'Drie, vier dagen voor het feest kom je jezelf tegen9 TEXELSE 12 COURANT Auto raakt te water in NlOZ-haven Feestelijke activiteiten Koninginnedag VRIJDAG 27 APRIL 2012 SST hi iliiÉi h Dorps- en feestcommissies en o ndernemers(verenigingen) op het hele eiland doen flink hun best Koninginnedag (maandag 30 april) tot een groot feest te maken. Hierbij een overzicht van de festiviteiten. Koninginnedag begint in Den Burg al op de late avond van zondag 29 mei, wanneer in café Mans om 22.00 uur een 'Foute Koninginnen- achtparty' met DJ Dennis begint. Hij draait 'van alles door elkaar en zorgt dat het dak er af gaat', belooft de organisatie. Op Koninginnedag zelf wordt er in de ochtenduren op de Groene- plaats een gevarieerde markt gehouden door Texelse verenigin gen en stichtingen, die daarmee hun clubkas proberen te spekken. Atletiekvereniging Texel, één van de deelnemende verenigingen, laat weten niet alleen de traditionele rommeltjes en tomatenplanten meer te verkopen, maar ook 'mooie, betaalbare kunst en deco ratie', excursies en kennismakings cursussen Excel, interneten bridge. Traditioneler is de verkoop van oliebollen door Gymvereniging Texel. De Dansgroep Oude Dansen verkoopt zelfgebakken koek en taart. In de straten rond de Groeneplaats is een vrijmarkt voor (niet-commer- ciële) particulieren. In het park begint om 11.00 uur de 'Koninginne parkty'. Er treden diverse artiesten op, onder wie Lucas en Gea, Rika, Pascal en Dorette. Voor kinderen zijn er twee springkussens en Smakelijk Meer zorgt voor de inwendige mens. Van 15.00 tot 17.00 uur zijn er kin derspelletjes op de Groeneplaats. Deelname kost €2,-. Bij café Mans draait vanaf 12.00 uur DJ Jakkie en beginnen om 15.00 uur 'Ridderge vechten om de eer'. Deelname (voor 16-jarigen en ouder) is gra tis. Op de Stenenplaats begint om 15.00 uur een optreden van de Texelse bluesband Jug Bros. In café De Slock treedt vanaf 20.00 uur Cécile op. Wie liever naar de film gaat, kan voor gereduceerd tarief terecht bij Cinema Texel. Traditioneel begin van Koninginne dag in Den Hoorn is het optreden dat muziekvereniging DEK vanaf de kerktoren verzorgt (aanvang 9.00 uur). Om 10.30 uur begint een feestelijk programma in en rond dorpshuis De Waldhoorn. Er is kof fie, thee en limonade en een des kundige jury beoordeelt wie (vol wassenen en kinderen) de lekkerste cake heeft gebakken. Achter het dorpshuis is een stoepkrijtwed- strijd voor leerlingen van de basis- Een bedrijfswagen van het NIOZ is dijk af. Vermoedelijk stond de bevestigen, zodat hij weer uit het gistermiddag te water geraakt in wagen niet goed op de handrem, water kon worden getakeld. (Foto de NlOZ-haven op 't Horntje. De Duiker Gert-Jan Betsema kwam Jemen van Hattumi pick-up truck gleed achteruit de erbij om banden aan de wagen te school, die knapzakken voor de meierblis kunnen winnen. Om 11.30 uur begint een estafet terace. Teams bestaan uit vijf atle ten, van wie er één schoenen met hakken van ten minste 5 centime ter draagt en één houten klompen. De anderen mogen gewone schoe nen aantrekken. Kinderen kunnen diverse spelletjes doen. Op het land van Ruud Bakker bij Oude Hoorn barst om 17.30 uur het aloude volksspel Strijd om de man en de vrouw los, met mede werking van DEK. Na afloop wordt de meierblis ontstoken. Ook Oosterend heeft een pro gramma voor jong en oud. Bij dorpshuis De Bijenkorf begint om 10.15 uur een feestelijke optocht, geleid door muziekvereniging Excelsior. Bij de muzieknis gaan na afloop de Oranje Games van start, voor kinderen van de bovenbouw van de basisschool, die in teams van vier personen opereren. Voor de jongste jeugd zijn er uiteenlo pende spelletjes en is er een springkussen. Van 12.30 tot 13.00 uur worden penalty's genomen en zijn bij de kraampjes broodjes en andere versnaperingen verkrijg baar. Om 13.00 uur begint een zeskamp voor teams van vier per sonen, bestaand uit leerlingen van de OSG en volwassenen. Van strandhuis tot kunst stof kozijn met Hollandse Hoek. Bouw- en Timmer bedrijf C. Rutten www. bouwbedrijf-rutten-texel. nl Opruiming bij Bosma Slapen en Meer, Waalder- straat 6. Diverse meubel tjes en accessoires. Te koop: Scharrelvlees- pakketten van koeien, groot gebracht aan de voet van de Hoge Berg. P. v/d Star, 322135 Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Gezocht: leuke, vlotte medewerkster voor 1 of meerdere dagen p. wk. CarCo Damesmode, Bin- nenburg 6, Den Burg. Sol licitaties alléén via e-mail: carco@kpnplanet.nl E-bike testen vrijdag za terdag bij Stayokay. Bets fietsen/V.d. Linde Bouw- en Tekenbureau Constructief, tel. 322033 website: btbc.nl Leren riemen vanaf €8,95. De nieuwe zomerkleuren zijn binnen! Schoenma kerij Texel. Weer doorg. verkeer via Hollewal - Keesomlaan. Om dit te vieren: hang- pot viool kado v.a. €10,-. Alle dagen Plantenmarkt, Beatrixlaan 17. Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Welk meisje, 15-17 jaar, zoekt nog een leuk va kantiebaantje? Semke Delicatexel, De Koog, tel. 317717, bgg 317794. Euroase, maatschappe lijke en psychologische hulpverlening, geen wacht lijst, geen verwijzing, aan melden viatel. 0657711701 of mail: info@euroasema atschappelijkwerk.nl. Zie ook: www.euroasemaat- Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. Uw 'www.kwaliteitsvak- man.nl RHT Bouw, 06- 38935253. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. =opslag= Vouwwagen- verhuizing-winkel-voor- raad-auto-verdeling- ver- koop-familie-etc. Tel.nr. 317666 of 06-22224524 Geraniummarkt Scher mer - Schuyl Waar? Naast de Gamma natuurlijk! Bets fietsen voor al uw fietsaccessoires. Tas sen, manden, Echtscheiding? Hoe laat je elkaar los? Wat dacht je van een ritueel? Liesbeth Roeper, 06-22864560 www.zilt-tij.nl Gezocht: leuke, vlotte medewerkster voor 1 of meerdere dagen p. wk. CarCo Damesmode, Bin- nenburg 6, Den Burg. Sol licitaties alléén via e-mail: carco@kpnplanet.nl Op Koninginnedag bakt de Gymvereniging Texel super lekkere oliebollen! Verkoop start om 9.00 uur. U vindt ons op de Groene plaats. Het kabinet mag mis schien wel omgevallen zijn, wat wij bouwen blijft gewoon staan! RHT Bouw 0638935253 Vraag niet wat ik maak, ik maak wat u vraagt! www. steigerhouttexel.nl E-bike testen vrijdag za terdag bij Stayokay. Bets fietsen/V.d. Linde Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. www.coachprak- tijktexel.nl Hulp bij schoolwerk en opvoeden: 06-16617102. De gymvereniging Texel bakt op Koninginnedag weer overheerlijke olie bollen! Verkoop start om 9.00 uur. Wij staan op de Groeneplaats. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Op het voetbalveld achter de Tromp- en de De Wittstraat in Oudeschild worden 's middags diverse activiteiten gehouden. Zo zijn er van 13.30 tot 14.30 uur spel letjes voor kinderen tot en met groep 5 van de basisschool en begint om 14.45 uur voor de oude re jeugd en de volwassenen 'het grote BN-spel' (opgave vanaf 13.30 uur). Daarnaast is er een vrijmarkt. De Jeugdclub verkoopt oliebollen en dorpshuis 't Skiltje koffie, thee, fris, snoep, ijs en chips. Ook staat er een springkussen. Koninginnedag begint in De Cock- sdorp met een optocht van ver sierde fietsen. De stoert vertrekt om 9.15 uur bij het Eierlandsche Huis, onder begeleiding van Excel sior en de percussieband uit Oos terend. Om 14.00 uur start bij de dijk het evenement 'Blij dat ik kneiterhard glij'. Op het gedeelte waar in de winter sleetje wordt gereden, wordt een zeephelling aangelegd waar over de deelnemers naar beneden glijden. Dit doen ze op 'iets opblaasbaars' dat ze zelf moeten meenemen. Het parcours bestaat uit naar beneden glijden, een hoe pel om een paal gooien en daarna weer tegen een zeephelling terug naar boven klauteren. Deelname is gratis. Er is verder een springkus sen aanwezig en er wordt voor versnaperingen gezorgd. Op het Dorpsplein en in de Dorps straat in De Koog zijn vanaf 10.00 uur activiteiten, gezamenlijk geor ganiseerd door de dorpscommis sie en ondernemersvereniging De Koog Badplaats. Het programma begint om 10.00 uur met een vrij markt, waaraan kinderen en vol wassenen uit het dorp kunnen meedoen. Wie klaar is met de (ver)koop, kan zich uitleven op een springkussen. Vanaf 12.00 tot 17.00 uur is er, eveneens voor jong en oud, mini- boerengolf met elf holes. Om 14.30 uur begint een optreden van de Texelse coverband Going to the Beach, om 15.30 uur gevolgd door Maxima Beats, een dansfeest met diverse DJ's. De meierblis aan de Bosrand weg wordt rond 20.00 uur ontstoken. Brandbrief Om de bouw van negentien ener gie nulwoningen in 't Zouteland vlot te krijgen heeft het college van b en w een brandbrief gestuurd naar Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. In verband met het aantasten van het aardkundig monument dreigt bij de bouw grote vertraging op te treden. B en w schrijven: 'Wij vragen u om op zeer korte termijn de verdere bouw van dit project mogelijk te maken door ontheffing te verlenen van het verbod op het heien en aan leggen van warmtepompen in het aardkundig monument. Wij zien geen alternatieven hiervoor. Alle andere opportune vormen om duur zame energie op te wekken worden ook al benut in het project. Boven dien zijn alle trajecten en vergun ningsprocedures succesvol doorlo pen voor woningbouw, Ruimtelijke Ordening en duurzaamheid.' Vol gens het gemeentebestuur kan het niet de bedoeling zijn dat de provin cie het proces tegenhoudt, terwijl hij aan de andere kant ook subsidiever strekker is. Weblog Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Het Clubhuis, organi sator van het FQ Dance Event dat zaterdag in Question Plaza wordt gehouden, een week lang een weblog bij. Over Venetiaan- se gemaskerde bals, een dan sende menigte in de Wever straat, de kick off van het event, trussdelen en een kinderdisco FQ-style. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecou- rant.nl. (Vrijdag) Wij, Ingmar Zutphen, Remko van de Belt en Duncan Whyte van Event Organisatie Het Clubhuis zijn al weer enkele maanden, samen met Onwijs, druk bezig met de planning en de aankleding. De komende week zetten we de puntjes op de i, maar deze zater dag gaan we eerst even voorfees ten in Treffers in Den Burg. Aan deze vierde editie hebben we een iets duidelijker thema gehan gen dan de voorgaande edities. Onze inspiratie komt van circus sen uit de jaren '20, Alice in Won derland, Cirque du Soleil en Vene- tiaanse gemaskerde bals. Er is geen dresscode, we willen dat iedereen zich lekker voelt en uit z'n plaat kan gaan, maar het wordt zeker gewaardeerd als je iets extra's doet voor je outfit. (Zaterdag) Een dansende menigte in de Weverstraat, rijen voor de winkel, met DJ FeelX achter de knoppen gingen we vandaag voor het eerst los! Oké, oké, dat is wat overdre ven, maar gezellig was het opwar mertje in Treffers wel. Als je jaren in de stad hebt gewoond, kijk je niet meer op van een DJ bij de kapper, een bandje bij de vis of een violist tussen de boeken. Hier gebeurt dat volgens ons nog te weinig. Het leek ons daarom leuk om een week vóór het feest een opwarmertje te orga niseren in de kledingzaak van onze sponsor Treffers. Goed voor onze promotie en weer eens wat anders Wie: Ingmar Zutphen, Remko van de Belt en Duncan Whyte. Van: Het Clubhuis Organiseren het: FQ Dance Event Houden van: een feestje voor de winkel en het publiek. Ook Martin vond het gelijk een prima plan, dus dat was mooi. We hadden de zaak een beetje aangekleed met roodwitte doeken en de heren- en damespaspop droegen Venetiaanse maskers en circushoeden. Buiten schonken we bubbels en binnen draaide Florian, aka DJ FeelX, lekkere dance-plaatjes en de versterker rokend heet. Volle zalen trokken we niet, maar gezellig was het wel. Een concept dat absoluut de moeite waard is om eens verder te ontwikkelen. (Zondag) De feestjes die wij organiseren, onderscheiden zich onder andere door de extra energie die we ste ken in de aankleding van de zaal. Bezoekers moeten het gevoel hebben dat ze in een échte club staan. Dat clubgevoel creëren lukt tot nu toe aardig, maar het kan elk jaar beter. We hebben de lat weer een stukje hoger gelegd. Vandaar dat we dit jaar al op zondag begonnen met de voorbereidin gen. En zoals elk jaar voelde het als de kick off van het event. Vanaf nu gaat het écht kriebelen. En man man, wat zijn we vandaag opgeschoten. De jongens van Tape waren nog bezig met het afbouwen van het afscheidscon cert van Wad Zou't (gefeliciteerd heren, we hoorden dat het een topavond was, afgeladen volle bak en veul geld voor het goede doel!), toen wij al enthousiast met de bovenverdieping bezig waren. En dat liep als een trein. Vooral dankzij de vaardige hand en het scherpe oog van een vriendin. We mogen ons dit jaar namelijk ver heugen in de fantastische hulp van Elsa Koch. Ze woont sinds een jaar met haar gezin op Texel (we kennen haar langer) en heeft decorontwerp als beroep. Hoe geweldig wil je het hebben? (Maandag) Dat we de lat weer een stukje hoger hebben gelegd, is tijdens de tweede dag van opbouw duidelijk te merken. Met zes man de hele avond gebouwd. Een enorme klus, maar de voldoening is groot als je aan het eind van de avond de transformatie van Question Plaza naar FQ deel vier aanschouwt. Bij binnenkomst zagen we tot onze vreugde dat Sijbrand Stiehl vanmiddag ook was begonnen. Trussdelen om het podium, de FQ-trap en een begin van de ver nieuwde DJ booth stonden al. Hierdoor konden wij weer vol door met de aankleding. De banken zijn allemaal opnieuw bekleed van avond. De bovenverdieping krijgt hierdoor een duidelijke clubuit straling. Na ongeveer een uur klussen kwam Sijbrand nog even binnen om de laatste punten voor de verlichting van het podium door te nemen. Zo kan hij ook verder de komende dagen. De hulp van Elsa zorgt voor een hoger niveau. Als decorontwerper inspireert ze de rest om net dat beetje meer te geven. (Woensdag) Voor de derde avond op rij bezig geweest met de aankleding, en dan merk je dat je tegen bepaalde grenzen begint aan te lopen. De vermoeidheid slaat toe en budget ten worden aan alle kanten over schreden. Gelukkig gaat Sijbrand Stiehl woensdag overdag aan de slag, zodat we 's avonds aan fase twee kunnen beginnen. Het is elke keer hetzelfde: drie, vier dagen voor het feest kom je jezelf tegen. Je wordt moe, bent te weinig thuis, begint je zorgen te maken over de kaartverkoop en honderd andere dingen. Het helpt dan niet als er een act afzegt en je wat andere tegenvallers hebt. Maar goed, we weten dat dips erbij horen, dus je zet jezelf er ook wat makkelijker overheen. Door gaan zullen we! Vandaag wordt ook onze kleding in Amsterdam opgehaald door vriend Ben. Dank daarvoor kerel! Kleding? Jazeker! We gaan dit jaar in stijl om net even dat extra fan- tasie-elementje toe te voegen aan het feest. (Donderdag) De laatste loodjes... Een uitdruk king die steeds meer betekenis krijgt. Gelukkig hebben we er alle maal heel veel zin in en kunnen we niet wachten tot zaterdag. Woens dagmiddag is een groot deel van lichtinstallatie en het geluid neer gezet door Stiehl en konden wij 's avonds weer vol aan de bak. Langzaam begint er een buzz te komen. Mensen schieten ons aan op straat met vragen over de aan kleding. Dat willen we uiteraard als verrassing houden. Het is in ieder geval compleet anders dan de voorgaande drie edities, dat kunnen we vast zeggen. Dit is overigens ook onze laatste bijdrage aan het weblog. De tijd begint te dringen en onze vrije tijd gaat nu honderd procent naar het feest. We willen ook absoluut niks meer prijsgeven. De primeur is voor alle basisschoolkinderen van Texel. Zaterdag zijn zij welkom van 19.00 tot 21.00 uur voor een kin derdisco 'FQ-style'. Uiteraard is voor de kids de toegang gratis en er wordt ook gratis geschminkt. Een mooi begin van de vakantie. We hopen in ieder geval dat we veel kinderen een leuke avond zul len bezorgen. Om 22.00 barst het feest voor, zoals onze kinderen zeggen, 'de groters' los. Vijf DJ's, live acts, een aankleding die je het gevoel geeft dat je ergens nieuw bent... Alle ingrediënten zijn er, nu jullie nog! De week van... Sjoerd Groeskamp Sjoerd Groeskamp uit Den Hoorn houdt komende week het weblog bij in de serie De week van... Hij emigreerde vorig jaar naar Tasma- nië, waar hij wetenschappelijk onderzoek verricht.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 12