adder 'ledereen is gelukkig ongedeerd gebleven' TEXELSE 7/COURANT Plus supermarkt viert drie zilveren jubilea 'Duitse gasten zijn gek op kwark en vla' I Diner Cabaret I nieuwe show! ZATERDAG 28 APRIL □nemd Texel 'We zijn momenteel uit het lood geslagen', vertelt Jan de Leeuw van Camp Silver aan de Eenden kooiweg dat vrijdagavond zwaar beschadigd raakte door brand. 'Maar we hebben gelukkig ook de energie om snel te herpak ken. En het belangrijkste is dat iedereen gelukkig ongedeerd is gebleven.' Bij de boerderij brak vrijdag aan het begin van de avond brand uit en pas in de nacht was het laatste vuur geblust. De woonruimten van De Leeuw en zijn vrouw en zijn dochter Gitta, haar man Jasper Wiglema en hun twee kinderen raakten zwaar beschadigd. 'De eerste prioriteit is nu vervangende woonruimte te vinden.' De oorzaak van de brand is voor alsnog onbekend. Vermoedelijk is die ontstaan toen een gashaard werd ontstoken, maar dat moet werden ook verblijven voor gasten getroffen. 'We waren net bijna klaar met een verbouwing.' Gasten die het weekend in de Air- streamcaravans van Camp Silver zouden doorbrengen, moesten elders worden ondergebracht. Een deel kon terecht bij Opduin in De Koog en er gingen mensen met de laatste boot terug naar de over kant. De Leeuw: 'Ze konden hier niet blijven omdat de installatie voor douche en warm water door de brand is uitgevallen.' De vrees bestaat dat het komend seizoen als verloren moet worden beschouwd. De brandweer rukte uit met groot materieel om de brand te bestrij den. De hoogwerker werd ingezet, de tankwagen met 23.000 liter bluswater kwam erbij en er werd een grootwatertransport vanaf het water achter de Eendenkooiweg aangelegd. Dat laatste deed de brandweerploeg van De Cocks- dorp, terwijl de ploeg van Den Burg zich met de brand bezighield. 'We hebben van twee kanten een bin- nenaanval uitgevoerd', vertelt offi cier van dienst Jelle de Boer van de brandweer. 'Doordat het vuur tussen het dak en de isolatie zat, was het lastig te bestrijden. Het verplaatste zich over het hele pand.' Na twee uur besloot de brandweer het brandende gebouw te verlaten. De stalen constructie was dermate verhit dat het niet langer verant woord was binnen te blijven. Ook bestond het risico dat mensen van de brandweer door het vuur inge sloten zouden raken. De brand werd verder van buitenaf bestre den. Om drie uur 's nachts had de brandweer het definitief geblust. De brand ging gepaard met veel rookontwikkeling. De Boer: 'We hebben in de gaten gehouden of andere panden in de omgeving daar nog last van zouden heb ben.' Een aantal paarden in een wei naast de brandende boerderij werd in veiligheid gebracht. Volgens De Leeuw heeft één van de dieren vermoedelijk rook binnen gekregen en moet in de gaten gehouden worden hoe dat zich verder ontwik kelt. 'Na de brand waren ook de poezen weg, maar die zijn gelukkig weer teruggekeerd.' Volgens De Leeuw is het belangrijk de komende tijd het normale ritme te hervinden. 'En we moeten bij voorbeeld nieuwe kleren aanschaf fen, want die zijn we ook kwijtge raakt.' Hij hoopt dat de oorzaak van de brand helder wordt en dat ze binnen afzienbare tijd in de gelegenheid zijn om met de her bouw te beginnen. -jarig jubileum bij de Plus supermarkt in De Geslaagd Wat vindt u? zijn beste Nederlands vroeg waar de rookworst lag. Het klonk echter als 'rokworst' en het duurde even voor Timmer doorhad waar de betreffen de collega naar op zoek was. Een van de grootste veranderingen die de drie meemaakten was de over gang van Garant naar de huidige Plus supermarkt eind 2001Toen veranderde de hele zaak en werden de slagerij van Sieb en Regien de Boer en de winkel van Het Gouden Boltje onderdeel van de supermarkt. De volgende grote verandering is de nieuwbouw die volgend jaar aan de Molenlaan moet verrijzen. Timmer: 'Dan gaan we voor de derde keer verhuizen. Op die manier gaan we vanzelf het dorp uit.' Een leuk team en een goede onderlinge sfeer. Zo omschrijven Cees Timmer, Ruud Vermeulen en Sandra Wetsteen hun werk bij de Plus supermarkt in De Cocksdorp. Zondag vieren ze tegelijkertijd hun zilveren jubileum. Timmer (55) werkt er het langst van de drie. Hij kwam in 1985 in dienst (met tussendoor een paar winters in de ww), maar viert zijn jubileum nu pas. Vermeulen (50) is sinds februari 1987 bij de supermarkt. Hij werkte eerst bij de Spar in Den Burg en kwam mee naar De Cocksdorp, nadat eigenaar Kleis Hooijschuur de inventaris van de Spar had overge nomen. Wetsteen (43), in dienst sinds april 1987, werkte eerder bij jeugdherberg Panorama en zou aan vankelijk tijdelijk invallen. 'Dat tijde lijke werd dus wat langer.' Ze maakten alle drie nog mee dat de Plus de Mijnmarkt heette en in het huidige pand van restaurant 't Bik- kelement was gevestigd. Op 10 maart 1988 verhuisde de zaak naar de huidige locatie aan de Kikkert- straat en veranderde de naam in een Garant supermarkt. In die tijd moest de winkel het nog veelal van het zomerseizoen hebben en kon het in de wintermaanden rustig zijn. Ver meulen: 'Dan was je in de stille tijd de bungalows van de familie Hooij schuur aan het schilderen en we hebben ook nog een tijdje in Den Helder een leesmap rondgebracht. Je zocht wat om omhanden te heb ben.' Tegenwoordig is de super markt jaarrond in bedrijf en is van stille perioden nagenoeg geen spra ke meer. 'Alleen soms in januari en meen meer volle melk kopen dan Nederlanders, veel kwark en room boter en ze zijn gek op vla.' Timmer lachend: 'We hebben eens aan Duit se gasten gevraagd wat ze doen met al die kwark. Dat wordt dus op de boterham gesmeerd en daarna gaat er nog een laag jam overheen.' Wetsteen: 'Het is ook leuk om elk jaar aan de kassa weer bekende gezichten van toeristen te zien.' Ont wikkelingen in de supermarktwereld zagen de drie op verschillende manieren voorbij komen. Wetsteen: 'In het begin kende je achter de kassa alle prijzen uit je hoofd omdat je ze met de hand aansloeg, maar dat is allang niet meer.' Vermeulen: 'Je ziet ook uitbreidingen in produc ten. In het begin hadden we bijvoor beeld tomatenketchup van Heinz en het eigen merk, maar nu staan er zes of zeven merken in de schappen. Op gebied van melk had je vroeger alleen vol en halfvol in literpakken, maar dat is nu ook veel uitgebreider geworden.' De logistiek werd in vijf entwintig jaar grotendeels door de computer overgenomen. Timmer: en wordt er niets bijbesteld, terwijl het schap al leeg kan zijn. Maar het heeft zijn voordelen. Vroeger bestel de je soms op het gevoel producten bij, terwijl je dat nu op basis van bekende gegevens kunt doen.' Bij zondere gebeurtenissen waren er de afgelopen vijfentwintig jaar even eens. Vermeulen denkt met smaak terug aan een zaterdagochtend dat een leverancier de winkel zou bevoorraden. 'De beste man was de avond ervoor naar de kermis geweest, had 's morgens niet opge let en kwam hier met een volledig lege vrachtwagen voorrijden. Hij had niet gemerkt dat hij de verkeerde had meegenomen. Hij is meteen teruggegaan naar Den Helder waar een vrachtwagen werd voorgereden die wel vol spullen zat.' Wetsteen maakte een keer mee hoe een klant bij een collega om herriestoppers vroeg. 'Die collega begreep even niet dat dat dopjes voor in je oren zijn en kwam vervolgens met Norit aanzetten. De klant lag helemaal in een deuk.' Timmer had ooit te maken met een Afghaanse collega die in Herdenking Vorige stelling: Het is een goede zaak dat de 4- meiherdenking wordt bezocht door de zoon van oorlogsburgemeester Rijk de Vries. 201 stemmen Nieuwe stelling: De minister wil recreatiewoningen niet langer meetellen om de hoogte van de uitkering uit het Gemeente fonds te bepalen en deze alleen baseren op permanente woningen. Vindt u dit terecht? februari, maar dan kunnen we zelf met vakantie Dat de supermarkt veel toeristen trekt, merken ze con tinu. Zodra de vakantieweken in Duitsland aanbreken, wordt bewust het assortiment aangepast om de gasten van dienst te zijn. Vermeulen: 'Je ziet dat Duitsers over het alge- 'We hebben nu een systeem dat bijhoudt wat er nog is en wanneer moet worden bijbesteld. Maar je moet zelf wel op fouten in het systeem blijven letten. Als je bijvoor beeld spullen weggooit en het wordt niet geregistreerd, dan denkt dat de computer dat dat product er nog is Hanneke Legierse (22) is aan de Hogeschool iPabo te Alkmaar geslaagd voor de opleiding leraar basisonderwijs. DONDERDAG 12 APRIL 2012 leUITIadderTexell incl. show €49,50 MUSIp CLUE} 2010 KINDERTHEATER DINER CABARET Zaterdag 14 april Zaterdag 21 april <('j J 4-gangendiner QUESTION PLAZA 22.00 TICKETS CINEMA TEXEL MEDIA STORE €10 PRES ALE (LIMITED) €15 DOOR Programma 12 t/m 18 april II X". ^EXPER^g :E IT LIKE NEVER BEFORE IN 3D PROGRAMMA PER DAG DONDERDAG 12 APRIL PROGRAMMA PER FILM: Effe... verjaardagsfeestje in Cinema Texell et verzorgd XA VI 1 ^VrSt£ mrti TEKEL 0222 31555E WMO/ziekenvervoer Rolstoelvervoer Korting met onze voordeelpas www.taxitexel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 17