TEXELSE 7 COURANT VRIJDAG 4 MEI 2012 Uitslagen: C-jeugd: Mantje C2-SV Oosterend C1 7- 1, Mantje C1-ZDH C1 4-2. Tweede klas se: SV Oosterend 3-RAB Bouwmaterialen 5 4-2, Mantje 5-de Krim 2 4-1, SV Ooste rend 1-RAB Bouwmaterialen 6 2-2, SV Oosterend 2-Sport 2000 Texel 4 9-4, Texel 3-Texel 4 7-7, de Krim 5-NBC/De Steen enplaats 7 5-2, ZDH 1-NBC/De Steenen plaats 6 12-2. Eerste klasse: de Krim 1- Sport 2000 Texel 3 8-8, Mantje 3-Sport 2000 Texel 2 2-6, NBC/De Steenenplaats 4-RAB Bouwmaterialen 3 2-3. Bekerfina les: Mantje 5-SV Oosterend 2 4-3, Mantje 1-RAB Bouwmaterialen 1 3-4. Overige: Texel 2-HZV/Het Vennewater 3 10-3. Eindstanden: Eerste klasse A 1 .NCB/Steenenplaats 2.Sport 2000 Texel 1 3.Mantje 1 4.RAB 1 5.NBC/Steenenplaats2 6.RAB 4 7.NBC/Steenenplaats 8.RAB 2 aantal Eerste klasse B: 1.Mante2 2.Sport 2000 Texel 2 3.De Koog 2 4.RAB 3 5.Mantje 3 tegen HZV/Het Vennewater uit komt. De aftrap is om 19.20 uur. spel zien, maar de Oosterenders gaven zich niet zomaar gewonnen en maakten het nog behoorlijk spannend. De 4-3 overwinning voor Mantje was desalniettemin terecht. Bij de eersteklassers ging de strijd tussen Mantje 1 en RAB 1, die in de reguliere competitie op de der de respectievelijk vierde plaats waren geëindigd. Het werd een wedstrijd op het scherp van de snede en in een bijzonder hoog tempo gespeeld, waarvan de uit slag niet te voorspellen was. RAB won uiteindelijk met 4-3, maar ken ners merkten op dat het net zo goed andersom had kunnen zijn. RAB 5 verloor de laatste competi tiewedstrijd in poule A van de tweede klasse, maar kon zich dat verlies permitteren omdat Ooste rend 1 niet verder dan een gelijk spel (2-2) kwam tegen RAB 6, dat op de derde plaats eindigde. Daar door veroverde RAB 5 de titel. Hoewel de competitie er op zit, zal er nog ten minste één zaalvoetbal- wedstrijd in sporthal Ons Genoe gen worden gespeeld. Het betreft de halve finale om de districtsbe ker, waarin Texel'94 vrijdag 11 mei In de Texelse zaalvoetbalcompe titie zijn afgelopen week de laat ste wedstrijden gespeeld. Span nend waren vooral nog de bekerfinales. Het jeugdige Mantje 5 en SV Oos terend 2 streden om de hoogste eer van de tweedeklassers. Mantje moest het stellen zonder de gebles seerde keeper en Bruno Kikkert. Zij werden vervangen door routiniers Hans van Exel en Dick Heerschap. Het favoriete Mantje liet het beste RAB 5 eindigde bovenaan in poule A van de tweede klasse. Staand: Nico Blonk, Roel Blonk, Mark Keijzer en Egbert Mantje. Hurkend: Boudewijn Nieuwenburg, Jan Jacob Keijser, Peter-Jan van der Slikke. Peter Scholte, Jeroen Takes en Paul Krugers waren afwezig. (Foto Joop Rommetsi Lesley verkoopt wijn voor Kenia Om geld in te zamelen voor het sportontwikkelingsproject dat hij en zeventien medestudenten van de opleiding Sport, Manage ment Ondernemen in Kenia opzetten, verkoopt Lesley Koning uit Oudeschild flessen wijn. Belangstellenden kunnen kiezen uit rode en witte wijn en rosé. Het project is opgezet voor de bevolking van Eldoret in Kenia. 'Mensen in ontwikkelingslanden hebben vaak niet de mogelijkheid om te sporten. Wij vinden dat iedereen dat recht heeft. Sport kan een oplossing zijn voor veel pro blemen. Sport geeft bijvoorbeeld zelfvertrouwen, hoop en doorzet tingsvermogen', vertelt Koning.0 Het geld dat hij en zijn medestu denten verzamelen, wordt onder meer gebruikt voor het opzetten van sportaccommodatie. Inmid dels is door het organiseren van een gala, presentatiefestival, vei ling, loterij en andere activiteiten zo'n €17.000,- opgehaald. Op het programma staat nog een bene fietavond in Amsterdam. Over twee maanden gaan de studenten naar Kenia, waar ze er zelf voor zorgen dat het geld de goede bestemming krijgt. Voor het zover is, proberen ze nog zoveel mogelijk geld in te zamelen, onder meer met behulp van de wijnactie. De wijn kost €9,50 per fles en wordt geleverd door wijnhuis Okhuysen uit Haarlem, zodat de studenten ervan verze kerd zijn dat het kwaliteitswijn betreft. Wie één of meer flessen wil bestellen, kan dat doen door (bij voorkeur) een mail te sturen naar Lesley.Koning@hva.nl, te bellen naar 06-30387445 of een melding te doen bij cafetaria Veronica op de haven van Oudeschild. Bestellin gen moeten vóór 10 mei binnen zijn. De wijnen kunnen op 25 en 26 mei worden afgehaald bij Veroni- Winst en verlies voor dames golf Het eerste damesteam van de golfclub heeft zondag op golf baan Liemeer glansrijk gewon nen van Veldzijde. Het dames dubbel negen eindigde op de laatste plaats. Use van Zuilekom en Annabel Groothuis wonnen de koppelwed strijden, evenals het team van Thea Bakker en Carla Kager. Marijke de Beer en Maeike van der Schaaf kwamen na een fikse achterstand terug en speelden gelijk. Ook 's middags waren de dames op dreef. Groothuis, Van Zuilekom en Carla Kager wonnen hun wedstrijd. De Beer en Van der Schaaf speelden gelijk. Met een eindstand van 13-5 plaatste het team zich als tweede. Het dames dubbel negen onder leiding van teamcaptain Gerda Bloem speelde tegen koploper De Zaanse op golfbaan Nieuwediep. Ondanks de wind werd er goed gespeeld. Marjan van der Ploeg won beide partijen en was goed voor 6 punten. Gerri Bolier en Joke Geldorp verloren de eerste negen holes maar wonnen de tweede en behaalden ieder 4 punten. Petra Keyser wist met een gelijkspel nog een punt te scoren. Gerda Bloem verloor haar partij op de laatste hole en ook Ineke Bouwman kon geen punten scoren. Daarmee werd de uitslag 15-21 voor De Zaanse, dat met 97 punten eerste werd in de poule. De Texelse eindigde met 62 punten op de laatste plaats. Simultaan voor jeugdschakers Jaap de Wijk en Kees de Best geven maandag 7 mei een schaaksimultaan in hotel Den Burg. Daarbij nemen ze het op tegen meerdere tegenstan ders. Niet alleen jeugdleden van schaakclub En Passant mogen mee doen, ook hun vriendjes, vriendinne tjes en andere belangstellenden zijn welkom. De simultaan geldt als de jaarlijkse afsluiting van het schaaksei zoen voor de jeugd. De simultaan begint om 18.45 uur. Na afloop reikt een medewerker van sponsor B&B Van der Vis en Den Boer Accountants en Adviseurs de prijzen over het afgelopen seizoen uit. Zwemdiploma's In zwemparadijs Calluna werd afge lopen week voor de derde en laatste keer dit zwemseizoen afgezwom men voor de verschillende diplo ma's. Onder toeziend oog van een controleur van de Nationale Raad Zwemdiploma's en de examinatoren lenske Flier en Colinda Vlaming slaagden de volgende kinderen voor hun diploma: A-diploma: Anoek Bak ker, Anouk Kager, Ellis Poede, Ilse de Lange, Ivo Timmer, Jerom Ver- straaten, Julia Ploeg, Jur Plaatsman, Kim Oosterhof, Lieke Eelman, Michiel Kruk, Nick van der Sar, Nynke Moor- mann, Olivier Langendam, Sanna de Vries, Ties Kraanen, Tim Bakker. B- diploma: Abe van Exel, Amber Hui- zinga, Anniek van Liere, Arjen Bak ker, Dennie Banda, Floortje Hegeman, Imme Witte, Isa Keijning, Jochem Visser, Karin Boon, Kees Jimmink, Manon Visser, Mayke Rentenaar, Michel van Boven, Rens Schoots, Stijn Bakker, Sven de Jong, Tijmen Ran, Vienna Boone, Widlem de Wit. C-diploma: Mario van Woensel, Sharona Helleman, Thomas van der Vlerck. Warmmop Harde wind teistert Koninginneloop Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 8 mei Veld A 19.00 Jumbo-NIOZ 1 19.45 Warmmop-Cocky's 20.30 Kobeko-Autocentrale Randstad 21.15 Randstad-Vlinderwinkel Autocentr. 22.00 Expotise-De Rog Vlinderwinkel Veld B 19.00 Imares-NIOZ 2 Ecotiem 19.45 Ecotiem-Wessels Imares 20.30 Falcon-Rabobank Wessels 21.15 Interieurbouw-Mantje Falcon 22.00 AH-, In Oosterend werd zaterdag onder herfstige omstandigheden de jaarlijkse Koninginneloop gehouden. Hoewel het net droog was geworden, werd het par cours geteisterd door een gure noordoostenwind. Zoals gebruikelijk was de opkomst vooral bij de jongste jeugd erg groot. En er werd hard gelopen. Marieke Maasland uit Epe legde bij de meis jes tot en met 9 jaar in 4.15 minuten beslag op de eerste plaats, op de voet gevolgd door Kylie Osako (4.24) en Thirza Schulze (4.30), bei den uit Oosterend. Bij de jongens in deze leeftijdsgroep kwam Tjitte van den Bedem uit Amersfoort in 3.52 als eerste over de meet. Dorus Overmaat werd tweede in 4.01der de was Tim Kortekaas (4.28), ook beiden uit Oosterend. Bij de jeugd van 10 tot en met 12 jaar werd een spannende eindstrijd geleverd. Pim Wessels werd eerste in 3.27, San- der Klaassen eindigde een seconde later. Derde werd Michiel Lohse in 3.30. Bij de meisjes was Nynke van den Bedem een seconde sneller dan Jasmijn Baptist en eindigde in 3.42. Marieke Witte werd derde in 4.08. De oudere jeugd (tot en met 16 jaar) liep 1700 meter. Hessel Arensman, die zich ten doel stelde zijn tijd van vorig jaar te verbeteren, liep twintig seconden sneller dan zijn persoonlijk record en werd eer ste in 5.40 minuten. Bij de meisjes eindigde Nikky Douma als eerste, in 7.59. Pieter Dogger liep als enige de 3400 meter en eindigde in 12.50. Bij de dames over 5100 meter ein digde Lize Eelman als eerste, zij bleef met 22.53 opponent Yvette van Wegen uit Almere bijna een halve minuut voor. Derde werd Lau- rien Bakker in 25.04. Jaap Witte wist bij de heren over 8500 meter verschillende lopers een ronde te dubbelen. In een prachtige stijl kwam hij in 28.37 binnen, ruim vier minuten eerdere dan Coen Schoon heden, die 32.42 nodig had. Dirk Jan Zeedijk uit Hengelo werd derde in 35.27. Golfers winnen Het eerste herenteam van golfclub De Texelse heeft zondag met 16-2 gewonnen van de Waterlandse Golf club uit Amsterdam. Na de fourso mes stond het 4-2, waarna alle sin gles werden gewonnen. Volgende week speelt Heren 1 de laatste wed strijd tegen Nieuwediep. Veld c 19.00 SVC-Moorman Tevoko (j) 19.45 Tevoko (j)-SVC M oorman 20.30 Tevoko (j)-Salique SVC 21.15 Kobeko 2-De Waal Salique 22.00 Timmer's -Klif 23 Kobeko 2 Wedstrijdleiding Wessels Ontwerpt! en Van Rijsselberghe bij Paul de Leeuw Dorian van Rijsselberghe is zater dag gast in het televisieprogramma Paul! van Paul de Leeuw, dat van 22.10 tot 23.25 uur wordt uitge zonden via Nederland 1 De Texelse windsurfer viert een korte vakantie op Texel, nadat hij de afgelopen weken voor een trai ningskamp in Canada en de Ver enigde Staten verbleef. Daarbij stond hij niet alleen op de surf plank (in San Francisco), maar werkte hij ook op de mountainbike aan zijn uithoudingsvermogen. Over twee weken reist Van Rijssel berghe door naar Weymouth, de Engelse kustplaats waar in augus tus de Olympische wedstrijden windsurfen worden gehouden. Van 6 tot 9 juni is er in Weymouth een wedstrijd om de wereldbeker.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7