TEXELSE^COURANT CvV) Lamsvleesseizoen officieel van start 'Winkelhart' kritisch over Texelvignet Cjrotn 2wartr jëxelx in het harL, Jongeren Kogerstrand definitief via Badweg Brandweer iets voor jou? .txl OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12668 VRIJDAG 20 APRIL 2012 Documentaire maker Arnold van Bruggen grijpt elke mogelijkheid aan om naar Texel te gaan Jos en Paul Bakker hebben al meer dan €45.000,- bij elkaar gecollec teerd voor de gehandicpaten- sport. Keukencentrum Texel mag zich sinds woens dag één van de beste ondeme- OORDKOP LOGISTICS Oplettende gezichten bij een corner in de finale van het jes als bij de gemengde teams ging de titel naar de Bruinvis schoolvoetbaltoernooi, dat woensdag op de velden van uit Oudeschild. Een verslag en foto's van dit evenement, dat Texel'94 werd gespeeld. De Jozefschool (in het rood) won ondanks de sombere vooruitzichten goed weer kende, met 2-0 van de Thijsseschool en mocht bij de prijsuitreiking staan op pagina 13. na afloop een taart in ontvangst nemen. Bij zowel de meis- (Fotojob schepers) In navolging van nieuwe haring en Beaujolais Primeur krijgt ook Echt Texels lamsvlees een offici ële seizoensopening. Dat gebeurt feestelijk in het weekend van 27, 28 en 29 april. Liefhebbers kun nen tal van gerechten proeven, er is een humoristische Smaak Vermaakavond en er is een spe ciale fietstocht. 'Lamsvlees dat wereldwijd wordt geroemd om de uitmuntende smaak verdient een eigen seizoens opening', vertelt Annette van Rui tenburg van de Slowfood Texel, samen met. Initiatiefnemers zijn Euro-Toques en Waddengoud initi atiefnemer. Doel is het exclusieve vlees nog beter op de kaart te zet- Het is wel wat aan de vroege kant, geeft ze ook zelf toe. 'Die jonge lammetjes die nog dartelen in de wei gaan we echt niet opeten.Dat kan ook niet, lamsvlees hoort namelijk van lammeren te zijn die minimaal honderd dagen oud zijn. Wie terugrekent, merkt dat de lam metjes die eind februari, begin maart zijn geboren nog geen hon derd dagen zijn.' Wel is dat het geval bij zogeheten paaslammeren, die met kerst zijn geboren. 'Die zijn er wel', vertelt slager Hans Zijm van Goënga uit Den Hoorn. 'En we slachten ook de eerste lammeren van Hin bij de rotonde. De lamme ren hebben door het koude weer een kleine groeiachterstand, maar over een week zijn ze wel aan de maat. We moeten er alleen wat meer naar zoeken dan andere jaren.' Volgens Van Ruitenburg is de datum van de seizoensopening vorig jaar al vastgesteld in overleg met de Stichting Waddengoud, Euro-Toques en slachter Aad van Heerwaarden. 'Die zeiden: Dan zijn ze er lammeren. Zij kunnen het weten.' Vrijdag 27 april is er een drie- of viergangen menu met Texels lams vlees op locatie. Diverse Texelse restaurants serveren een speciaal menu. Meer hierover op www. annettevanruitenburg.nl. Zaterdag 28 april is er een Smaak Ver maakavond in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn. Thema is De uitgaansjeugd die verblijft op camping Kogerstrand wordt definitief via de Badweg het dorp uitgeleid. Het voorstel werd woensdag door een ruime meerderheid van de gemeente raad aangenomen. Het gaat hierbij om een proef van een jaar. Belanghebbenden van de Badweg waren naar de vergadering geko men en hoorden de stemming schoorvoetend aan. Morrend ver lieten zij na de stemming de raads zaal. Zij hadden in eerder stadium aangegeven geen heil in deze oplossing te zien. Corien Groe nendijk sprak namens de han al op de commissievergadering en maakte duidelijk dat de belang hebbenden deze oplossing slechts een verschuiving van het probleem zien. Desondanks ziet een groot deel van de raad dit als de minst slechte oplossing. Gerbrand Pos ter van Texel 2010 zag zijn motie voor het laten vervallen van de sluitingstijden in het water vallen. 'Jullie zullen er spijt van krijgen, dat is namelijk de enige oplos sing', sprak hij zijn mederaadsle den toe. Texels Belang steunde de motie niet, maar stelde wel voor €10.000,- vrij te maken voor extra begeleiding. De burgemeester antwoordde hierop dat van dit bedrag nog geen twee extra dorpswachten een hele week aan gesteld konden worden, maar dat ze niet tegen verhoging van het budget was, mits daar een goede onderbouwing voor komt. Voor de realisatie van twee extra dorps wachten is volgens de burge meester wel €25.000 euro nodig. Nico Waerts van Texel 2010 bena drukte dat het bij de jongeren slechts om een derde van de totale groep gaat en vroeg zich af hoe je de rest van de uitwaaie rende jongen in de gaten houdt. Volgens Waerts zullen de jongeren die richting de Brink en de andere vakantieverblijven gaan voor over last blijven zorgen. De raad stem- Texel en de Texelaar. Een expert, artiesten en vakmensen verzorgen het programma. Conform de huis gewoonte is er een diner met lams vlees en andere streek- en seizoen gerechten. Reserveren is gewenst, via info@klif12.nl. Zondag 29 april is er een fietstocht, geïnspireerd op de Lammetjesroute van de VW. De rit gaat langs schapenboeren, tuin- wallen en schapenboeten. Onder weg worden hapjes geserveerd. Er is live muziek en Texelse tapas van lamsvlees en andere streekproduc ten in Klif 12. Deelname gratis, afstand 26 km, begin- en eindpunt Klif 12 in Den Hoorn. Het evenement wordt gepromoot door de VW, die het landelijk onder de aandacht brengt. Invoer van het Texelvignet en uit breiding van betaald parkeren hebben in ondernemerskringen veel kwaad bloed gezet. 'Het vig net is toeristonvriendelijk en had er niet mogen komen', zei Sandor Mantje woensdag als voorzitter van Den Burg-Winkelhart van Texel. Wat betreft het bestuur van de nieuwe vereniging moet het vignet zo snel mogelijk verdwij nen. 'De toerist moet zorgeloos over het eiland kunnen gaan', zei Mantje. Eén van de charmes van het eiland was volgens hen dat op veel plaat sen gratis kon worden geparkeerd. Het Texelvignet en de uitbreiding van het betaald parkeren wekken volgens de ondernemers juist nega tieve gevoelens op. Zoals dat ze na twee uur winkelen weer terug moe ten naar de auto, terwijl ze anders nog een terrasje hadden gepikt. Waarom moeten onze gasten nu vooraf bepalen hoe lang ze het dorp in gaan. Ondernemers vrezen omzetdaling. Bestuurslid Rob Zwet- Texelse Courant in de prijzen Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van branchevereniging NNP don derdag in Voorthuizen zijn een eerste prijs en twee eervolle ver meldingen uitgereikt aan de Texelse Courant. Duncan Whyte van de afdeling Sales mocht de A.M. Bandaprijs in ontvangst nemen voor de 'crossme diale aanpak' van de krant, waarbij artikelen simultaan in de krant, op de website en via social media worden verspreid. Redacteur Jeroen van Hattum kreeg bij de Prijs voor de Nieuwsbladfotografie een eervolle vermelding voor zijn foto van het oude gemeentehuis op de Groeneplaats, die hij vlak voor de sloop maakte. De hele redactie werd bij de Prijs voor de Nieuwsbladjournalistiek eveneens beloond met een eervolle vermel ding. Dit vanwege de serie artike len over de dreigende verdwijning van de tweede ambulance. De oor konde werd uitgereikt door staats secretaris Joop Atsma. .txl de uiteindelijk in met de nieuwe route, mits deze voor 1 februari met alle betrokken partijen geëa- valueerd wordt. Cees Hoogerhei- de van D66 sprak van een oplos sing, waarbij je altijd mensen hebt die niet tevreden zijn. Rikus Kieft (GroenLinks) gaf nogmaals aan discussie te willen over het feit of Texel deze vorm van toerisme wel wil hebben. Dorpscommissie Oosterend In verband met het overlijden van Willem Vonk wordt de aanvangstijd van de algemene jaarvergadering van de dorpscommissie van Oos terend vrijdag 20 april (vandaag) verzet naar 20.30 uur. Vraag paspoort of id voor uw kind voor 1 mei aan Kijk voor meer informatie op www.texel.nl •W ieder kind zijn eigen Jjt paspoort of ID-kaart. GQ^StöXZIQ G3 (^El Ui sloot wees op Almere Buiten. 'Na de invoer van betaald parkeren is daar de omzet van de bedrijven met twintig procent afgenomen.' De stelling dat de toerist één of twee weken lang overal mag parkeren voor €15,- goedkoop af is en dat het dus een goed systeem is, werd niet gedeeld. Zwetsloot: 'Het wordt niet begrepen.' Als afschrikwek kend voorbeeld toonde de onder nemer een poster die de gemeente heeft rondgestuurd, met daarop een uitleg over het parkeren op Texel. 'Er staan alleen maar negatieve din gen op, niets positiefs.' Het advies luidde de poster niet op te hangen. De ondernemers willen de evaluatie van het Texelvignet aangrijpen om de politiek er van te overtuigen dat het systeem moet verdwijnen. Vol gens Frits Langeveld is dat verloren energie. 'De politiek heeft het Texel vignet omarmd en ziet het als een middel om het begrotingstekort weg te werken. Dat vignet gaat niet meer weg. Jullie kunnen beter inzet ten op verbetering van de parkeer- mogelijkheden.' Overtuigen kon hij de ondernemers niet, zijn bood schap werd wel genoteerd. Meer over 'Den Burg-Winkelhart van Texel' op pagina 2 en pagina Zie onze adv. op pag. 12 in deze krant. TEXELS E0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl SNELCODE: 558 www.texelseautopagina.nl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Bekendmakingen Inwoners van De Cocksdorp ervaren hun woonplaats als een hechte gemeenschap.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1