TEXELSE COURANT ■2 Studie effent pad voor fitnesszaal Wezenland ïUuoonHUYS Cjrocn "Zwartrjexels in het harL, Rotary stelt auto in kanaal toekomst Texel centraal gastspreker op avond Weer gestolen Nadat de komst van kantoren en een fitnesscentrum naar het Wezenland in 2009 nog werd geblokkeerd, lijkt het er op dat dit soort 'lichte' bedrijvigheid alsnog wordt toegestaan. Dat valt op te maken uit het rapport 'Bedrijven terrein Wezenland: vernieuwen met realisme' waarover de raads commissie zich dinsdagavond buigt. Verzoeken van Nico Waerts en de Budovereniging om in de schuur van Drijver een fitnessruimte annex sportschool onder te brengen en een aanvraag van TexelEnergie er een kantoor te vestigen, werden door het vorige college afgewezen wegens strijdigheid met de bestem ming. Alleen handels- en ambach telijke bedrijven mogen zich er ves tigen. Ongeveer gelijktijdig bleek ook dat Texels oudste bedrijventer rein volgens bureau Stee niet in aanmerking kwam voor herstructu rering omdat geen sprake zou zijn van veroudering. Het deed veel stof opwaaien, waarna de raad in 2009 de motie 'Wezenland: van ontwik kelingsproblemen naar ontwikke lingsmogelijkheden' aannam. In 2010 kreeg bureau BRO opdracht onderzoek te doen naar het Wezen land. Er werd samengewerkt met TOP, de Kamer van Koophandel, Ontwikkelingsbedrijf NH en de gemeente. Nu luidt de conclusie dat de openbare ruimte deels ver ouderd en onveilig is. Wegen moe ten verbeterd, bochten verruimd, er moet extra parkeergelegenheid komen en betere groenvoorzienin gen. Gebouwen aan de noordzijde van het Wezenland zien er verpau perd uit, waardoor ze slecht verhu ren en/of verkopen. Kwaliteitsver betering is hier te behalen door het bieden van meer bebouwings- en gebruiksmogelijkheden. 'Als onder nemers meer kunnen verdienen, ontstaat er investeringsruimte die kan worden ingezet voor verbete ring van de panden.' Het advies luidt kantoorruimte, fitness, detail handel, internetwinkels en soortge lijke bedrijven toe te staan. Dit kan via een zogeheten 'buitenplanse afwijkingsprocedure'. Voorgesteld wordt ook terreinen van Connexxion en de gemeente die niet worden benut te bebouwen. TOP deed de suggestie om de zoutopslag en het KCA naar De Hamster in Oudeschild te verplaat sen. Dit biedt als voordelen dat men voor afgedankt materiaal op één plek terecht kan en dat de beper kende werking van de milieucirkel die nu rond het depot voor che misch afval ligt, verdwijnt. De beton blokken kunnen dan ruimte maken voor parkeerplaatsen. Omzetting van de maatschappelijke bestem ming van de voormalige sportvel den in een bedrijfsbestemming is volgens BRO geen goed plan. Alternatieve bedrijfsgrond neemt de prikkel weg om de bestaande bedrijfsgebouwen te verbeteren. Bovendien kan nut en noodzaak tot de omzetting niet worden aange toond, waardoor de provincie niet zal meewerken. Ook vindt nog onderzoek plaats naar sportfuncties in dit gebied (zwembad en sporthal len). .txl Bekendmakingen op pagina 12 ¥M TEXELSEöfcoURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): (TQ) PROFILE TYRECENTER neiireii A a o expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Een lange rij door paarden voortgetrokken wagens rolt door de nog niet verharde Heemskerckstraat in Oudeschild. De wagens vervoeren zojuist in de haven gearriveerde huis raad, bestemd voor de inrichting van het Wehrmachtheim in Den Hoorn, gevestigd in de gevorderde herberg Loods manswelvaren. De foto werd in 1944 gemaakt en is er één VRIJDAG 4 MEI 2012 Straatarme ouderen uit Oost-Europa lopen er warm pjes bij dankzij het breiwerk van de Texelse Vrou wen van Nu. De spanning liep hoog op in de Texelse zaal voetbalcompe titie. Een over zicht van de eindstanden. 11 Tijdens lucht oorlog boven Texel werden 167 aanvallen uitgevoerd, blijkt uit onder zoek door Hans Nauta. Natuurgebied Achtbunders bij paal 28 is ont daan van dijkjes en afgeplagd. De zee heeft er vrij spel. uit een serie van ruim vijfhonderd waarop geschiedenisstu dent Paul Dijkstra uit Drachten onlangs de hand wist te leg gen. De foto's bevatten unieke beelden van het dagelijks leven dat de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog op Texei leidden. Meer hierover op pagina 9 en 10 Gaslek Bij boorwerkzaamheden onder de Oosterenderweg is donder dagmiddag een gasleiding geraakt. De weg werd tijdelijk afgezet. Het boren gebeurde in opdracht van het hoogheemraadschap. Medewerkers van Liander zijn er bij om het lek te repareren, maar omdat het tamelijk diep zit, zal dit wel een dag of twee duren. Verkeer wordt omgeleid via Harkebuurt en de Genteweg. De toegang tot Oos terend via de Mulderweg is vrij. Duinbrandje Een brandje dinsdagmiddag in het bos- en duingebied aan de Ruij- slaan bij De Koog is vermoedelijk veroorzaakt door spelende kinde ren. De brandweer was snel ter plekke, waardoor de schade beperkt bleef. Het brandje brak uit langs het oude fietspad tegenover het Maartenhuis, vlakbij een tak- kenhut, wat wijst op de aanwezig heid van spelende kinderen. eigenaar total loss. De politie Noord-Holland Noord liet via de voorlichter weten de zaak nog te onderzoeken. Hierdoor kun nen ze op dit moment nog niets kwijt over mogelijke verdachten. Wel roepen ze mensen die wat gezien hebben op om contact op nemen met de politie in Den Burg. Daarnaast waarschuwen ze men sen dat ze de sleutel 's nachts niet in het contact moeten laten zitten en de auto beter op slot kunnen doen. Bij de twee auto's die afgelo pen week gestolen werden was dit volgens de politie niet het geval. Of er een verband is tussen de twee zaken kon de politie nog niet zeg gen. grammacommissie van de Rotary, samen met Niels Jimmink en Jan Winnubst sr. initiatiefnemer van het thema 'Visie'. Ze nodigden De toekomst van Texel staat cen traal op een bijeenkomst die Rota ry Texel houdt op woensdag 9 mei in de theaterzaal van het NIOZ. Hiervoor hebben een kleine twin tig prominenten hun toekomstvi sie op papier gezet. Gastspreker Maarten van Rossum heeft ze bestudeerd en geeft er een beschouwing over. Daarna is er ruimte voor discussie, ledereen is welkom. Vergrijzing, afname van het aantal geboortes, toename van de wereld bevolking en schaarste aan grond stoffen. Slechts een paar factoren die van invloed zijn op staat op een kruispunt, Maarten van Rossum we moeten keuzes Langeveld van de pro- prominenten uit verschillende secto ren uit om hun visie op te toekomst te geven. Zoals ereburger Harry de Graaf, Jan van Andel (Woontij), Her man Ridderinkhof (NIOZ), Adrie Vonk (visserij), Nico Kikkert (LTO), Dirk Jan Saai en Joost Broekman (Agrarische Jongeren Texel), Paul Krugers (RAB), Michel Gregoire (TOP). Trudy van der Zanden (SBB), Cees de Waal (TESO), Wouter de Waal (WV), Rikus Kieft (Texel Energie), Jook Nauta (Wad denhaven), Paul van Heerwaarden (makelaardij), Esther Banki (KaapS- kil), Ed de Bruijn (vliegveld), Ronald Bleeker (Rabobank) en Kees Visser (wethouder Den Helder). Bedoeling is dat ook vanuit onderwijs en mid denstand visies worden gegeven. Langeveld: 'Ze vertelden allemaal hun eigen visie. Er zitten veel tegen strijdigheden in, maar er zijn ook overeenkomsten. Bedoeling is dat we er lijn in brengen. Daarmee gaan we aan de slag en we hopen er komend najaar mee te komen.' Inhoudelijk willen ze er nog niets over zeggen, maar die vanuit Den Helder heeft duidelijk indruk gemaakt. Jim mink: 'Wethouder Visser ging onder meer in op de mogelijkheden voor Texel op het gebied van offshore. Heel interessant om te horen hoe er vanuit Den Helder naar ons wordt gekeken.' De vraag aan de initiatief nemers is wat deze toekomstvisie toevoegt aan recente, breed gedra gen visies zoals Texel op koers en Ruimte voor Economie. Jimmink: 'De toekomst is belangrijk, de discussie daarover is altijd actueel.' Maarten van Rossum is gestrikt om zijn zegje te doen over de verschil lende visies. Hij zal dat ongetwijfeld op geheel eigen wijze doen, dus zijn verhaal kan alle kanten op gaan. Het publiek heeft in de pauze een kwartiertje om bij te komen, waarna onder lei ding van gespreksleider Renske van den Tempel vragen kunnen worden gesteld, onder meer aan de schrijvers van de toekomstvisies. De zaal is open vanaf 19.30 uur, de avond begint om 20.00 uur. Vol is vol. Voor de tweede keer in twee dagen is er een auto ontvreemd in Eierland. Nadat in de nacht van zaterdag op zondag al een auto werd gestolen was het nu raak in de nacht van maandag op dins dag. Wederom werd de auto teruggevonden in het water. Het busje, dat werd ontvreemd ten hoogte van de rotonde in Eierland, werd teruggevonden in het kanaal aan de Genteweg. Van de daders ontbrak ook hier ieder spoor. 'We hebben de auto tot twee uur 's nachts gebruikt en om zes uur 's ochtends kwamen we er achter dat hij verdwenen was', zo vertelt de eigenaar. De auto is volgens de SNELCODE: 543j www.texelseautopagina.nl Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg - Texel infoOlenr.nl langeveld U, debooy Wij zijn op zoek naar iemand die vanaf 1 juni of eerder de Texelse Courant wil bezorgen in de wijk Het gaat totaal om ongeveer 30 abonnees en er wordt een hoger "d omdat het een wijk in het buitengebied betreft.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1