T E X ELS E^COURANT bouw onder loep Cjrotn Twartsjlsxels in het harL, Nieuwe Skuul werkt hard aan doorstart Drievoudige opening Texelse musea OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12664 DINSDAG 3 APRIL 2012 Het Internatio naal Pupillen Toernooi van SV De Koog is gewonnen door het team van Schalke'04. De crisis gaat niet aan Texel voorbij, maar hopeloos is de situatie niet, bleek op de RABO-leden- vergadering. Duiker Jac. Betsema is tij dens de ope ning van Kaap Skil benoemd tot lid in de orde van Oranje Nas sau. Een nieuwe muzieknis in het park. Dat wenst de Stichting Wezentuin op de jubileumpagina van de Texelse Courant. HELAAS UW HANDSCHRIFT NIET LEZEN EN UW BRIEF NIET IN BEHANDELING NEMEN. T E X E LSeJcOURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Natuureiland Texel Nationaal Park Duinen van texel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Skuul. Stichting Arkin is verzocht de Skuul tot 1 juli open te houden. De onderhandelingen daarover zijn in een vergevorderd stadium. Eind deze week wordt bekend hoe de Skuul doorgaat. 'De komende drie maanden wordt hard gewerkt aan erkenning door het ministerie en afspraken met zorgverzekeraars. Genoeg te doen dus', vertelt staflid Joke de Goede. Wethouder Huisman, aanwezig bij de reünie, is blij met de doorstart. 'De Skuul doet goed werk, dat mag niet verloren gaan. Ik steun ze vol ledig, al vanaf het moment dat de sluitingsplannen bekend werden. Al heb ik toen direct gezegd dat ik geen grote zak met geld heb. Maar het blijkt wel dat er ook andere mogelijkheden zijn om te helpen. Op Texel is de bereidheid om te helpen groot, dat blijkt maar weer.' Het nieuws van de doorstart is met luid gejuich ontvangen door de 140 aanwezigen, veelal oud-bewoners. Meer over De Nieuwe Skuul op pagina 9. Bijeenkomst WMO Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SIGT) houdt donderdag 5 april een openbare bijeenkomst over de WMO (Wet Maatschappe lijke Ondersteuning). Thema van de dag is De Kanteling. De dag is bedoeld voor alle ouderen en men sen met een lichamelijke beperking. De bijeenkomst wordt gehouden in deTexelhoeve aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 15.00 uur. Wethouder Hennie Huisman geeft een uiteenzetting over deze voor ouderen en gehandicapten belang rijke wet. De entree is gratis, er is koffie of thee en gebak. Bezoekers wordt gevraagd zich aan te melden via sigt@online.nl of tel. 310819. SNELCODE: 5651 [L'Garage Westend www.texelseautopagina.nl Kinderen gingen zondag de straat op voor de viering van palmpasen. Met deze optocht wordt de intocht van Jezus in Jeruzalem gevierd. In De Cocksdorp, De Koog en op de Groeneplaats in Den Burg ging de jeugd met palmpasen- stokken het dorp door. (Fok,jobsd« De Nieuwe Skuul, de instelling voor verslavingszorg aan het Molwerk, blijft bestaan. Dit is afgelopen zaterdag bekend gemaakt tijdens het afscheids/doorstartfeest. Begin december besloot het bestuur van de Stichting Arkin, waaronder de Nieuwe Skuul valt, met ingang van 1 april 2012 de Nieuwe Skuul te sluiten. Het team van de Nieuwe Skuul vindt dat dit niet mag gebeu ren, vanwege de unieke behandel wijze op deze plek. 'Een concept dat al meer dan dertig jaar tevreden cliënten oplevert en zich onder scheidt door de manier van behan delen, mag niet verdwijnen', aldus staflid Jenneke Wassink. Het team is gaan zoeken naar mogelijkheden voor een doorstart en riep verschillende lokale partijen op mee te denken. Wethouder Hen nie Huisman toonde direct belang stelling en heeft contact gelegd met Wim Eelman voor hulp bij het finan ciële gedeelte. Een groep bestaande uit medewerkers (Joke de Goede en Jenneke Wassink), aangevuld met oud-bewoner Peter Barendsen en twee inhoudelijk deskundigen (Mar- tinus Stollenga en Gert de Haan) zijn aan de slag gegaan. Mede onder steund door de andere collega's, die de groep vrijstelden en de dagelijkse werkzaamheden lieten doorgaan. Er is geprobeerd De Nieuwe Skuul onder te brengen bij een andere instelling voor verslavingszorg. Dit is niet gelukt. Het huidige plan is de verzelfstandiging van de Nieuwe Drie Texelse musea hielden vrij dag een feestelijke opening. Bij Ecomare werd het nieuwe bui tenterrein met verschillende zee hondenbassins en een bruinvis- senbassin officieel in gebruik genomen. In Oudeschild werd het nieuwe entree- en museum gebouw van Kaap Skil geopend en Luchtvaart- en Oorlogmuse um Texel '40-'45 presenteerde de nieuwe serre. Voor de openingsfeestelijkheden van het buitenterrein van Ecomare beschilderden leerlingen uit groep 5 en 6 van de basisscholen een vlaggetje. Deze hingen aan lange lijnen over het terrein. Van de mooi ste, getekend door Roos Bloemen- daal van de Vrije School, is een grote vlag gemaakt. Roos mocht hem tijdens de opening hijsen, samen met de Texelse burgemees ter Francine Giskes. De opening van Kaap Skil werd opgeluisterd door het Oudeschil der Visserskoor en groep 2 en 3 van basisschool De Bruinvis. Zij zongen een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd lied. Het door Mecanoo Architecten uit Delft ontworpen gebouw met de door het bureau Kossmann.dejong uit Amsterdam gemaakte tentoon stellingen werd geopend door Elvi ra Sweet, gedeputeerde van de provincie Noord-Holland. De serre van het luchtvaartmuse um werd geopend door Cor Kie- vits, jarenlang werkzaam als boord werktuigkundige op een Lockheed Constellation. Te zien zijn onder meer de maquette van Vliegveld Texel (Vlijt) in 1939 en nieuw is de maquette van Schiphol anno 1939. Meer hierover elders in deze krant. De gemeente geeft dit jaar bij handhaving en toezicht prioriteit aan vergunningsvrij bouwen en de goede staat van bouwwer ken. Ook wordt gelet op het ont staan en gebruik van terrassen en uitstallingen in De Koog. Dat blijkt het uitvoeringsprogram ma Toezicht en Handhaving 2012 dat het college heeft opgesteld. Het programma wordt vanavond in een commissievergadering ter ken nisgeving voorgelegd aan de poli tieke partijen. Het college stelt sinds 2005 elk jaar een prioriteitenlijst op, zodat de beschikbare capaciteit voor toezicht en handhaving efficiënt kunnen worden inzetten. De gemeente heeft met 8 fte (voltijd banen), waarvan 1,8 fte momenteel niet ingevuld, bij team Toezicht onvoldoende capaciteit in huis om alle fronten tegelijk toezicht te kun nen houden. Klachten en meldin gen worden volgens het college ook in 2012 wel altijd in behande ling genomen. De afhandeling ver loopt via een prioriteitenstelling. Bij de keuze om prioriteit te geven aan vergunningsvrij bouwen, staat van bouwwerken, terrassen (in eer ste instantie in Den Burg) en uit stallingen haakt de gemeente vol gens het college aan bij criteria die expliciet in de Wet Algemene Bepa lingen Omgevingswet (WABO) wor den gesteld. Die wet is sinds okto ber 2010 van kracht. De mogelijkheden voor vergun ningsvrij zijn de laatste jaren ver ruimd, maar er blijven algemene regels van kracht. Een bouwwerk moet onder meer voldoen aan het Bouwbesluit uit 2003, de bouwver ordening, het bestemmingsplan, het moet brandveilig zijn en vol doen aan de milieuregelgeving. Vergunningvrij bouwen blijft ook onderworpen aan een licht regime van repressief welstandstoezicht. 'Dus ondanks het feit dat een bouwwerk niet bekend is bij de gemeente (door een vergunning) moet deze wel geconstateerd en gecontroleerd worden. Hierdoor neemt de druk op de capaciteit van team Toezicht toe.' Bij de opening vrijdag van het vernieuwde buitenterrein van Ecomare werd de vlag gehesen door Roos Bloemendaal van de Vrije School en burgemeester Francine Giskes. (Foto Ecomare, Sytske Dijksenl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1