K TEXELSE 2 COURANT Wad Zou 't neemt afscheid met concert Mannenavond in Cinema Texel Texel'94 B1 derde op toernooi DONDERDAG 12 APRIL 2012 Pooltoernooi In Time Out aan de Wilhelmina- laan in Den Burg wordt donder dag 12 april (vandaag) een pool toernooi gehouden. Er wordt volgens een knock-outsysteem gespeeld, waarbij de winnaar steeds naar de volgende ronde gaat. Deelname is gratis, de eerste prijs een Time Out-bon van €5,-. Het toernooi begint om 20.00 uur. Schoolfeest De Fontein Basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg houdt vrijdag 20 april van 16.30 tot 18.30 uur een groots feest in het teken van water. Met de opbrengst wil de school een bijdrage leveren aan het project 'HoverAid' op Madagaskar, een plek waar hulp alleen goed kan komen met behulp van hovercrafts. Tijdens het feest is er zowel in de school als op het schoolplein van alles te bele ven en te doen. Zo is er een groot Rad van Avontuur, worden door jong en oud spelletjes gespeeld, wordt een speurtocht door de school gehouden en vindt er een verkoop plaats van oude kleuterstoeltjes en kinderboeken. Dankzij de verkoop van sandwiches, fruitspiesjes en versgebakken vis hoeven bezoekers bovendien niet thuis te koken. Een strippenkaart voor meerdere activitei ten kost €2,50. Na zes jaar op uiteenlopende locaties te hebben gespeeld, is de Texelse coverband Wat Zou 't zaterdag 21 april voor de laat ste keer te horen tijdens een afscheidsconcert in Question Plaza. Wat Zou "t groeide in de zes jaar van zijn bestaan tot een veelge vraagde band, die regelmatig te horen was in Het Kombuis op de haven van Oudeschild, maar ook tijdens de Havenfeesten, de Ronde om Texel en het Polderfeest in De Cocksdorp. Vorig jaar werden ook Vlieland en Amsterdam aangedaan. In verband met andere werkzaam heden besloten de bandleden de gitaar aan de wilgen te hangen en de band op te heffen. Om in de woorden van gitarist Peter Bon- gaards te blijven: 'Het is jammer, maar het is niet anders.' Marco Schipper van De Lindeboom besloot dat het vertrek niet onge merkt kon blijven en organiseerde een afscheidsconcert in Question. Het optreden begint om 23.00 uur, het voorprogramma wordt ver zorgd door Caren Z en begint om 22.00 uur. De toegang bedraagt €5,-, de opbrengst komt geheel ten goede aan Biketeam Texel dat de Alp d'Huez gaat beklimmen voor de stichting KWF Kankerbestrij ding. De deelnemers aan deze tocht zijn ook op de avond aanwezig. Kaar ten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij De Lindeboom in Den Burg en Fiets Inn in De Koog. In navolging van de ladies nights, die al jaren zeer in trek zijn, ver zorgt Cinema Texel dinsdag 17 april een avond die exclusief voor mannen bedoeld is. Zij worden getrakteerd op een portie spare- ribs, kramen met diverse produc ten ('van sportief tot knappe kop') en de 'mannenfilm' Battleship. Deze spectaculaire actiefilm is gebaseerd op het bekende spel Zeeslag en gaat over een boven natuurlijke kracht die de aarde dreigt te vernietigen. De beman ning van het oorlogsschip USS John Paul Jones, met popzange res Rihanna als luitenant Raikes, probeert een ramp te voorkomen. Andere hoofdrollen worden gespeeld door Taylor Kitsch, Alexander Skarsgard en Liam Neeson. De meeste andere films zijn geprolongeerd. Voor de liefheb bers van sience fiction draait John Carter, een film die is geba seerd op het klassieke boek van Edgar Rice Burroughs en het ver haal vertelt van een man die wordt overgebracht naar een planeet waar een conflict wordt uitge vochten tussen de bewoners en een betoverende prinses. Al snel ontdekt hij dat het lot van de pla neet in zijn handen ligt. American Pie: Reunion is het (voorlopige) slot van een serie vol melige humor over een groep scholieren die er alles aan doet hun maagdelijkheid te verliezen. In deze aflevering keren alle acteurs uit de eerste film terug. Te zien is ook Titanic, de kaskra ker die in 1997 verscheen en naast elf Oscars ook een miljard dollar aan omzet opleverde. De film is 'digitaal verbeterd' en naar 3D geconverteerd. Het verhaal gaat over een rijk meisje (gespeeld door Kate Winslet) dat op 17- jarige leeftijd wordt uitgehuwelijkt en besluit zich tijdens de eerste tocht van het passagiersschip Titanic van het leven te beroven. Ze wordt gered door een passa gier uit de derde klasse (Leonardo DiCaprio, waarna ze ondanks hun totaal verschillende afkomst ver liefd op elkaar worden. Het volledige programma van Cinema Texel is te lezen in de agenda van deze krant en op www.texelagenda.nl. zoek naar 2500 paaseieren Ruim vijfhonderd kinderen deden zondag in De Koog mee aan het paaseieren zoeken. Voorafgegaan door de SOS-band toog de een gouden en een zilveren ei met vele waardebonnen. Het geheel werd aan elkaar optocht naar het bos, waar 2500 gepraat door Kets Kaercher en de eieren waren verstopt, waaronder paashaas. (FotoHansciandom Ruim 60 verhalen voor Texelfonds Zandzakken Gelukkig. De kans dat er bij de Prins Hendrikdijk versterking komt aan de zeekant, wordt steeds groter. En dat dan ten opzichte van een dijk die aan de binnenkant komt. Zo'n binnendijk gaat ten koste van landbouw grond, huizen en bedrijven. Ook zou je met een dergelijke dijk de toeristen niet echt blij maken, omdat zicht op zee dan schaars goed wordt. Heel Texel maakt zich dan ook hard voor een zach te variant. En dat in de vorm van een zeewering van zand. Maar ja, wat Texel wil is niet hetgeen de landelijke politiek voor ogen heeft. En dus wordt onze variant extreem duur en negatief neergezet. Aller lei organisaties buigen zich er over. Wat te denken van bijvoor beeld het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, het Ministerie van Infrastructuur en Milieu, de Deltacommissaris, de Gemeente Texel en de Provincie Noord Holland. Kassa! En om het Texel moeilijk te maken hebben de slimmeriken bedacht dat je alleen subsidie krijgt uit de Hoog water Beschermingspot, als je de dijk aan de binnenkant zet. Nu moeten we maar zien dat we geld krijgen uit bijvoorbeeld het Wad denfonds. We zijn er dus nog lang niet! Goed nieuws is dat de zand- prijs aan het zakken is. Tja, zo zit COLUMN de een elke dag te kijken hoe zijn aandelen het doen, terwijl de ander gefixeerd is op de zand- prijs. Wat de goudprijs is, interes seert ons niet. Het gaat om zand. Annie heeft iets bedacht waar mee we bovengenoemde instan ties misschien over de streep kunnen trekken. Het is een goed kope lobby, waarbij de dikke sigaren en de champagne in de kast kunnen blijven. Laten we aan alle betrokkenen een CD sturen van Andre van Duin. Met het liedje: Zandzakken voor de deur. Die zandzakken moeten voor de deur (dus buiten) en niet binnen in huis. Klinkt dat logisch? Nou dan! Zo simpel is het eigenlijk. Daar hebben we geen Deltacommis saris voor nodig. Bij die CD doen we dan een tegeltje met de vol gende spreuk: Kleine druppels water en kleine korrels zand, vor men oceanen en het vasteland. En tot slot roept Annie op tot bur gerlijke ongehoorzaamheid. Dat mag best in dit geval. Laten we telkens vanaf het Noordzeestrand een emmertje zand meenemen om dat vervolgens uit te strooien op het wad. Alle beetjes helpen tenslotte. Kortom: zand erover! Annie@Texelsecourant.nl De oproep van het Texelfonds om verhalen die niet verloren mogen gaan op te schrijven, heeft menig Texelaar naar de pen doen grijpen en 63 inzendin gen opgeleverd. De jury gaat zich deze week over de vertel lingen buigen om de tien meest aansprekende verhalen uit te kiezen. De genomineerde tien verhalen worden zondag 22 april van 15.00 tot 17.30 uur door de schrijvers voorgelezen in Hotel Den Burg, waarna de beste drie verhalen als prijs een 'persrondje' ontvangen. Alle verhalen worden na afloop van de bijeenkomst overhandigd aan de Historische Vereniging, maar zijn nog enige tijd voor iedereen te lezen op de site van het Texelfonds (www. texelfonds.nl). Voor de verhalen- voorleesmiddag is nog een beperkt aantal (gratis) kaarten beschikbaar, die vanaf woensdag 18 april kunnen worden afgehaald bij Het Open Boek aan de Binnenburg in Den Burg. De middag in Hotel Den Burg vormt de afsluiting van de Texel- fondsweek, die loopt van 16 tot en met 22 april. Woensdag 18 april krijgt de afdeling Texel van de stich ting Present, die bestaat uit vrijwil ligers die zich inzetten voor mede mensen die weinig tot niets hebben op het gebied van geld, gezondheid of sociaal netwerk, een cheque uit gereikt. Present heeft de afgelopen jaren al een tiental projecten op Texel met succes uitgevoerd. De uitreiking van de cheque vindt plaats van 16.30 tot 17.30 uur in de Waagzaal van hotel De Lindeboom. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Voorzitter Jan Beijert van het Texelfonds is donderdag 19 april van 19.00 tot 20.00 uur te gast bij het programma 'Even bijpraten met' op Radio Texel. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland is te ver krijgen, en via www.texelagenda. ni. Donderdag 12 april: 20.00 uur. Hans Nauta geeft in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg een lezing over de lucht oorlog boven Texel. Aanvang 20.00 uur. Uitverkocht. 20.00 uur. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur de jaarlijkse ledenvergadering van logiesverstrekkersvereniging KLV. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Room in Rome'. Aanvang 21.00 uur (eventueel in combinatie met diner). 21.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan vanaf 21.30 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. Vrijdag 13 april: Voorstellingen Cinema Texel: 19.00 American Pie: Reunion; 20.15 Titanic 3D; 21.45 American Pie: Reunion. Zaterdag 14 april: 20.00 uur. Zanggroep Oude Liedjes (van de Historische Vereniging) viert het 25-jarig jubileum met een optre den in de Zeemanskerk van Oude schild. Aanvang 20.00 uur, entree 10.00 uur. Arie Lap en Nico Jaarsma geven een excursie ('Water, van de duinen tot de zee') per fiets rond Den Hoorn. Start om 10.00 uur bij Klif 37. Opgave: arielap1@hotmail.com. 14.00 uur. Bij Artex aan het Schilde rend in Den Burg begint om 14.00 uur de schilderworkshop 'Hollandse luchten'. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Titanic 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 16.30 John Carter 3D; 19.00 American Pie: Reu nion; 20.15 Titanic 3D; 21.45 Ameri can Pie: Reunion. Zondag 15 april: 9.30 uur. Bij manege Akenburg nabij Den Burg wordt van 9.30 tot circa 16.00 uur de finale om de Jaap de Graaf bokaal gehouden. een 'meet greet' van de eigenaren van oldtimers gehouden. 14.00 uur. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland gaat om 14.00 uur de Paasrit van de MAB-club van start. Inschrijven vanaf 13.30 uur, €7,-. 16.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.00 uur een openbare repetitie van Michiel Pam, Daan Welboren, Hans van Veller, Severin Candel en Ronald Bisschop, samen New Klif Collective. Entree Voorstellingen Cinema Texel: 12.30 Titanic 3D; 13.30 De Lorax NL 3D; 16.00 De Lorax NL 3D; 16.30 John Carter 3D; 19.30 Titanic 3D; 20.30 American Pie: Reunion. Maandag 16 april: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. In De Aleph aan de Wever straat in Den Burg worden van 20.00 tot 21.15 uur mantra's gezongen. Deelname kost €7,50. Voorstellingen Cinema Texel: 20.30 American Pie: Reunion; 21.00 'mys- Dinsdag 17 april: 17.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur het maandelijks SWOT- diner. Deelname kost €8,-. 18.30 uur. In Cinema Texel begint om 18.30 uur een mannenavond, met spareribs, kraampjes met 'mannen- dingen' en de vertoning van de film Battleship. Om 20.15 draait Titanic 3D. 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt op in café De Kombuis op de haven van Oudeschild. Aan vang 21.00 uur. TESD TESO zet vrijdag 13 april van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een over tocht, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn die dag uitsluitend gevaarlijke stoffen. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen ontstaan, zaterdag rond het middaguur in Den Helder, maan dag de hele dag op Texel en dins dagochtend op Texel. Voor meer informatie: tel. 369600 of www.teso. Texel'94 B1 is als derde geëindigd op een internationaal toernooi van SV Overbos. In de poule waarin de Texelaars speelden deden twee Engelse teams mee en de plaatselij ke derde divisie B1 en B2 van de organiserende vereniging SV Over bos. Na drie gelijke spelen en een overwinning op de latere winnaar van het toernooi Heath Hayes FC B1 behaalde Texel B1 een nette derde plaats. Vlagger en kottervisser Ben (Buks) Visser liet desgevraagd weten dat er genoeg vis zit in de kweekvij ver van Texel'94. Drive Like Maria op Sommeltjespop De organisatie van Sommeltjes pop heeft een volgende naam bekend gemaakt van de bands die zaterdag 7 juli op het festival in De Waal optreden. Het is Drive Like Maria, een Belgisch-Neder lands gezelschap, dat in 2005 doorbrak tijdens de Global Bat tle of the Bands. Drive Like Maria won de Neder landse versie van dit evenement en eindigde in de internationale finale in Londen op de tweede plaats. De band bestaat uit Björn Awouters (drums en zang), Nitzan Hoffmann (gitaar) en Robin van Saaze (bas en Bloemen Ach nee beste Jannie, natuurlijk ben je geen dief. En wat goed dat je laat zien dat je je niet laat intimi deren. Het is toch niet verboden! Welnee, ik vind het plukken van wat narcissenlangs de Westerweg geen diefstal. Nee, het is gewoon vandalisme. Jac. Vinke, Purmerend. tweede stem) en wordt tijdens optredens aangevuld met Guido Elshof op drums. Drive Like Maria maakt hardrock, in een stijl die is beïnvloed door stonerrock, blues- rock en rock 'n' roll. Het meest succesvolle jaar beleefde de groep in 2009, toen het debuutalbum Eimwood verscheen en Drive Like Maria optrad in het voorprogram ma van AC/DC en ZZ Top en in het tv-programma De Wereld Draait Door. Puppycursus Suzan Vlaming van Clinidogs verzorgt in april en mei puppy- en vervolgcursussen. Deelname staat open voor hon den van alle rassen. Clinidogs geeft ook advies over de meest voorkomende problemen met honden. iedereen verdient een morgen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2