TEXELSE 7 COURANT Trainer Nico Kremer verlengt contract Oosterend TBPS5BEB1 Zaterdag voor SVO dag van de waarheid €10.000,- voor energiewoning Zouteland Subsidie voor zonnepanelen Zaalvoetballers Texel'94 winnen halve finale Spannende apotheose zaalvoetbalstrijd VRIJDAG 27 APRIL 2012 Spelers van SVO woensdagavond tijdens de training. Trainer Nico Kremer (met bal) heeft nog een jaar bijgetekend. Voetbalminnend Oosterend kijkt met spanning uit naar zaterdag, wanneer het eerste om 14.00 uur thuis aantreedt tegen DEM. Als SVO wint, dan speelt het nacom- petitie en maakt kans om te pro moveren naar de vierde klasse. De club is na drie overwinningen op rij al in the winning mood. Spelers en bestuur zijn blij dat trainer Nico Kremer zijn contract met een jaar heeft verlengd. De ploeg uit Beverwijk is een geduchte tegenstander voor de Oosterenders. 'Een ervaren elftal dat heel slim speelt', vertelt Kre mer. 'In de uitwedstrijd hadden we daar nog geen antwoord op.' Zijn ploeg verloor met 6-2. Maar de kaarten liggen nu anders. Wie SVO de laatste tijd heeft gevolgd, weet dat het team onder de hoede van de trainer die in augustus van start ging flinke progressie heeft gemaakt. 'Niet meer die peer naar voren, er wordt nu opbouwend gevoetbald', vertelt Edgard Klippel, met 39 jaar de nestor van het team. 'Het gaat super. Veel meer voet bal', vindt ook aanvoerder Martijn Drijver. Als hij tijdens de training naar de kantine wordt gestuurd om deze krant te woord te staan, doet hij dat met tegenzin. Zijn gedreven- in Oosterend. Bloem: 'We hebben nu negen mensen in het bestuur, waarbij ieder z'n eigen taken heeft. De één onderhoudt het terrein, de ander trekt de lijnen en ga zo maar door. ledereen heeft wat voor de club over. Het draait lekker.' Bloem hoopt dat er bij de wedstrijd tegen DEM veel mensen langs de lijn heid op het trainingsveld is symbo lisch voor de spirit in het team. 'Ik zie de laatste tijd veel meer voet bal', zegt SVO-voorzitter Jan Bloem. Hij trad vorig najaar toe tot het bestuur en zette met zijn club genoten de schouders er flink onder. Bestuurlijk zit het wel goed Het gaat er zaterdag om spannen. Tegenover de routine en geslepen heid van de Beverwijkers staat een gemiddeld jong team dat onder Kremer een sterke groei heeft doorgemaakt en er op gebrand is zich te revancheren. Kremer: 'Ik heb een jaar uitgetrokken voor de opbouw. Veel trainen op positie spel. Steeds oefenen, net zo lang tot dingen automatisch gaan. Dat kost tijd, maar als ik het huidige spel vergelijk met dat aan het begin van het seizoen, dan zie ik veel verschil. Het is sneller gegaan dan ik had gedacht. De spelers weten elkaar beter te vinden, het positie spel is verbeterd en de handelings snelheid een stuk omhoog gegaan. Een gemotiveerde ploeg, veel teamspirit en een goede sfeer. Deze jongens gaan voor elkaar door het vuur.' De progressie vertaalde zich in drie winstpartijen en zesmaal gelijkspel. Zonder geluk vaart niemand wel, het tussentijdse vertrek van Sae- nden uit de competitie pakte voor delig uit voor de Oosterenders, die nu samen met DEM, Berdos en Zilvermeeuwen kanshebbers zijn voor de nacompetitie. De inzet, sfeer, spelkwaliteit en gunstige resultaten maakten dat trainer Kre mer het naar zijn zin heeft bij de club. Dat alle spelers van SVO te kennen hebben gegeven ook vol gend seizoen te blijven en er zelfs versterking komt in de persoon van keeper Stefan Thijsse, gaf de door slag voor de trainer nog een jaar bij te tekenen. Zaterdag wordt een spannende dag. Als opwarmer voor de grote match spelen de veteranen om 12.45 uur tegen het tweede. Vanaf 16.00 uur is er voor iedereen die SVO een warm hart toedraagt feest in de sportkantine. Bij winst met een gouden randje en bij verlies zal de stemming er niet onder lijden. Gebakken vis is er sowieso. Museumstuk Naar aanleiding van de vraag 'wat is dit?' van museum Kaap Skil van 12 april 2012. Altijd leuk om 'te raden'. Vooral wanneer er ook nog iets te winnen is! Er was maar één inzender voor het ant woord op de vraag over het kar- deelblok. Wanneer die inzender dan ook nog het goede antwoord geeft is het echt 'Bingo'. Leo kreeg er twee museumkaartjes voor en die heeft hij ook dubbel verdiend want hij heeft dit voor werp, heel veel jaren geleden, zelf uit de Waddenzee gehaald en aan het museum geschonken. Is dus ook de inzender van het kardeelblok. Leo weet hoe dit voorwerp eruit zag toen hij het vond. De manier van kijken van dit houten gezicht vergeet je niet licht. Het moet een heel bijzon dere ervaring geweest zijn. Echt een voorwerp met een bijzondere historie en de kaartjes waren dus 'dubbel' verdiend! Cynthia Winkelman, Nieuweschild Wethouder Eric Hercules heeft woensdagmiddag een subsidie cheque van €10.000,- overhandigd aan de bewoner van de eerste energie nulwoning aan 't Zoute land op Texel. Dit is een woning waarbij met duurzame energie evenveel energie wordt opgewekt als er wordt verbruikt. Eigenaar Bernard van Doormaal ont ving de cheque in zijn eigen woning, die het afgelopen jaar werd gebouwd. De energie voor het huis wordt op diverse manieren geleverd. Zo zitten er op het dak zonnepanelen en zon necollectoren (de panelen dienen voor elektriciteit, de collectoren wor den gebruikt voor warm water), de deuren zijn extra dik voor betere isolatie, het huis beschikt over drie dubbel glas en het hele huis is voor zien van vloerverwarming die per kamer te regelen is. Ook wordt gebruik gemaakt van een Warmte en Koude Opslag- installatie. Om al deze voorzieningen te kunnen reali- we leveren zelfs een deel terug aan seren, moesten Van Doormaal en zijn vrouw €66.000 investeren, iets dat zich vanzelf terugbetaald. 'We hebben geen energiekosten meer, de energiemaatschappij, waardoor er geld binnenkomf, vertelt Van Doormaal. Sanne Bakker is geslaagd voor het diploma Orun en is nu gediplo meerd instructrice en bevoegd om paardrijles te geven. Tevens mag zij buitenritten verzorgen, wat ze doet bij Jan Plezier Texel. Toernooi Budokai Budokai Texel kan tevreden terugzien op het pannekoeken- toernooi van zaterdag. Verdeeld over vijf poules van vier kinderen werden er spannende tot zeer spannende wedstrijden gespeeld, waarvan er twee onbe slist eindigden. Bij een derde partij moest een 'sudden death' de beslissing brengen. De wedstrijden werden geleid door Alexander Branderhorst en Nico Waerts en gadegeslagen door in groten geta le opgekomen publiek. Herdenking (8) De 4 mei-herdenking is belangrijk voor mij. Ik maakte de Tweede Wereldoorlog als tiener mee in Nederlands-lndië. Met de wrede Japanse bezetter en aansluitend de Bersiap-periode, met moorden en plunderingen door Indonesiërs. Het artikel van Nico Blonk (in de Texelse Courant van dinsdag 24 april) heeft me geraakt. Het was heel goed. Historisch besef is bij velen op Texel nog niet in al zijn facetten doorgedrongen. Vlinderwinkel Eilandcompetitie In verband met de meivakantie zijn er volgende week geen wedstrijden in de Vlinderwinkel Eilandcompetitie. Hierbij wel de uitslagen van de 24 april. Kobeko-Jumbo 2-1Randstad-Cocky's Kapsalon 0-3; Vlinderwinkel-Paal 28/De Krim 1 -2; Otto's Tweewielershop-De Krim 2-1NIOZ 2-PFB 0-3; Falcon-Bouwcenter RAB 2-1; IBS/Oele/Schoo-Alektraon Blik- semwerken 0-3; Interieurbouw Texel-Wes- sels Ontwerpt! 1 -2; Mantje-Rabobank 3-0; Kapsalon Salique-De Kapper 1-2; SVC- Tevoko Jeugd 1-2; Timmer's Bakkerij- Expotise 1 -2; Kees de Waal, huis en tuin- Bar Sportief 2—1Eetcafé De Kobeko 2 0-3. Willem Pronk kampioen TOG Met een voorsprong van 20 punten op de nummer twee is Willem Pronk kampioen gewor den van biljartclub Tot Ons Genoegen uit Den Burg. Dit werd bekend gemaakt tijdens de laatste speelavond van het seizoen in De Witte Burcht. Pronk behaalde 205 punten, tweede werd Albert Keijser met 185 punten. Theo Bakker stond een paar maanden geleden nog in de middenmoot, maar won veertien van de laatste zeventien partijen en behaalde daarmee 182 punten en een derde plaats. Secretaris en wedstrijdleider Han Keijser wist te melden dat er 66 middagen was gespeeld en dat Dirk Kalverboer de meeste caram boles maakte: 6988. Tevens was Kalverboer met 2,44 de speler met het hoogste gemiddelde en speelde hij tweemaal de hoogste serie van 33 caramboles. De ver eniging, waarvan vier leden op de slotavond ontbraken, stond ook een ogenblik stil bij het overlijden van Marius Eelman. Maud van de Mheen, Het nieuwe biljartseizoen start op Den Burg. dinsdag 4 september. Er bestaat een nieuwe subsidie regeling voor de aanschaf van zonnepanelen. De gemeente subsidieert tot maximaal €500,- bij de aanschaf. Particulieren kunnen zelf een installateur kie zen. Wethouder Hercules becijfert dat bij een investering van ongeveer €8000,- de kosten voor elektrici teitsverbruik van een gemiddeld huishouden kunnen worden terug gebracht tot nul. De subsidierege ling is bedoeld voor particulieren, niet voor bedrijven. Voor de men sen die niet de financiële middelen niet hebben om de zonnepanelen aan te schaffen, blijft de huur koopregeling een optie. Mensen kunnen voor meer informatie terecht bij het energieloket van de gemeente. Urgenda Duurzaamheidsorganisatie Urgen da lanceert de actie wijwillenzon. nl. Met de deze actie kunnen zon nepanelen voordeliger worden aangeschaft, een actie die gesteund wordt door de gemeen te. De gemeente wil er alles aan doen om in 2020 klimaatneutraal te zijn. Enith Scholtens fulltime heeft voor Urgenda de taak het bevorderen van een duurzaam Texel. Het zaalvoetbalteam van Texel'94 heeft vrijdag in de kwartfinale voor de districtsbeker Legmeervogels uit Uithoorn na een solide partij met een nederlaag naar huis gestuurd. De KNVB had bepaald dat deze thuiswedstrijd' op neutraal terrein in Schoorl werd afgewerkt Het werd een eenzijdige wedstrijd, waarin de kampioen van de tweede klasse (Texel) duidelijk de meerdere was van de kampioen van de eerste klasse (Legmeervogels). Texel'94 was, met een complete selectie, al vroeg vertrokken naar Schoorl, in de wetenschap dat er niet eerder een Texels team zover geko men was in het bekertoernooi en dat er dus op voorhand geschiedenis werd geschreven. De ploegen die meespelen om de beker komen uit in de eerste, tweede en derde klasse, de hoofdklasse en de eerste divisie. Nadat Texel'94 in de vorige ronde een hoofdklasser had uitgeschakeld, stond er nu op papier een eenvoudi ger opponent op het programma. Vanaf het beginsignaal deelde Texel'94 de lakens uit. Met verzorgd spel kreeg de tegenstander geen kans, terwijl Texel onder leiding van aanvoerder Ruben Duinker enkele keren gevaarlijk werd. Met name Pie- ter Jan Eelman liet zien dat hij zijn oude vorm weer net op tijd terug had. Hij was een ware plaag voor de Uit- hoomse verdediging. Doordat Eel man zoveel aandacht opeiste, kregen Pim de Lugt en Lesley Koning de ruimte om gevaarlijk te worden. Al in de vijfde minuut kreeg de ploeg loon naar werken. Ruben Duinker schoof in en speelde de bal op Pieter Jan Eelman die met zijn favoriete linker been onhoudbaar de linkerhoek vond. Twee minuten later verdubbel de Texel de score. Nadat Lesley Koning in verdedigende stelling de bal onderschepte, vond hij targetman Eelman, die perfect Koning lanceer de. De makkelijk scorende Koning liet dit buitenkansje ook nu weer niet onbenut en bracht hiermee de stand op 2-0. Legmeervogels speelde tot dan toe verdedigend en verliet de defensieve stellingen nauwelijks, maar moest met deze achterstand iets forceren. Maar verder dan wat schoten van afstand kwam de ploeg niet en die werden makkelijk onscha delijk gemaakt door keeper Alexan der Smit. Texel'94 kreeg diverse kan sen om de score uit te bouwen, maar de prima doelman van Legmeervo gels pareerde bekwaam. Pieter Jan Eelman leek halverwege de eerste helft wederom te scoren, maar zijn inzet teisterde de paal. Het enige verwijt dat te maken viel, is dat veel kansen niet werden verzilverd. Niet veel later joeg Ruben Duinker een vrije trap ziedend hard op de paal en leek een 2-0 ruststand in het ver schiet. Maar in de allerlaatste minuut ging het toch nog fout. Een speler van Legmeervogels nam de bal met de hand mee, waarna Pim de Lugt tevergeefs wachtte op het fluitsignaal van de scheidrechter, wat achterwe ge bleef. De spits van de bezoekers schoot de bal zo hand in de korte hoek dat zelfs Smit kansloos was. Direct na de wissel maakte De Lugt zijn fout goed, door zijn directe tegen stander met een fraaie beweging op het verkeerde been te zetten, en met buitenkant rechts de bal in het doel te deponeren. Texel bleef de bovenlig gende partij en het was wachten op het vierde doelpunt. Dat kwam er ook, toen een dieptepass van achter uit door Pim de Lugt met het hoofd werd verlengd en Dennis Daalder achter de verdediging vandaan kwam en bekwaam afrondde. Met deze comfortabele 4-1 voorsprong zat Texel op rozen en zag het Legmeer vogels maar sporadisch gevaarlijk worden. Als de ploeg al eens een keertje gevaarlijk doorkwam, vond hij altijd doelman Smit op zijn post. De laatste minuten speelde Legmeervo gels alles of niets, met een meevoet- ballende keeper, maar zelfs toen bleef Texel eenvoudig overeind. In de aller laatste seconde zag de scheidsrech ter een overtreding van Ruben Duin ker in het strafschopgebied en gaf een strafschop. Wat een onschuldige valpartij van twee spelers leek, werd daardoor bestraft met een penalty, die onberispelijk werd genomen, wat de eindstand op 4-2 bepaalde. Hoe wel de andere drie teams in de halve finale in de eerste divisie spelen, is Texel'94 met een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen in het ver schiet zeker niet kansloos. De wedstrijd, tegen HZV/Vennewater uit Heiloo wordt gespeeld op vrijdag 11 mei, aanvang 19.20 uur. Na een bijzonder spannende apotheose is het eerste team van NBC/Steenenplaats winnaar van de Texelse zaalvoetbalcom petitie geworden. De ploeg van coach en sponsor Richard Segers won vrijdag in de laatste wedstrijd met 5-2 van concur rent Mantje 1. Aan het begin van de slotavond konden nog drie teams kampioen worden. Steenenplaats stond bovenaan, met één punt voor sprong op Casino/Sport Texel 2000 en Mantje. Casino/Sport Texel 2000 won van RAB, de nummer vier van de ranglijst, en steeg daar door naar de eerste plaats. Om kampioen te worden, moest Steen enplaats daarna van Mantje win nen. Ook Mantje zelf had nog een minieme kans op de titel, maar door het matige doelsaldo was daarvoor een zege met dubbele cijfers nodig. Na een nerveus begin kwam Steen enplaats op achterstand door een vrije trap van Bart de Lugt, die ervan profiteerde dat keeper Ewoud Bakker nog niet klaar stond. Coen Dros bracht zijn team weer op gelijke hoogte, waarna Steenen plaats dankzij treffers van Gaime Vlaming en Erik Wuis nog voor rust op een voorsprong van 3-1 kwam. Daarmee leek de wedstrijd gespeeld, maar niets was minder waar, want nadat Mantje 3-2 had gescoord, hing de gelijkmaker in de lucht. Meerdere malen moest de goed keepende Bakker zijn team op de been houden. Na een bloedstollende fase loodste Erik Wuis Steenenplaats met een prachtige treffer in veilige haven, waarna het vlak voor tijd ook nog 5-2 werd. Na het laatste fluitsignaal van de goed leidende Willem San- gers barstte een feest los, dat tot in de kleine uurtjes voortduurde. Voor Casino/Sport Texel 2000 waren de druiven zuur. De ploeg van coach Gerard Boogaard won in de najaarscompetitie alle vijftien wed strijden en had na een herindeling de pech dat bij de start van de voorjaarscompetitie alle teams weer op nul begonnen. Casino/ Sport Texel 2000 won vervolgens zes van de zeven wedstrijden, maar verloor net die ene van Steen enplaats, dat verder slechts één keer gelijkspeelde en de titel greep. De kampioenen van NBC/Steenenplaats. Staand van links naar rechts: Jeroen Backer, coach Richard Segers, Meivin Kikkert, Gaime Vlaming, Wilco Keizer, Jelte van der Kooi en Sam Boer. Gehurkt Coen Dros, Rutger Zoetelief, Erik Wuis, Etienne van Bennekom en grensrechter Paul Bakker. Liggend: Ewoud Bakker.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7