bieden op de buren. Volgens Weijers was deze afspraak niet in de vergunning opgenomen. Hij drong erop aan dat dit alsnog gebeurt. Schellinger zei te twijfelen aan het bestaan van deze afspraak, maar liet weten het speciale glas te zullen aanbrengen. Of de commissie Bezwaarschriften nog bezwaren tegen de bouw ziet, blijkt binnen zes weken, de termijn waarin ze (niet-bindend) advies uit brengt aan het college. Intrude, Jug Bros en @last in Rondetent Intrude, Jug Bros en @last zijn de bands die optreden op donderdag 7 juni in de tent van de Ronde om Texel. Ze zijn geselecteerd tijdens Texelpop door een jury onder lei ding van Mark Kriek, onder andere stagemanager bij The Voice of Hol land. Organisatoren Mark en Cori- na Röpke zijn verheugd dat de bands hebben toegezegd te komen. De optredens zijn onder deel van een Texelse avond in de Rondetent, waarop ook ander lokaal entertainment wordt gebo den. Vader Boogaard Wij denken met veel warme herinneringen terug aan de altijd gezellige, op het scherpst van de snede gespeelde klaverjaspotjes. Wij wensen Jeanet, Kim, Anneke en de verdere familie heel veel sterkte. Saar en Mare Esther en Jeroen Daan en Erik Gretha en Martin Frederique en Sander Met verdriet geven wij kennis van het overlijden van onze schoonzus en tante Maartje Koolstra-de Bloois O. Koolstra-Habets A. Bremer-Koolstra E. de Boer-Koolstra F. van Kooten-Koolstra Neven en nichten Correspondentieadres: fam. Verbeek, Tamarastraat 27, 4105 GG Culemborg. Onze Cieve (groot) ouders JAuus Smit Ina van der Sfidde zijn op 24 maart 2012 40 jaar getrouwd! 'Monique en Fr and Fdwin en 'Kitty 'Kevin en Lisanne Lennon Tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst, wil ik ieder een bedanken die aan mij gedacht heeft, in welke vorm dan ook. Ook namens Lia. Ben Nieboer INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN €7,50 tot en met 3 regels. Per regel meer €2,50 (incl. btw). Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Staan de winterhanden in de weg? www.finish- boxtexel.nl Ze zijn er weer! De beken de olieflessen van Kees de Waal, 1 2 liter haardhout.nl Eelke Kloos terman, tel. 0517-579592. Meer kans op een baan! Sollicitatie Training www. vanderpark.nl Voor al uw tuinwerk, aan leg en seizoencontracten, van Egmond tuinonder houd tel: 06-49631341 Gratis taxirit? Vraag naar de stempelkaart van Taxi Attent 0222-320020 Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. Te koop aangeboden: Boerderijenboek, Veldna men, Teso aandeel. Tel. 312940 Tuinboerderij De Halm. Graszoden, graszaad, verzorging van uw gazon www.texeltuinen.nl Toneelgroep Oosterend speelt het familiestuk „de proef van Halfelf", 24 maart, 15.30 en 19.30 uur. Kaarten via tel. 318695. Lego uitlopende dozen: Power Miners, Space Po lice, Starwars halve prijs. Het Speelgoedhuis, Oos terend, tel. 318313. Maart aanbieding nieuw: Texelse landschapsforma ten: 10x30 cm van €27,50 voor 22,95. en 20x80 (panorama) van €125.- voor €99,95 beiden incl. lijst en spec, glas) Simon Smit - "De Texelse Land schapsfotograaf". Pianoles? Kom naar Ka ren! 0222-321612/ 06- 57420547. Karen Haasdijk, Den Burg. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Uw videobanden overzet ten naar DVD incl. menu en beeld/ opnamen fou- tencorrectie. Simon Smit Fotografie -Tel. 314499 Sterretje gezocht! ClasCarage Texel Tel: 0222 - 32 1 5 15 Voor een liefdevolle en troostrijke invulling van begrafenis- of crema tieplechtigheid: Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Wil jij de kwaliteit van je huidige leven verbeteren en af van emotionele, lichamelijke en mentale klachten? Ga dan naar «vww.praktijkeigenkracht.nl of bel 06-52433103. I\r<xchtr MJ Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Actie: de hele maand maart op donderdag 10 korting op uw behande ling. Astrid Haar Atelier Dames- en heren kapsa lon tel. 310914 Verkoop 2e hands zo merkleding in de Witte Burcht zat. 31 maart van 9.00 tot 15.30 uur. Inbreng vrijd. 30 mrt. van 18.30 tot 20.30 uur. Geprijsd inleveren, prijsjes goed vastzetten d.m.v. veilig heidsspeld of vastnaaien. Kosten €0,30 bij inbreng per kledingstuk, bij ver koop nog eens €0,30. Af rekenen zat. 17.30 uur. Tel. 314753/314762. Kom naar Daan van Loen- houts teken-/schilder- avond in Oosterend. www. daanvanloenhout.nl/work- shops of 06-52447817. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Wilt u ook zo graag echt naar de zon? Huur ons vakantiehuis op Curacao. Kijk op www.villastella- curacao.com of bel 0222- 311411. Bouw- en Tekenbureau Constructief tel. 322033 website: btbc.nl Haardhout-Texel.nl Goe de kwaliteit en snelle leve ring. Tel. 327418. Nieuwe en gebruikte race, atb en stadsfietsen bij uw fietswinkel Bets fiet sen, tel. 312184. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Met je hart leidinggeven! Inspirerend Leiderschap www.vanderpark.nl Wie kan ons helpen bij de schoonmaak van de bun galows op vrijdag en/of za terdag. Vakantiebureau Kobeko T. 06-53842022 Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. keeshinbanden.nl Houten speelgoed maan dag op de markt en www. speelshout.nl Cortina fietsen en voor manden/tassen uw fiets winkel Bets fietsen, tel. 312184. Gevraagd: bezorgers/ sters voor Helders Week blad in: Den Hoorn, 't Homtje en De Koog. inl.: 0222-783190. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Euroase, maatschappe lijke en psychologische hulpverlening, geen wacht lijst, geen verwijzing, aan melden via tel. 0657711701 of mail: info@euroasema atschappelijkwerk.nl. Zie ook: www.euroasemaat- schappelijkwerk.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Voor al uw schilder- en onderhoudswerk, dus ook wandafwerking, rol len, spuitwerk. Professi oneel en goed geregeld. Inlichtingen 06-26482248 Gebruikte rietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl in het restaurant Vrijdag 30 maart koken met Texelse Producten Reserveren: 318950 Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Uitvaartverzorging Ton van der Sllkke, tel. 365809/ 06-83164910. www.ultvaartverzorging- texel.nl ff M JUjaI-üO supermarkten /3(2)tel-322126 SPtfRTSHtfP De Koog A.s. zondag De Koog 1 - Dirkshorn 1 14.00 uur Koos DA 1 - Schagen DA2 11.00 Solexverhuur Texel Café restaurant 23 maart 1962 50 jaar getrouvud Gefeliciteerd!

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3