TEXELSE 7 COURANT Promotiewedstrijden Texel'94 na periodetitel ORüYI Trainer Martin Koorn ziet goede kansen Spannend slot mencompetitie De Koog in slotfase onderuit ZDH na ruime zege dicht bij promotie DONDERDAG 12 APRIL 2012 ELBEDRIJ De toeschouwers zagen de spelers menig Texel'94 heeft op paasmaandag de inhaalwedstrijd tegen DTS uit Oudkarspel met 2-0 gewonnen en daarmee de tweedeperiodeti- tel in de wacht gesleept. Het was het voorlopige hoogtepunt van een seizoen dat nog mooier kan worden voor de Texelaars, want ze weten zich hierdoor verze kerd van extra wedstrijden om promotie naar de derde klasse. Het was een wedstrijd waarnaar al weken was toegeleefd en waarin zowel Texel'94 als DTS de periode- titel nog kon winnen. Texel'94 had de beste papieren, want de ploeg van scheidend trainer Martin Koorn speelde op eigen veld en mocht zelfs met 0-2 verliezen om het fel begeerde resultaat te behalen. Hoewel sommige toeschouwers om die reden voorzichtig spel had den verwacht, lieten de Texelaars er geen gras over groeien. Ze gin gen er met volle inzet tegenaan en kozen waar mogelijk de aanval. uitvechten. Daarbij ging aanvoerder Ruben Duinker voorop in de strijd. (Foto Willem Sangers) Dat gebeurde met dezelfde elf spe- groot was, kwam tot uiting in de Iers als vorige week tegen Scha- vele duels, die met grote felheid gen, waartegen Texel'94 volgens werden uitgevochten. Daarbij trad kenners de beste wedstrijd van het de scheidsrechter niet altijd even seizoen speelde. Wel had Koorn resoluut op. Hoewel Texel'94 het twee spelers van positie laten wis- beste van het spel had, deed ook selen. Lesley Koning speelde in de DTS van zich spreken. Bij enkele spits en Pim de Lugt op het mid denveld. De felheid van Texel'94 werd in de tiende minuut al beloond, toen Pim de Lugt goed doorging op een dieptepass, iets eerder bij de bal was dan de keeper van DTS en beheerst scoorde. Bij die actie werd de keeper aan het hoofd geraakt. Hij werd opgelapt, ging aanvankelijk door, maar moest zich even later toch laten vervangen. Dat het belang van de wedstrijd snelle uitbraken moest keeper Alexander Smit zijn waarde bewij zen. Vlak voor rust kwam de thuis ploeg op 2-0. Lesley Koning brak door en legde de bal breed op Jordy Uriot, die eenvoudig kon scoren. De gasten protesteerden dat het buitenspel zou zijn geweest, maar de scheidsrechter keurde het doelpunt goed. Met Joren Bakker als vervanger voor Jordy Uriot speelde Texel'94 ook na de thee uitstekend. De thuisploeg speelde compact en liet de bal steeds goed rondgaan. Veel grote kansen deden zich niet meer voor, ook niet nadat Ralph Slik en Steffan Vlaming in de ploeg waren gekomen voor Sander de Haan en Marko Koorn. Kort voortijd had het nog spannend kunnen worden, toen DTS een penalty kreeg toege kend. Keeper Smit stopte de inzet vanaf elf meter echter. Trainer Martin Koorn toonde zich dik tevreden. 'Aan het begin van het seizoen heb ik gezegd dat ik in ieder geval een periodetitel wilde winnen. Dat is nu gebeurd. Nu gaan we in de nacompetitie probe ren promotie af te dwingen. Ik geef ons een goede kans. Ons team doet het erg goed en wordt nog steeds beter.' In de reguliere competitie resteren nog vier wedstrijden. Daarin valt niet veel meer te winnen, aange zien het gat met koploper VIOS-W maar liefst zestien punten bedraagt. 'We moeten gewoon lekker voet ballen en voorkomen dat we met vervelende dingen als rode kaarten of ernstige blessures te maken krijgen. Het zou wel leuk zijn als we tweede worden.' Om dat te berei ken, moet Texel'94 zich zien te ontdoen van Hugo Boys, dat even veel (37) punten heeft, en DTS, dat op één punt volgt. Ook Con Zelo is met 33 punten nog in de race voor de twee plaats. Komende zondag speelt Texel'94 in 't Veld tegen VZV, dat tegen degradatie strijdt. Winst en verlies voor golfteams De strijd om de Jaap de Graaf- bokaal belooft een spannend slot te krijgen. Zondag 15 april wordt de finale verreden, vol gens traditie op het buitenterrein van manege Akenburg nabij Den Burg. De mencompetitie om de Jaap de Graafbokaal, die de 23ste editie beleeft, kende dit jaar een moei zaam verloop. Door sneeuw en het Rhino-virus moesten twee van de vijf wedstrijden worden afgelast. Gevolg is dat de verschillen in het klassement nog klein zijn. Emmie Monster leidt met 104 strafpunten het klassement, maar Piet Beers heeft slechts een half strafpunt meer, terwijl Christa Lap op 3,5 punten volgt. Aangezien elke afge worpen bal in de vaardigheidsproef drie strafpunten kost, hebben ook deelnemers als Kim Kooger (108,5), Frouwke Eelman (110,4), Mandy Dekker (111) en zelfs Marga Zand- stra (115) nog alle kans op de eind zege. Zeker is in ieder geval dat pas aan het eind van de middag duidelijk zal zijn wie de bokaal wint. Het programma begint om 9.30 uur met de dressuur, een onderdeel waarvoor tweeëneenhalf uur wordt uitgetrokken. Van 12.30 tot 14.00 uur is er pauze, waarna de deelne mers een kwartier lang de kans hebben het parcours van de vaar digheid te verkennen. Het slotstuk zelf duurt van 14.30 tot 16.00 uur en wordt gevolgd door de prijsuit reiking. Publiek is welkom, toegang is gratis. Nadat het eerste heren-senio- renteam van golfclub De Texelse vorige week gastheer was op de eigen baan, werd deze week de eerste wedstrijd gespeeld. Op Spaarnwoude werd met 11-7 verloren van De Houtrak. Dat het een zware strijd zou wor den was al langer bekend, maar omdat het Texelse team alle four ball-better ball-wedstrijd verloor, verdwenen al in de morgen zes punten in de zak van De Houtrak. Ook in de singlepartijen verliep het niet al te voorspoedig. Wil Homan moest met rugklachten de baan op de negende hole verlaten en Piet Schuijl moest zich gewonnen geven. Hans de Beer kwam er met gedeelde punten van af, Cees Boks, Jan Winnubst en Ed Eelman wonnen hun partij. Het tweede herenteam deed het op de baan van Heemskerk een stuk beter en behaalde de eerste overwinning van het seizoen. Na een spannen de wedstrijd werd De Noord- Hol landse met 11-7 verslagen. De Ruben Duinker in Helders Elftal Ruben Duinker van voetbalver eniging Texel'94 is net als vorig jaar geselecteerd voor het Hel ders Elftal, dat van 26 tot en met 28 juli meedoet aan de 32ste edi tie van het Maritiem Toernooi. Ralph Slik (Texel'94) en Bart Boog aard speelden vorig jaar ook mee, maar zij krijgen geen nieuwe uitno diging. Aan het toernooi doen naast het Helders Elftal ook Roda JC, Jong Ajax en FC Brussels uit België mee. gen en oefenwedstrijden tegen onder meer Telstar en FC Lisse. Het Helders Elftal staat onder lei ding van oud-Texelaar Jeffrey Androg. Hij wordt bijgestaan door assistent Goos Stins, keeperstrai ner Barry Vredeveld en bestuursle den technische zaken Klaas Bijl en Hans van der Neut. Programma zaalvoetbal Donderdag 12 april 18.30 Mantje 4-NBC/S 5 vPutten 19.20 Texel 2-vGeelen 1 H'dijk 20.15 Sport 4-Krim 5 H'dijk 21.05 Mantje 5-RAB 5 Arnout 21.55 Sport 2-Koog 2 Arnout Zaaldienst: Mantje Vrijdag 13 april 17.45 NBC/S E1-Sport E2 NBC/S 18.30 Koog D1-NBC/S D3 Koog 19.20 Koog 1 -Hink Sport 2 Vonk 20.15 NBC/S 2-Mantje 1 Sangers 21.05 RAB 1 -RAB 2 Arnout Zaaldienst: NBC/Steenenplaats Uitslagen: E-jeugd: Krim E1-NBC/Steen E2 3-5. D- jeugd: NBC/Steen D2-Sport 2000 D1 1-4. C-jeugd: Oosterend C1 -ZDH C21-4. Twee de klasse: RAB Bouw 6-Oosterend 3 0-2, Mantje 4-Mantje 5 4-6, ZDH 1-Sport 2000 4 4-5, Texel 3-NBC/Steen 7 10-8, Texel 4- NBC/Steenenplaats 6 4-7. Eerste klasse: RAB Bouw 2-Sport 2000 1 4-12, RAB Bouw 1-NBC/Steen 3 7-4, RAB Bouw 4- NBC/Steen 1 3-9, Mantje 1-NBC/Steen 2 7-6, Mantje 2-Krim 1 9-1, Sport 2000 3- Mantje 3 3-11. Overige: NBC/Steen DA2- Hink Sport DA1 3-4, Koog 1-de Ruif 2 6-5. Van der Haas wint paaswedstrijd Met 79 slagen bruto won Mike van der Haas zondag de eerste wedstrijd van de jeugd van golf club De Texelse. Aan de wedstrijd, die geheel in het teken van Pasen stond, werd door maar liefst 26 kinderen deelgeno men die in vier verschillende catego rieën streden om de medailles en de vele paasverrassingen, beschikbaar gesteld door Hotel Boschrand. Van der Haas won in de categorie 18 holes strokeplay, waar de drie deel nemers na verrekening van handi cap dezelfde score hadden. Ook bij de 9 holes stableford, waar in twee verschillende categorieën werd gespeeld, lagen de scores dicht bij elkaar. Bij de jongste spelers (tot en met 10 jaar) ging de eerste plaats naar Massimo Moerenhout, bij de spelers vanaf 11 jaar ging Ilse van Onzen er met het goud vandoor. De neary's op de par 72 waren voor Thomas Wassenaar en Ilse van Onzen, de longest drive werd gesla gen door Huub Schuijl. De jongste jeugd - veruit de grootste groep - speelde negen holes op de par 3- baan. Dirk Boomstra sloeg een birdy op de achtste hole, de neary op de tweede en won uiteindelijk de eerste prijs. Uitslagen: 18 holes strokeplay: 1-Lise van Zuilekom, 2.Mike van der Haas, 3.Annabel Groot huis. 9 holes stableford vanaf 11 jaar: 1 .Ilse van Onzen, 2.Huub Schuijl, 3.Daniël Wassenaar. 9 holes stableford tot en met 10 jaar: 1.Massimo Moerenhout, 2.Hugo Groothuis, 3.Sieme Boomstra. 9 holes par 3: 1 .Dirk Boomstra, 2.Dorian Wassenaar, 3.Marijn Weber. ochtend werd met een gelijkspel van 3-3 afgesloten en in de middag werden vier van de zes singlepar tijen gewonnen. Willem Eelman en Maricus van de Wetering troffen een te sterke tegenstander. Jan Kager, Leo Saai, Piet Bolier en Jan Mevius wonnen hun partij. De krachtsverschillen in deze poule lijken klein. De dames-senioren wonnen met 10-8 van Amsterdam. In deze pou le spelen na het terugtrekken van Ooghduyne maar vier teams. De dames dubbel-negen speelden op De Houtrak de eerste wedstrijd van het seizoen tegen. Het werd een matchplaywedstrijd met handicap verrekening. Petra Keijser kon niet winnen van haar tegenstander en verloor beide partijen met één down. Ook Joke Geldorp, Gerri Bolier en Ineke Bouman verloren beide partijen. Brigitte van der Vel de won met 3 up de eerste negen holes, maar verloor de tweede par tij. Gerda Bloem verloor met 1 down de eerste negen holes maar won de tweede negen. Fairplaycup voor junioren SVO De C1 -junioren van SVO hebben zondag meegedaan aan de strijd om de Eastercup, met bijna tweehonderd teams uit twaalf verschillende landen het groot ste voetbaltoernooi dat met Pasen in Europa wordt gehou den. De wedstrijden werden gespeeld op de velden van vijf verschillende clubs in de omge ving van Haarlem. De Oosterenders hadden hun thuisbasis bij Sporting Martinus in Amstelveen en waren ingedeeld in een zware poule, met teams uit Nederland, Engeland en Schot land. De tegenstanders bleken een maatje te groot voor het elftal van SVO, dat ook enkele (jongere) D- pupillen telde. Toch kunnen de Gortbukers terugzien op een geslaagd toernooi, waarin ze goed spel lieten zien. Ook hun positieve instelling dwong veel respect af. Zo veel, dat de organisatie besloot de Oosterenders de Fairplaycup toe te kennen. SV De Koog heeft zondag in De Rijp ook de tweede wedstrijd van dit seizoen tegen Graftdijk, de nummer drie van de ranglijst, ver loren (2-1). De Kogers speelden niet best en lieten zich op de beslissende momenten gemak kelijk aftroeven. De Koog begon slap en met veel slordig balverlies, waardoor ze de indruk wekten geen zin in een voet balwedstrijd te hebben. De ploeg van trainer Jan Loew had het geluk dat ook de spitsen van Graftdijk niet bij de les waren, anders had het bin nen een kwartier al 3-0 gestaan. In de zeventiende minuut was er echter geen houden meer aan en kwam de thuisclub op 1-0. Het enige licht puntje bij De Koog was de actie van Thomas Mast, die op de rechterflank goed doorging en op de paal schoot. Vlak voor rust kreeg Robin Schoo een dot van een kans. Hij schoot naast. In de tweede helft speelde De Koog iets beter, maar bleef Graftdijk vrij eenvoudig op de been. Toch werd het in de 57ste minuut gelijk, toen Peter Koom de bal uit een vrije trap in de rechterhoek plaatste. Plot seling keerde het vertrouwen bij de Kogers terug en gingen ze op jacht naar de winnende treffer. Het liep echter anders, want zeven minuten voor het einde was het juist Graftdijk dat scoorde en daarmee de over winning binnenhaalde. 'Zuur', ver klaarde trainer Loew na afloop. 'We zitten in een moeilijke periode. Vóór de winterstop werd dit soort wed strijden vaak net door ons gewon nen.' Hij sprak van een 'leerproces' en het inzicht dat een ploeg in nood 'andere kwaliteiten moet gebruiken' om goede resultaten af te dwingen. De Koog zakte door deze nederlaag naar de zesde plaats, maar heeft concurrenten Succes en Nieuwe Niedorp nog in het vizier. Zondag ontvangt de ploeg het Helderse Watervogels, dat op de voorlaatste plaats staat. Paasrit MAB De MAB rijdt zondag 15 april de Paasrit. Deelnemers kunnen zich vanaf 13.30 uur inschrijven bij firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg, waar vanaf 14.00 uur de start plaatsvindt. De rit is uitgezet door Patrick Simons en Angelien Hin, de prijzen worden beschikbaar gesteld door TexelWool. Deelname kost €7,- per auto. Dankzij een ruime overwinning op Succes (6-3) heeft ZDH zich bijna verzekerd van promotie naar de vierde klasse. Daartoe volstaat een gelijkspel in de uit wedstrijd die zondag tegen Graftdijk wordt gespeeld. Omdat ook concurrent Geel Zwart'30 won, blijft de strijd om de titel onverminderd spannend. ZDH had met enige zorg naar de wedstrijd tegen Succes uitgeke ken. Eerder dit seizoen werd in Hippolytushoef met 1-0 van de doorgaans zeer stugge Wieringers verloren. Bovendien ontbrak top scorer Pieter-Jan Eelman ditmaal door een schorsing. De Zwaluwen begonnen echter zeer sterk en stonden al binnen tien minuten op een 2-0 voorsprong. Eerst schoot Daan Wessels van grote afstand raak, even later rondde Hidde Struick beheerst af, beide keren na een combinatie met Jelmer Bom- as. De gastheren waren daarmee nog lang niet tevreden en gingen door. Met veel beweging, duelkracht en pressie werd Succes het voetbal len bijna onmogelijk gemaakt. Zelf kreeg ZDH enkele uitstekende kan sen om de voorsprong uit te brei den. Bomas (twee keer), Struick en Wessels stuitten echter steeds op de keeper. Na een half uur werd het toch 3-0. Struick verstuurde een dieptepass op De Bruijn, die zijn tegenstander voorbij snelde en de keeper verraste met een beke ken schot. Nog voor rust werd het zelfs 4-0. Remco Boogaard werd gevloerd in het strafschopgebied, waarna Bomas de toegekende penalty benutte. Mochten de Zwaluwen hebben gedacht dat de wedstrijd al was gespeeld, dan kwamen ze bedro gen uit. Twee momenten van non chalance werden door Succes meedogenloos afgestraft, waar door het zomaar 4-2 stond en de schrik de supporters om het hart sloeg. ZDH herpakte zich echter en hervond de controle. Twintig minu ten voor het einde maakte de thuis ploeg aan alle onzekerheid een einde. Wessels zette voor op Bom as, die te veel tijd nodig leek te hebben om zijn tegenstander uit te spelen. Hij deed het echter uitste kend en scoorde. Succes bracht de marge met enig geluk terug tot twee doelpunten, toen de bal uit een afstandsschot nog door Daniël Bakker tegen de paal kon worden getikt, maar de Hoornder keeper bij de rebound kansloos was. Maar een paar minuten later stond het alweer 6-3. Bomas benutte ook de tweede penalty van de wedstrijd, nadat hij zelf in het strafschopgebied naar de grond was gehaald. Het was alweer het achttiende doelpunt van Bomas, die door de scoringsdrang van Pieter-Jan Eelman (tweeën twintig treffers) wat minder opvalt dan voorgaande jaren, maar mede dankzij zestien assists van grote waarde is. Vlak voor tijd was Bom as na een voorzet van invaller Sjoerd Oosterhof dicht bij een vier de doelpunt in deze wedstrijd, maar de keeper bracht redding. Even later moest één van de Wie ringers na zijn tweede gele kaart voortijdig naar de kleedkamer. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft ZDH nu 52 punten. Drie meer dan Geel Zwart'30, dat met 2-1 bij AGSV won en nog een inhaalduel voor de boeg heeft. De nummer drie, Graftdijk, heeft elf punten minder en nog vier wedstrijden te spelen. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 17 april Veld A 19.00 Rabo-PFB AH 19.45 Falcon-AH Rabo 20.30 Paal 28/Krim-Warmmop Jumbo 21.15 Jumbo-Autocentrale Pepermolen 22.00 Pepermolen-Kobeko A Veld B 19.00 Expotise-Kobeko 2 Imares 19.45 RAB-lmares Expotise 20.30 Ecotiem-IBS RAB 21.15 Alektraon-lnterieurbouw NIOZ 2 22.00 Ontwerptl-NIOZ 2 Bliksemwerken Veld C 19.00 Bar S-De Rog De Waal 19.45 De Waal-Klif 23 De Rog 20.30 Tevoko (j)-Kapper Klif 23 21.15 Krim-Salique Tevoko (j) 22.00 Otto s-Moorman Krim Uitslagen: Albert Heijn-IBS/Oele/Schoo 1-2; Imares- Falcon 0-3; Jumbo-De Pepermolen 3-0; NIOZ 1-Kobeko 1-2; Randstad-Paal 28/de Krim 1 -2; Interieurbouw Texel-Ecotiem 3-0; Mantje-Bouwcenter RAB 3-0; NIOZ 2-Alek- traon Bliksemwerken 2-1Rabobank-V\fes- sels Ontwerpt! 0-3; vakantieburo Kobeko 2-Bar Sportief 3-0; De Kapper-De Krim 0-3; SVC-Otto's Tweewielershop 0-3; Kapsalon Salique-Slagerij Moorman en de Boer 0-3; Timmer's Bakkerij-Kees de Waal, huis en tuin 3-0; Eetcafé De Rog-Klif 23 0-3. Het biljartgeheim van Zijm: de Lady Het geheim van biljarter Piet Zijm van De Doorstoot is ontrafeld. Medebiljarters is het opgevallen dat Zijm zijn beste spel laat zien als hij zijn stoten begeleidt met enigs zins melodieus geprevel, dat klinkt als 'Lady lady lady'. Navraag door sportcorrespondent Heemskerk leert dat Zijm een persoonlijke vari ant bedoelt van 'Lay, lady lay', een lied van Bob Dylan, die een niet nader benoemde dame uitnodigt zich op een groot koperen ledikant uit te strekken. De connectie met biljarten is onduidelijk, maar als Zijm zingt, maakt hij soms mooie series. Uitslagen: Huizing-Van der Kooy 3-3, Zijm-Weel 4-4, M. Boon-Homan 0-4, Smit-Heemskerk 4- 2, Zijm-Huizing 0-4, Van der Kooy-Weel 4-0, M. Boon-Smit 4-2, Heemskerk- Homan 0-4, Huizing-M. Boon 4-0, Smit- Zijm 3-3, Weel-Homan 4-0, I- Van der Kooy 4-0.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7