Ondanks crisis optimisme bij TEXELSE 12 COURANT Leren solliciteren op OSG Popkoor bij viering 25 jaar Nauta Boek lexeltonds DINSDAG 3 APRIL 2012 Martine de Ruijter en Maurijn Schotanus gaven gespreksleidster Annemarie van Gaal uitleg over hun project over alcoholgebruik. Rechts directielid Ronald Bruins van Rabobank Noord-Holland-Noord. De financiële crisis gaat niet aan Texel voorbij, maar hopeloos is de situatie zeker niet. Dat was één van de conclusies die don derdagavond tijdens de algeme ne ledenvergadering van Rabo bank Noord-Holland-Noord werden getrokken. 'Voor het eerst sinds ik negen jaar geleden directeur van De Krim werd, maak ik me zorgen', gaf Iwan Groothuis toe in het vraaggesprek dat hij met Annemarie van Gaal had, die de avond leidde. Groothuis vertelde dat de verhuur van vakan tiewoningen achterblijft en dat gas ten langer wachten met boeken. 'We hebben te maken met een forse achterstand, met name voor de zomer.' Of het zich de komende maanden allemaal nog ten goede keert, waagde hij te betwijfelen. 'Met het EK-voetbal en de Olympi sche Spelen voor de deur, denk ik dat het een lastige zomer wordt. En dat zal ook druk op de prijzen met zich meebrengen.' Groothuis riep zijn collega-onder- nemers op zich te blijven inspannen om Texel als product sterk te hou den. Ook wees hij op het belang van een goede gezamenlijke pro motie van het eiland. Ondanks alle zorgen zal De Krim zich blijven manifesteren, kondigde hij aan. 'We zullen hier en daar nog wat overne men. En het ziet er naar uit dat we komend najaar eindelijk met de uit breiding van de golfbaan naar acht tien holes kunnen beginnen.' Ook zei hij dat er plannen voor het zwembad van het vakantiepark worden gemaakt. Bij de directie van Rabobank Noord- Holland-Noord leek optimisme te overheersen. 'Texel is een geweldig merk, met een goede organisatie en een goed rendement, waar aan de overkant met jaloezie naar wordt gekeken', hield Mark Poldner, direc teur commerciële zaken, zijn gehoor voor. Maar ook hij liet weten dat het succes niet vanzelf komt. 'De cliënt wordt kritischer. We moeten ervoor zorgen dat als gasten op de boot Tribute to CCR in café De Kuip In cafe De Kuip in De Koog speelt zaterdag 7 april de band The Fortunate Sons. Zij brengen die avond vooral num mers van Creedence Clearwater Revival (CCR). De band, afkomstig uit Schijndel, vond dat het reper toire van CCR niet voor de bühne verloren mocht gaan en heeft zich ontpopt tot vertolkers van hun hel den. Met hun 'Tribute to CCR' hebben de bandleden de afgelopen jaren talloze shows in binnen- en buiten land gegeven, zo melden ze op hun website. Het optreden begint om 20.30 uur, de entree is gratis. Werk Loodsmansduin bijna afgerond Op kampeerterrein Loodsmans duin bij Den Hoorn zijn de afge lopen weken grootschalige werkzaamheden afgerond. Onderdeel van het werk was het plaatsen van twee nieuwe toiletge bouwen en het afbreken van een vijftal oude. De nieuwe gebouwen staan op het veld met seizoens plaatsen en op het naturistenter rein. In laatstgenoemd gebouw is ook een sauna opgenomen. De stroomcapaciteit is op het hele ter rein verhoogd van zes naar zestien Ampère, alle plaatsen beschikken nu over een electriciteitsaanslui- ting. Dit wordt op basis van werke lijk gebruik afgerekend. De meest in het oog springende verandering is waarschijnlijk het plaatsen van dertig verhuurchalets geweest, vijf- persoonchalets die steeds 's mor gens met de eerste boot werden aangevoerd. Leerlingen uit de derde klas van het VMBO hebben zich de afge lopen weken bekwaamd in solli citeren. Ze deden mee aan het jaarlijkse project 'solliciteren voor dames en heren'. De OSG bereidt de leerlingen daar mee voor op de praktijk en leert ze hoe ze zichzelf het beste bij een ander kunnen presenteren. De leer lingen kregen les in sociale vaar digheden van theatergroep Werk tuig uit Amsterdam, ze moesten een sollicitatiebrief schrijven en de besten voerden afgelopen vrijdag op school echte sollicitatiegesprek ken. In het ene lokaal deden ze dat Daan Welboren en Maarten van Velzen en in het andere lokaal bij Peronne Brewel en Frans Stolk. Bij de afdelingen handel en consump tief kwam de 16-jarige Jacco Ver meulen als beste uit de bus. Hij voerde bij Welboren en Van Velzen een gesprek om bij Bij Jef aange nomen te worden. In het andere lokaal werden alle leerlingen van metaal en zorg en welzijn die een sollicitatiegesprek voerden tot win naar uitgeroepen. Opvang voor zwerfdieren Gerda Hin en Harry Ran, die sinds de fusie van Rabobank Texel en Rabobank Noord-Holland-Noord in 2005 lid waren geweest van de cli ëntenraad, namen 'met weemoed' afscheid. Beiden loofden de goede samenwerking met de directie. Gevraagd naar het nut van de cliën tenraad, noemden ze de Raboton, een initiatief dat ooit door de Texel- De gemeente wil met dierenasiel Het Schuthok in Den Helder een overeenkomst sluiten voor de opvang van zwerfdieren. Dit als vervolg op de eerste opvang bij Dierenpension Texel. De raad wordt gevraagd hiervoor dit jaar €13.653,- beschikbaar te stellen. terug zitten ze een goed gevoel hebben en zeggen: geweldig, ik kom volgend jaar weer.' Zelf kon de Rabobank een gunstig jaarverslag presenteren. Zo groeide de post 'kredieten aan cliënten', door directeur bedrijfsmanagement Ronald Bruins uitgelegd als 'uitge zette hypotheken', van €1.344.245.000,- naar €1.468.274.000,-. In het algemeen was volgens Bruins sprake van 'een rustig jaar'. De jaarvergadering werd gehouden op De Krim en werd uitstekend bezocht. De zaal van theater De Kiekendief was tot de laatste stoel toe bezet. Het werd een gevarieer de avond, die enigszins anders was opgezet dan in het verleden. De organisatie had gestreefd naar 'een minder statische avond' en dat pakte goed uit, mede dankzij de inbreng van topondernemer Van Gaal, die uit haar eigen rijke erva ring vertelde en gesprekjes voerde met diverse gasten. Onder hen Martine de Ruijter en Marijn Scho tanus, 15-jarige scholieren van de OSG, die leerlingen van groep acht van de basisscholen voorlichting geven over de gevaren van alcohol gebruik. Directieleden Ronald Bleeker, Mark Poldner en Ronald Bruins praten ondernemer Annemarie van Gaal bij over de ontwikkelingen bij de Rabobank. Foto's jood Rommets) se Rabobank was opgezet en dat lokale organisaties financiële steun biedt voor bijzondere projecten. Dankzij de cliëntenraad was de Raboton niet alleen blijven bestaan, maar was de directie er bij de komst van de euro zelfs van overtuigd dat er jaarlijks een ton aan euro's, in plaats van 50.000 euro, moet wor den gespendeerd. Hin en Ran krij gen twee jonge opvolgers: agrariër Michel Stroo en Meivin Kikkert, werkzaam bij accountantskantoor NBC Eelman Partners. Het Texels Popkoor trad op in De Hollebol. (Foto Job schepers) Boekhandel Nauta zat afgelopen mensen bloemen brengen. laten gaan', zo vertelt Daan Welbo- zaterdag precies 25 jaar aan de In de zaak die was versierd met bal- ren. Het optreden van het Texelse parkstraat. Om deze gebeurtenis lonnen werd opgetreden door Duo Popkoor zorgde voor een overvolle niet onopgemerkt voorbij te laten aan zee, terwijl het Texelse popkoor Hollebol waar de bezoekers naast gaan, waren er de nodige festivitei- optrad in De Hollebol. 'We konden de muziek ook konden genieten ten. Ook kwamen er de nodige deze dag toch niet zo maar voorbij van een hapje en een drankje. Er lopen op Texel veel katten rond die een zwervend bestaan leiden. Een deel veroorzaakt overlast in dorpen, anderen houden zich in leven in de natuur. Verwilderde kat ten, die zich ook voeden met beschermde diersoorten, zijn al jaren een probleem. Vanuit Natura 2000 heeft de gemeente de plicht om deze soorten voldoende bescherming te bieden. De gemeente is ook verplicht zwerf dieren gedurende veertien dagen op te vangen. De voorgestelde opvang van zwerfdieren is bespro ken met de Dierenbescherming en het nationaal park. Vanavond buigt de raad zich over dit voorstel van het college. TP 1 J~ J Samen werken aan de Texelse samenleving Pannenkoekendag in 'Hollewal' Rollators De Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgt donderdag 12 april een inloopmiddag voor klein onder houd aan rollators. Jan Zijm en Kees Schuijl van Omring zijn aan wezig zijn om rollators af te stellen, te smeren, remkabels te controle ren en zo nodig schroeven en moe ren aan te draaien De inloopmiddag wordt gehouden in de Buureton aan de Beaxtrixlaan in Den Burg en duurt van 14.30 tot 16.00 uur. De service is gratis. Aanmelden is niet nodig. Leerlingen van groep 1b van de Jozefschool hebben vrijdag pan nenkoeken gebakken voor de bewoners van verpleegtehuizen in Den Burg. Zij deden dit in het teken van de Nationale Pannenkoeken dag, waarbij kinderen pannenkoe ken bakken voor ouderen. In totaal deden er achttien leerlingen mee aan de actie. Het was de eerste keer dat een Texelse school deel nam aan Pannenkoekendag. Foto's Job Schepers

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 12