I I L U .txl TEXELSE 7#COURANT Paasrit QTexelWool I 12 APRIL Room in Rome J e DONDERDAG 12 APRIL 2012 j)® ©@ffl<S0GB® ®®oi fesxacGS fVrn HvmJVm/kvcï onm Schrijf je in voor 6 weken beginners bootcamp en krijg hiervoor: 6 (€45) of 12 (€60) trainingen v in het bos! professionele begeleiding! een conditie boost! een unieke beleving resultaat! Start vanaf zaterdag 21 april lO.OOu jjX, LustfarSpGrt.nl 06-22 893 547 info@lustforsport.nl MAB ORIENTATIE RITiTE N Zondag 15 april, start 14:0O uur Inschrijven kan vanaf 13:30 uur bij Schoenmaker aan het Wezenland. Iedereen mag meedoen! Inschrijfgeld €7,- Deze rit is uitgezet door Patrick Simons en Angelien Hin sponsor LAAT AL UW MESSEN SLIJPEN.. DOOR ONZE VAKKUNDIGE MESSENSLIJPER Slijpen en kartelen van al uw tafelmessen, keukenmessen en scharen (vanaf 2,- p/stuk) ZATERDAG 14 april 10.30 -16.00 UUR 'smlddags 13.00 -16.00 uur snijdemonstratie door Chef kok Valentijn Hlllen! voor meer info: www.keukencentrumtexel.nl lij Keukencentrum Texel I Maricoweg 6 - Den Burg S 312447 We zijn finalist voor ondernemersverkiezing Noord-Holland en hebben nog veel stemmen nodig II! Stem op ons via onze site vóór 14 april! Algemene Ledenvergadering G.V. Texel Dinsdag 24 april 2012 om 20.30 uur in de Jac.P. Thijsseschool. GVT staat voor belangrijke keuzes i.v.m afname gemeentelijke subsidie. Leden en ouders van jeugdleden zijn welkom om hierover mee te praten! Meer informatie binnenkort op www.gvtexel.nl FILMHUIS THEATERDINERS EXPOSITIES Elke donderdagavond FILMHUISom 2100u Vooraf kunt u eten in het thema van de film, aanvang 19.00 u. wel even reserveren 0222-318975 Kerkstraat 7 - Oosterend t.o. de Maartenskerk 6 E=FFICI=nTpOIAI=5 MEER PRODUCTIVITEIT-MINDER BRANDSTOF CASE III VAN DER WERF MECHANISATIE Zwaagdijk, 0228-564140 Middenmeer, 0227-503993 www.vanderwerfbv.nl Gemeente Texel Bekendmakingen Vergaderingen Dinsdag 17 april 2012 vergadering lokale Welstandscommissie om 11.30 uur in het gemeentehuis. De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeentelijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon 14 0222. Dinsdag 17 april 2012, auditcommissie om 19.30 uur in het gemeentehuis Woensdag 18 april 2012,19.30 uur vergadering van de gemeenteraad in de raadzaal Wilt u meer weten of inspreken bij de raadsvergadering. Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (telefoon 14 0222 of e-mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www. texel.nl De gemeente Politiek Agenda's verslagen. De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www.texel.nl LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Bouwzaken Aangevraagde omgevi ngsvergu n ni ngen (1797 SW) Amaliaweg 4 in Den Hoorn, Bouw van een woning (ontvangen op 16 maart 2012). (1795 AM) Molenlaan 6-14 De Cocksdorp, Nieuwbouw supermarkt (ontvangen op 23 maart 2012). (1792 CR) Vlamkast 18 in Oudeschild, verbouw van een industriegebouw met detailhandel binnen bestaande opslagschuur (ontvangen 30 maart 2012). (1795 KJ) Zanddijk 238 in De Cocksdorp, uitbreiden van een zomerhuis (ontvangen 30 maart 2012). (1794 GB) Oosterenderweg 35 in Oosterend, plaatsen van één kampeermiddel in het seizoen (ontvangen 3 april 2012). (1792 CR) Vlamkast 18 in Oudeschild, verbouw van een industriegebouw met detailhandel binnen bestaande opslagschuur (ontvangen 30 maart 2012). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunnin gen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden Verleende omgevingsvergunningen Activiteit bouwen (1796 BS) Stappeland 2a in De Koog, realisatie vi klimpark, kadastraal bekend gemeente Texel, sec nummer 3148 (verzonden 5 april 2012). Activiteit afwijken bestemmingsplan (1796 BS) Stappeland 2a in De Koog, realisatie v£ klimpark, kadastraal bekend gemeente Texel, sec nummer 3148 (verzonden 5 april 2012). U kunt deze omgevingsvergunningen inzien bij d publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten bezv, n verzending bij het college van burgemeester ei waarschrift moet binnen zes weken na de dag worden ingediend. De brief moet ten minste b en adres van de indiener, een handtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogelijk om naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www. rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning (uitgebreid) (1797 RH) Westerweg 74 in Den Hoorn, het nieuw bouwen van een stolp met bijgebouw aan de Westerweg 74 te Den Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel besluiten om met toepassing van artikel 2.12, lid 1 sub a onder 3 van de Wet algemene bepalingen omgevingswet (Wabo) een omgevingsvergunning te verlenen voor het nieuw bouwen van een stolp met bijgebouw. De aanvraag is in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied omdat de maximaal toegestane oppervlakte wordt overschreden. De vergunning heeft betrekking op het perceel Westerweg 74 in Den Hoorn, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie A, nummers 468 en 705. Tegen het ontwerpbesluit dat van 2 januari 2012 tot en met 13 februari 2012 ter inzage heeft gelegen, is één zienswijze ingediend. Deze heeft aanleiding gegeven tot een wijziging van de situering van de stolp en het bijgebouw. Het besluit met de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl >Actueel Bekendmakingen, via www. ruimtelijkeplannen.nl en ligt vanaf woensdag 18 april 2012 ter inzage bij de publieksbalie. Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na afloop van de beroepstermijn tenzij gedurende die termijn beroep is ingesteld en een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan. Indien er een verzoek om voorlopige voorziening is gedaan, treedt het besluit niet eerder in werking dan op dat verzoek is beslist. Tegen het besluit kan gedurende een termijn van zes weken (van 18 april 2012 tot en met 29 mei 2012) beroep worden ingesteld, met ingang van de dag nadat het besluit ter inzage is gelegd, door degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid advies uit te brengen over het ontwer pbesluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerpbesluit. Een beroepsschrift kan in tweevoud worden ingediend bij de rechtbank in Alkmaar Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Een verzoek om voorlopige voorziening kan worden ingediend bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Alk- Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. Evenementen Opleiding verkeersregelaars voor verenigingen De eerstvolgend cursus is op maandag 23 april. Meer informatie vindt u bij www.texel.nl Aktueel Bekendmakingen. Mededelingen Wijziging inzamelen plastic afval per 15 april 2012 Met ingang van 16 april worden de ophaalroutes voor het plastic in drie dagen gereden: dinsdag, woensdag en vrijdag. Voor de bewoners van de maandag- en de donderdagroute verandert de ophaaldag. Naast de bekende gele vuilniswagens van de gemeente wordt bij het inzamelen ook de inzamelwagen van Amsing ingezet. De nieuwe routes: Dinsdag: route maandag en dinsdag De Waal, Oosterend, Oost, De Cocksdorp, 't Horntje, Den Hoorn, De Koog, Oudeschild Woensdag: route woensdag en Den Burg v/h donderdag Den Burg, De Mars 1, Noordwester e.o. Vrijdag: route donderdag buitengebied en vrijdag Den Burg Mars 2 (omg. Hoefslag, Sluyscoog enz.) en de bekende buitenroutes donderdag en vrijdag De spelregels: Gebruik voor het plastic uitsluitend de speciale zakken. Sluit de zakken goed af. Zet de zakken 's morgens om zeven uur aan de weg i.v.m. andere ophaaltijden. Bindt de zakken aan elkaar of'ergens' aan vast, zodat ze bij harde wind niet weg waaien. Voor inlichtingen over de vuilinzameling is de servicebalie van de gemeente te bereiken op tel. 14 0222. Geldigheid kinderbijschrijving paspoort vervalt Met ingang van dinsdag 26 juni 2012 vervalt de geldigheid van alle kinderbijschrijvingen in paspoorten. Vanaf die dag moeten kinderen een eigen paspoort of een Nederlandse identiteitskaart hebben om naar het buitenland en weer terug naar Nederland te kunnen reizen. Lees meer informatie op www.texel.nl Actueel. Of www. paspoorten, nl. Gaat u deze zomer met kinderen naar het buitenland? Vraag de kinderdocumenten voor 1 mei 2012 aan. Meierblissen 2012 Openbare en particuliere meierblissen kunnen worden opgebouwd met schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte. De Meierblis in De Koog kan vanaf zaterdag14 april worden opgebouwd. Locaties openbare meierblissen Oudeschild aan de Redoute, op de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pontweg, rechts in de berm Oosterend op de hoek Nieuweschild-Fanneweg Den Hoorn aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats De Cocksdorp aan de Stengweg, op het opslagterrein van het Hoogheem raadschap De Waal op de gemarkeerde plaats naast Spangerweg 10 Polder 't Noorden op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia' t Horntje achter het fietsverhuurbedrijf op grond van Rijkswaterstaat Den Burg aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan De Koog op het voormalige SVV-terrein tegenover Kustpark Texel aan de Bosrandweg. Opbouwen kan vanaf zaterdag 14 april 2012 tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toegestaan Opruimen zwerfvuil De percelen waar de gemeenschappelijke meierblissen gehouden worden zijn andermans eigendom. Zij stellen deze terreinen beschikbaar omdat ze het belang van een gemeenschappelijk volksfeest inzien en willen ondersteunen. Op sommige terreinen lopen na het opruimen van de meierblis weer schapen of ander vee te grazen. Van andere percelen wordt het gemaaide gras gebruikt als veevoer of de terreinen worden door mensen gebruikt als wandel of zitplek. Zorg er dus voor dat ook de resten van uw gezellig samenzijn worden opgeruimd, zodat grazende dieren en mensen daarvan geen last hebben. Daarbij kost het de gemeente veel tijd en geld om ook al dit achtergelaten zwerfvuil goed op te ruimen. Melden particuliere meierblis bij de gemeente Texelaars die vorig jaar een melding hebben gedaan en waar de situatie niet is gewijzigd kunnen volstaan met een melding per email naar gemeente@texel.nlZe krijgen vervolgens de voorschriften per e-mail toegezonden. Nadat deze zijn geaccepteerd is de melding pas volledig. Overige aanvragers kunnen het aanvraagformulier ontheffing meierblis met de voorschriften afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of downloaden vanaf de website www.texel.nl. De digitale balie Inwoners Overzicht producten M Meierblis. Aanmelden kan tot en met vrijdag 20 april 2012, na deze datum is de afhandelingtermijn te kort en wordt uw aanmelding niet in behandeling genomen. Voorwaarden van een particuliere meierblis De meierblis mag worden opgebouwd op een vrij terrein, buiten de bebouwde kom. Op voldoende afstand van bouwwerken, sloten en beplanting. Omwonenden, verkeer en dieren mogen geen hinder ondervinden van rook, as en vuurresten. Boven windkracht 5 mag de meierblis niet aangestoken worden. Controle De locaties worden voor, tijdens en na de meierblis gecontroleerd. Wanneer uit deze controle blijkt dat de (veiligheid)voorschriften niet in acht worden genomen, mag de meierblis niet branden en kan zelfs een proces verbaal worden opgemaakt. Alle resten van de meierblis moeten drie weken na de meierblis zijn opgeruimd. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Er mag geen geverfd- of behandeld hout, meubels, verlijmd plaatmateriaal, bedrijfsafval of boomstobben op de meierblis. Denk aan de spelregels voor deze Texelse traditie, de toekomst van de meierblis ligt in uw handen! Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30-12.30 uur vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 uur "op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmaiaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.nl www.texel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 18