TEXELSE IQ COURANT De stoet met wagens, geparkeerd voor het Wehrmachtheim, gevestigd in herberg Loodsmanswelvaren. Timmerlieden zijn nog niet helemaal klaar met de bouw van een dakkapel. Na de ingebruikname logeerden heel wat militairen in het Wehrmacht heim, onder wie vice-admiraal Gustav Kleikamp, die naar Texel kwam om de Atlatikwall te inspecteren. Op de foto een andere hoge gast: de Batterie-Führer van Marineflakbatterie Den Hoorn. Hij poseert in de ach tertuin aan het Hoge Achterom. Op de achtergrond de boerderij van de familie Lap. Tijdens het uitladen van de huisraad kijken zusters Herta (vanuit de dak kapel) en Emmy belangstellend toe. De ingebruikname van het Wehrmachtheim trok veel belangstelling van Hoornders, onder wie een groep nieuwsgierig naar binnen glurende schoolkinderen. Een groepsfoto van de voltallige bemanning van de Verstarkter Grenzauf- sichtsdienst, de bewapende douane, die op Texel stellingen had bij De Cocksdorp, Oudeschild en De Koog. Rechts twee Kaukasiërs die vanuit het 860se Grenadiersregiment bij deze afdeling waren geplaatst. Regelmatig werden etentjes georganiseerd in het Wehrmachtheim. Op de foto zijn ook enkele Kaukasiërs te zien. Duitsers poseren samen voor het Wehrmachtheim in de Weverstraat. De boerderij op de achtergrond is inmiddels gesloopt. Voor de inrichting van het Wehrmachtheim in Den Hoorn werd in 1944 per schip huisraad aangevoerd. Een groepsfoto met onder anderen de manschappen van Batterie De Mok en Batterie Den Hoorn, gemaakt na de succesvolle inrichting van het Wehrmachtheim.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 10