m 'Laat de financiën nooit een probleem zijn' TEXELSE 9 uw club in de krant COURANT DE ZONNEBLOEM Bestuur De uitjes van De Zonnebloem 125 jaar Texelse Courant Beste mensen, Geweldig dat we u langs deze weg kunnen laten zien wat De Zonne bloem nationaal en vooral regio naal voor u kan doen. Met onze groep van ruim veertig vrijwilligers staan we klaar om onze gasten 'met een fysieke beperking', een paar gezellige uurtjes, een mooie dag of zelfs een fijne week vakantie te bezorgen. Dit jaar hebben we al kunnen genieten van de theatermiddag, het knuffelen van lammetjes, onze 'Texelse trots', en van de Johannes Passion. In mei gaan we met 22 gasten, waarvan de een geheel en de ander gedeeltelijk aan een rolstoel gebon den is, met vakantie. Er gaan 22 vrijwilligers mee, waaronder 8 ver plegers, om onze gasten te verzor gen en te verwennen. Het geheel aangepaste hotel staat in Trier in Duitsland. In juni gaan we de Amsterdamse grachten onveilig maken, met een aangepaste Zon nebloemboot. Nu denkt u: 'Dat is ook mooi, dat is allemaal al gere geld en daar zijn we dan mooi te laat voor.' Dat is waar, maar ik kan u vertellen: over een paar maanden beginnen we alweer met de eerste stappen voor de vakantieweek 2013, want er valt heel wat te rege len. Voor dit jaar kunt u zich nog wel opgeven voor een landelijke vakantie. Ook vaart de Zonnebloemboot 48 weken in het jaar over de Rijn een heel stuk Duitsland in. Daarbij kunt u vanuit uw bed of rolstoel genie ten van een Reisje Langs De Rijn. Deze Zonnebloemboot is gebouwd door en voor de Zonnebloem en geheel aangepast. Inlichtingen over dit alles kunt u bij ons verkrij gen. We zijn druk bezig met de nodige uitstapjes. Ook uw inbreng is daar bij van harte welkom. Had u altijd nog eens graag naar een dieren tuin, bollenvelden of Madurodam gewild? Laat het ons weten. Ook een terrasje pakken of een gezellig dinertje behoort tot de mogelijkhe den. Alles is bespreekbaar. Leest u vooral goed 'Ouder worden op Texel' en de Texelse Courant. Daarin zijn al onze uitstapjes te vinden. Wat er in het najaar alvast op het programma staat, is een beetje traditie geworden. Winkelen in Schagen en naar Schoorl voor een operette of musicalmiddag en rond de kerst de brunch en het kerstconcert. Ook het reisje eind december naar het concertgebouw voor een prachtig concert is niet meer weg te denken. We bieden u zelfs een ballonvaart aan. In een geheel aangepaste ballon kunt u genieten van de wereld vanuit de luchtOok het thuis bezoeken van onze gasten is een heel belangrijk onderdeel van het Zonnebloem- werk. Laat de financiën nooit een pro bleem zijn om met een uitstapje mee te gaan. Dankzij onze spon sors is ook dat te regelen. Daar voor zijn we uiteraard hen uiteraard heel dankbaar. De Zonnebloem kleurt het leven. Zonder elkaar is iedereen alleen. Liefs, Thea Witte. Doe mee! Wilt u als vrijwillier meebouwen aan het succes van De Zonne bloem? Of wilt u als donateur of als bedrijf uw steentje bijdra gen? Neem dan contact op met het plaatselijk bestuur of neem eens een kijkje op www.zonne- bloem.nl. Nationale Vereniging De Texelse afdeling van De Zonnebloem werd opgericht in 1986; sindsdien heeft de Texelse Courant er 879 keer over geschreven (bron: www.archieftexelsecourant.nl). houden!! 'o/ini inbaar: I VAKANTIEGEVOEL 25 april: Met Elly Heerschap wandelen langs oude winkelpandjes in Den Burg. Start om 14.00 uur bij Texel- hoeve aan de Kogerstraat, deelna me €2,-. 23 mei: Boswandeling met een gids van het IVN. Start om 14.00 uur bij De Windroos bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan bij De Koog, deelna me €2,-. 13 tot en met 18 mei: Vakantieweek in Trier (volgeboekt). 2 juni: Boottocht over de Amsterdamse grachten (volgeboekt). 19 juni: Optreden van Oekraïense kooren semble Elegia in het fanfarege bouw van KTF aan de Emmalaan in Den Burg. Aanvang 14.00 uur, toe gang €5,-. 27 juni: Dagtocht naar de Broeker Veiling. Opstappen om 9.00 uur bij Kaczor aan de Keesomlaan in Den Burg. Deelname, inclusief vervoer en Westfriese koffietafel, €15,-. 11 juli: Bezoek naar Juttersmuseum Flora. Aanvang 14.00 uur, deelname €2,- 22 augustus: Rondwandeling door Oudeschild met als afsluiting een lekke visje. Aanvang 14.00 uur, deelname €2,- 27 september: Rondvaart met de TX 44. Aanvang 14.00 uur, deelname €7,50. Oktober: optreden van de Dans groep Oude Dansen. November: winkelen in Schagen of Haarlem; operette in Schoorl. December: concert in Concertge bouw Amsterdam. Bij alle uitjes worden de deelne mers getrakteerd op koffie of thee met wat lekkers. Heel dankbaar zijn we voor alle Texelse zakelijke en particuliere sponsors, die het mogelijk maken deze uitstapjes te realiseren en onze gasten een dag met een gou den randje te geven. Opgeven voor een (of meerdere) uitstapjes kan via Ria Bosken (tel. 315848) en Ine Witte (tel. 314104). Na uw telefoontje komt u op de lijst en laten we op korte termijn horen of u mee kunt. Het bestuur van de Texelse afdeling van De Zonnebloem bestaat uit Thea Witte (tel. 314305); Marijke Otten (tel. 327010); Jan Ravenstijn (tel. 311445); Rieneke Bekkers (tel. 315568); Cor v. Ijsseldijk (tel.313397); Mieke Vlaming (tel. 319342). Voor inlichtingen kunt u altijd even bellen. Meer informatie over de Natio nale Vereniging de Zonnebloem is te vinden op website www. zonnebloem.nl.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9