Namens mijzelf en de koningin wil ik u bedanken' TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 1 MEI 2012 Veronica van Beek-Flokstra, Tilly liet de wethouder zweten door pas Dekker-Wafelbakker en Nieteke tien minuten van tevoren binnen te Roeper-Mathijssen waren vrijdag de komen lopen. 'Ik werd toch wat eerste Texelaars die een lintje ont- zenuwachtig en zat al de hele tijd te kijken of je er aan kwam, maar gelukkig was je op tijd', aldus Vis- man. Nieteke Roeper-Mathijssen kreeg vingen, nadat ze met een smoesje naar het raadhuis waren gelokt. Veronica van Beek-Flokstra kreeg de onderscheiding voor haar inzet binnen het bestuur van de dorps- erkenning voor haar actieve rol bij commissie De Koog, haar taken als het onderhouden van grafmonu- beheerder van het dorpshuis en menten uit de Tweede Wereldoorlog haar prestaties als penningmeester als project voor schoolkinderen, in het bestuur van ondernemersver- Verder was ze actief als vrijwilligster eniging De Koog Badplaats. Voor de bij het Texels Museum, waar ze dorpscommissie was zij altijd actief onder meer zorgde voor het onder met de organisatie van diverse acti- houd van de tuin van de Oudheid kamer. Ook was ze voorzitter van natuurorganisatie IVN. 'Je enthousi- burgemeester Francine viteiten, zoals Palmpasenoptochten, (Foto joop Rommetsi Ouwe Sunderklaas, Sinterklaas en de kerstbijeenkomsten. Zij werd asme is aanstekelijk, je bent een Familieleden, vrienden en andere een zitplaats te kunnen bieden. Ze toegesproken door Frits Agter, oud- voorbeeld voor velen. Je deed je In het verlengde daarvan ligt zijn rol van sfeervolle en voorzitter van de dorpscommissie: 'Bedankt voor wat je voor De Koog 1 Beek-Flokstra, genodigden vulden vrijdagoch tend tot twee keer toe de raads zaal van het gemeentehuis, waar in allerijl extra stoelen moesten worden aangesleept om iedereen waren soms ook emotionele bijeenkom sten, waarin in totaal vijf Texelaars werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. naar de Coöperatieve Aankoopcen- werk bij IVN met heel veel passie, je bij de stichting Monumentale Kerk- trale Texel. Van 2000 tot 2004 was hebt de organisatie een gezicht gebouwen Texel, waarvan hij sinds betekend hebt. Het ga je goed met gegeven', sprak Monique de Boer drie jaar bestuurslid is. Van 1981 tot Fami ieberichten je dorp', sprak hij. Burgemeester Giskes benadrukte dat mensen als Van Beek van essentieel belang zijn voor de Texel- afgelopen tien jaar mee. 'In die jaren Zijn handen hebben voor ons gewerkt. Zijn hart heeft voor ons geklopt. Zijn ogen hebben ons tot het laatste gezocht. Na alle goede jaren die wij met hem mochten beleven hebben wij afscheid genomen van mijn lieve man, onze trotse vader en vrolijke opa Leendert Nelus Broekman Leen 's-Gravenhage, 6 april 1929 Texel, t 26 april 2012 Corrie Broekman-Kuiper Dory Dennis en Samantha Mandy en Ben Marjo en Ed Anne Eva Jan Henk en Angelique Jur Tess Hillery Christy Maarten en Corina Arco Peter en Debby Lea Janke Hendrik Hoofdweg 116 1795 JG De Cocksdorp Vader is bij ons thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 1 mei van 19.00 tot 20.00 uur in de Waddenkerk, Kikkertstraat 85 te De Cocksdorp. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 2 mei om 13.30 uur in de Waddenkerk. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laat ste rustplaats op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in restaurant ,,'t Bikkele- ment", Kikkertstraat 19 te De Cocksdorp, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Graag willen wij het verzorgend personeel en dr. Van Hinsbergh van "Verpleeg huis Hollewal' bedanken voor de liefdevolle verzorging van mijn man, onze va der en opa. Familie Broekman Na een periode waarin er geen herkenning meer was, moeten we nu afscheid nemen van onze zwager Leen Broekman We wensen Corrie, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Jan en Annie Piet t en Catrien Klaas en Marry Lieve ome Leen Bedankt voor je nooit aflatende humor, positivi- teit en interesse in ons en de boerderij. Henk en Marion Annerie en Arjen en kinderen haar toe. Esther Banki, directeur van het Stichting Bejaardenzorg Texel, die Texels Museum, maakte Roeper de later fuseerde met de Stichting Eelman vicevoorzitter van LTO Texel en had hij namens die organisatie 2006 was Lap bestuurslid van de zitting in het sectiebestuur van de Regionale Veehouderij Commissie Wonen Texel en inmiddels Woontij heb ik altijd met bewondering naar heet. Bij beide fusies was Lap nauw tiek. U was hier naar toe gelokt om te praten over se samenleving, bent nog altijd even fana- je gekeken. Hoe jij kinderen rond leidde door de Oudheidkamer en ze in de tuin alles leerde over planten, de Koger jongeren voor u dat was geweldig om te zien.' zich altijd inzet. Namens mijzelf en de koningin wil ik u bedanken voor u belangeloze inzet.' Tilly Dekker-Wafelbak- ker kreeg het lintje van- waren. Zij begonnen daar al ruim wege haar werkzaamhe- veertig jaar geleden mee. Zo was Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. Op kerkelijk gebied was Eelman sinds 1969 diaken en ouder ling van de gereformeerde kerk van Oosterend, die inmiddels is opge gaan in de PKN Waddengemeente Texel. Van 2006 tot 2010 was hij voorzitter van het College van betrokken. Ten slotte is hij sinds 1994 actief bij het CDA: als bestuurs lid en sinds 2007 ook als lid van de steunfractie. Ewald Witte, voorzitter van het CDA, Een zaal vol genodigden kwam ook prees Lap en gebruikte daarbij ter- Kerkrentmeesters en vicevoorzitter af op de decoratie van Axel Lap en Klaas Eelman, allebei agrariërs die op een zeer breed terrein actief noemde zijn aanpak 'sober, maar gedegen' en vond Lap 'wars van overheidsbemoeienis'. Bart Schol- van onze vrijwilligers'. Eelman van 1969 tot 1978 diaken ten van de kerkenraad gebruikte de ligers blijven geen twee, drie of vijf van de Gereformeerde kerk in Oos- dichtregel Alles van waarde is weer- jaar, maar zo lang mogelijk. Som- terend en Lap van 1970 tot 1985 loos en andere regels van Lucebert migen zijn al twintig of vijfentwintig bestuurslid van de Hoornder dorps- om uit te leggen dat de verdiensten jaar actief en dat is alleen mogelijk in den binnen Doopsgezinde gemeente, haar vrijwilligerswerk bij het Cultuurhistorisch Museum Texel en het commissie. Menigeen wilde hen Omring Zorgcentrum Texel. Daarnaast bezorgt woord, zij maaltijden voor de men als 'rustig', 'overdenkend', van de kerkenraad. 'bemiddelend' en 'gewetensvol'. Hij Wilma Eelman van het Cultuurhisto risch Museum noemde Eelman een 'bindende factor' en 'het cement 'Onze vrijwil- Stichting Welzijn Ouderen Texel, is ze bestuurslid van Lap niet in geld zijn uit te druk- daar voor bedanken en voerde het ken. Daarnaast typeerde hij hem als 'vrije landbouwfilosoof', 'zeer betrokken', 'zeer integer' en voor- Burgemeester Giskes zei in haar zien van 'een ijzeren discipline'. Ten Nico Kikkert, voorzitter van LTO een goed vrijwilligersklimaat.' Onder Eelmans leiding is het museum 'ver anderd en verbreed' en een officieel geregistreerd museum geworden. toespraak dat Axel Lap opvalt door slotte had hij ook een kritiekpuntje. van de Reumapatiënten- zijn brede maatschappelijke betrok- vereniging en de ANBO kenheid op cultureel, kerkelijk, soci- Den Burg. Frans Visman, aal-cultureel en politiek gebied. 'Axel is moeilijk in compromissen. Hij is vooral van zwart en wit en minder van grijs.' lid van de Doopsgezinde Vooral bij uitvoerende zaken is hij Een geëmotioneerde Ferry Zwanen- kerkenraad, sprak haar 'een onmisbare schakel in het burg nam namens circa twintig ten' en 'niet van de wijs te bren- lovend toe: 'Alles wat jij geheel'. Een belangrijke rol speelde medevrijwilligers een duik in de gen', doet, wordt tot in de per- (en speelt) hij bij het onderhoud van geschiedenis om het ontstaan van het Hoornder kerkje. Hij werd de de rommeltjesmarkten te schetsen Heel persoonlijke toespraken hiel- Texel, roemde Eelman om zijn 'tomeloze en langdurige inzet' voor de landbouw op Texel en gebruikte daarbij termen als 'bedachtzaam', 'strijdbaar op basis van argumen- fectie uitgevoerd Bedankt. In alle jaren dat 'motor' genoemd van de rommel- jij ons geholpen hebt, heb tjesmarkten die het restauratiefonds gezegd dat het erf van Lap vooral jij je op een plezierige vullen. Bovendien stelt hij al sinds 'een plaats van samenkomst' manier onderscheiden. 1977 zijn schuren en erf beschik- waar'Oosterenders mensen uit Den Ook jouw scherpe blik baar voor deze markten, die vrijwel Burg ontmoeten'en waar Texel trots werd vandaag maar weer wekelijks worden gehouden. Daar- op mag zijn. - naast was hij van 1972 tot 1984 bestuurslid van de kerkenraad van Klaas Eelman Hervormde Gemeente Den vooral bekend als voorzitter van het verantwoordelijkheidsgevoel, waar- Hoorn, die inmiddels is opgegaan in Cultuurhistorisch Museum Texel, tegenwoordig al te duidelijk. Toen ik jou naar het gemeentehuis had weten te krijgen, hoorde ik je mompelen ben ik er toch ingetuind de PKN Gemeente Waal/Koog/Den een functie die hij vervult sinds ir en citeerde een bezoeker die had den Eelmans broer Eef en oudste zoon Willem. Eef riep in herinnering dat hun vader overleed toen Klaas nog maar elf jaar oud was, een gebeurtenis die zijn leven zou bepa len. Als oudste van de kinderen was hij een klankbord voor zijn moeder en ontwikkelde hij al snel een groot en dat terwijl je pas in Hoorn. Lap was daarin vooral ver mijn kantoor was.' Dekker antwoordelijk voor de beheerskant. Bij het overlijden van hebben we door de bloemen, de vele kaarten en persoonlijke bezoeken, heel veel steun en troost mogen ontvangen. We willen u allen hartelijk danken. Theo Rutten en kinderen André en Joke Zoetelief en Ed IN MEMORIAM 30 april 2003 30 april 2012 Marjan van der Vis De tijd gaat voorbij, Maar pijn, verdriet en gemis blijven. Mattijs Ewoud Bijles wiskunde, exa mentraining. Kijk op www. goossenkarssenberg.nl of bel 06-19921066. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Opslagruimte voor huis raad- vouwcaravan- voor raad- onderdelen- ver- huizing-etc. etc. Tel. nr. 317666 of 06-22224524 Opruiming: Dekbedover trekken bij Bosma slapen en meer, Waalderstraat 6. Te koopdeghennen, €6.- per stuk, tel. 318309 Leren riemen vanaf €8,95. De nieuwe zomerkleuren zijn binnen! Schoenma kerij Texel. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Geraniummarkt Scher mer - Schuyl Waar? Naast de Gamma natuurlijk! 1996 'de koeien de deur uitgingen'. In de jaren ervoor speelde hij ook een belangrijke rol in de landbouw. bij hij verder keek dan zijn eigen horizon. Als volwassene kreeg hij daarbij alle steun van echtgenote Marrie en zijn drie zoons. 'We weten niet beter dan dat papa veel weg Van 1977 tot 2000 was hij voorzitter was', vertelde Willem. Volgens hem van de CBTB, de organisatie die na doet het zijn vader wel eens pijn dat enkele fusies is opgegaan in LTO de huidige generatie minder op Texel. Van 1986 tot 1992 was hij bestuurslid van de Aankoopcentrale Texel en werkte hij mee aan de fusie dienstbaarheid aan de samenleving en meer op de eigen carrière is gericht. Wet bodembescherming (Besluit Uniforme Saneringen) Deze kennisgeving heeft betrek king op een eenvoudige bodem sanering, die met een standaar daanpak op grond van het Besluit Uniforme Saneringen, kan wor den gerealiseerd. Deze sanering wordt op één perceel uitgevoerd en heeft daarom geen gevolgen voor eventuele andere belangheb benden. Woont of werkt u in de buurt van de locatie van deze bodemsanering, dan kan het voor u van belang zijn deze advertentie te lezen. Melding Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben op ig april 2012 van de gemeente Texel een mel ding ontvangen van een eenvou dige bodemsanering categorie immobiel die op grond van het Besluit UniformeSaneringen zonder beschikking kan worden uitgevoerd. De bodemsanering betreft de locatie Veenselang- weg 1 te Den Burg in de gemeente Texel. Deze kennisgeving is nog geen uitspraak over de geldigheid van de melding. Binnen vier weken na ontvangst van de melding informeren wij de melder schriftelijk wanneer de melding niet in overeenstemming is met artikel 39b Wbb. De sane ring mag na 5 weken van de ont vangst van deze melding worden uitgevoerd. U kunt deze melding inzien De ingediende melding kan vanaf 4 mei tot 19 mei 2012 tijdens kan tooruren worden ingezien bij de provincie Noord-Holland, Surinameweg n te Haarlem, uitsluitend na een telefonisch gemaakte afspraak. Voor nadere informatie over deze melding en het maken van een afspraak voor het inzien van de stukken kunt u contact opnemen met het servicepunt Subsidies, Handhaving en Vergunningen, tel.: 0800 9986734. Ceen bezwaar Opgrond van de Wet bodem bescherming en het Besluit UniformeSaneringen is het niet mogelijk om bezwaar en/of beroep in te dienen tegen de ingediende melding, omdat geen sprake is van een beschikking op grond van de Algemene wet bestuursrecht. ww Provincie Noord-Holland

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3