Anekdotes l.0.8. Band S.O.S. Band ontstond spontaan voor bruiloft Jouw club n de krant TEXELSE 25 COIJP^XJ 125 jaar Texelse Courant Mensen die belangstelling hebben om mee te spelen bij de S.O.S. Band zijn van harte welkom. U kunt nadere informatie krijgen bij Yolande Bouwmeester, tel. 327760. Vijfentwintig jaar S.O.S. Band staat garant voor bijzondere, leuke, ontroerende of grappi ge momenten. Een aantal leden haalt anekdotes op. Voorop Jaren geleden liepen we voor het vuurwerk van de kermis. Jo Tholen liep voorop en deed dit met veel plezier, tot die ene dag. We zijn een volgzaam clubje, maar op die ene dag konden wij het niet laten. Na een rondje moesten we het grasveld bij de Nikadel op. Jo deed dit keurig en liep zoals gepland rechtdoor. In één keer lieten we Jo lopen en gingen rechtsaf. Zij ging lekker door totdat de muziek een ander geluid kreeg en steeds verder van haar verwijderd raakte. Het publiek had veel plezier, maar Jo dacht er het hare van. Serenade Toen iemand van de band trouwde, brachten wij een sere nade. Ik was wat aan de late kant dus gauw thuis het pak aan en de auto in. Toen ik aan kwam rijden, was de band al aan het spelen, dus voegde ik mij er snel bij in. Degene die naast mij liep, begon vreselijk te lachen. Ik vroeg wat er was, maar ze antwoordde dat ik dat straks wel zou zien. Ik begreep er niets van tot dat we stil ston den en ik zag dat ik één schoen en één pantoffel aan had. Rug Maarten Koorn liep ook mee in de tijd dat we witte overals hadden. Hij speelde trommel, maar kon geen noot lezen en daar moest wat op gevonden worden. De oplossing was een groot stuk karton op de rug van Frits Bonne die voor hem liep. Op dat karton stond letterlijk: 'Sinaasappel, Jan mijne Man'. Zo stond de hele mars op Frits zijn rug en kon Maarten ook meespelen. Er moet dan wel gezegd worden dat Maarten maar één mars kon meetrom- melen. Drumband Een jaar of vijf geleden liepen wij (Marieke, Karin, Astrid, Petra en Ineke) achter de drumband aan en we zeiden tegen elkaar dat het toch zonde zou zijn als de drumband zou moeten stop pen in verband met te weinig leden. Op dat moment waren er niet veel leden. Na de optocht zaten we in De Hof lekker aan de koffie, waar bij we het over de band had den. Ineke zei op een gegeven moment 'als jij gaat, dan ga ik ook' en het einde van het liedje was dat we met meerdere dames een keer zijn gaan kijken bij het oefenen. Het jaar daarop zijn we elke week naar de oefen avonden gegaan. Thuis oefen den we ook veel. Noten lezen konden we niet, maar op het gehoor lukte veel. Toen kwam ons eerste optreden, wat waren we zenuwachtig! Maar alles ging best goed, al valt lopen en spelen tegelijk niet mee. Uitein delijk zijn er twee van ons vij ven afgevallen, maar er zijn voor hen anderen teruggeko men. De 'ouderen' in de band zijn blij dat wij 'jongeren' er zijn en wij waarderen de 'ouderen' die er al zo'n lange tijd bij zijn. Er wordt wel eens lacherig over 'onze' band gedaan, maar we doen allemaal ons best en uit eindelijk zijn we bijna de enige drumband van het eiland. De Koog mag daar best trots op zijn! Majorettes Met de komst van Tine Jonger- den als tambour-maïtre is de S.O.S. Band uitgebreid met een groep majorettes van Excelsior uit Oosterend. Ongeveer de helft van de majorettes komt uit Oosterend, de andere helft komt uit De Koog. We worden zo een hele groep op straat. De majorettes vinden het leuk, de leden van de S.O.S. Band ook en menig drumband zal jaloers zijn op zo'n grote groep. We hopen de S.O.S. Band in de toekomst nog vaak te verster ken bij optochten. Wist u dat -Marja Bremer een keer in De Cocksdorp met de grote trom in een bloembak is beland. -we in verband met sneeuwval het zoeken naar Paaseieren een keer naar De Toekomst hebben ver plaatst. -we eenmaal Luilak hebben gevierd in De Koog en dat de oudere bewoners van de Wintergroen daar erg blij mee waren. -we Sinterklaas ooit met de Jan Plezier hebben binnengehaald en dat dat lekker zat. -Carla Burgman ons oudste lid is en dat wij haar in verband met haar 75ste verjaardag een serenade hebben gebracht. -de majorettes van Excelsior nu ook met de S.O.S. band meelo pen. -dat Monique die ook bij Excelsior speelt bij ons altijd zegt: 'Als je fout slaat, doe het dan hard, dan weten we gelijk wie het is.' -de hoezen van de trommels door Ruud Buisman zijn gemaakt van de oude zonwering van de Jozef school in Den Burg. -de S.O.S. Band de grootste drum band van Texel is. -Carla Burgman, Marja Bremer en Marja Burgman al vanaf de oprich ting lid zijn. -de rode fleece truien door Tjeerd Douma op de koffermarktbak bij elkaar zijn verdiend. -we op dinsdagavond oefenen in de Lubertischool en tijdens de ver bouwing van de school gebruik mochten maken van 't Speelkwar tier en Vogelhuis-Oranjerie, -ook de S.O.S. Band de markant ste tambour-maïtre van heel Texel heeft. De S.O.S. Band dankt mediabu reau Langeveld de Rooy en de Texelse Courant voor deze pagi na. We bedanken ook alle spon sors en leden voor hun inbreng. Een groot tekort aan leden leidde in 1987 tot een abrupt einde van de Koger drumband Voorwaarts Mars. Wat nu te doen, was de grote vraag. Een bruiloft bracht uitkomst. Het zeer gewaardeerde Voorwaarts Mars werd gemist en dat gemis zou moeilijk op te lossen zijn door kinde ren tijdens de jaarlijkse optochten van onder meer Palmpasen en Koninginnedag achter een geluids wagen te laten lopen. De oplossing diende zich echter al snel aan in een nieuwe band die ter gelegenheid van de bruiloft van Monica de Wit en Pieter-Jan Kooger werd geformeerd. Monica had van haar zesde tot haar vijftiende bij de drumband gespeeld en wilde bij haar trouwen graag een optreden van de band. Al snel was een groot aantal mensen bij elkaar. Het waren oud-leden van Voorwaarts Mars en vele anderen die nog nooit een instrument bespeeld hadden, laat staan noten konden lezen. Er werd nog snel even geoefend en de noten werden door 'sinaasappels' en 'Jan mijne Man' vervangen, zodat iedereen kon mee spelen. De vraag was nog wat de bandleden aan moesten om er een beetje 'uniform' uit te zien. Het idee werd geopperd in witte wegwerp- overals te lopen, die waren in grote hoeveelheden te koop. Het zag er heel apart uit en het werd een groot succes. De S.O.S. Band was geboren en de Koger bevolking waardeerde het dat op deze manier optochten in het dorp alsnog muzi kaal begeleid konden worden. Zo zijn we verder gegaan met een wis selend ledenverloop. Er was een aantal mannen bij, maar die haakten als eersten af. Er zitten er nu nog twee bij de band die verder bestaat uit onder andere oud-leden van de Margaretha Sinclair Band. Oma's spelen nog dapper mee en de laat ste jaren is er ook weer aanwas van 'jongere' dames. In het begin speel den we veel hetzelfde, tegenwoordig wordt ieder jaar een nieuwe mars ingestudeerd. In de jaren dat Ruud Buisman instructeur was, compo neerde hij diverse marsen die hij naar leden vernoemde. Zo zagen de bazuinmarsen Vera en Trinet het S.O.S. Band naar Sneek om de stof daarvoor uit te zoeken. Het leidde tot een kostuum van kleurrijke blou ses over een zwart T-shirt waardoor de S.O.S. Band fleurig voor de dag kwam na de witte overals en de groene joggingpakken. Jager werd bedankt met een optreden bij hem voor de deur aan de Nikadel. Tegen woordig spelen we in donkerrode fleece truien met een zwarte broek. Tjeerd Douma spaarde de truien bij elkaar op de kofferbakmarkt. In de loop van de afgelopen vijfentwintig jaar is ook het instrumentarium ver nieuwd. De Koger IJsclub sponsorde de trommels en de Top Tien in 1993 de nieuwe bazuinen ter gelegenheid van de nieuwe supermarkt in dat jaar. Nu vijfentwintig jaar na de oprichting bestaat de S.O.S. Band uit circa vijfentwintig leden en heb ben we regelmatige versterking van enkele enthousiaste blazers. Bij optredens worden we tegen woordig vooraf gegaan door een aantal door Tine Jongerden getrain de majorettes van Excelsior uit Oos terend samen met majorettes uit De Koog. We zijn er trots op dat we na het verdwijnen van Voorwaarts Mars toch snel met een oplossing wisten te komen. Semke de Haan delicatessen levenslicht, maar kreeg de band ook de Top Tien mars en bewerkte Ruud het nummer When The Saints tot Lambada-Mooiman. De muzikale leiding is tegenwoordig in handen van Henk Beijert en Lody van de Wulp. Het S.O.S. jaar bestaat uit drie tot vier maanden oefenen, meer wil len de leden niet en zo houden we de S.O.S. Band ook bij elkaar. Na elke optocht wordt gezellig nageze ten en een borrel gedronken. Op Eerste Paasdag voeren we trots een groep van honderden als Paashaas geschminkte kinderen aan om ergens in een stuk 'poepvrij' bos naar paaseieren te zoeken. Na Koninginnedag nemen we afscheid van elkaar en zeggen we 'tot vol gend jaar?' De zelfwerkzaamheid van de band is groot. Zo werden de tassen voor de trommels door Ruud Buisman ontworpen en gemaakt. In 1994 maakten alle leden zelf hun eigen pak. Met behulp van een donatie van pottenbakker Jaap Jager en enkele giften van Koger ondernemers trokken leden van de i pakken die de leden in 1994 zelf i

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 13