TB dreigt met gele kaart voor Kooiman 'College moet gebruik Nollekoog onderzoeken' TEXELSE 5 COURANT Samenwerking dakkapellen jyiMiwi Postbezorging vertraagd Door omstandigheden is de ver zending van de Texelse Courant van vrijdag 16 maart via de post fout gelopen. De krant is op tijd voor verzending aangeboden maar na een misverstand bij PostNL op een zijspoor beland. Dinsdag is deze zending alsnog in de post- stroom gebracht waardoor deze bij de meeste abonnees op woens dag, maar soms pas op donderdag werd bezorgd. De uitgever en PostNL betreuren dit en stellen alles in het werk om herhaling te voorkomen. Pleister op de wonde is dat de stroom telefoontjes bevestigde de Texelse Courant gewaardeerd en gemist wordt als hij niet komt. Dat doet ons deugd. Ganzenfluisteraar op VVD-avond Ganzenfluisteraar Arie den Her tog is dinsdag 27 maart één van de sprekers op de laatste WD Winteravond, die 'landbouw en landschap' als thema heeft. Deze bijeenkomst vindt plaats in Hotel Den Burg en duurt van 19.30 tot circa 22.15 uur. Ganzenfluisteraar Den Hertog heeft landelijke bekendheid gekregen door zijn optredens op televisie, onder meer bij Pauw en Witteman. Zijn bedrijf Duke Faunabeheer is gespecialiseerd in het terugdringen van de overlast van vogels en vooral van ganzen. Door drie bijna- ongelukken bij Schiphol wordt de noodzaak van de aanpak van deze dieren steeds urgenter gevonden. Om te laten zien dat dode ganzen prima in vleeswaren kunnen wor den verwerkt, worden de aanwezi gen getrakteerd op een stukje gan- zenworst van Goënga. De tweede spreker is een verte genwoordiger van de stichting Veldleeuwerik. Deze organisatie heeft het bevorderen van het duur zaam produceren van akkerbouw producten als gerst, suikerbieten, uien en aardappelen tot doel. Dat gebeurt door het systematisch toepassen van best practices, op een controleerbare manier en in samenwerking tussen akkerbou wers, collecteurs, afnemers van akkerbouw producten en de ver werkende industrie. De stichting heeft hiervoor een eigen duurzaamheidsystematiek ontwikkeld en zorgt voor kennisuit wisseling met collega's en profes sionele begeleiding. De laatste WD Winteravond wordt geleid door voorzitter Arnold Lan- geveld en raadslid Jur Schuiringa. Wethouder Edo Kooiman kan een 'gele kaart' verwachten van Texels Belang. Fractievoorzitter Joop Groeskamp toonde zich woensdagavond ontstemd dat de wethouder ondanks een toe zegging geen afspraken met de agrarische sector had gemaakt. Tijdens de vorige raadsvergade ring op 15 februari hadden Texels Belang en GroenLinks er bij Kooi man op aangedrongen dat hij met de agrarische sector zou praten over de compensatie van een halve hectare landbouwgrond bij Immetjeshoeve naar aanleiding van de bouw van zes recreatievil la's aan het Gerritslanderdijkje. Volgens Groeskamp hadden een dag na die vergadering al de agenda's getrokken kunnen wor den, maar navraag bij LTO had hem geleerd dat er nog niks was gebeurd. 'Als de wethouder niet met een heel goede verklaring hiervoor komt, kan hij van ons een tweede gele kaart verwach ten', aldus Groeskamp. Hij refe reerde daarmee aan een gele kaart die Cees Hoogerheide (D66) in november aan Kooiman toe kende, omdat het college toen in zijn ogen geen onderbouwd voor stel over de WKO aan de raad had voorgelegd. Kooiman was niet de gelegenheid een reactie te geven, omdat hij op vakantie was. Wethouder Eric Hercules, die waarnam voor Kooi man, moest antwoorden schuldig blijven. Groeskamp merkte op dat hij de toezegging van de wethou der op zijn mobiele telefoon had opgenomen, zodat hij hem kon laten terughoren wat hij gezegd had. Het college moet meer onder zoek doen naar het gebruik van het bedrijfsverzamelgebouw aan de Nollekoog, het bedrij venterrein nabij De Koog. Vol gens de omwonenden zijn er aanwijzingen dat er activiteiten plaatsvinden die in strijd zijn met het bestemmingsplan. Dat zei mr. Maurice Frantzen woensdag tijdens een zitting van de commissie Bezwaarschriften. De vertegenwoordiger van het college zei dat vier loodsen bij een controle door een handha- vingambtenaar bezocht zijn en dat geen onrechtmatigheden zijn geconstateerd. Volgens haar was er geen aanleiding te veronder stellen dat er in de andere pan den wél dingen gebeuren die niet door de beugel kunnen. Volgens Frantzen verdient het onderzoek 'een dikke onvoldoende' en kun nen op basis daarvan geen con clusies worden getrokken. Het werd een bijeenkomst vol juridische fijnslijperij, waar de gemiddelde leek weinig van zal hebben begrepen. Daar kwam bij dat het college ontkende een fax te hebben ontvangen waarin Frantzen namens zijn cliënten had gevraagd om handhavend op te treden, terwijl de advocaat zei over een faxverzendrapport te beschikken dat aantoont dat de fax moet zijn aangekomen. Hij zei 'het ernstige vermoeden' te heb ben dat de gemeente vergeten was erop in te gaan en nu maar ontkende de fax te hebben ont vangen om de juridische conse quenties te ontlopen. Commissielid Arthur Oosterbaan vroeg waar de omwonenden van het door garagehouder Nagy gebouwde en geëxploiteerde ver zamelgebouw last van hebben, maar onduidelijk bleef of die acti viteiten verboden zijn. Zo werd door de familie Blom geklaagd dat Zandbank overlast veroor zaakt door het vervoer van goe deren die er worden opgeslagen en de instructie die klanten van het recreatiebedrijf er krijgen. Maar volgens het bestemmings plan is de opslag van goederen er nu juist toegestaan. Of dat ook geldt voor het geven van instruc tie, bleef onbesproken. De commissie Bezwaarschriften moet binnen zes weken advies uitbrengen aan het college. Einde kwestie nabij De Waal De loodsen aan Laagwaalder- weg 36-38 buiten de bebouwde kom van De Waal mogen defini tief voor bedrijfsdoeleinden gebruikt worden. Hiermee heeft de gemeenteraad woensdag avond ingestemd. Texels Belang en GroenLinks waren tegen het besluit, omdat ze vonden dat op deze manier de eigenaar van de loods zijn zin kreeg door maar vast te blijven houden aan zijn plannen. Ook andere partijen konden zich vinden in deze kritiek, maar zagen dit wel als de enige oplossing om tot een einde aan deze kwestie te maken. Hiermee komt een einde aan een langslepende kwestie tussen de eigenaar van de loodsen en de gemeente. In eerder stadium had de gemeente nog besloten dat de loodsen gesloopt diende te wor den. Ook zijn er in het verleden diverse dwangsommen opgelegd aan de eigenaar, omdat hij niet voldeed aan brandveiligheids- en constructie-eisen. Deze werden opgeschort met als voorwaarde dat de eigenaar aanpassingen op deze gebieden zou doen. Jeugdclub zorgt voor maaltijd De Jeugdclub van De Koog heeft zaterdag in dorpshuis De Hof eten klaargemaakt voor oudere bewoners van De Koog. De jeugd had dat aanvankelijk wil len doen in het kader van de lande lijke actie NLDOET, maar dat lukte niet. Twee weken geleden kreeg de jeugdclub te horen dat een subsi die van €500,- van NLDOET aan hen voorbij ging, omdat de beoog de ouderen niet in een verpleeg huis wonen en daardoor geen doelgroep zijn. Het bestuur van de jeugdclub besloot toch door te gaan en met behulp van de Jumbo in De Koog, de Lidl, Bella Toscana, de familie Eelman, Quinty's, Pakketservice Noord-Hol land, de familie Hin van boerderij Hoogvliet en Hotel Texel kregen ze het voor elkaar om toch een maaltijd voor ouderen klaar te maken. Circa 35 kinderen deden 's mid dags de voorbereidingen, waarna aan het begin van de avond de gasten werden ontvangen. De kin deren deden dat in nette kleding en enkele kinderen speelden live muziek. De gasten genoten vol gens de jeugdclub zichtbaar van de avond. Supermarkt De Krim heropend De supermarkt op vakantiepark De Krim bij De Cocksdorp is ver bouwd en vernieuwd. Hij werd woensdag heropend. Het was een Spar, maar het is nu een Attent Super op Vakantie. Vol gens Kleis Hooyschuur van De Muy Beheer lijkt de supermarkt groter, maar is de oppervlakte het zelfde gebleven. 'We hebben de slijterij eruit gedaan en op die plek is het speelgoed neergezet.' Brood is en blijft één van de belang rijkste afdelingen van de super markt. 'Thuis nemen mensen vaak amper de tijd om te ontbijten, maar als ze hier op vakantie zijn, hebben ze daar alle tijd voor.' Om met name op het gebied van dakkapellen concurrerend te kun nen werken, hebben René Hoep, Wouter van Strien en Bart Jan Boon de handen ineen geslagen. Samen vormen zij Dakkapel Texel. Terwijl ze als zelfstandig ondernemer actief blijven op hun eigen gebied, treden de drie gezamenlijk naar bui ten als daar vraag naar is. 'Op Texel worden dakkapellen vaak nog op een traditionele, arbeidsintensieve manier gemaakt', zegt Boon. 'Aanbieders van de overkant hebben daarentegen vaak het maken van dakkapellen als hoofdactiviteit en hebben daardoor het arbeidsproces volledig kunnen stroomlijnen. Ook doordat het maken van een dakkapel voor hen dagelijks werk is, kunnen ze deze daardoor vaak goedkoper aanbieden dan een Texelse ondernemer, die veel meer allround inzetbaar is. Met onze samenwerking willen we proberen hier verandering in te bren gen door innovatiever, gestructureer- der en voordeliger te gaan werken. Daardoor kunnen we de dakkapel bijvoorbeeld binnen één dag monte ren.' De drie ondernemers willen niet 'onder de prijs duiken', maar wel een vergelijkbare prijs aanbieden voor een vergelijkbare dakkapel. Dakkapel Texel resideert vooralsnog bij Bouw en Tekenbureau Constructief van Bart Jan Boon in Den Buig, die de contacten verzorgt. René Hoep, Bart Jan Boon en Wouter van Strien van Dakkapel Texel(Foto Getaid Timmeiman) Kinderen van de Jeugdclub in De Koog maakten zaterdag maaltijden klaar voor oudere bewoners van het dorp. De leerlingen van klas 1G van de OSG hebben dinsdag zelfgeschre ven gedichten voorgelezen in de bibliotheek in Den Burg. Ze deden dit in het kader van de maatschappelijke stage. Het thema van de gedichten was vriendschap. foto job schepers) In OSG De Hogeberg werd woensdag een informatiemarkt gehouden over invoering van het stelsel Passend Onderwijs, georganiseerd door de gezamenlijke ambulante diensten en het steunpunt autisme. Op de foto de stand van REC 3, voor begeleiding van kinderen en jongeren die langdurig ziek zijn of motorisch of verstandelijk beperkt zijn. De supermarkt op vakantiepark De Krim is woensdag heropend na verbouwing en vernieuwing. Door een andere indeling lijkt de super markt groter te Zijn geWOrden. (Foto Jeroen van Hattum) VRIJDAG 23 MAART 2012 Compensatie Het negatieve van de Winners Club weet iedereen nu wel, zeker de betrokkenen. Maar ik wil toch even kwijt dat Gerard Schuiling bezig is met het compenseren aan al die mensen die er geld mee verloren hebben. En iedereen mag denken wat-ie wil en natuurlijk zeggen we allemaal dat Gerard 'het Licht' heeft gezien, maar voorlopig doet hij het maar. Gerard, mijn welgemeende complimenten. Het negatieve van de gemeente Texel weten veel men sen ook wel. Maar als je door de gemeente benadeeld wordt, een rechtzaak moet voeren en gelijk krijgt van de bestuursrechter, dan geeft de gemeente mooi niet thuis, weten wij uit eigen ervaring. Het heeft heel veel meer geld gekost dan de Winners Club. Maar de gemeente gaat niet over tot com pensatie. Volgens mij heeft de gemeente meer mensen ongelukkig en verdrietig gemaakt dan Gerard. Nu maar hopen dat ze bij de gemeente ook eens 'het Licht' gaan zien. Nora Bekking, Sollicitatie Geacht gemeentebestuur, Hierbij stel ik mijzelf per direct beschikbaar voor de functie van gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeente Texel. In mijn huidige functie als ondernemer op het eiland heb ik al geleerd om Texel, haar bewoners en haar bezoe kers te koesteren. Ik wil me ervoor hard maken dit eiland leefbaar, mooi en betaalbaar te houden. Als een echte teamspeler wil ik me inzetten om dit te realiseren. Ik zal daarin met een brede visie kijken, niet gericht op persoonlijk gewin maar op gewin voor het hele eiland. Als onderne mer ben ik gedwongen economisch inzicht te hebben, wat in mijn (wel licht) nieuwe functie goed van pas kan komen. Ik kan met zeventien jaar ervaring als lokale ondernemer aardig inschatten wat wel en niet economisch verantwoord is. Mijn verwachting is dan ook dat ik uw organisatie kan helpen financieel gezond te worden door in te grijpen bij onnodige kosten of onrendabele investeringen. Daarnaast past de functie van gemeentesecretaris en algemeen directeur van de gemeen te Texel mij goed omdat ik midden in de Texelse samenleving sta. Mijn sociale netwerk is erg groot, dit helpt mede inzicht te krijgen over wat er zich op het eiland afspeelt. Hierdoor denk ik dat ik een goede afspiege ling kan geven van wat de Texelaars écht willen. Tot slot geef ik graag aan dat ik goed ben in hoofdreke- nen, het niet erg vind om de kop van jut te zijn en niet bang ben om over uren te maken. Graag wacht ik op een uitnodiging voor een gesprek, Met vriendelijke groet, Peter Bongaards, Oudeschild. Kaap Skil Ben zondagmiddag naar Oude schild geweest om het nieuwe museum van jutters en zeelui te bezoeken. Ik moet zeggen, het zag er allemaal heel verzorgd uit. Vooral in de kelder heb ik mijn ogen uitge keken. Maar waar ik het niet mee eens ben, is dat het kunstwerk waar met zoveel handen en zoveel liefde door veel Texelaars aan is gewerkt, niet op een ereplaats - namelijk aan een muur - is gehangen, maar aan een onopvallend plafond. Vooral bij oudere mensen (zoals ik) wil dat 'nekkie' niet meer alles doen en bovendien komt het kunstwerk niet volledig tot zijn recht als je het van onderen bekijken moet. Ik sprak maandag zelfs iemand die het hele maal niet gezien had. Dus mijn voorstel is: of je hangt het aan een van de muren, of je plaatst een stel ligstoelen onder het kunst werk, zodat je rustig liggend het mooie eiland kunt bekijken. C.M. Zevenhoven-Kuip, Den Burg.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5