uw club in de krant COMBI TEXEL 125 jaar Texelse Courant TEXELSE 6 COURANT - AV Texel Texel Halve Marathon: Run vanaf de boot Garage Westend DOGGER HOOGERHEIDE Gezelligheid en sportiviteit bij AV Texel 'Juf, was jij in je vroegere leven een elastiekje?' Zoek de verschillen Hardlopen is gewoon leuk! Vrijwilligers: 'Je staat er niet voor niks!' Colofon Redactie: Sido Overdijk, Rita Dogger, Roos Letzel en Cees Timmer Tekeningen: Jan Aris Eelman Groepsfoto: Gerrit Verhoeven Website: avtexel.nl Twitter: ©avtexel.nl Accommodatie: Sportpark Zuid Den Burg, Haffelderweg Artikelen die niet op deze pagi na pasten, komen in het eerst volgende clubblad van AVT. De Texelse Courant bestaat dit jaar 125 jaar. In die periode schreef de krant 1609 keer over atletiek en Atletiekvereniging Texel. Activiteiten AV Texel - Start to Run cursus in maart en september - 4 Coopertesten per jaar op de baan - 2 Onderlinge wedstrijden op de baan - 8 Bos en Duin Wintercrossen - Open Texels Crosskampioen schap in februari - Halve Marathon van De Waal 2e zaterdag in maart - De Zestig van Texel 2e Paasdag oneven jaren - Koninginneloop Oosterend avond van 29 april - Bedrijvenestafette op de baan in juni - 7 Bos en Duin Zomercrossen (juli- aug) - 7 De Krim Strand lopen bij paal 28 (juli-aug) - Texel Halve Marathon vanaf de boot eind september - P.R. wedstrijd op de baan okto ber - Scholierenveldloop, i.s.m. Sport service Texel in oktober - Sport 2000 Texel Winterbosloop rond jaarwisseling Samen met Klaas van der Duim, Remko Nagtegaal, Kees Dros en Dick van der Weide vormen Cees en Rose Goslinga de organisatie van de Texel Halve Marathon. Dit jaar, op 30 september, voor de 6e keer. Cees Goslinga: "Het idee voor de THM is tijdens een ledenvergade ring van de club geboren. Erik van der Velden wilde een loop verge lijkbaar met de Berenloop van Ter schelling, maar dan uniek voor Texel. Er was al eens een sprint wedstrijd aan boord van de TESO- boot geweest, waarbij Erica Terp stra het startschot loste. De ideeën werden enthousiast ontvangen door Joke Geldorp en sponsoren en we kregen volledige medewer king van SBB, Politie en Gemeen te." Op de vraag wat het doel van de loop is, antwoord Cees: De THM is ervoor de promotie van de loopsport, Texelaars hier in te betrekken, reclame voor Texel en vooral Texel als sporteiland te pro fileren. Groeien kunnen we niet. De boot is ons succes en voor groei de beperkende factor. Voor een andere organisatie onmogelijk te kopiëren. Landelijke aandacht van TV krijg je alleen als je toplo- pers aan de start hebt en die moet je betalen. Dat willen we niet maar hoeft ook niet, het evenement is succesvol en heeft bekendheid door de unieke factoren. Verder zijn wel de Noord-Hollandse toplo- pers vertegenwoordigd waarvan een aantal ook wellicht de natio nale top gaat bereiken". Rose Goslinga houdt zich bezig met de inschrijvingen en heeft con tact met de deelnemers. "Het is grappig wat voor smoezen de mensen verzinnen om voorrang te krijgen, als ze te laat zijn met inschrijven. Bijvoorbeeld: "Mijn vliegtuig is te laat geland" of: "Ik viel bij mijn computer in slaap". De opbrengst van de THM vloeit Rose en Cees Goslinga van de Texel Halve Marathon. gedeeltelijk terug naar de vereni ging. Zo wordt het busvervoer tij dens de Halve Marathon van De Waal betaald, zijn de jeugdleden van de club in een nieuw tenue gestoken en zijn bij de eerste keer dat bij de Zestig van Texel met elektronische matten gewerkt werd, deze door de THM bekos tigd. Uitbreiding van de commissie vindt de organisatie wenselijk om zo wat taken te verdelen. Kaasboerderij „Wezenspyk" KLEDINGRAPARATIE T. MEEDENDORP \Bos en Duin HYGIËNE SERVICE *i*iw een zaak van vertrouwen uour professional Weverstraat 8-12 1.-npn pi ion nppp 31 31 ac. Start to Run Als je eenmaal 10 km achter elkaar kunt hardlopen geeft dat een heerlijk gevoel. Maar je moet er wel iets voor doen en dat is mee doen aan Start to Run. Ik hou van sporten en heb een paar jaar gele den al eens een poging gedaan om te gaan hardlopen. Met een trainingsschema van inter net en informatie over het juiste schoeisel probeerde ik het. Lukte niet echt. Wist ik veel dat er een hele techniek schuilt achter hardlopen. Ik liet het er verder bij maar als je dan al die mensen mee ziet doen aan de halve marathon van Texel dan krijg je toch de kriebels. Gelukkig zag ik een advertentie van Start to Run en heb ik mezelf daarvoor opgegeven. En zo kwam ik samen met 23 ande ren bij trainer Wolbert Broere. Bij de eerste training waren heel wat men sen die ik kende. Dat was gelijk gezellig. We begonnen de training met 12 en 3 minuten hardlopen. Je kunt je dan niet voorstellen dat je een paar maanden later een uur achter elkaar kunt hardlopen. En toch gaat dat vanzelf. Met een goede trainer leer je de juiste tech niek aan. Verder krijg je elke week een trainingsschema. In september zijn we begonnen. In december lie pen we 5 km en in maart de 10.6 km in De Waal. Zo'n end is een beste prestatie. Het geeft het gevoel dat je alles aan kunt. En het is heerlijk om buiten te sporten. Ik kijk uit naar elke zaterdag als we met de groep door het bos of over het strand hol len. Je daagt jezelf uit en het geeft zelfvertrouwen als het lukt. De 10 km heb ik gehad dus nu g a ik voor de 21 in september. Van hardlopen krijg je energie. Ik kan het iedereen aanraden. Hennie Huisman AV Texel is een gezellige atletiek- in de Texelse samenleving, voor vereniging voor gezonde en com- iedereen toegankelijk, petitieve sportbeoefening, midden Een leven lang actief "Mijn vrouw en ik zijn op de H.B.S. begonnen te sporten bij Uitspanning Na Inspanning", vertelt Kees de Jager.We groei den op in Indonesië en onze gymleraar was tevens de voor zitter van de Nederlands Indi sche Atletiekunie. In Indië wer den afstanden tot 1500 meter gelopen, het was veel te warm.' "Toen ik in 1936 beelden zag van een marathon, dacht ik; dat wil ik ook. Met twee vrienden begonnen we afstanden tot vijf kilometer te lopen. In 1938 werd ik vierde bij de kampioenschappen van Java. Daarna ging ik in Nederland stude ren en bleef atletiek beoefenen. De oorlog maakte een einde aan mijn actieve loopbaan. Na de Tweede Wereldoorlog werden de spikes op zolder opgehangen. Hoewel ik nog maar 24 jaar oud was dacht ik dat ik er te oud voor was. In de jaren 60 ben ik weer begonnen. Dat was tijdens de AVRO-cross. Ik was er trots op deze 5 km ongetraind te voltooien. Op mijn oude, versleten spikes nota bene. "Moet je nog meedoen, oudje?', werd me nage roepen, ik was toen 46! Mijn tegen standers waren die keer Ard Schenk en Fanny Blankers-Koen. In 1974 liep ik eindelijk mijn eerste marathon. Het was in een warm Parijs, ik deed er 4.10 uur over. Mijn laatste marathon was in 1996 in New York. 'Op dit moment train ik drie keer per week. Twee keer per week ga ik de weg op om ongeveer zes kilometer te rennen.' Zijn prestaties om op de leeftijd van 90 jaar nog te kunnen sporten noemt de Jager vooral een voor recht, geen verdienste. Anneke Hoogenbosch is al vele jaren het gezicht van de jeugdat- letiek op Texel. Zo'n 25 jaar gele den startte ze met hardlopen, ze sloot zich aan bij het loopgroepje van Coby (dit loopgroepje traint nog altijd elke dinsdagmiddag in het bos). Anneke: Ik kreeg de smaak te pakken, het hardlopen beviel me goed. Enkele jaren later werd er voor senioren een technische groep opgestart. Ik kwam er al snel achter dat de technische nummers me meer lagen dan het hardlopen. Vooral de werpnummers als speer, kogel en discus vind ik leuk. Toen ben ik gevraagd om de opleiding voor jeugdtrainer te volgen, en ik nam dit aanbod met beide handen aan." Zodoende is ze al 18 jaar het gezicht voor de jeugdatletiek. In het begin was atletiek vooral popu lair bij jongens, maar een jaar of 4 geleden veranderde dat. Inmiddels heeft Anneke zich toegelegd op het trainen van de meisjes pupillen en junioren. Haar trainingen pro beert ze altijd zo divers mogelijk te houden. Lekker hardlopen afge wisseld met de werpnummers, maar ook hoog- en verspringen horen daarbij. En tijd voor een spelletje is er altijd. Binnenkort komt er een speciale training voor de ouders van de jonge atleetjes. Zo kunnen de ouders eens zelf ervaren wat de kinderen eigenlijk doen op een trai ning. Anneke haalt veel plezier uit het trainen van "haar" meisjes. Vooral van de humor en spontane uitdrukkingen wordt ze erg blij. Laatst verzuchtte een pupil nog "Juf, was jij in je vroegere leven een elastiekje?". Dit maakt dat ze hoopt nog jaren trainingen aan de jeugd te geven. Hoi Mirte, wist je al dat jij het jongste lid bent van de atletiekvereniging? Nee, dat wist ik niet. Hoe oud ben je? Ik ben vorige week 7 jaar gewor den. Hoe lang zit je al op atletiek? Dat weet ik niet precies, mama zegt dat ik er bijna een jaar op zit. Waarom ben je op atletiek gegaan? Omdat ik heel veel van buiten spelen houd. En mijn broer zat op atletiek. Wat vind je zo leuk aan atletiek? Ik vind rennen zo leuk. En de spel letjes. Welk spelletje vind je het allerleuk ste? Chinese Muur, dan moet je steeds heel hard wegrennen om niet getikt te worden. Heb je al eens meegedaan met een wedstrijdje? Niet echt, maar wel eens in het bos. Een vereniging bestaat hoofdza kelijk uit vrijwilligers: een bestuur, wedstrijdorganisatoren, trainers en posten. De laatste taak, is vaak een onder geschoven kind je. De atletiekvereniging kan altijd een beroep doen op Ruud Meedendorp en Harry Schrama. Vroeger trokken ze zelf ook de hardloopschoenen aan maar door blessures, is dit nu verle den tijd. Ruud Meedendorp: "Het steekt me wel dat ik niet meer kan hardlopen. Maar ja, je voelt nog wel binding met de mensen van de club, van daar dat ik ook graag post. Lopers zijn over het algemeen aardige lui. Ze bedanken je vaak en echt gekke dingen maak je niet mee. Ja, mis schien die ene keer dat iemand bij de tweede ronde, tijdens een win- terbosloopje, niet de weg over- staak maar zo linksaf de weg op ging. Gaf een grote brul en zodoen de liep de man weer op het rechte raadde dat hij een behoorlijke snel heid had. Ik hield de auto aan en de bestuurder vriendelijk gevraagd of hij wat zachter kon rijden, omdat er een hardloopwedstrijd gaande was. De man had er begrip voor. Dat is niet altijd zo maar in dit geval kwam het misschien, dat zijn vrouw naast hem zat." In weer en wind, zie je ze dus staan: verkeersregelaars, zonder hen zouden er geen hardloopwed strijden mogelijk zijn. Hoe was het gegaan? Goed, ik was heel moe toen ik klaar was. En blij. Omdat ik rennen zo leuk vind. Dank je wel voor het interview en veel plezier met de training. Okay! Mirte Slegh. pad. Zo zie je maar dat je er niet voor niks staat." Harry Schrama heeft jaren gevoet bald, kreeg een blessure liep daar na nog een enkel wedstrijdje. Op de vraag waarom hij post geeft Harry een kort maar bondig ant woord: "Omdat ze me hebben gevraagd en nee zeggen doe ik niet vaak." Auto's tegenhouden gaat niet altijd van een leien dakje. Harry verteld verder: "In het bos hoor ik de auto's al aankomen. Dit keer een dikke. Het geluid ver- Ruud Meedendorp en Harry Schrama.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6