1EXBAG8sDA.NL TEXELSE 2 COURANT Enthousiasme voor optreden Rigby TESO Voorjaarsconcert KTF zonder drumband en majorettes De derde en laatste avond van Clubtour Texel bracht zaterdag eindelijk de gewenste aantallen toeschouwers naar Question Plaza. Dat was vooral te danken aan de hoofdact Rigby, die met het optreden op Sommeltjespop vorig jaar en de opname van een videoclip al eerder bewees fans op het eiland te hebben. Of het genoeg was voor een ver volg, moet nog blijken. Een dezer dagen bespreken initiatiefnemer Jeroen Schoo en zijn collega-orga nisatoren van De Lindeboom en licht- en geluidsbedrijf Tape of ze genoeg perspectief zien voor een nieuwe serie optredens. 'Voor dit jaar moet er geld bij. Maar mis schien moeten we aan een andere opzet denken. We gaan het er eens rustig over hebben', vertelde Schoo na afloop. Om de bijzondere relatie tussen Texel en Rigby te benadrukken, bood Schoo de gasten vooraf gaand aan hun optreden een gitaar uit zijn eigen collectie aan. Het instrument was voorzien van de handtekeningen van iedereen die zijn best heeft gedaan Clubtour Texel tot een succes te maken. De bandleden toonden zich blij ver- Oud papier Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Koger- straat, Boogerd, Willem van Beie- renstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenmaker straat, Witte Kruislaan. Teken 'Zeg schat, zullen we het week end naar Texel gaan? De vooruit zichten zijn goed'. 'Nou ja man lief, de hooikoortsberichten zijn wel positief maar de Tekenradar geeft code Hoog aan. Dus laten we maar een weekje wachten'. Niet te geloven wat ze nu weer bedacht hebben: de Tekenradar. Daarop kan je zien wat de tien daagse verwachting is van het nimfenstadium. 'Is er leven zon der teken?', zo vraagt Annie zich af. We weten met z'n allen wat de gevolgen zijn als er bijvoorbeeld geen bijtjes meer zijn. Maar teken? Ik weet niet of we nu zoveel slechter af zijn zonder die diertjes. Maar we worden nu wel ontzettend angstig gemaakt. Zodra die beestjes een teken van leven geven, komen het Rijksin stituut voor Volksgezondheid Milieu en de Wageningen Univer siteit in actie. Zij willen graag van u weten of u een Erythema Migrans heeft. Toe maar. Ze stu ren u dan een speciaal verzend- pakket met daarin een onder- zoeksbuisje. Daarna mag u, als beloning, anderhalfjaar lang vra genlijsten invullen. Maar pas op, dat u de teek niet laat ontsnap pen! Annie vindt het allemaal maar niks. Vooral niet omdat er een eenvoudig huismiddeltje bestaat om die beesten te weren. Ongezouten COLUMN Kijk, het zit zo. Ratten kan je bestrijden met Radicaal. Slakken met Escar-Go. Goh, wat een beeldspraak. Annie is er niks bij. Maar goed. Teken komen van oorsprong uit China, zoals de oesters uit Japan komen, de zwaardscheden uit Amerika en de ganzen uit de Nijl. Het bestrij dingsmiddel tegen teken moet u dan ook zoeken in de Chinese hoek: 'Take Away'. Zo simpel is het, de oplossing vindt u bij de Chinese Take Away. Waarom dacht u dat ze anders aan elke gast bij het vertrek vragen of u er iets bij wilt? 'Sambal bij?' Dat doen ze niet voor niks hoor. Dat is in het kader van de tekenbestrij- ding. Elke dag een kluit sambal en er is geen teek meer te beken nen. Want die sambal gaat in de bloedbanen zitten en die engerds hebben de pest aan knoflook. Ik heb het geprobeerd en het helpt hoor. Ze gaan mijn deurtje voor bij. Maar wacht eens even. Wat beweegt daar? Oh, ik zie het al. Teken aan de wand. Gelukkig bij de buurvrouw. Want die lust geen Chinees. Eigen schuld, dikke bult! Toch? Annie@texelsecourant.nl Lezing over luchtoorlog boven Texel Historicus Hans Nauta verzorgt donderdag 12 april in de biblio theek aan de Drijverstraat in Den Burg een lezing over de luchtoorlog die tussen 1940 en 1945 boven Texel werd gevoerd. In de oorlogsjaren lag Texel op de route van geallieerde bommen werpers naar de Duitse havens en het Ruhrgebied. Ook op het eiland zelf lagen relatief veel doelwitten, zoals vliegveld De Vlijt en water vliegtuigbasis De Mok. Ook de Duitse zware luchtafweerbatterijen en zoeklichtstellingen trokken regelmatig de aandacht van de geallieerde vliegers. In het latere stadium van de oorlog speelde Texel een belangrijke rol in de Geslaagd De oud-Texelse Suzanne Maas (25) is aan de Uni versiteit Wagenin gen cum laude afgestudeerd in de Milieuweten schappen. luchtverdediging van de konvooi en in het Marsdiep en de lancering van V-1 's vanuit de lucht. Nauta, docent aan de Hogeschool in Alkmaar, doet al meer dan 25 jaar onderzoek in binnen- en bui tenlandse archieven naar de lucht oorlog boven Noord-Holland. In zijn lezing licht hij minder beken de en nooit gepubliceerde feiten van de luchtoorlog boven het eiland toe. Daarbij komen uiter aard het vliegveld en watervlieg tuigbasis aan bod, maar ook bij zonderheden over neergestorte toestellen, Duitse radar en ver meende oorlogsmisdaden tegen geallieerde vliegers. De lezing wordt ondersteund met een grote hoeveelheid beeldmateriaal met unieke (luchtfoto's en Engelse filmfragmenten van aanvallen op konvooien in het Marsdiep. Deze beelden zijn nooit eerder op televi sie of internet vertoond. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €5,-. Leden van de bibliotheek betalen €3,50. Reserveren via tel. 312743 of e- mailadres reserveren@kopgroepbi bliotheken.nl. Paaswake In de Burght aan de Binnen- burg in Den Burg wordt zon dag 8 april vanaf 6.00 uur een oecumenische paaswake gehouden. Naast de viering van het Heilig Avondmaal, de Doopgedachte- nis, het Litanie-gebed, het ont steken van het licht en de vie ring van de opstanding van Christus wordt er volop gezon gen en gemusiceerd. Na afloop van de Paaswake wordt een paasontbijt geserveerd in De Schakel. Voor meer informatie: Dyo Wassink (tel. 314109) of Peter den Braanker (tel. 312335). Rommelmarkt In buurthuis Bethel in Zuid-Eier- land wordt maandag 9 april (Tweede Paasdag) van 11.00 tot 14.00 uur rommelmarkt gehou den. Goed verkoopbare spullen kunnen nog de hele week wor den ingeleverd bij boerderij Burst aan Postweg, of zondag avond vanaf 19.00 uur bij Bethel. Paasontbijt In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt zondag 8 april (Eerste Paasdag) vanaf 9.00 uur een paasontbijt gehouden voor leden en belang stellenden. Deelname is gratis, maar in verband met organisatie is het wel nodig zich tevoren aan te melden. Dit kan bij de kerkenraad. Aansluitend aan het paasontbijt begint de kerkdienst met als voorganger dominee Marseille. Het optreden van Rigby leidde tot enthousiaste reacties onder bezoekers van Question Plaza. (Foto's Joop Rommets) Soirée musicale Alliance Fransaise De Alliance Frangaise verzorgde vorige week een soirée musi cale voor de cursisten. De avond werd opgeluisterd door chansonnier Edouard van de Velde, die de aanwezigen tot de laatste noot wist de boeien. Hij zong num mers van onder andere Jacques Brei en Edith Piaf, maar kon ook goed uit de voeten met minder bekende chansons. De cursisten werden naast het concert ook getrakteerd op wijn en kaas. In oktober begint Alliance Frangaise met een nieuwe serie Franse les sen, zowel voor beginners, als half- gevorderden en gevorderden. Voor meer informatie: docente Marion Barth (tel. 322378, e-mail barthsmit@wxs.nl) of http://den- helder.alliance-francaise.nl. rast. Ook zij vinden Texel iets spe ciaals, gezien hun aankondiging dat na enkele wisselingen in de samenstelling op Texel hun 'nieuwe toekomst' begon. Speciaal voor de gelegenheid hadden ze champag ne meegenomen om er op te proosten. Bij het eerste nummer van hun optreden begeleidde zan ger Christon Kloosterboer zichzelf op de pas gekregen gitaar. Overigens waren de bezoekers van Question Plaza niet alleen enthou siast over Rigby, maar ook over het voorprogramma, verzorgd door The Dudettes, bestaand uit drie vrouwen en twee mannen. 'Ze zijn veel beter dan Rigby. Schrijf maar op dat ze The Dudettes moet con tracteren voor Sommetjespop', kreeg de verslaggever van deze krant regelmatig te horen. Leden van Rigby en de organisatie van Clubtour Texel poseren samen. De gitaar is een cadeautje dat de band kreeg om de bijzondere relatie met Texel te benadrukken. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. nl. Dinsdag 3 april: 19.15 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur Café Doodgewoon, voor kankerpatiënten en hun naasten. Krista Mirjam Dijkerman leest voor uit het boek dat ze schreef over de ervaringen die ze als verpleegkundi- 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering van de gemeenteraad. 20.00 uur. De FNV Vrouwen komen vanaf 20.00 uur bijeen in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Jan Beijert geeft een lezing over het Texelfonds. 20.00 uur. Klaverjassers spelen (met Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 3 april 05.45 c i 18.30 u. i 19.35 u. i 20.36 u. i 21.26 u. i 22.15 u. i 23.00 u. i 23.45 u. eerder hoog water. Vrijdag 6 april volle maan, zondag 8 april springtij. Zondag 8 april zon op 6.58 uur, onder 20.29 uur. TEXELSE0COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Gerard Til Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Job Schepers Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 8Ï Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naa portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperio< vaste maat) in De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg voor het goede doel. Aanvang 20.00 uur. Deelname kost €3,50. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt van 21.00 tot 24.00 uur op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 The Grey; 20.30 Safe House. Woensdag 4 april: 11.00 uur. De breigroep van de Dans groep Oude Dansen demonstreert van 11.00 tot 16.00 uur in het Cul tuurhistorisch Museum in De Waal het maken van sokken, wanten en ander handwerk. 19.00 uur. In eetcafé De Kroonprins in Oosterend begint om 19.00 uur een Waddendineravond, met mede werking van fotograaf Pieter de 19.30 uur. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een commissievergadering 19.45 uur. In Stayokay in Den Burg begint om 19.45 uur de jaarlijkse WV Promotieavond. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Journey 2: The mysterious island 3D; 13.45 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 16.00 Winx Club - Magisch Avontuur 3D; 16.15 Achtstegroepers huilen niet; 20.00 The Descendants; 20.30 Safe House. Donderdag 5 april: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. Deelname kost €2,-. 21.00 uur. In Filmhuis de Kroonprins in Oosterend draait 'The bird can't fly' van de Texelse auteur en filmma ker Threes Anna. Aanvang 21.00 uur. Eventueel in combinatie met een TESO zet de komende week gere geld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een overtocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag 6 april van 9.30 tot 20.00 uur en maandag 9 en dinsdag 10 april van 9.30 tot 16.00 Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze worden don derdag 5 april aan het begin van de avond in Den Helder verwacht, vrij dag 6 april 's ochtends op Texel en de hele dag in Den Helder, zaterdag 7 april rond het middaguur in Den Helder, maandag 9 april de hele dag op Texel en dinsdag 10 april 's och tends op Texel. Maandag 9 april (tweede paasdag) wordt een zon- dagdienst gevaren. De eerste afvaart vanaf Texel is dan om 7.00 uur en vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie: tel. 369600 of www. teso.nl. Het Koninklijk Texels Fanfare corps (KTF) houdt op zaterdag 21 april een voorjaarsconcert Voor het eerst in jaren moet de vereni ging het stellen zonder drumband en majorettes. Al in de aanloop naar de jubileumuit voering ter gelegenheid van het 120- jarig bestaan op 5 november 2011 bleek dat het voortbestaan van de drumband niet haalbaar was. Te veel leden beëindigden na de feestelijk heden om diverse redenen hun lid maatschap, terwijl van aanwas van leerlingen al jarenlang geen sprake meer was. Het bestuur moest zich vervolgens beraden op de positie van de majo- rettegroep, omdat het optreden daarvan sterk gerelateerd is aan dat van de drumband. Men constateer de dat deze afdeling al langere tijd een min of meer kwijnend bestaan leidde. Nieuwe leden werden moei zaam verworven en doorontwikke ling naar een hoger niveau of door stroming naar een ander deel binnen de vereniging vond niet plaats. Aan de ledenvergadering is daarom onlangs voorgelegd de afdeling majorettes op te heffen. Dit is met algemene stemmen aanvaard. Om mogelijkerwijs toch een door start te maken met de drumband, organiseert het KTF in samenwer king met een slagwerkgroep van Muziekvereniging Venhuizen (MW) op de dag van het voorjaarsconcert (zaterdag 21 april) een workshop voor liefhebbers van slagwerk. Samen met de slagwerkers uit Ven huizen verzorgen de deelnemers 's avonds een optreden op het voor jaarsconcert. Nadere berichtgeving over de workshop volgt binnenkort.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2