TEXH_AGBSCA.NL TEXEL VAKANTIEKRANT Zaterdag 28 april Kinderdisco 19.00 uur FQ Kinderdisco tot 21.00 uur in Question Plaza Den Burg. Gratis entree Dance Event 22.00 uur. FQ Dance Event in Question Plaza Den Burg. Vijf DJ's en diverse live acts. Entree 15 euro Zondag 29 april Oldtimers 11.00 uur. Meet and Greet Oldtimers op de haven van Oude- schild bij Veronica en Cafe De Kombuis, tussen 11.00 en 14.00 uur. Jan Klaassen en Katrijn 17.30 uur. in restaurant Quinty's in De Koog een voorstelling van Jan Klaassen en Katrijn. Maandag 30 april Koninginnemarkt 10.00 uur. Koninginnemarkt in Den Burg. Meierblissen 18.00 uur. Een oude Texelse traditie. Overal op Texel worden meierblissen in de brand gestoken. Vrijdag 4 mei Jug Bros 21.30 uur. De band Jug Bros speelt in de Pofferglop op uitno diging van Bike Team Texel, deelnemer aan Alp d'HuZes. Entree o.b.v. vrijwillige bijdrage voor KWF. Zaterdag 5 mei Optredens voor KWF 11.00 uur. Gezellige dag uit op de Groeneplaats! Optredens van o.a. Frans en Lies, DJ Mike Brouwer, het visserskoor en een verrassingsoptreden. Ook springkussen, klimwand en Alp d'Huez simulator. Kijk voor meer info op www.biketeamtexel. nl. Donderdag 10 mei Bierbrouwerij 13.30 uur. Schilderweg 214 (tussen Den Burg en Oudeschild). De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00 uur. Rondlei dingen om 14.00 en 15.00 uur. Toegang met consumptie €7,50, t/m 15 jaar €4-, Tel: 0222-320325. Zaterdag 12 mei Diner Cabaret 20.00 uur. Theater Restaurant Klif 12. Er zijn weinig formules die het zo lang uithouden, als het Diner Cabaret van Klif 12. Al bijna 25 jaar feteren wij onze bezoekers op een heerlijk avond je uit. Prijs €49,50. Donderdag 17 mei Culinaire Proeverij Den Burg 10.00 uur. Jaarlijkse Culinaire Proeverij op de Groeneplaats in Den Burg met medewerking van de lokale horeca. Vogelwa ndeltocht 10.00 uur. De Vogelwandeltocht wordt door Het Gouden Boltje georganiseerd voor de NHWB. Er zijn vele afstanden (5-10-15- 20-30 km) die gelopen kunnen worden. Start Dorpshuis De Hof. Prijs €4,50. Zondag 20 mei Oestertocht 15.00 uur. Lancasterdijk. Oestertocht van 1,5 uur langs de waddendijk, prijs €17,50 p.p. incl. drankje, stokbrood en oes ters. Opgave en info info@oestersenmeer.nl of 06-12808495. Zaterdag 26 mei Broadway 19.00 uur. Klif 12, Broadway in Den Hoorn. Met een kaart (goed voor vier verschillende voorstellingen) in de hand maakt het publiek zijn rondje theater door het dorp. www.broadwaytexel. nl Maandag 28 mei Kofferbakmarkt 09.00 uur. Op het terrein van Calluna bij De Koog tot 13.00 uur een kofferbakmarkt. 1EXE TEXEL Vakantiekrant is mede tot stand gekomen door de medewerking van: Ayur Priya Bakker Tin Bert Keijs< i Vakantiepark Cathar Vakslager V HaverhuL Texelse lamshamsalade 'Lepelaar voornemens zijn tenten op Texel op te slaan' In het logo van nationaal park Duinen van Texel prijkt de lepelaar. Deze vogel is niet zomaar het symbool van de Texelse natuur. Texel is trots op deze beschermde diersoort, waarvoor ook in een ver verleden ornithologen van heinde en verre kwamen om ze te bestuderen. De Texelse Courant toont zich door de jaren heen begaan met het lot van deze bijzondere vogel. De lepelaar komt hier al van oudsher voor. De Texelse Courant, die dit jaar 125 jaar verschijnt, maakt er voor zover bekend voor het eerst melding van in juli 1895. In een artikel prijkt de lepelaar tussen een lijst van 55 vogelsoorten die op het eiland broe den. Op 2 juli 1900 bericht de krant over de vondst van een nest met drie lepelaareieren in Oudeschild. Het complete archiefstuk staat op pagina 19 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Reddingbootdag KNRM Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Koninginnedag en meierblis Koninginnedag wordt in bijna alle dorpen op Texel volop gevierd. Op de Groeneplaats in Den Burg worden de Koninginnemarkt en een spelletjes middag georganiseerd. De meierblissen worden aan het begin van de avond aangestoken en zorgen elk jaar weer voor veel vertier. Tijdens de meierblis smeert de jeugd elkaar in met roet. Maar ook volwassenen genieten van het vreugdevuur, terwijl zij gepofte aardappels, worstjes en drank nuttigen. De meierblissen zijn vrij te bezoeken en worden op maandag 30 april op diverse locaties gehouden. Meer informatie in de Vakantiekrant op pagina 5. Cabaret in Klif 12 Lambert-Jan Koops met "36" Lambert-Jan werd vorig jaar 36. Dat is dubbel volwassen, dus je zou denken dat hij inmiddels wel weet hoe dat moet. Maar dat valt toch wat tegen. Bovendien is 36 worden ook een stuk minder leuk dan 18 zijn, al was het alleen maar omdat de wereld vol zit met profiteurs, saboteurs en van die onuitstaanbare mensen die roepen dat je alles tenminste één keer moet hebben geprobeerd in je leven. En dus gaat het vooral over alle bronnen van irritatie, zoals hoogbegaafde autisten, laagbegaafde lifters, en voetbalplaatjesverzamelaars van acht - de straatterroristen van deze tijd. Kortom: humor om te lachen. van Restaurant Pure Voorbeeld ingrediënten: I 100 gram lamsham I 1 witlof I 1/4 appel I 65 gram abrikozen (blik) 20 gram slamix (mesclun) 1 eetlepel gember Bereiding: j Abrikozencoulis: mix 50 gram abrikozen en 1 eetlepel gember door elkaar in een blender. Zeef het vervolgens zodat u een gladde substantie krijgt. Abrikozenprui- menpasta: mix de overige abrikozen en pruimen door I elkaar totdat er een dikke massa overblijft. Kook de j witlof in de melk, zorg ervoor dat hij beetgaar is. Het complete recept staat op pagina 45 van de Vakantiekrant die vandaag verschijnt. Theater in het bos Op dinsdag 22 mei om 19.30 uur organiseert het Nationaal Park Duinen van Texel een theatervoorstelling in het bos. De voorstelling heet Bomen of Bezems! en is geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar. Decor van de familievoorstelling vormt het langzaam donkerder wor dende bos. Goed en kwaad nemen het tegen elkaar op in een sprook jesachtige wereld. Een ontslagen postbode gaat op zoek naar nieuw werk; misschien is het iets voor hem om boswachter te worden? Onder tussen vallen zijn kinderen in de handen van een heks en moet er van alles recht gezet worden in het bos. De KNRM organiseert op zaterdag 28 april de jaarlijkse Reddingbootdag. De deuren staan open voor (nieuwe) donateurs om te laten zien wat de KNRM het hele jaar door doet. Ook kunnen donateurs kennis maken met vrijwilligers en materieel in Oudeschild en De Cocksdorp. Er wordt met diverse reddingboten gevaren waar u als donateur mag opstappen. In De Cocksdorp vaart de HYPERLINK "http://www.knrm.nl/waar-wij-zijn/red- dingstations/texel/materieel/?contentlD=68ADADAC" \t "_blank" Beurs plein 5 van het type Valentijn. In het boothuis worden allerlei KNRM-arti- kelen verkocht en kunt u genieten van vers gebakken vis. Elk jaar wordt een aanzienlijke hoeveelheid vis gesponsord door de Texelse Vloot, de opbrengsten komen geheel ten goede aan de KNRM. Er zijn stands met leuke en handige KNRM-artikelen. De Reddingbootdag is tussen 10.00 en 16.00 uur. Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5. ututui.awyfüejk'.xelsecatiMnt'.nL rjeAeitqtuv vatv Lees verder in de Vakantiekrant op pagina 5.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6