TEXELSE 7 COURANT - GL wandelt in de Bleekersvallei JaaP Dros °p koers voor titei Echtpaar Caspers wint klaverjastitel Tennisster Sanne Brand beste in Heemskerk VRIJDAG 23 MAART 2012 n GroenLinks bij de ingang GroenLinks start de verkie zingscampagne zondag 25 maart met een wandeling door de Bleekersvallei. De locatie is een knipoog naar de gelijkna mige staatsecretaris, onder wiens bewind stevig wordt bezuinigd op de natuur. 'Wan delen door de natuur nu het nog kan', zegt GL-voorzitter Jacco Dros. De wandeling begint om 11.00 uur bij het toe gangshek aan de Randweg. De stemlokalen gaan weliswaar pas over twee jaar open, volgens GL kun je niet vroeg genoeg beginnen met campagne voeren. 'Doordat we in 2010 net te weinig stemmen hadden zijn we bij de vorige verkiezingen een zetel kwijtgeraakt. Dat zal ons niet meer gebeuren. Die zetel halen we weer terug en liefst nog eentje er bij', zegt Dros vastberaden. 'GL bestaat nu uit een club men sen die goed bezig is. Maar we willen de groep actieve leden uit breiden. Daarom nodigen we leden, Texelaars die op ons heb ben gestemd en anderen die het gedachtegoed van GL op Texel delen uit om met ons mee te wan delen. Om een uurtje lekker door de duinen te wandelen en te pra ten over dingen die ons bezig houden. Mensen kunnen onder weg vragen stellen of andere din gen naar voren brengen die men wil bespreken.' Wat GL hoog zit is het beleid van staatsecretaris Bleker. 'Daar zijn we ronduit tegen. Maar wat bete kent het voor Texel?' Onder meer dat Staatsbosbeheer flink wordt gekort. Over de gevolgen daarvan zal boswachter Erik van der Spek een korte uitleg geven. Raadslid Rikus Kieft: 'Bedoeling is dat we meer economie uit de natuur gaan halen. Maar hoe? Je kunt denken aan vormen van lokaal medegebruik van de natuur. Je moet daar natuurlijk goed over nadenken en het medegebruik moet passen bij onze kernwaar den. Texel zou hiervoor een schit terende proeftuin zijn.' Het is wel licht één van de onderwerpen tijdens de wandeling. Agrarisch natuurbeheer kan een ander the ma zijn. GL-bestuurslid Ineke Hin: 'Bleker zegt dat boeren zulke goede natuurbeheerders zijn. Dat kan zo zijn, maar dan moet hij de boeren wel wat in handen geven om dit werk goed te doen. Maar zoals het er nu naar uitziet is er volgend jaar helemaal geen geld voor agrarisch natuurbe heer.' Ook zorg, mobiliteit en duurzame energie zijn andere mogelijke gespreksontwerpen. Na afloop is er koffie en koek. Met nog één spel te gaan mogen Fenny en Rob Caspers zich de nieuwe kampioenen van Kla- verjasclub Den Burg noemen. Achtervolgers John Vlaming en Eric Jan Geus hebben alleen nog een theoretische kans de titel te winnen. De eenentwin tigste ronde werd gewonnen door Co Koomen en Lieuwe van der Veen. Het echtpaar Caspers deed deze week niet mee om de dagzege. Solide spelend kwamen de twee echter tot een score van 6869 punten, ruim voldoende om de concurrentie op afstand te hou den. Achtervolgers Vlaming en Geus zijn nog lang niet zeker van de tweede plats. Jan Zaal en Hans Westdorp verkleinden hun achterstand tot 87 punten, zodat het laatste spel erg spannend belooft te worden. Lieuwe van der Veen en Co Koomen waren in de voorlaatste ronde uitstekend op dreef. Het zag er na twee spelletjes niet naar uit dat zij zouden gaan winnen, maar het slotoffensief, met sco res van ruim 2200 en ruim 2300 in de laatste twee spellen, mocht er zijn. Dat resulteerde in een totaal van 7650 punten, waarmee ze zich na een wisselvallig seizoen alsnog in de top tien speelden. Van der Veen en Koomen stegen van de elfde naar de zevende plaats. Meijert Laan en Piet Kikkert heb ben na hun rondewinst van twee weken geleden de smaak te pak ken. Ook nu kwam het duo na een opening van ruim 2200 weer boven de 7000. Met 7415 punten veroverden ze de tweede plaats. Ze stegen van de zestiende naar de vijftiende plaats en namen daarmee definitief afscheid van de onderste regionen. Bart Weijdt en Willem Koomen waren beiden verhinderd, maar deden dankzij vervangers Gisela van der Veen en Jolanda Stark toch uitstekende zaken. Het gele genheidsduo kwam tot een score van 7368 punten en speelde Weijdt en Koomen terug in de top vijf 5 van het algemeen klasse ment. Zaal en Westdorp zijn nog in de race voor de tweede plaats in het algemeen klassement én de tweede periodetitel. Deze week veroverden zij met 6948 punten de vierde plaats en namen ze de leiding over in de periode. Hun voorsprong op het echtpaar Cas pers bedraagt daarin 161 punten. Ook Freek en Gerda Veeger heb ben met een achterstand van 385 punten nog kansen. Het gemiddelde was deze week met 6305 punten goed. Er wer den 29 marsen gespeeld. Tennisster Sanne Brand heeft zondag in Heemskerk het sterk bezette Nationaal IndoorJeugd- toernooi gewonnen. De 15-jari- ge Texelse, lid van Deuce, was zondag in de finale in twee sets (6-4 en 6-2) te sterk voor Carlijn Ketting uit Heerjansdam. Een opvallende prestatie, omdat Brand niet hoger dan als zevende was geplaatst en weinig gunstig had geloot. Al in de tweede ronde trof ze zaterdag de nummer één van de plaatsingslijst. Het werd een zware partij, zowel fysiek als mentaal, die ze na veel strijd in drie sets wist te winnen. Ook in de halve finale had ze drie sets nodig. In de finale ging het ver rassend soepel. Brand toonde zich na afloop zeer verheugd en constateerde dat haar sliceballen een effectief wapen waren geweest tegen haar hard slaande tegenstander. Het was de tweede toernooizege voor de Texelse deze winter. Eer der won ze met Joella van Vliet uit Heerhugowaard een dubbel- toernooi in Bleijswijk. uitkwam in de categorie tot en met 14 jaar. Ze deed het prima. Na winst in de eerste ronde trof ze de als nummer één geplaatste Malou Goes, die fysiek iets ster ker was en die uiteindelijk het toernooi ook de 14 won. Ook Ilse kan terugkijken op een succesvol winterseizoen, met een derde plaats in Middenbeemster. In Badhoevedorp won ze met Julia Enderink uit Hoorn het dubbel- toernooi. In april gaat de voor jaarscompetitie van start. Daarin komen de zusjes Brand onder de vlag van HTC Den Helder op zon dag in een gemengd team uit in de landelijke competitie. Van Rijselberghe verdedigt WK-titel Iets meer dan drie maanden nadat Dorian van Rijsselberghe wereld kampioen RS:X windsurfen werd moet hij zijn titel alweer verdedi gen. Ditmaal wordt het kampioen schap gehouden voor de kust van het Zuid-Spaanse Cadiz. Het toernooi is donderdag begon nen en wordt woensdag afgesloten met de medalrace. Er staan een prestigieuze titel en een grote prij- zenpot ($45.000,-) op het spel. Daarnaast ziet van Rijselberghe het kampioenschap als een ideale graadmeter voor de Olympische Spelen later dit jaar in London. Beelden van het kampioenschap zijn zaterdag vanaf 17.00 uur te zien op RTL7. Ook is het evene ment te volgen via de website http://worldwindsurfingchampion- ships2012.rsxclass.com. Jaap Dros ligt in de B&B Van der Vis en Den Boer-competitie bij schaakclub En Passant op koers om 'zijn' titel te heroveren. In 2008 werd hij voor het laatst kampioen. De spanning is groot bij En Pas sant. Titelhouder Thomas Richter heeft een bijna ideale score (1814 punten uit 20 wedstrijden), terwijl Dros vijf wedstrijden meer heeft gespeeld en een score van 21 uit 25. Richter heeft in de resterende zeven speelronden nog een kans, maar is daarbij afhankelijk van de steekjes die Dros mogelijk laat val len. Mohamed Al-Rawy staat stevig op de derde plaats en Aldo Witte volgt zeer verrassend op de vierde plaats. De junior verloor van Rinus Vittali, maar is een trouwe bezoe ker van de clubavonden, zodat hij genoeg punten kan pakken om hoge ogen te gooien in het klas sement. Het spel boeit hem, hij heeft een hekel aan verliezen en ontwikkelt zich langzaam maar zeker tot een geduchte clubscha ker. Kees de Best, die vorig seizoen nog als vierde eindigde, laat door studie de competitie met regel maat aan zich voorbij gaan. De verwachting is echter dat hij zich volgend jaar weer in de titelstrijd zal kunnen mengen. Voor meer informatie: www.enpassant-texel.nl Vlinderwinkel Eilandcompetitie Roelof Luinge fluit SV De Koog Niemand minder dan Roelof Luinge fluit de wedstrijd tussen de eerste elftallen van Geel Zwart'30 en SV De Koog die zon dag 1 april in 't Zand wordt gespeeld. De komst van de oud-eredivisie- scheidsrechter is geregeld door de Club van 75 van de thuisspelende vereniging. Hoewel de datum wenkbrauwen zal doen fronsen, is de aanstelling inmiddels ook te lezen op de website van de KNVB. Luinge is de meest ervaren scheids rechter van Nederland. Hij floot zeshonderd wedstrijden in het betaald voetbal. Bij de wedstrijd 't Zand staat een hoop op het spel. Geel Zwart'30 is kanshebber voor de titel in de vijfde klasse A en De Koog speelt voor een plaats in de nacompetitie. De aftrap is om 14.00 uur. Westerlaken promoveert naar L1 Laura Westerlaken reed zater dag tijdens een dressuurwed- strijd in menege Akenburg met Corrieta II Texel twee nette proeven in de klasse B. Met drie winstpunten (194, 197) en twee eerste prijzen mag ze promoveren naar de hogere klasse L1. prestatie. Krause debuteerde met haar jonge pony Golden Legend en behaalde drie winstpunten (198, 191) en twee eerste prijzen. Ava Krause behaalde een winst punt (180) met Shayen. In dezelf de klasse, categorie A/B, werd Marousha van Egmond met Koen twee keer eerste. Van Egmond behaalde twee winstpunten (182, 191). Jane Zijlstra was met Blitz del Ricardo oppermachtig in de klasse L2 en behaalde twee winstpunten (185, 183) en werd tweemaal eerste. Ook in de klasse L1-paarden werd goed gepresteerd. Anne- mieke Bos behaalde met Wanna- have twee winstpunten (187,181) en werd eenmaal eerste. Priscilla Noorlander pakte de andere eer ste prijs met haar paard Cordoba en behaalde ook twee winstpun ten (180, 187). Brigitte Landaal Zaalvoetballers winnen opnieuw Een week nadat het kampioen schap was veilig gesteld, won het zaalvoetbalteam van Texel'94 met 2-4 van en in Obdam. In een rommelige, fysieke wedstrijd, wonnen Texel'94 voor de zestiende achtereenvolgende keer een competitiewedstrijd. Texel'94 heeft de promotie naar de eerste klasse binnen en kijkt uit naar de resterende wedstrij den in het bekertoernooi. Op 6 april speelt de ploeg een uitwed strijd tegen Plein'83 uit Amster dam, dat uitkomt in de hoofd klasse B en bij winst staat er een thuiswedstrijd tegen een team uit de eerste divisie op het program ma. De resterende competitiedu els zijn haast veredelde oefen wedstrijden om goed partij te kunnen bieden tegen deze hoger aangeslagen tegenstanders. In Obdam speelde Texel'94 vrijdag geen briljante wedstrijd, maar evengoed werd de tegenstander, die met zeventien punten achter stand op de tweede plaats staat, vrij eenvoudig opzij gezet. Texel'94 zette de thuisclub met een onder druk. Na diverse onbe nutte kansen scoorde Jesper Arkenbout in de tiende minuut de openingstreffer. De jeugdige Arkenbout speelde een prima partij en heeft zich dit seizoen bewezen als een volwaardig selectiespeler. Hij maakte en pas- behaalde met Rachmaninov twee winstpunten (183, 182) maar bleef net buiten de prijzen. In de L2-klasse verdeelden Merel van der Linde met C'est Mouse Texel en Maybritt Grootenboer met Olvalinde de eerste prijzen. Bei den behaalden twee winstpun ten. Bij de paarden in de klasse M1/ M2 waren Charity Wetsteen (M2) en Caroline Wetenkamp (M1) aan elkaar gewaagd. Wetsteen werd eerste in de eerste proef met Newton en behaalde twee winst punten (186, 183), Wetenkamp werd met Cylithya Z Texel eerste in de tweede proef en behaalde ook twee winstpunten (182, 189). Desirée Boon verscheen met Schadrutka aan de start in de klasse Z1-pony's en behaalde twee eerste prijzen en een winst punt (207). In de klasse Z1/Z2 paarden was er tweemaal winst voor Priscilla Noorlander met Wiaronette. Noorlander behaalde twee winstpunten (Z2, 215, 212). Winstpunten waren er voor Eva van der Linde en Mandy Bosma. Tessa van Daalen verscheen als enige ruiter aan de start in de klasse ZZ-licht. Zij reed twee net te proeven en behaalde twee eer ste prijzen en twee winstpunten (210, 216). De volgende wedstrijd wordt gereden op zondag 1 april. sant ook 0-2. Het gevaar dat van Obdam kwam, bleef beperkt tot enige afstandschoten, maar deze waren niet verontrustend voor de wederom uitstekende keepende Alexander Smit. Toen Dennis Daalder na een prima aanval ook nog voor de 0-3 zorgde, leek de wedstrijd gespeeld en schakelde Texel'94 een tandje terug. Direct na de wissel scoorde Obdam uit een vrije trap en daar mee geloofde de ploeg schijnbaar weer in een goede afloop. Het team zocht meer de aanval en bood Texel'94 daarmee meer ruimte, maar omdat zowel Pieter Jan Eelman als Lesley Koning en Pim de Lugt de paal raakte, ont stond een pittige partij. Obdam maakte na een kwartier spelen de aansluitingstreffer en toen kwam de vlam helemaal in de pan. In de laatste minuten liet Obdam de doelman meespelen. De verdedi ging van Texel'94, onder leiding van aanvoerder Ruben Duinker, bleef keurig overeind, maar de aanvallers hadden het vizier niet op scherp en konden niet profite ren van het vaak verlaten doel. Vlak voor het einde van de wed strijd maakte Pieter Jan Eelman aan alle onzekerheid een einde door de beslissende 2-4 binnen te schieten. Texel'94 speelt komende vrijdag thuis tegen Apollo uit Hensbroek. De wedstrijd begint om 19.20 Programma dinsdag 27 maart Veld A 19.00 Tevoko (j)-Otto's Kobeko 19.45 Kobeko-NIOZ 1 Tevoko (j) 20.30 Pepermolen-Jumbo Cocky's 21.15 Cocky's-Paal 28/K Pepermolen 22.00 Randstad-Warmmop Paal 28/K Veld B 19.00 Rabobank- 19.45 IBS-PFB 20.30 NIOZ 2-Mantje 21.15 AH-Ecotiem 22.00 Moorman-Krim Veld C 19.45 SVC-Kapper Kobeko 2 20.30 Timmer's-Kobeko 2 Kapper 21.15 Expotise-De Waal Klif 23 22.00 Klif 23-Bar S De Waal Uitslagen: Cocky's Kapsalon-Warmmop 3-0; Texelse Autocentrale-Kobeko 3-0; Vlinderwinkel- Randstad 3-0; Albert Heijn-lnterieurbouw Texel 0-3; Mantje-lmares 3-0; NIOZ 2-IBS/ Oele/Schoo 2-1; PFB-Falcon 0-3; Rabo- bank-Ecotiem 2-1; Wessels Ontwerptl- Bouwcenter RAB 2-1; Kees de Waal, uis en tuin-Expotise 3-0; De Krim-Slagerij Moorman en de Boer 2-1Otto's Tweewie- lershop-Tevoko (jeugd) 3-0; De Kapper- SVC 0-3; Bar Sportief-Klif 23 1-2; Vakan- tieburo Kobeko 2-Timmer's Bakkerij 1 -2. Tevoko wacht lastige opgave Het herenteam van de volleybal vereniging Tevoko speelt zaterdag in Tuitjenhom een lastige uitwed strijd tegen De Boemel. De wed strijd is belangrijk in de strijd om de subtop. De Boemel staat momenteel op de vierde plaats, Tevoko op de zesde met vier punten minder. De volleyballers uit Tuitjenhorn wonnen vorige week met 4-0 van koploper WW. Tevoko moet het in de uitwedstrijd doen zonder de geblesseerde Erik leRoux en Gerben van Dijk. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Harenkarspel en begint om 16.30 uur. Dames Tevoko naar Amsterdam Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag in Amsterdam tegen US2. Dit jonge team heeft de laatste wedstrijden goed gepresteerd en versloeg koploper Zaanstad en de nummer van de ranglijst met ruime cijfers. Tevoko wat de laatste tijd niet geweldig speelt zal het hierom zeer lastig krijgen. Het team zal zonder Monique Leijstra (privé- omstandigheden) en hopelijk met Tamar Lok (momenteel nog ziek) naar Amsterdam afreizen. De wed strijd wordt gespeeld in de Wibau- thal in Amsterdam en begint om 15.00 uur. Thuiswedstrijd voor turnteam In sporthal Ons Genoegen in Den Burg wordt zaterdag 24 maart een rayonwedstrijd voor turners van de zesde en zevende divisie gehouden. GVT wordt daarbij ver tegenwoordigd door team De Wonne. Het Texelse team bestaat uit Senna Poede, Aster Baptist, Cato van Daele en Rosanne Boekei, die om 8.45 uur van start gaan, en Daniëlle Polder man, Lisa Buijs en Elma van Garde ren, die om 11.45 aan de beurt zijn. Er worden per toestel medailles uitge reikt en gezien de uitslagen van eer dere wedstrijden mag verwacht wor den dat het turnsters van De Wonne er meerdere in de wacht zullen sle pen. Het totaalresultaat over vier toe stellen telt, samen met die van de eerste twee competitiewedstrijden, mee voor plaatsing in de finale van de rayoncompetitie, die op 13 mei in Hippolytushoef wordt gehouden. Ledenvergadering SV De Koog SV De Koog houdt dinsdag 27 maart de jaarlijkse ledenvergade ring. Bestuursleden Jan van Beek, Arnold Kaercher en Jan List zijn aftredend. Alleen List is niet her kiesbaar. Verder komen onder meer de aanstaande toernooien ter sprake. De notulen van de vorige ledenvergadering liggen vanaf zaterdag ter inzage in de kantine, waar ook de vergadering wordt gehouden. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. Alle leden en ouders van jeugdleden zijn welkom.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7