TEXELSE 3 COURANT Extravagantie op FQ Dance Event VRIJDAG 20 APRIL 2012 Zangeres MC Choral, Extravagantie troef in Question Plaza dat zaterdag 28 april wordt omgetoverd in een muzikaal en theatraal circus. Met vijf dj's, danseressen, een zangeres, meerdere live acts, videoscher men, candygirls, en andere ver rassingen pakken organisatoren 'Het Clubhuis' en Onwijs groter uit dan ooit. 'Trek je danspak aan en spring ook in de piste!' it FQ Dance Event. De vierde editie van het grootste dansfeest in Den Burg belooft vol gens de organisatie 'spannender dan ooit' te worden. Question wordt omgebouwd in een circus met bizarre trekjes. De inspiratie kwam dit keer van Alice in Won derland, een Venetiaans gemas kerd bal, circussen uit de jaren twintig en Cirque du Soleil. De organisatie hoopt dat het bezoe kers inspireert tot passende out fits. 'Hoe meer extravagante bezoekers, hoe beter de sfeer! We gaan zelf ook volledig in stijl', zegt Remko van de Belt van Het Club huis. 'Kleine nuances als een Veneti aans masker of een bijzondere hoed doen al wonderen.' De kaart verkoop is gestart en tickets zijn in de voorverkoop voor €10,- ver- Zandsuppletie bij paal 9 en 12 Het is nog een beetje afhanke lijk van wind en getij, maar Rijkswaterstaat verwacht zon dag of maandag een begin te maken met de zandsuppletie aan de zuidwestkust. Met de inzet van het schip de Crestway van baggerbedrijf Bos kalis is het strand aan de noord westkust, bij de Eierlandsche dam, opgehoogd met 700.000 kubieke meter zand. De afgelopen weken heeft de aannemer zijn materiaal, zoals de leiding in zee en op het strand, naar het zuiden verplaatst, waar tussen paal 9 en paal 12 de krijgbaar bij Media Store Texel en Cinema Texel. Om alvast in de stemming te komen, is er zaterdag 21 april vanaf 14.00 uur een opwarmfeest- je met live DJ set door Onwijs in Treffers in de Weverstraat. Omdat de zaal toch al is aange kleed, is er voorafgaande aan het echte feest van 19.00 uur tot 21.00 uur een kinderdisco. Gratis en voor alle basisschoolkinderen van het eiland. 'Het lijkt ons geweldig voor kinderen, een kinderdisco in een echte clubsfeer in een com pleet omgetoverde discotheek en uiteraard met de hits van nu.' Om de jeugd het echte disco gevoel te laten ervaren verzorgt Onwijs de muziek tijdens de kinderdisco. laatste strandverbreding van het jaar plaats zal vinden. De komende maanden wordt hier 750.000 kubieke meter zand opgespoten. Aangezien de voortgang afhanke lijk is van de weersomstandighe den, is nu nog niet te zeggen wan neer het werk gedaan zal zijn. Het zal in ieder geval tot begin juni duren. FNV Vrouwen De FNV Vrouwenbond sluit dins dag 24 april het seizoen af met een bezoek aan Kaap Skil in Oude- schild. Dit uitstapje komt in de plaats van de geplande busreis. Deelnemers verzamelen zich vanaf 13.30 uur bij de Weikoop aan de Waalderstraat in Den Burg waar vandaan om 13.45 uur wordt ver trokken. Er wordt een eigen bij drage van €5,- gevraagd. Degenen die zich nog niet hebben opgegeven kunnen dat alsnog doen bij een van de bestuursle den. Vrouwen van Nu De leesgroep van de afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu verzorgt woensdag 25 april een Indische avond in De Gaste- rij van De Gollards in Den Burg. Maria de Bruyn-Ouboter en Cisca van Muiswinkel vertellen het ver haal van schrijfster Maria Dermoüt, de grootmoeder van De Bruyn- Ouboter. Naast de verhalen wor- Wat vindt u? Gemeentefonds Vorige stelling: De minister wil recreatiewoningen niet langer meetellen om de hoogte van de uitkering uit het Gemeente fonds te bepalen en deze alleen baseren op permanente woningen. Vindt u dit terecht? Nieuwe stelling: In de raadsvergadering werd deze week geopperd een discussie aan te zwengelen over het feit of Texel gebaat is bij toerisme in de vorm van feestvierende en drinkende jongeren. Wat is hierover uw mening? den ook enkele Indische liedjes ten gehore gebracht. De bijeenkomst begint om 19.30 Kinderhulp Collectanten van het Nationaal Fonds Kinderhulp gaan van 22 tot en met 28 april langs de deur om te collecteren. Het fonds steunt kin deren die opgroeien in armoede en voor wie vanzelfsprekende zaken als vakantie, sporten of pakjes avond vaak niet zijn weggelegd. Peuterdans Bij Artex-Kunstenschool Texel beginnen dinsdag 24 april twee nieuwe korte cursussen van peuters van 1 tot 4 jaar. Beide cursussen, muziek op schoot en peuterdans, worden gegeven door Klarina Combé. Op dinsdag 24 april starten er bij Artex twee nieuwe korte cursussen voor peuters van 1 tot 4 jaar: Muziek op Schoot en Peuterdans. Beide cursussen worden gegeven door Klarina Combé. De cursus muziek op schoot is bedoeld voor kinderen van 1 tot 3 jaar en hun (groot)ouders. Er wordt gezongen, bewogen en muziek gemaakt op eenvoudige instru menten. Combé weet op speelse wijze de fantasie van de kinderen te prikkelen en ze te stimuleren tot spel, dans en muziek. De cursus peuterdans is voor oudere kinde ren die zingend en dansend alle lichaamsdelen bewegen. De les sen zijn gebaseerd de beleving en fantasie van de peuters. Beiden lessen bestaan uit tien les sen van 35 minuten. Aanmelden kan via de website van Artex. Openingsdienst Waddenkerk In de gerestaureerde Wadden- kerk in De Cocksdorp wordt zondag 22 april een feestelijke openingsdienst gehouden. Spe ciaal welkom is er voor alle men sen die op wat voor manier dan ook een bijdrage hebben gele verd aan de restauratie. Aanvang 10.00 uur. De openingsdienst is het officiële sluitstuk van de restauratie van de kerk gedurende de afgelopen maanden. Dit werd onder meer mogelijk dankzij vele bijdragen die zijn ontvangen van Texelaars, oud- Texelaars en anderen die de monu mentale kerk een warm hart toe dragen. Het bestuur van de Waddengemeente (De Cocksdorp, Oudeschild en Oosterend) wil hen graag allemaal persoonlijk bedan ken. Omdat niet van iedereen het adres bekend is, geldt dit bericht als openbare uitnodiging. De dienst wordt vocaal opgeluisterd door de Maartens Cantorij uit Oosterend. Na een langzaam verval van krachten is rus tig van ons heengegaan mijn man, onze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader Willem Verra Wim Noordwolde, it 13 oktober 1928 Texel, 119 april 2012 G. Verra-Dolstra Janny en Bram de Ridder Pieter en Nicolle Youri Gea en Edwin Thijs Eva Emma Albert en Hanneke Finn Bernard en Annelies Roel Verra en Jolanda Winter Chris Manon Leon Joke en Martin Smidt Laura Adri Gasthuisstraat 71 1791 GK Den Burg Volgens de wens van Wim is zijn lichaam ter beschikking gesteld aan de wetenschap. Wij respecteren zijn keuze. Op woensdag 25 april van 17.00 tot 20.00 uur zullen wij samenkomen in restaurant "De Sluf ter", Slufterweg 1 te De Cocksdorp, waar gele genheid is ons te condoleren. Wil degene die geen rouwcircuiaire heeft ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen In het bijzonder gaat onze dank uit naar het perso neel van "Verpleeghuis Hollewal" voor de geweldige verzorging van Wim. G. Verra-Dolstra en familie Lieve Opa Afscheid nemen is alle mooie herinneringen meedragen. Rust Zacht... Pieter en Nicolle Youri Gea en Edwin Thijs, Eva, Emma Albert en Hanneke 9 Finn Bernard en Annelies Laura Adri Familieberichten \fervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij u kennis dat, toch nog onverwacht van ons is heengegaan, onze zus, schoonzuster en tante Grietje Hendrika Griek - Eelman Sinds 1997 weduwe van Willem Griek 17 augustus 1926 119 april 2012 E. Combé - Eelman W. Combé t P.H. Eelman N. Eelman - de Ridder H. Koning - Eelman J. Koning t K. Burgman - Eelman L. Burgman t Tjeerd Douwma Neven en nichten Jan Dirksoord 66 1791 GR Den Burg Grietje is overgebracht naar de Strandkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op maandag 23 april van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum De crematieplechtigheid zal worden gehouden op dinsdag 24 april om 18.15 uur in crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres: Fam. H. Eelman, Kogerstraat 61a, 1791 EP Den Burg. Bedroefd geven wij kennis van het overlijden van onze tante Grietje Hendrika Griek-Eelman Huib en Nea Nelda en Mathijs Sem, Wesley Pieter Jan Niet alles is voorbij. Je blijft bij ons, door wie je was en wat je zei en wat je voor ons hebt betekend. Willem Vonk Klaasjan en Lisette Charlotte en Stijn Manon en Nick Hans Het is onmogelijk iedereen persoonlijk te bedan ken. Vandaar dat wij eenieder willen bedanken middels deze advertentie. Wij zijn als familie werkelijk ontroerd door de enorme steun die wij hebben gekregen na het overlijden van NEL BETSEMA-EELMAN De overweldigende belangstelling, de lieve reac ties, brieven, kaarten en bloemen hebben ons goed gedaan om deze moeilijke periode door te komen. Bedankt eenieder die op welke wijze dan ook met ons heeft meegeleefd. Cees Betsema Barry en Marije Nikki Den Burg, april 2012. Papa trots, mama blij Buikje weg, jij erbij! Wij zijn blij met de geboorte van onze dochter Emma 19 april 2012 De trotse ouders zijn Marcel Zegers en Annette Krijnen Commandeurssingel 43 1792 AV Oudeschild Voor bezoek graag even bellen: 06-13361512.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3